[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Spiderman, Horizon, Beyond two souls, Fist of the north star így hírtelen.

Detroit jó volt, de az is van már pc-n.
A Detoritot én is PC-n tudom majd le. Meg most már Horizon is van ott. Magy egyszer sale-n főleg, hogy milyen állapotban adták ki...
A BtS nem érdekel és a Spiderman sem.
 
M

molnibalage

Guest
120048465_2832354143661216_8482075029536245288_n.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Első hónap 300ft, utána 3000ft GamePass for PC de abból sok feature hiányzik meg a játékkínálat is szűkösebb.
Vagy Konzolvilagnál kivársz egy 3-at fizet 6-ot kap GamePass Ultimate akciót és 14000ft-ért veszel 6 hónapot, ezzel a konzol exkluzív címeket is lehet tolni xcloud-on keresztül, csak egy Series X gamepad kell.

Közben PS5-re 80€ lesz egyetlen tetves játék...
És ez nekem mégis jobban megfelel.

Maximálisan nem tud érdekelni a cloud és gamepass, amikor évi 2 új AAA játékkal sem játszom és n+1 régi játékot nem toltam ki még soha és az ma mind filléres.
Semmilyen exlu címe nincs a Xboxnak, amit érdekelne. 0.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 238
17 125
113
És ez nekem mégis jobban megfelel.

Maximálisan nem tud érdekelni a cloud és gamepass, amikor évi 2 új AAA játékkal sem játszom és n+1 régi játékot nem toltam ki még soha és az ma mind filléres.
Semmilyen exlu címe nincs a Xboxnak, amit érdekelne. 0.
Teljesen más közönséget célzott meg a MS, és mást a Sony (ha veszel PS Plust, ott is potyognak azért szépen az ingyen játékok). Nagyon kíváncsi vagyok a következő kb 5 évre, hogy szépen megférnek-e egymás mellett, vagy a közönség valamelyiket jobban (akár nagyon) kinyomja-e majd.
 
M

molnibalage

Guest
Pont most írtad a Flight Simulator-t :)
PC master race. Majd kontrollerrel bohóckodok szimmel...? :rolleyes:
Teljesen más közönséget célzott meg a MS, és mást a Sony (ha veszel PS Plust, ott is potyognak azért szépen az ingyen játékok). Nagyon kíváncsi vagyok a következő kb 5 évre, hogy szépen megférnek-e egymás mellett, vagy a közönség valamelyiket jobban (akár nagyon) kinyomja-e majd.
Tisztán látszik. A PS5 az idősebbeket, akik kevés, de igen minőségi játékkal játszanak.
Xbox. Ömlesztett mennyiség, a kölök majd csak talál valamit elvet követve hiába vannak AAA címek is benne a passban. Azok PC-n is vannak... Apu + anyu + gyereknek is csak lesz valami...

(Csak pont az a minőségi AAA történetalapú gamma, ami PS-en van, az nem...)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Tisztán látszik. A PS5 az idősebbeket, akik kevés, de igen minőségi játékkal játszanak.
Xbox. Ömlesztett mennyiség, a kölök majd csak talál valamit elvet követve hiába vannak AAA címek is benne a passban. Azok PC-n is vannak... Apu + anyu + gyereknek is csak lesz valami...

(Csak pont az a minőségi AAA történetalapú gamma, ami PS-en van, az nem...)

GamePass a játékvilág Netflix-e akar lenni.
Obsidian, Bethesda, EA játékok benne lesznek megjelenéskor, ez elég nagy közönséget lefed.
A PS4-es Outer Worlds árából 8 hónapra elő tudtam volna fizetni és tolhattam volna több járékot is nem csak azt az egyet.
Vissza is tértem pc-hez, Gamepass + Gog + Steam oszt le van fedve minden ami érdekel.

Sztem neked is meg fog változni a véleményed a ps exkluzívokról, én is miattuk vettem PS4-et...
 
M

molnibalage

Guest
Sztem neked is meg fog változni a véleményed a ps exkluzívokról, én is miattuk vettem PS4-et...
A Last of Us-t végignéztem vágatlan gameplayben és marathon kiadásban is, mint 5+ órás mozifilmet és az első Unchartedet is.
Azóta akarok PS-t, csak nem láttam anyagilag értelmét. Most már igen.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ha valaki nem tudja akarja-e a SW Squadronst egy kis trükk:
Steamon 4 euróért elő lehet fizetni az EA Playre ami a havi prémium csomagjuk. Benne van csomó játék alapból amivel az előfizetés alatt lehet játszani és most benne van 10 óra SW:SQ játékidő. Ezen kívül az előfizetés alatt 10% kedvezményt adnak minden EA játékra.

Szóval 4 € kicsenget, 10 órát játszik, majd el lehet dönteni, hogy a 35 €-ért meg akarod-e venni.
Így végeredményben ugyanúgy 40 € lesz a vége, csak nincs lutri.

Amúgy nekem eddig tetszik. Jó, hogy a műszerfal "interaktív" sokat segít az immersionon.
Ami nem tetszik azok a karakterek. Bénák és allig customizálhatóak.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
"War Thunder is like digging for a piece of candy in a bucket of shit."

ez az eddigi legpontosabb leírása a játék élménynek. Ja és a szart is meg kell enned.

Én el se hiszem mit tettem, de elkezdtem WoT Blitz-ezni Switch-en, majd telefonon és egy ideje PC-n is.
Szörnyű mi lett a War Thunder-ből...
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha valaki nem tudja akarja-e a SW Squadronst egy kis trükk:
Steamon 4 euróért elő lehet fizetni az EA Playre ami a havi prémium csomagjuk. Benne van csomó játék alapból amivel az előfizetés alatt lehet játszani és most benne van 10 óra SW:SQ játékidő. Ezen kívül az előfizetés alatt 10% kedvezményt adnak minden EA játékra.

Szóval 4 € kicsenget, 10 órát játszik, majd el lehet dönteni, hogy a 35 €-ért meg akarod-e venni.
Így végeredményben ugyanúgy 40 € lesz a vége, csak nincs lutri.

Amúgy nekem eddig tetszik. Jó, hogy a műszerfal "interaktív" sokat segít az immersionon.
Ami nem tetszik azok a karakterek. Bénák és allig customizálhatóak.

November 1-től Xbox-on, December 1-től PC-n is benne lesz a Game Pass Ultimate-ben az EA Play :D
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....Szóval 4 € kicsenget, 10 órát játszik, majd el lehet dönteni, hogy a 35 €-ért meg akarod-e venni......
És nem EA lenne, ha nem sz@rrágóznának. Csak az első 2 missziót lehet megcsinálni, utána már fizetni kell.
Mindegy, gameplay kipróbálható, meg hogy megy-e a gépen. 1 bajom van vele, a joystickomon a tolóerőt nem használja. Ha jól láttam nagyon sokan panaszkodnak erre. Valami 5-6 féle joy van amivel garantáltan működik, többi luck. :(
EA
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 719
113
Na, probalgatom én is a star wars squadrons. Eddig nagyon tetszik, baromi intenzív.

Az energia menedzsment létszükséglet. Alapvetően tudod a motorra, fegyverekre, pajzsra rakni a kraftot. Vagy lehet balanszban. Az előbbi egy utánégető szerűséget tölt fel és gyorsabb is vagy, a fegyver túltölti a fegyvert és nagyobbat sebez (mint amikor az x wing / time fighterben duplán volt töltve a lézer), a pajzs erősebb töltést ad. Ha leveszed a prioritást es balanszoltra rakod a bónusz lassan elfogy. Így szitutól függően folyamatosan állítani kell.

A nagy hajók brutálisak, pillanat alatt szét kap a tűzerejük, ott inkább a sebességet érdemes ezért növelni.

Eddig a lázadó kampány nehéznek tűnik, egyrészt mert rohadt sok TIE van és nem hülyék. A pajzs arra jó hogy néhány lövést felfog de csodát nem kell tőle várni. Nagyrészt kiegyenlíti hogy mind a lázadó, mind a birodalmi hajókon van repair droid, amit időnként lehet használni.

Azt hiszem az ilyen interceptor class csak a prok kezében lesz félelmetes csak mert kevesebb sérülést bír és ha nem mozogsz akkor gyorsan véged.
 
T

Törölt tag 2822

Guest
Leárazások vannak steamen, egyet beteszek ide is. Warhammer 40k Martyr. Ez egy ARPG olyan mint a diablo vagy a path of exile. Nem ez a kedvenc műfajom, de azért szeretem. Nem a legjobb a kritikája a játéknak, de pont a negatívumai teszik egyedivé szerintem, az egyik pl, hogy sokkal lassabb a játékmenet mint a diablóban vagy a poe-ban és nem hat millió ellenfél jön minden másodpercben. Én eddig nem ismertem a Warhammer világát, de eddig nagyon bejön a játék (de még csak kb 2 órája játszok vele). Olyan mintha egy Star Craft-os tengerészgyalogost irányítanék kicsi vallási fanatizmussal befűtve. A játék világa, főleg a kezdő küldetés rettenetesen emlékeztet egy rohadt jó scifi filmre a Pandorum Sikolyok a világűrben-re. Az eredeti ár 30%-ért meg lehet venni kb 9k huf.

https://store.steampowered.com/sub/411862/

@Pogány Téged bepingellek ide, mert írtad korábban, hogy ismered a játék világát.