[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 860
15 249
113
A BR szórása 100 méteren nem lehet több 2 MOA-nál ami egy DMR fegyvertől ma már átlagos érték,vannak 1 MOA-s DMR fegyverek is nem is kevés.Ez azt jelenti,hogy 50 meteren a szórása a fegyvernek nem lehet rosszabb mint nagyjából 3cm.Ezt tudja a fegyver és egy jó lövő.Ehez hasonlítsd azt amit a képen látsz.

Látom még mindig nem érted, pedig leírtam világosan. Én az emberek átlagos, valós életbeli teljesítményéhez hasonlítom, nem a vashoz meg elméleti értékekhez.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Látom még mindig nem érted, pedig leírtam világosan. Én az emberek átlagos, valós életbeli teljesítményéhez hasonlítom, nem a vashoz meg elméleti értékekhez.

Sok embert láttál a valós életben valószínű 50m-ről/optikával/bipoddal/szélcsendben lőni? :rolleyes:

Ez a lőeredmény akkor lenne jó(szerintem megfelelő) ha az a 4 lövés lenne csak középen, vagy a többi is oda menne.
Szóval szétszórta. Ez van. Ő is ezt írja!
Nincs is ezzel baj.
Miért kell bizonygatni az ellenkezőjét? :eek:

A fegyver valószínű 1 négyzetbe belelő 50m-en egy kicsit tapasztaltabb lövővel.

Amúgy pár hónapja nővéremmel voltunk lőni. 22es kispuskával 20m-en alig nagyobb szórás lőtt mint egy 200as. És csak minden 5.et húzta el valamerre. Míg itt 9ből 5 van elbaszva.
Ha nővérem átlagnak veszem/mert elötte csak pisztollyal lőtt életében/ akkor ez szar. o_O;)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and krisss

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 500
5 048
113
Sok embert láttál a valós életben valószínű 50m-ről/optikával/bipoddal/szélcsendben lőni? :rolleyes:

Ez a lőeredmény akkor lenne jó(szerintem megfelelő) ha az a 4 lövés lenne csak középen, vagy a többi is oda menne.
Szóval szétszórta. Ez van. Ő is ezt írja!
Nincs is ezzel baj.
Miért kell bizonygatni az ellenkezőjét? :eek:

A fegyver valószínű 1 négyzetbe belelő 50m-en egy kicsit tapasztaltabb lövővel.

Amúgy pár hónapja nővéremmel voltunk lőni. 22es kispuskával 20m-en alig nagyobb szórás lőtt mint egy 200as. És csak minden 5.et húzta el valamerre. Míg itt 9ből 5 van elbaszva.
Ha nővérem átlagnak veszem/mert elötte csak pisztollyal lőtt életében/ akkor ez szar. o_O;)
Ezzel a pontossággal 300 méterről hányszor talál el egy álló embert vagy egy mell alakot? Ha a céltáblán a számok mm -ben vannak megadva, és megszorzom 6 -al (300m/50m) nekem az jön ki, hogy a lövések nagy része talál.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Ezzel a pontossággal 300 méterről hányszor talál el egy álló embert vagy egy mell alakot? Ha a céltáblán a számok mm -ben vannak megadva, és megszorzom 6 -al (300m/50m) nekem az jön ki, hogy a lövések nagy része talál.

Ez hogy jött ki?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 500
5 048
113
Ez hogy jött ki?
A -10 és a +40 között van 50 mm távolság. Ezt szoroztam meg 6 -al. (Az 300 méter 6 -szor akkora távolság mint az 50 méter) Így kijött 300 mm. Ezzel eltalál egy mell alakot. Persze tudom hogy van szél, meg mozog a célpont stb. Amikor sorkatona voltam, vagy álló alakra, vagy mell alakra lőttünk. Ha eltaláltad, akkor mindegy hogy mennyire volt egyébként pontos.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 278
14 191
113
Ezzel a pontossággal 300 méterről hányszor talál el egy álló embert vagy egy mell alakot? Ha a céltáblán a számok mm -ben vannak megadva, és megszorzom 6 -al (300m/50m) nekem az jön ki, hogy a lövések nagy része talál.


És az mennyiben nagy fegyvertény egy optikás/puskalőszert tüzelő/feltámasztott fegyvernél?


Amúgy nem tudom milyen lőlap ez.
Még mindíg mobilon nézem, nem látom rendesen.
Ezek lukak/vagy nekem leragasztó pöttyöknek tünnek.
Ha lukak, és 7.62 számomra még furább, mert kb egy négyzet felét tölti ki magasságban.
Mekkora a négyzet?
Ha leragasztó pötty, nem tudom mekkora a pötty. 20/25miliset használtam én.

Az is eszembe jutott bár lőtt Br-rel, egy sima 556os lőlapját rakta be. Gondolom azzal is lőtt.

Ha valaki tudja az megírhatná.
Lőlapot is.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
És az mennyiben nagy fegyvertény egy optikás/puskalőszert tüzelő/feltámasztott fegyvernél?


Amúgy nem tudom milyen lőlap ez.
Még mindíg mobilon nézem, nem látom rendesen.
Ezek lukak/vagy nekem leragasztó pöttyöknek tünnek.
Ha lukak, és 7.62 számomra még furább, mert kb egy négyzet felét tölti ki magasságban.
Mekkora a négyzet?
Ha leragasztó pötty, nem tudom mekkora a pötty. 20/25miliset használtam én.

Az is eszembe jutott bár lőtt Br-rel, egy sima 556os lőlapját rakta be. Gondolom azzal is lőtt.

Ha valaki tudja az megírhatná.
Lőlapot is.

1cm egy négyzet a fekete karikák meg 7,62mm-esek.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 201
33 610
113
És az mennyiben nagy fegyvertény egy optikás/puskalőszert tüzelő/feltámasztott fegyvernél?


Amúgy nem tudom milyen lőlap ez.
Még mindíg mobilon nézem, nem látom rendesen.
Ezek lukak/vagy nekem leragasztó pöttyöknek tünnek.
Ha lukak, és 7.62 számomra még furább, mert kb egy négyzet felét tölti ki magasságban.
Mekkora a négyzet?
Ha leragasztó pötty, nem tudom mekkora a pötty. 20/25miliset használtam én.

Az is eszembe jutott bár lőtt Br-rel, egy sima 556os lőlapját rakta be. Gondolom azzal is lőtt.

Ha valaki tudja az megírhatná.
Lőlapot is.
Egyebkent a lolapot erdemes nagyobba megnezni a szoraskep ket koordinatara bontva el van keszitve rajta. Y X tengelyre.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
A -10 és a +40 között van 50 mm távolság. Ezt szoroztam meg 6 -al. (Az 300 méter 6 -szor akkora távolság mint az 50 méter) Így kijött 300 mm. Ezzel eltalál egy mell alakot. Persze tudom hogy van szél, meg mozog a célpont stb. Amikor sorkatona voltam, vagy álló alakra, vagy mell alakra lőttünk. Ha eltaláltad, akkor mindegy hogy mennyire volt egyébként pontos.

Amit leírtál az csak a függőleges komponens kellene a vízszintes is azért kérdeztem,hogy hogy jött ki.
Ez egy BR-től borzasztó(de ezt ő is leírja).
Amit leírtál meg nagyon jól jellemzi a sorkatonaság szintjét.Az AK szórása 100 méteren 15cm azaz a 9-es kör a körös céllapon.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 500
5 048
113
Amit leírtál az csak a függőleges komponens kellene a vízszintes is azért kérdeztem,hogy hogy jött ki.
Ez egy BR-től borzasztó(de ezt ő is leírja).
Amit leírtál meg nagyon jól jellemzi a sorkatonaság szintjét.Az AK szórása 100 méteren 15cm azaz a 9-es kör a körös céllapon.
Feltételeztem, hogy az osztás mm a lőlapon. Ha nem az, akkor a számításom is rossz.
Ha nagyon leegyszerűsítem, akkor éles helyzetben két eredménye lehet a lövésnek: eltalálod a célt vagy sem. Ezért tud sikeres lenni az AK. Nem egy nagyon pontos fegyver, de elég jó arányban el lehet vele találni a célt. Egyébként meg egyszerű, olcsó, strapabíró fegyver.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 344
77 002
113
Feltételeztem, hogy az osztás mm a lőlapon. Ha nem az, akkor a számításom is rossz.
Ha nagyon leegyszerűsítem, akkor éles helyzetben két eredménye lehet a lövésnek: eltalálod a célt vagy sem. Ezért tud sikeres lenni az AK. Nem egy nagyon pontos fegyver, de elég jó arányban el lehet vele találni a célt. Egyébként meg egyszerű, olcsó, strapabíró fegyver.

1 negyzet 1 centi,jól szamoltál de csak függőlegesen,vízszintesen nem.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 558
113
Engedjétek már el ezt a lőlapot! :D :D
Szerintem is ugorjunk...eltalálta nem? Szerintem mindenki megtapsolta aki ott volt és ez így helyes. Ő a nemzet tarisznyájának őrzője, hogy mekkora lesz az MH éves büdzséje az nagyban rajta is múlik. Nekem mindegy milyen jól lő, felőlem a leo2-t is kipróbálhatja, vagy Grippenen is elvihetik egy körre csak írjon alá minél zsírosabb csekket az MH projektekre. Egyébként meg örüljünk, hogy érdeklődő és bevállalta ezt lövészetet. Sőt minél több politikusnak meg kellene mutatni milyen a katona élet, milyen felszereléssel és körülmények között szolgálnak...Főleg most, hogy felnőtt 1-2 generációk ami már sorkatonaságot se látott. Nem beszélve arról, hogy egyre több a nő is A politikai pályán. Na például nekik meg lehetne mutatni, a katona lányok/hölgyek helyzetét. Főleg egy két habzó szájú ellenzéki politikushölgynek.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Crusader

Well-Known Member
2018. november 27.
754
2 030
93
A Dragunovokat akkor távcsöves BR verziókkal váltják? Gondolom csak egyes lövésre képes ez is a nagy kaliberből kiindulva?