[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Honnan tudod, hogy mekkora volt a lőtáv? :p:D

50 vagy 100 méteres a belső lőterük a legjobb tudomásom szerint.A másik meg az,hogy ilyen szórásképet olyan 400-ról kéne lőni,olyan hosszú fedett lőtér meg biztosan nincs a gyárban.

Persze oké régen lőtt így teljesen érthető ez az eredmény,nincs is ezzel semmi baj(ő is megjegyzi,hogy ez nem valami fényes).A baj az ha elkezdjük belemagyarázni,hogy ez milyen jó.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
50 vagy 100 méteres a belső lőterük a legjobb tudomásom szerint.A másik meg az,hogy ilyen szórásképet olyan 400-ról kéne lőni,olyan hosszú fedett lőtér meg biztosan nincs a gyárban.

Persze oké régen lőtt így teljesen érthető ez az eredmény,nincs is ezzel semmi baj(ő is megjegyzi,hogy ez nem valami fényes).A baj az ha elkezdjük belemagyarázni,hogy ez milyen jó.
Szerintem, ha Ő akarja, akkor kiütik neki a hátsó falat, és kiviszik 800m-re is!
Én semmit nem akarok belemagyarázni. Én szimplán hülye vagyok. Peace! :)
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Ha ez a jó akkor mi a szar?

A legtöbb átlagember ha kézbe vesz egy teljesen idegen fegyvert nem fog jobbat lőni. Sok lövő még ilyet se. Néhányat szétszórt de van egy szép csík amiben szinte csak magassági szórás van. A többi lehet lőszer, ismerkedés vagy csak a kikopott rutin.

Amúgy meg mutasd meg a sajátodat 400-ról és meglátjuk le tudsz-e nyomni egy íróasztalos pénzügyest. :p
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113

Nincs BR-em és ő sem 400-ra lőtt.Azt pedig,hogy mi jó meg mi nem elég egzakt módon meg lehet határozni,nem kell hozzá a humán faktor.Nem attól lesz jó egy szóráskép,hogy az átlag ember milyet lő.
Meg van adva a puska szórása,és ehez az értékhez képest kell maghatározni,hogy mi a jó és mi a rossz.
Majd az emberek lőeredmenyeit kell az előre meghatározott értékek alapján értékelni.Nem pedig fordítva,hogy lövetek az emberekkel és a lőeredményeik alapján határozom meg az értékelést.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Oké, akkor saját mutatható lőeredmény sajnos épp nem akadt.

De arra viszont kíváncsi vagyok, hogy ha ezek szerint van egy objektív mérce, akkor konkrétan mi is az, ami már jó és nem szar? Csak hogy valami értelme is legyen a beszélgetésnek és ne csak mellébeszélés legyen.

Saját szubjektív megítélésem szerint a nagyját 3 x 4 centibe belőni nem rossz, persze kérdés milyen táv, én 50 méterre tippelek. Az alsó elfogadási tűréshatár sorozatgyártott hadifegyvereknél tudtommal általában 4 MOA.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Oké, akkor saját mutatható lőeredmény sajnos épp nem akadt.

De arra viszont kíváncsi vagyok, hogy ha ezek szerint van egy objektív mérce, akkor konkrétan mi is az, ami már jó és nem szar? Csak hogy valami értelme is legyen a beszélgetésnek és ne csak mellébeszélés legyen.

Saját szubjektív megítélésem szerint a nagyját 3 x 4 centibe belőni nem rossz, persze kérdés milyen táv, én 50 méterre tippelek. Az alsó elfogadási tűréshatár sorozatgyártott hadifegyvereknél tudtommal általában 4 MOA.
A legtöbb fegyvernek van egy adott szóráskép értéke amit a gyártó meg szokott adni távolsággal együtt. 50 méteres belső lőtér van ott amúgy.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Ocses

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
A legtöbb fegyvernek van egy adott szóráskép értéke amit a gyártó meg szokott adni távolsággal együtt. 50 méteres belső lőtér van ott amúgy.

Nagyon kevesen vannak akiknél a fegyver a szórásképe a korlátozó tényező, és a sorozatgyártott fegyverek között is vannak jobb és rosszabb szórásképű fegyverek, de amúgy nem igazán erről (hard limit) volt szó, hanem az emberi tényezőről (soft limit).
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Nagyon kevesen vannak akiknél a fegyver a szórásképe a korlátozó tényező, és a sorozatgyártott fegyverek között is vannak jobb és rosszabb szórásképű fegyverek, de amúgy nem igazán erről volt szó, hanem az emberi tényezőről.
Úgy értem, hogy az ember teljesítményét lehet a gyári szórásképhez viszonyítani, így mérni a teljesítményt.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 701
113
Úgy értem, hogy az ember teljesítményét lehet a gyári szórásképhez viszonyítani, így mérni a teljesítményt.

Ja úgy már világos, úgy biztos nem túl fényes, nem hozza ki a brenből a maximumot, de könyökvédőstől egész jó, nem néztem volna ki belőle.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Arra mondjuk elég kényelmes a távcsöves Bren 2 Br-rel lőni. :rolleyes:


Azt honnan lárod hogy BR.
Az optikából gondolod?
Vagy a fegyver látható részéből? Énnekem mobilon nem túl jó a minőség.Bár ennyiből ha látnám akkor sem tudnám:D

Ha az már gyártják itthon?
Vagy csak van az is a gyárban az ilyen alkalmakra?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 446
113
Azt honnan lárod hogy BR.
Az optikából gondolod?
Vagy a fegyver látható részéből? Énnekem mobilon nem túl jó a minőség.Bár ennyiből ha látnám akkor sem tudnám:D

Ha az már gyártják itthon?
Vagy csak van az is a gyárban az ilyen alkalmakra?
Maga a méret is árulkodó, meg ugye az optika, de a legnyilvánvalóbb a tár fogadó nyúlványának (@dudi biztos mond rá szakszerűbb megnevezést) mintázata.
A Bren 2 BR-en csak egy "vékony szárú kereszt" van (mindkét oldalon).
53

A Sima Bren 2 meg egy "vastag kereszt" van bal oldalon:
53

A jobbon meg egy "kettős vastag kereszt".
53
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 842
113
Oké, akkor saját mutatható lőeredmény sajnos épp nem akadt.

De arra viszont kíváncsi vagyok, hogy ha ezek szerint van egy objektív mérce, akkor konkrétan mi is az, ami már jó és nem szar? Csak hogy valami értelme is legyen a beszélgetésnek és ne csak mellébeszélés legyen.

Saját szubjektív megítélésem szerint a nagyját 3 x 4 centibe belőni nem rossz, persze kérdés milyen táv, én 50 méterre tippelek. Az alsó elfogadási tűréshatár sorozatgyártott hadifegyvereknél tudtommal általában 4 MOA.

A BR szórása 100 méteren nem lehet több 2 MOA-nál ami egy DMR fegyvertől ma már átlagos érték,vannak 1 MOA-s DMR fegyverek is nem is kevés.Ez azt jelenti,hogy 50 meteren a szórása a fegyvernek nem lehet rosszabb mint nagyjából 3cm.Ezt tudja a fegyver és egy jó lövő.Ehez hasonlítsd azt amit a képen látsz.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed