[HUN] KF41 Lynx / Hiúz

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Mivel demo jarmu kitudja hogy azt tartalmazza e amit majd tartalmazi fog vahy csak suly.ami a koteny "kazettaiba" van.
De ez ebbol a szempontbol lenyegtelen. A vegleges verzion is az elso tag "lemez" lessz semmi exta ha megserul lecserelik.

Szerintem a kötény az egy erős páncélkonstrukció lesz, ezeken nem gumivászon van. A kötényezésnek nagy szerepe van a védelemben, mert a hatékonyságát növeli a mögötte lévő 40-60 cm légrés a lánctalp fölött a test belső páncélzatáig. E nélkül nem lehet ellenálló páncélzatot kialakítani. A mellső résznek önmagában ellen kell állni a 30 mm-es gépágyú találatának, az 45-55 mm RHA minőségű, tömör acél védőképességet feltételez. Ha nem így csinálják, akkor már gépágyúval le lehet szaggatni a kötényt, ami nem túl jó ómen.
Az alsó kiegészítő lemez (ami csak a számítógépes grafikákon van még, de a Pumán pont ugyanilyen van) szerepe viszont a kumulatív gyújtók beindítása mellett a hőkép csökkentése. Az a tapasztalat, hogy a gumigörgők a deformáció miatt nagyon felmelegszenek, így nagyon világítanak a hőkamerák képein. A fém-fém kapcsolódási felületeken (lánc és lánckerék), ugyanez. A lemezzel a görgők felső részét igyekeznek takarni, és a porfelverődést is csökkenti.

elec_thermal_image_tank_lg.jpg

Itt jobban látszik a kötény ilyen jelentősége
BzTD8zM.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: DTheo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Szerintem a kötény az egy erős páncélkonstrukció lesz, ezeken nem gumivászon van. A kötényezésnek nagy szerepe van a védelemben, mert a hatékonyságát növeli a mögötte lévő 40-60 cm légrés a lánctalp fölött a test belső páncélzatáig. E nélkül nem lehet ellenálló páncélzatot kialakítani. A mellső résznek önmagában ellen kell állni a 30 mm-es gépágyú találatának, az 45-55 mm RHA minőségű, tömör acél védőképességet feltételez. Ha nem így csinálják, akkor már gépágyúval le lehet szaggatni a kötényt, ami nem túl jó ómen.
Az alsó kiegészítő lemez (ami csak a számítógépes grafikákon van még, de a Pumán pont ugyanilyen van) szerepe viszont a kumulatív gyújtók beindítása mellett a hőkép csökkentése. Az a tapasztalat, hogy a gumigörgők a deformáció miatt nagyon felmelegszenek, így nagyon világítanak a hőkamerák képein. A fém-fém kapcsolódási felületeken (lánc és lánckerék), ugyanez. A lemezzel a görgők felső részét igyekeznek takarni, és a porfelverődést is csökkenti.

elec_thermal_image_tank_lg.jpg

Itt jobban látszik a kötény ilyen jelentősége
BzTD8zM.jpg
Azt tudom mire valo ammyi azert ragadt ram a hk nal a sok fel le szerelgetes kozben kimerito valaszokat kaptam :) azt nem tudni vagy legalabbis en nem tudom hogy a kotenyzet a vegleges betetet tartalmazza e vagy csak sulymakettet. De ami most rajta van az megeggyezik kinezetre a vegleges konstrutcioval. Amire reflektalni akartam hogy nem nezted meg alaposan a kepet csak az elso tag lemez a tobbi /szendvics vagy doboz kazetta nevezzuk ahogy jobban tetszik./
 
  • Tetszik
Reactions: bel

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Azt tudom mire valo ammyi azert ragadt ram a hk nal a sok fel le szerelgetes kozben kimerito valaszokat kaptam :) azt nem tudni vagy legalabbis en nem tudom hogy a kotenyzet a vegleges betetet tartalmazza e vagy csak sulymakettet. De ami most rajta van az megeggyezik kinezetre a vegleges konstrutcioval. Amire reflektalni akartam hogy nem nezted meg alaposan a kepet csak az elso tag lemez a tobbi /szendvics vagy doboz kazetta nevezzuk ahogy jobban tetszik./
Honnan tudod, hogy szendvics?
Megrágtad? :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 161
33 520
113
Honnan tudod, hogy szendvics?
Megrágtad? :D
En nem voltam ott meg a leokat sem lattam /pedig lenne ra lehetosegem/ :D megmondom oszinten orulok nekik meg minden. De leok eseteben az a7 ami jobban erdekel /a4 nagy ujdonsagot nem tartalmaz szamomra./ lynxnel meg majd a vegleges jarmuvek... Lelkes vagyok szo se rolla es nagyon tetszik meg minden :) csak engem az alkalmazasuk jobban erdekel mint maga a vas kinezete... /valoszinuleg fogok benne annyit ucsorogni hogy tok termeszetes lessz./
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Hát, bizonyítékom ugyan nincs, de biztos vagyok benne, hogy elsősorban a menőségi faktor (vagy ahogy itt megtanultam a szakszót erre, a "girdóság") miatt nyomulnak már multicam-ben. De amúgy a multicam tényleg egy hatékony színkombó/minta, városban pedig kifejezetten.

overall_performance.jpg

Most nézem ez a Lynx topic.
Parapitecus eret fog vágni magán ha ezt meglátja. Teljes joggal.
Témát hogyan kell átvinni másik topicba?

A téma a magyar harcjárművek/tankok álcázó festése.

Aztán összeszeded, amit idézni szeretnél - átmész a jelzett topikba és a hozzászólós részbe kattintasz aztán nyomsz egy 'Insert Quotes' gombot.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 633
3 913
113
A mellső résznek önmagában ellen kell állni a 30 mm-es gépágyú találatának, az 45-55 mm RHA minőségű, tömör acél védőképességet feltételez. Ha nem így csinálják, akkor már gépágyúval le lehet szaggatni a kötényt, ami nem túl jó ómen.

Szia,

Ez egy kicsit magas elvarasnak tunik nekem, kulonosen figyelembe veve, hogy (lehet, csak szerencsevel, de) T-72-t atlottek 30 mm-es gepagyuval. Es csak nem varjuk el a Lynxtol, hogy a kotenyezese erosebb legyen, mint egy MBT pancelzata?

Bel
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Szia,

Ez egy kicsit magas elvarasnak tunik nekem, kulonosen figyelembe veve, hogy (lehet, csak szerencsevel, de) T-72-t atlottek 30 mm-es gepagyuval. Es csak nem varjuk el a Lynxtol, hogy a kotenyezese erosebb legyen, mint egy MBT pancelzata?

Bel
STANAG 4569 level 6. Az igaz, hogy a kötény sérülése nem jelenti a jármű páncélzat atuteset. Viszont a kumulativ eszközök elleni védelem miatt jó, ha már az első védelmi vonal kellően ellenálló. Ha gyenge a kötény, akkor bazi erős páncélzat kell mögötte. Ez nehéz, emiatt jobb, ha már a kötény is strapabíró.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 484
18 394
113
Szia,

Ez egy kicsit magas elvarasnak tunik nekem, kulonosen figyelembe veve, hogy (lehet, csak szerencsevel, de) T-72-t atlottek 30 mm-es gepagyuval. Es csak nem varjuk el a Lynxtol, hogy a kotenyezese erosebb legyen, mint egy MBT pancelzata?

Bel
Egyébként annyiban elvárjuk, hogy a T-72 50 éves, a Lynx meg a következő 50 évre készül.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 028
11 900
113
Ha igaz, hogy 35mm-es űrméretre alapozzuk a csöves csapatlégvédelmet (pl Skyranger), akkor csak jobb lenne a Lynx-hez is a 35mm-es űrméret.

Itt meg azt kell figyelembe venni, hogy a légvédelmi gépágyujuk perkussziós elsütésű, míg az ifv főfegyverzetéhez fejlesztettek elektromos elsütésűek. Így nem kompatibilisek egymással.
Ugyanez van a 2A72 (BTR-80A) és GSh-30-2 (Mi-24P) gépágyú viszonylatában.

Tehát akkor az ivf-be is perkussziósat kellene tenni.
 

tacticool

Well-Known Member
2015. január 12.
1 221
3 565
113

Kicsit sárga, kicsit savanyú, de az enyém gyors méret-összehasonlítás a pajtáról... jó lenne egy hasonló a Bradleyvel... bocsesz a sok kép miatt!

800px-BTR-80_and_Bradley.jpg


Nem Puma van a csoportképen, hanem egy Kuka E4 tornyos Marder M12:
cv90_height.jpg

2lqj4pv.jpg


Fent K21, lent Namer, CV90 és Bradley alvázas AMPV.
3k1ytvkua5831.jpg

stock-photo-moscow-russia-may-new-arbat-column-of-infantry-fighting-vehicles-kurganets-on-armata-1449765923.jpg




A kicsi Lynx nagyából egymagas a dagival és a két Lance torony közt se lehet olyan jelentős eltérés szvsz:
lynx-kf-41-12.jpg

Lynx-IFV-with-Boxer-CRV.jpg


Leo 2 Revolution mellett a kicsi:
Satory2016_06_Leopard-2.jpg

5c90d6aefc7e93ee298b45fd.JPG


Mihez képest nagy!? :)
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 977
113
Ha igaz, hogy 35mm-es űrméretre alapozzuk a csöves csapatlégvédelmet (pl Skyranger), akkor csak jobb lenne a Lynx-hez is a 35mm-es űrméret.

Miért? A skyranger nem fog neked páncéltörő lőszert lövöldözni míg a lynx sem fog HEI HEI-T és hasoló lőszereket lőni, a két fegyvernek teljesen más feladatú lőszereket kell raktározni.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 216
119 864
113
Kicsit sárga, kicsit savanyú, de az enyém gyors méret-összehasonlítás a pajtáról... jó lenne egy hasonló a Bradleyvel... bocsesz a sok kép miatt!

800px-BTR-80_and_Bradley.jpg


Nem Puma van a csoportképen, hanem egy Kuka E4 tornyos Marder M12:
cv90_height.jpg

2lqj4pv.jpg


Fent K21, lent Namer, CV90 és Bradley alvázas AMPV.
3k1ytvkua5831.jpg

stock-photo-moscow-russia-may-new-arbat-column-of-infantry-fighting-vehicles-kurganets-on-armata-1449765923.jpg




A kicsi Lynx nagyából egymagas a dagival és a két Lance torony közt se lehet olyan jelentős eltérés szvsz:
lynx-kf-41-12.jpg

Lynx-IFV-with-Boxer-CRV.jpg


Leo 2 Revolution mellett a kicsi:
Satory2016_06_Leopard-2.jpg

5c90d6aefc7e93ee298b45fd.JPG


Mihez képest nagy!? :)
BMP-hez :D

Amúgy a kicsi lynx az hosszán kívül minden méretében egyezik a naggyal. A torony meg konkrétan ugyanaz.
 

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
  • Tetszik
Reactions: endre and Pogány

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 412
46 251
113
Miért? A skyranger nem fog neked páncéltörő lőszert lövöldözni míg a lynx sem fog HEI HEI-T és hasoló lőszereket lőni, a két fegyvernek teljesen más feladatú lőszereket kell raktározni.
A hozzászólás közepe nekem teljesen kimaradt. A Mauser ketoldali töltésű. Alapból táraznak hozzá a PUMA-ban is AB és APFSDS lőszert is.
Abban viszont igazad van, hogy a légvédelmi ágyúnál ez teljesen felesleges.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 028
73 521
113
Karc Fm Paláver, egy szeptember közepi nem nagy nyilvánosságot kapott Maróth interjú.
Szerencsére az interjú rögtön az elején van, igy gyengébb idegzetűeknek nem kell végighallgatni a betelefonálós műsort.

Viszont az interjú több mint reménykeltő!!!!
Mit mondott és mire utalt!!!
  • Ez a legjelentósebb beruhazás, amit eddig bejelentettünk.

  • Önálló Uniós védelmi képesség kialakítása a cél, az EU-s országokat (főleg a keletieket) közös technológiai alapra hozni.

  • Mára a döntéseinket figyelik más országok is, míg korábban nem számítottunk.

  • Lynx ügyben több ország katonai vezetésével egyeztettünk. A sorozatgyártás hiánya több kétséget ébresztett, de mi bevállaltuk ezt a rizikót.

  • A magyar bejelentés óta több ország elindított tárgyalásokat a Lynxről. (megadtuk a kezdő lökést. :))

  • Idén még lesz hasonló bejelentés! :hadonaszos::hadonaszos:

  • A titkolózás oka, hogy a tárgyalásokon a piaci pozícióinkat, ne rontsuk. Eddig így sikerült gyorsan dönteni, ez a beszerzési taktika továbbra is így marad.

Kik lehetnek az új érdeklődők a Lynxre?