A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

alhonvéd

New Member
2018. július 19.
17
14
3
Baromi egyszerű kurva drága új laktanyát nyitni illetve összekukázni hozzá akár az értelmes csapattiszti állományt. Altisztek dettó. Ha pl bezárod Tatát azzal hogy letelepíted őket lentibe abban a pillanatban leszerel mindenki. És képzett állományt nem tudsz akárhonnan leakasztani.

Ritkán jelentkezek be, de LENTI (L).
Egy kicsi, gyönyörű, élhető város (sok külföldön dolgozó magyarral slo 7km, hr 18 km, at 35 kml). Vannak orosz lakóink, sok holland, és rengeteg német és osztrák (ez csak a beszélgető rovathoz) bocs!
Ha valaki Zajdát (Bottyán János gld. laktanyát + kB. 650 ha gyakorlótér) fel szeretne újítani kell 1 komolyabb aranybánya+1 kis gyémánt bánya mondom úgy, hogy a Szentesi ezred tudásával nem vagyok tisztában.
Ha a beruházás mégis megvalósulna, bebizrosítjukmagunkat az agresszív szlovénektől (akiknek egyrésze
magyar anyanyelvű, akkár erős gát leszünk a semleges osztrák állam támadásának).
Az ÖTT-n kívűl elképzelhető talán 30 talán 40 jelentősen "kvalifikált" jelentkező.
Viszont egy újabb beruházás indítottunk a környéken.
DE A ROMOKBÓL!
 
  • Tetszik
Reactions: milagro and Szittya

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Nem annak a szakasznak jarmukonvoj kiseres a feladata./ezert irtam hogy elbirna egy zazadot + ba./az ellato ezred kotelekebe tartoznak nem onalloak /onallo szakasz nincs/ de nem logisztikusok hanem loveszek.

Te most nem arra gondolsz, hogy aktuálisan éppen egy szakasznyi katona van éppen őr- vagy konvojkísérés szolgálatban? Azért, mert, ha ezt dedikált alegység viszi, akkor egy combosan feltöltött század kell mindjárt. És Ők csak ezzel foglalkoznak és semmi mással. Azaz másra kvázi nem használhatók ...

Gondolj arra, hogy nem csak az adott szolgálaton belül vannak váltások, hanem úgy egyébként magát a szolgálatot is váltásban adják. Aztán a katonák lehetnek még: szabadnap, szabadság, betegség, kiküldetés, sitten (nem röhög - aránylag nem is kevesen szoktak ott lenni) stb. stb. Most kiképzést azért nem írok, mert arra már nem marad ember ...

Egy századnak infrastruktúrát biztosítani (de akár csak kaját ilyesmit) stb. baromira hatékonytalan. A zászlóalj szervezet az ilyen elméleti minimum - inkább sajnos még nagyobb egységekben érdemes gondolkodni békeidőben. Tudom ez szembemegy egy ilyen kicsi Honvédségnél a rakjunk laktanyát mindenhová elvvel, de sajnos nem tökéletes világban élünk ...
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
Hát figyelj, a fiatal tisztek jelentős része nem éri meg a századosi kort mert elmegy civil munkakörben. Az ország jelentős részében munkaerőhiány van. Általában bent maradnak addig amíg meg nem csinál még egy diplomát és viszont látás.
na látod..ez már karrier..el lehet menni mashova is..mondom hajrá..
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 137
119 540
113
bocsi de nem publikus.én azt hittem az de közben rájöttem hogy mégsem.elnézést de erről nem fogok mondani semmit.ne is kérdezzetek.
Bocs, hogy ezt mondom, de ha bármi közöd lenne a jelenlegi aktív állományhoz akkor nem csodálkoznál rá a kiáramlási folyamatokra sem a fizetésre. De a szolgálatokhoz se nagyon akiknek titkos dolgai lehetnek arra.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
824
4 185
93
jó, de azert azt erted hogy nem lenti-be kéne menni..amugy meg nagyon nagy a pofája mindenkinek. mi az hogy akkor leszerel? most már csak azért is megcsinálnám basszus.szereljen le oszt menjen el máshova...majd rájönne kb 2 het alatt hogy milyen fasza kis helye is volt...
most itt mondom. a kevésnek titulált 190 nettóért több ezer ember állna sorba....jelenleg 28 ezer forintert dolgoznak emberek..
Én nem tudom hogy ki a fene vagy te, de a te mentalitásodat, ami sajnos nálunk rendőrségen is megvan, kellene kilőni a Holdra. Veled meg az elvcimboráiddal együtt. Ez a mentalitás az, ami szétbaszta a rendőrséget, de sztem részben a zöld bandát is. Hányni tudnék a gondolkodásodtól, meg attól amit képvisel.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 364
113
Te most nem arra gondolsz, hogy aktuálisan éppen egy szakasznyi katona van éppen őr- vagy konvojkísérés szolgálatban? Azért, mert, ha ezt dedikált alegység viszi, akkor egy combosan feltöltött század kell mindjárt. És Ők csak ezzel foglalkoznak és semmi mással. Azaz másra kvázi nem használhatók ...

Gondolj arra, hogy nem csak az adott szolgálaton belül vannak váltások, hanem úgy egyébként magát a szolgálatot is váltásban adják. Aztán a katonák lehetnek még: szabadnap, szabadság, betegség, kiküldetés, sitten (nem röhög - aránylag nem is kevesen szoktak ott lenni) stb. stb. Most kiképzést azért nem írok, mert arra már nem marad ember ...

Egy századnak infrastruktúrát biztosítani (de akár csak kaját ilyesmit) stb. baromira hatékonytalan. A zászlóalj szervezet az ilyen elméleti minimum - inkább sajnos még nagyobb egységekben érdemes gondolkodni békeidőben. Tudom ez szembemegy egy ilyen kicsi Honvédségnél a rakjunk laktanyát mindenhová elvvel, de sajnos nem tökéletes világban élünk ...
Az or biztosito szakasz egy letrzo dolog :) /olyan mint egy tamogato szakasz./ nem onallo. Az hogy mi a feladatuk konvoj kiseres nem hiszem hogy adnanak hatarszolgalatot vagy mast.

Amire en gondolok a szazadok. A radarszazadok helyorsegebe foglalnanak helyet. /a mar meglevo letrzo radarszazadokeba./ bekeidobe az o ellatasi lanvukra kapcsolva /helyorsegi ellato lanc./ a keszenlet fokozasa eseten kivonulaskor a szazadok alnnanak ossze zaszloaljakka amik ezredde. /maris meglenne a konnyu dandar egy resze./ a logisztikajuk nyugodtan kerulhetne mondjuk tapioszecsore a torzstamogatok mondjuk az uzemanyag raktarhoz./ stb.... Bekeidobe helyorsegi cdocson minositett esetben sajat labon.

Nincs ebbe semmi extra. Max egy raj kell pluszba torzsnek szazadonkent. Meg egy raj szetosztva a helyorsegbe. /az a ket raj lehetne allando helyorsegi allomany kozvetlen uti parancsnoksaga alatt./
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 679
6 444
113
Tergyük fel hogy a holland (neeem, ők aztán nem kereskedőnemzet :) ) kormány hallot már olyanról, hogy kereskedelem. Ugyan ez már szócséplés csak, mert pöcshuszár rendberakta amit elindított, de azért végigcsinálom. Szóval ezeket a hollandokat valószínűleg soha nem kérdezte meg senki, hogy akad-é eladó harckocsi, mert ezek aztán olyan rohadt sértődékenyek ha azt feltételezik róluk, hogy érdekeltek a kereslet-kínálat folyamatában, hogy törvényben ítélik el az adott ország érdeklődő diplomatáit(akik azt mondják mert hát suttyók, hogy hallod tesó, legyen má' eladó) és megszakítják a kapcsolataikat az adott országgal? :D Szóval mielőtt ph rendbetette ezt számodra is megnyugtatóan és valahol fikcionálisan volt 120 hk, pokolravaló bűn megtudni hogy mi a fasz is van azokkal?

nem érted meg hogy ez nem így működik ugye? igazad van abban hogy kereskedő ország oké, de akkor kérdezem, ha lenne nekik, miért a németektől lízingelnek leokat?
nem nincs tisztázva, két külön dolgot mondunk huszárral
Nem-nem! Több forrásból is azt olvastam, hogy nem lett az összes A4 A5-re húzva. Az más kérdés, hogy lehet, hogy átalakították őket más funkciójárműnek.
Abban igazad lehet, hogy már nincs nekik, merthogy nem a lengyeleknek ment a maradék A5+A6, hanem Kanadának (a németek egy párral szálltak csak be a kanadai rendelésbe).
A lengyelek a német maradék A5-ösöket kapták meg.
Engem az kavart meg, hogy a legtöbb forrásban a lengyelek és a kanadaiak beszerzéseit is mind "German surplus"-nak emlegetik.

Mindazonáltal az biztos, hogy eszembe sem jutna A5 alatti gépeket idehozni, azokat is csak akkor, ha masszívan megéri őket anyagilag átvenni, és A7+-ra upgradelni.
A5-A6 meg ezek szerint tényleg nem igazán elérhető.
1.)a lengyelek kaptak a németek által a hollandoktól visszavásárolt majd felújított leokból, ezért írják "german surplus"-nak
2.) úgy mondom akkor hogy nagyon nagy részüket upgradelték fel, legalábbis a holland srác iylet szót használt (most of them) , a maradékkal mi lett nem tudom de az nem olyan sok mint amelyekről itt szó van, max 210-20 darab
3.) rg az hogy hülyeség A5/6 alatt idehozni bármit is majd upgradelni, már levezettem párszor hogy kevéssel vagy egy új A7+ ára alatt, amikor tervezték a Z2026-ot ezeket az opciókat is figyelembe vették és felfogták hogy azért a pici többért jóval nagyobb képességet kapunk mint a tuningolt A4-ektől mondjuk

Hogy mindenkinek tiszta legyen, a kanadaiak megrendelésének a nagy része a holland maradék készletekből ment.
Igen, ez eddig is tiszta volt nem?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 364
113
Tehat egy lovesz szazad a mar meglevo radarszazadok /es kishelyoresegek tapioszeo nyirtelek stb../ melle az o logisztikajukat kihasznalva +2 rajjal kiegeszitve amik dedikalt helyorsegiek. Ellatok torzs szemelyugy...stb Nem kellene laktanya orseget ellatniuk bekeidobe esetleg kesszenlet fokozasa eseten /nem kellene orseg megerositest kuldeni ezekre a helyekre./ de a tartalekosok kikepzeseben nagy szerepet jatszhatnanak tapasztalatuknak hala.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 364
113
Tehat ahol eddig egy szazadok voltak most 2 sszazad lenne /kulon "fegyvernembe"./ami szazadok nem onallo szazadok lennenek csupan diszlokaltak ahogy azok akikkel osztoznak pl a radarszazadok /amik leteznek./ tehat pont a szazad szintet helyorsegbe mozditanam ki /duplaznam./
 

aranycsapat

Active Member
2020. augusztus 18.
86
46
28
És ez a jó hozzáállás állománymegtartás szempontjából szerinted?
Mivel azért nincs állomány, mert elmennek. A legénységi is szerinted akkor hol is a gond?
egy szóval se mondtam azt hogy a jelenlegi lóvé az elég. csak jeleztem hogy nem olyan rossz.Ha valaki diplomával és nyelvtudással rendelkezik annak most sem 190 netto a pénze ugy gondolom.viszont...2 dolog van. az egyik a haza vdelme. ezt önként is el kell látni. nyilván ebből nem lehet megélni, azaz pénzt kell kapni.ebből kifolyólag mindenkinek kell valamit adni. erre irtam hogy 220 netto korul már jo lenne a pénz.nem tudom miert baj ez hogy leirtam azt hogy jelenleg ennél sokkal kevesebbért is dolgoznak emberek.nem értem miert lettem megtamadva...pont en vagyok az egyik olyan ember aki a 2 kezi munkat is vegzem és éppen tudom hogy miaz hogy 1000 forintos oraber.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss