Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Jaja csak egy ténylegesen mocsaras vídéken ezt telepíteni nagyon babra munka ugyanis ha az elemek talpait csak szimplán leraknák akkor hiába a talpak széles kialakítása azok nehéz technika áthaladása esetén megsüllyednek ezért (láttam erről képeket orosz oldalakon) ha ezeket az elemeket tényleg mocsaras területen akarják lerakni akkor Ivánék bizony mint a disznók nyakig a dágványban minden egyes elem talpai alá széles különböző szélességű "alapokat" raknak,ami eléggé időigényes munka.
Meg van hozzá állitható mélységi lább,meg pontonnal kevert verzió is.Meg a cölöpverőkkel vernek neki talpat ha kell.Hát nem egy irodai nyugis munka megcsinálni,de meglehet.Ha nem fedezed,egy kicsit jobban felkészúlt hadsereg 1nap alatt hidat ver a folyó felett,fokrendszeren keresztül is.1hét múlva meg egy négysávos "autópálya" van ott.De a "főút" már 2nap alatt ott van
Bridge_of_Boats_on_the_Ravi_River%2C_Pakistan%2C_1895.gif
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson
W

Wilson

Guest
Meg van hozzá állitható mélységi lább,meg pontonnal kevert verzió is.Meg a cölöpverőkkel vernek neki talpat ha kell.Hát nem egy irodai nyugis munka megcsinálni,de meglehet.Ha nem fedezed,egy kicsit jobban felkészúlt hadsereg 1nap alatt hidat ver a folyó felett,fokrendszeren keresztül is.1hét múlva meg egy négysávos "autópálya" van ott.De a "főút" már 2nap alatt ott van
Bridge_of_Boats_on_the_Ravi_River%2C_Pakistan%2C_1895.gif

Természetesen át lehet kelni rajta a középkorban is megcsinálták,csak nagyon lelassítja az átkelést,nagyon nem mindegy,hogy egy arra alkalmas helyen 50 perc alatt egy PMP pontonhíd készlettel elkészítek egy nagy folyón átívelő hidat vagy 1 napomba kerül míg ugyanezt elkészítem.
 
  • Tetszik
Reactions: Hegylakó

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
talán nem véletlen,hogy a nagy távolságokkal,rossz utakkal és elég sok mocsárvidékkel megáldott muszkák már elég régen fejlesztettek ki erre is megoldást(amit aztán nyugaton éppen úgy lemásoltak,mint a pontonhidat)
0dhODRLqDM4RVZy94SfTEg5Gw3FIrzDJ_s4iBKiMYiS2887nOLTtn0yxKe7FjiOP-Ira-_F96L-p3O4QHdlQvEHqbbVi_sMNqAMGZScu2-ndI74SPrdUX0Id4gNypshzbEU

2jqreSFSBH8.jpg

tmm-6.jpeg

Napersze,ha van ott némi véderő is,meg azt támogatandó jó kis messzehordó tüzérség is,akkor már tényleg jol véd a fok rendszer/vizzár.

Meg van hozzá állitható mélységi lább,meg pontonnal kevert verzió is.Meg a cölöpverőkkel vernek neki talpat ha kell.Hát nem egy irodai nyugis munka megcsinálni,de meglehet.Ha nem fedezed,egy kicsit jobban felkészúlt hadsereg 1nap alatt hidat ver a folyó felett,fokrendszeren keresztül is.1hét múlva meg egy négysávos "autópálya" van ott.De a "főút" már 2nap alatt ott van
Bridge_of_Boats_on_the_Ravi_River%2C_Pakistan%2C_1895.gif

Ha már átkelés, ami egy elég sikeres eszköz lett Izrael részéről a Jom Kippuri háborúban, az Szuezi-csatorna áthidalására tervezett, üreges görgőkön a helyszínre tolt híd volt. Igazi rohameszközként vízre rakták, átért, biztosították, rögzítették és elkezdhettek átkelni a páncélosok.

PikiWiki_Israel_19395_Cylinders_Bridge_in_Armored_Corps_Museum_Latrun.JPG


Qz_Uou1xyt3REWTNyqGWaj8vjadnXXl-u-1OoaaxeGGR2ODC0lDYVWAWD_9Wd4zOH3Q41Pczc99Dr-d8FpXg1RNOwiH7JM0zO3OU4IH63zIjJcEknEt59RQorpdfvWleGrnmk8V-6ZOuxSiwhTQrxUQJizD47AKJWxg1mniYiwI8oshr4TliFJxXW29Kq2zWKA


09052016-11-300x225.jpg


Gesher-Glilim-latrun-1.jpg


Screen+Shot+2014-01-02+at+11.39.19+AM.png


83df92_e1d16c8764184066b39459f2ed97416c~mv2.webp


De persze műszaki alakulatos topikot kellene ennek keresni.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
A gyalogos harci jármű páncélozott teste magas szintű védelmet nyújt (a STANAG 4569 három szintig) a ballisztikus támadások ellen. A STANAG 4a és 4b szintű védelmet nyújt a páncéltörő szárazföldi aknarobbantások ellen is.

A jármű képes túlélni akár 10 kg-os TNT-aknák robbanását a hajótest alatt, és egy 10 kg-os TNT-robbanást bármely kerék alatt. 50 kg-os TNT robbanást is képes ellenállni az oldalai.
Ezt csak azèrt írtam ide,mert sokaknak a vèdelmi szintjèről sincs fogalma. Egy a cèlnak megfelelő nagyon jó felèpítèsű ,kivàló IFV.
Egyèbkènt meg elàrulom csak úgy mellèkesen,akik annyira a vèdelmen rugóznak,hogy sajnos vagy nem,de nem lehet annyi pàncèlt fel aggatni egy jàrműre sem,amit ne lehetne viszonylag primitív eszközökkel elpusztítani.
Ez utóbbira kivàló pèlda a török Leopàrd 4 esek,a szír konfliktusban,ahol az Isis katonài úgy pusztítotàk el őket sorban elsőgeneràciós sufni RPG vel hogy a törökök maguk sem akartàk elhinni. Ègtek mint a napalm... Aki nem hiszi olvasson utàna!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
A gyalogos harci jármű páncélozott teste magas szintű védelmet nyújt (a STANAG 4569 három szintig) a ballisztikus támadások ellen. A STANAG 4a és 4b szintű védelmet nyújt a páncéltörő szárazföldi aknarobbantások ellen is.

A jármű képes túlélni akár 10 kg-os TNT-aknák robbanását a hajótest alatt, és egy 10 kg-os TNT-robbanást bármely kerék alatt. 50 kg-os TNT robbanást is képes ellenállni az oldalai.
Ezt csak azèrt írtam ide,mert sokaknak a vèdelmi szintjèről sincs fogalma. Egy a cèlnak megfelelő nagyon jó felèpítèsű ,kivàló IFV.
Egyèbkènt meg elàrulom csak úgy mellèkesen,akik annyira a vèdelmen rugóznak,hogy sajnos vagy nem,de nem lehet annyi pàncèlt fel aggatni egy jàrműre sem,amit ne lehetne viszonylag primitív eszközökkel elpusztítani.
Ez utóbbira kivàló pèlda a török Leopàrd 4 esek,a szír konfliktusban,ahol az Isis katonài úgy pusztítotàk el őket sorban elsőgeneràciós sufni RPG vel hogy a törökök maguk sem akartàk elhinni. Ègtek mint a napalm... Aki nem hiszi olvasson utàna!
Mármint, hogy konkurssal, meg egyéb régebbi orosz ATGM-ekkel és a kurdok (a törököknek nemigazán volt közük ott az ISIS katonáihoz max a híradóban)

És amúgy ez egy APC, amit ha megkensz szemből egy nagyobb kaliberű gépágyúval kijön a hátulján, APC-nek használható jármű, de APC-ként kell alkalmazni.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Mármint, hogy konkurssal, meg egyéb régebbi orosz ATGM-ekkel és a kurdok (a törököknek nemigazán volt közük ott az ISIS katonáihoz max a híradóban)

És amúgy ez egy APC, amit ha megkensz szemből egy nagyobb kaliberű gépágyúval kijön a hátulján, APC-nek használható jármű, de APC-ként kell alkalmazni.
Látod ez itt a baj! Alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. Az Mbombe 8 IFV-nek készült és az is.. Értsd Infantry Fighting Vehicle.. Szerintem te katona sem voltál,de még arra sem vagy hajlandó,hogy alapvető információknak utánanézz.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Látod ez itt a baj! Alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. Az Mbombe 8 IFV-nek készült és az is.. Értsd Infantry Fighting Vehicle.. Szerintem te katona sem voltál,de még arra sem vagy hajlandó,hogy alapvető információknak utánanézz.

Húha, a típus történetével sem vagy tisztában. Amennyiben az lennél, akkor tudnád, hogy ez egy "elkeseredett Paramount -os marketinges agymenése" volt ...

Azért egy alapból Stanag 1/2 -es kerekes vasat (tudom, hogy kicsit lehet "tuningolni - akkor meg mondjuk őrült drágává válik) ne nevezzünk már annak. Sőt, ha ua. a marketinges elnevezi "halálcsillag" -nak - attól sem fog azzá válni ...

Másfelől szerinted ez, mint kerekes jószág mennyire tud együtt haladni egy láncos MBT -vel és annak harcát közvetlenül támogatni? Mert ugye ez is része az IFV definíciónak ...

Én tényleg csak azt mondanám - egy fokkal visszább az agarakkal és óvatosabban fogalmazzunk ... Ennek a topiknak meg tényleg oda kellett volna süllyednie ahová való - egészen a kukáig ...
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Húha, a típus történetével sem vagy tisztában. Amennyiben az lennél, akkor tudnád, hogy ez egy "elkeseredett Paramount -os marketinges agymenése" volt ...

Azért egy alapból Stanag 1/2 -es kerekes vasat (tudom, hogy kicsit lehet "tuningolni - akkor meg mondjuk őrült drágává válik) ne nevezzünk már annak. Sőt, ha ua. a marketinges elnevezi "halálcsillag" -nak - attól sem fog azzá válni ...

Másfelől szerinted ez, mint kerekes jószág mennyire tud együtt haladni egy láncos MBT -vel és annak harcát közvetlenül támogatni? Mert ugye ez is része az IFV definíciónak ...

Én tényleg csak azt mondanám - egy fokkal visszább az agarakkal és óvatosabban fogalmazzunk ... Ennek a topiknak meg tényleg oda kellett volna süllyednie ahová való - egészen a kukáig ...
Kevered a szezont a fazonnal. Itt 8x8-as járművekről beszélgetünk most. A Patria de a Boxer sem jobb terepen ez egész biztos. Tényekről kell bezélgetni. Csak te is mantrázod ezt a " Paramount -os marketinges agymenése" volt ... szöveget.. Az hogy mit tud támogatni meg kaliber és elektronika kérdése inkább.. Ilyen alapon neki futni a dolgoknak teljesen meddő vita. Önmagában a Lynx se tűnik annyira ütősnek a 30 milis kaliberrel már bocsánat.. Ha a támogatást feszegeted.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Húha, a típus történetével sem vagy tisztában. Amennyiben az lennél, akkor tudnád, hogy ez egy "elkeseredett Paramount -os marketinges agymenése" volt ...

Azért egy alapból Stanag 1/2 -es kerekes vasat (tudom, hogy kicsit lehet "tuningolni - akkor meg mondjuk őrült drágává válik) ne nevezzünk már annak. Sőt, ha ua. a marketinges elnevezi "halálcsillag" -nak - attól sem fog azzá válni ...

Másfelől szerinted ez, mint kerekes jószág mennyire tud együtt haladni egy láncos MBT -vel és annak harcát közvetlenül támogatni? Mert ugye ez is része az IFV definíciónak ...

Én tényleg csak azt mondanám - egy fokkal visszább az agarakkal és óvatosabban fogalmazzunk ... Ennek a topiknak meg tényleg oda kellett volna süllyednie ahová való - egészen a kukáig ...


Felesleges egy ilyen beszélgetésbe belemenned.
Ha nem egy Dél Afrikai vasat dícsérne azt mondanám igaziigaz tért vissza. :rolleyes:

@krisss-nek meg csak van annyi esze nem válaszol. Értelmes, szakmai érvekkel ez a fiatalember úgysem meggyőzhető. Ez kb 3 írásából lejön.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Kevered a szezont a fazonnal. Itt 8x8-as járművekről beszélgetünk most. A Patria de a Boxer sem jobb terepen ez egész biztos. Tényekről kell bezélgetni. Csak te is mantrázod ezt a " Paramount -os marketinges agymenése" volt ... szöveget.. Az hogy mit tud támogatni meg kaliber és elektronika kérdése inkább.. Ilyen alapon neki futni a dolgoknak teljesen meddő vita. Önmagában a Lynx se tűnik annyira ütősnek a 30 milis kaliberrel már bocsánat.. Ha a támogatást feszegeted.
Látod ez itt a baj! Alapvető fogalmakkal sem vagy tisztában. Az Mbombe 8 IFV-nek készült és az is.. Értsd Infantry Fighting Vehicle.. Szerintem te katona sem voltál,de még arra sem vagy hajlandó,hogy alapvető információknak utánanézz.
fogd már vissza magad, ez szar kb úgy IFV mint a 319-esek nehéz szállítók, sehogy, @dkes tök jól leírta hogy miért is tévedsz, te meg jöttél a hülyeségeddel mindenféle link vagy alátámasztás nélkül ( az hogy "aki nem hiszi olvasson utána" képzeld nem bizonyítás) , már azzal lejáratod magad hogy ezt a valamit te IFV-nek nevezed, arról már nem is beszélve hogy @krisss icipicivel többet tud és ért hozzá mint majdnem bárki más itt a forumon és ilyen hangot megütni PONT vele elég buta dolog, a lynx meg nem tűnik ütősnek? hááát az a kőműves actimel amit bedobtál a kommented előtt viszont fixen beütött, sok oldalon keresztül beszéltük ki ezt a vasat, majd jössz te és nekiugrasz azoknak akik bent vannak és még értenek is hozzá talán, mindenféle bizonyítás vagy szakmai alap nélkül, szerintem ülj le egy picit, igyál egy teát, nyugodj meg, olvasd vissza az elmúlt 18 oldalt majd olvass utána rendesen a vasaknak amiket lehordtál meg ennek a förtelemnek is és utána gyere vissza beszélgetni
Ha nem egy Dél Afrikai vasat dícsérne azt mondanám igaziigaz tért vissza.
ne emlegesd kérlek mert a szelleme fixen visszajön :D :D :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and krisss

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
fogd már vissza magad, ez szar kb úgy IFV mint a 319-esek nehéz szállítók, sehogy, @dkes tök jól leírta hogy miért is tévedsz, te meg jöttél a hülyeségeddel mindenféle link vagy alátámasztás nélkül ( az hogy "aki nem hiszi olvasson utána" képzeld nem bizonyítás) , már azzal lejáratod magad hogy ezt a valamit te IFV-nek nevezed, arról már nem is beszélve hogy @krisss icipicivel többet tud és ért hozzá mint majdnem bárki más itt a forumon és ilyen hangot megütni PONT vele elég buta dolog, a lynx meg nem tűnik ütősnek? hááát az a kőműves actimel amit bedobtál a kommented előtt viszont fixen beütött, sok oldalon keresztül beszéltük ki ezt a vasat, majd jössz te és nekiugrasz azoknak akik bent vannak és még értenek is hozzá talán, mindenféle bizonyítás vagy szakmai alap nélkül, szerintem ülj le egy picit, igyál egy teát, nyugodj meg, olvasd vissza az elmúlt 18 oldalt majd olvass utána rendesen a vasaknak amiket lehordtál meg ennek a förtelemnek is és utána gyere vissza beszélgetni

ne emlegesd kérlek mert a szelleme fixen visszajön :D :D :D :D
Nem hordtam le egyiket sem,fogalmam sincs miről beszélsz???? Én szeretek tárgyilagos maradni,ennyi. Én Patria párti vagyok egyébként. Jössz itt agyament hülyeségekkel te is. Szíriában ősrégi Fagott és RPG-vel,70-es évek színvonalát képviselő technikával pusztitották a Leókat,fáj vagy nem ez az igazság. De jobbat is mondok neked! Jemenben a Siita lázadók még M1A1-et is lukasztottak vele,csak kicsit kutakodnod kellene. Ezzel arra akartam rá világítani fentebb,hogy a felderítés és cél beazonosítás sokkal sokkal fontosabb mint a páncélvastagság egy bizonyos szinten felül. Ezért fontosak a drónok és más elektronikus felderítési eszközök. Erre megy egyébként a jövő hadviselése is. Olvasgassál inkább te! Ne próbálj oktatgatni engem.. Te a múltban élsz. Az öbölháborúban sem azért vesztettek az Irakiak mert annyira szar volt az orosz szárazföldi technika,hanem mert az amcsik már akkor célba fogták őket amikor azok még lőtávolban sem látták az ellenséget. Az Mbombe nem rossz konstrukció,ennyit a végére. Kár túl spirázni a dolgot.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 647
6 359
113
Nem hordtam le egyiket sem,fogalmam sincs miről beszélsz???? Én szeretek tárgyilagos maradni,ennyi. Én Patria párti vagyok egyébként. Jössz itt agyament hülyeségekkel te is. Szíriában ősrégi Fagott és RPG-vel,70-es évek színvonalát képviselő technikával pusztitották a Leókat,fáj vagy nem ez az igazság. De jobbat is mondok neked! Jemenben a Siita lázadók még M1A1-et is lukasztottak vele,csak kicsit kutakodnod kellene. Ezzel arra akartam rá világítani fentebb,hogy a felderítés és cél beazonosítás sokkal sokkal fontosabb mint a páncélvastagság egy bizonyos szinten felül. Ezért fontosak a drónok és más elektronikus felderítési eszközök. Erre megy egyébként a jövő hadviselése is. Olvasgassál inkább te! Ne próbálj oktatgatni engem.. Te a múltban élsz. Az öbölháborúban sem azért vesztettek az Irakiak mert annyira szar volt az orosz szárazföldi technika,hanem mert az amcsik már akkor célba fogták őket amikor azok még lőtávolban sem látták az ellenséget. Az Mbombe nem rossz konstrukció,ennyit a végére. Kár túl spirázni a dolgot.
pfuuu van baj, jól van
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Az öbölháborúban sem azért vesztettek az Irakiak mert annyira szar volt az orosz szárazföldi technika,hanem mert az amcsik már akkor célba fogták őket amikor azok még lőtávolban sem látták az ellenséget.
Szerintem ez a nem megfelelő technika definíciója; ha akkor sem látod még az ellent, amikor az már befogott célként, akkor a technikád nem egyenrangú...
 
  • Tetszik
Reactions: Masztiff