Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Vagy Currus marketinges. Pont úgy is végzi a munkáját. Most épp @krisss -t lefestették sárral együtt. :D

Esküszöm erre is gondoltam ... :) Nem semmi első négy hozzászólásnak ... :oops:


"A";
...ha ez lenne (
yk.gif
) -a lelkesedést értékelve-, át kellet volna sétálni előtte a mérnők-szakikhoz egy fél napra -egy doboz instant kávéval ;) -
előzetes megbeszélésre
ye.gif
ye.gif
ye.gif


"B" ...semmi gond, nem hiszem, hogy megsértődne, nincs rá semmi ok, emberek vagyunk, sőt, Ő is az ("lebuktál" ;) ) .


@Realista : Üdvözlünk köreinkben !
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nem hordtam le egyiket sem,fogalmam sincs miről beszélsz???? Én szeretek tárgyilagos maradni,ennyi. Én Patria párti vagyok egyébként. Jössz itt agyament hülyeségekkel te is. Szíriában ősrégi Fagott és RPG-vel,70-es évek színvonalát képviselő technikával pusztitották a Leókat,fáj vagy nem ez az igazság. De jobbat is mondok neked! Jemenben a Siita lázadók még M1A1-et is lukasztottak vele,csak kicsit kutakodnod kellene. Ezzel arra akartam rá világítani fentebb,hogy a felderítés és cél beazonosítás sokkal sokkal fontosabb mint a páncélvastagság egy bizonyos szinten felül. Ezért fontosak a drónok és más elektronikus felderítési eszközök. Erre megy egyébként a jövő hadviselése is. Olvasgassál inkább te! Ne próbálj oktatgatni engem.. Te a múltban élsz. Az öbölháborúban sem azért vesztettek az Irakiak mert annyira szar volt az orosz szárazföldi technika,hanem mert az amcsik már akkor célba fogták őket amikor azok még lőtávolban sem látták az ellenséget. Az Mbombe nem rossz konstrukció,ennyit a végére. Kár túl spirázni a dolgot.
Isten hozott mikor visz....
 
W

Wilson

Guest
Szíriában ősrégi Fagott és RPG-vel,70-es évek színvonalát képviselő technikával pusztitották a Leókat,fáj vagy nem ez az igazság.

Azért áljunk meg egy pillanatra a törökök Szíriában azokat az alap Leo4-t mozgó tüzérségi állásként kib.......ták gyakran (teljesen egyedül) több napra egy jól látható helyre egy hegygerincre vagy dombtetőre ettől az összes környékbeli strandpapucsos atgm huszárnak összefutott a nyál a szájában és oltári nagy célövészetes bulit rendeztek amihez a kilőtt török leo4 szolgáltatták a hátteret.Egy ilyen elmebeteg harctéri alkalmazásból ne vonj le messzemenő következtetéseket.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
"A";
...ha ez lenne (
yk.gif
) -a lelkesedést értékelve-, át kellet volna sétálni előtte a mérnők-szakikhoz egy fél napra -egy doboz instant kávéval ;) -
előzetes megbeszélésre
ye.gif
ye.gif
ye.gif


"B" ...semmi gond, nem hiszem, hogy megsértődne, nincs rá semmi ok, emberek vagyunk, sőt, Ő is az ("lebuktál" ;) ) .


@Realista : Üdvözlünk köreinkben !
Köszönöm az üdvözlést.. Komolyan! :)
Igen,minthogy a nick nevem is sugallja,igyekszem reálisan nézni a dolgokat. Nyilván érvek ütköznek pro és kontra,igyekszem nem elragadtatni magam. Nem szeretek személyeskedni. Ész érvekkel és tény adatokkal szeretek dolgozni. Az,hogy ez vagy az egy szar darab meg ócskaság,nem tudok mit kezdeni. Egyébként örülök hogy itt lehetek. Na jó,annyit elárulok hogy toronylövész voltam PSZH-ban...Baján anno. Első lépcsőben. Érdekel a honvédelem sorsa,és tényleg nem a kötekedés a célom,szeretnék egy ütőképes,tényleg ízig vérig modern honvédelmet látni. Építő szándékkal folyok bele szócsatákba,nem bántó szándékkal. Kösz az üdvözlést még egyszer.. :)
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Azért áljunk meg egy pillanatra a törökök Szíriában azokat az alap Leo4-t mozgó tüzérségi állásként kib.......ták gyakran (teljesen egyedül) több napra egy jól látható helyre egy hegygerincre vagy dombtetőre ettől az összes környékbeli strandpapucsos atgm huszárnak összefutott a nyál a szájában és oltári nagy célövészetes bulit rendeztek amihez a kilőtt török leo4 szolgáltatták a hátteret.Egy ilyen elmebeteg harctéri alkalmazásból ne vonj le messzemenő következtetéseket.
Pontosan így igaz ahogy írod! Én ezzel a példával csak arra szerettem volna rá világítani,hogy nem minden a páncél védettség. Bármennyi páncélt rá aggathatsz az eszközre,semmit nem ér ha rosszul alkalmazod az eszközt. De még ha jól,akkor is nagyon nehezen védhető egy gerilla típusú hadviselésben. És tetszik vagy nem,manapság ez dívik. Kurszki tankcsaták már nem lesznek. Ezért fejtegettem ezt. Mert sokan a stanagon rugóznak. Egyébként az meg van neki amenyi kell!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Azért áljunk meg egy pillanatra a törökök Szíriában azokat az alap Leo4-t mozgó tüzérségi állásként kib.......ták gyakran (teljesen egyedül) több napra egy jól látható helyre egy hegygerincre vagy dombtetőre ettől az összes környékbeli strandpapucsos atgm huszárnak összefutott a nyál a szájában és oltári nagy célövészetes bulit rendeztek amihez a kilőtt török leo4 szolgáltatták a hátteret.Egy ilyen elmebeteg harctéri alkalmazásból ne vonj le messzemenő következtetéseket.
Amúgy nem tudom az miért meglepetés, hogy egy 30 éves HK-t képes kilőni egy kortárs tankelhárító eszköz, konkrétan azért lettek kifejlesztve.
 
W

Wilson

Guest
Pontosan így igaz ahogy írod! Én ezzel a példával csak arra szerettem volna rá világítani,hogy nem minden a páncél védettség. Bármennyi páncélt rá aggathatsz az eszközre,semmit nem ér ha rosszul alkalmazod az eszközt. De még ha jól,akkor is nagyon nehezen védhető egy gerilla típusú hadviselésben. És tetszik vagy nem,manapság ez dívik. Kurszki tankcsaták már nem lesznek. Ezért fejtegettem ezt. Mert sokan a stanagon rugóznak. Egyébként az meg van neki amenyi kell!

Azért nézzük reálisan(ha már ez a nickneved:)) a dolgokat ennél a dél-afrikai csodánál vannak klasszsokkal jobb Apc és Ifv Európában és ebben a környezetben ennek a páncélvédettsége karcsú.Ezt a gépet arra tervezték,hogy a nagybudös szavannán AK-l felszerelt "bozótnégereket"kergessenek vele arra tökéletes de ide kevés.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem (ha már szerinted ez Ifv)egy ukrajnaihoz hasonló konfliktusba ha lehetne választanod egy ilyenbe ulnél bele vagy egy Boxerbe aminek azért jóval komolyabb a védelme?
 
  • Tetszik
Reactions: dkes and LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Amúgy nem tudom az miért meglepetés, hogy egy 30 éves HK-t képes kilőni egy kortárs tankelhárító eszköz, konkrétan azért lettek kifejlesztve.

Ezt mondjuk én sem értem miért hozzák fel ezt időről időre érvként egy adott haditechnika ellen.De ettől függetlenul a törökök csak akkor tehettek volna nagyobb szívességet ha szép nagy fehér köröket rajzolnak a Leoikra.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Azért nézzük reálisan(ha már ez a nickneved:)) a dolgokat ennél a dél-afrikai csodánál vannak klasszsokkal jobb Apc és Ifv Európában és ebben a környezetben ennek a páncélvédettsége karcsú.Ezt a gépet arra tervezték,hogy a nagybudös szavannán AK-l felszerelt "bozótnégereket"kergessenek vele arra tökéletes de ide kevés.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem (ha már szerinted ez Ifv)egy ukrajnaihoz hasonló konfliktusba ha lehetne választanod egy ilyenbe ulnél bele vagy egy Boxerbe aminek azért jóval komolyabb a védelme?
Hivatalosan IFV és a védettség alapján ezt a kategóriát érdemli. A Boxer is négyes egyébként. (stanag) A Holland verzió magasabb csak. Én Patria párti vagyok. Árban 30%-al olcsóbb kb.és én hiszek a nagyobb kaliber erejében. De ha választanom kellene nekem mind 1 lenne a kettő közül. Sokan le nézik itt Dél Afrikát,de nagy hadi iparuk van,és komoly tapasztalatuk van a Gerilla hadviselésben. Szóval lehet hogy megkövezel,de nem gondolom hogy védettebb lennék egy Boxerban.
 

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Magyar szempontból az utolsó Ausztrál tender lehet tanulságos 2015-ből! Ahol a rostán mindenki megbukott. Egyedül a Boxer CRV és a Patria AMV35 CRV verziók mentek át. De mivel a Boxer borzasztó drága ezért szavaznék én a Pátriára! De az Mbombe a maga kategóriájában nem rossz,ez a záró véleményem...
https://www.baesystems.com/en/feature/land-400
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Hivatalosan IFV és a védettség alapján ezt a kategóriát érdemli. A Boxer is négyes egyébként. (stanag) A Holland verzió magasabb csak. Én Patria párti vagyok. Árban 30%-al olcsóbb kb.és én hiszek a nagyobb kaliber erejében. De ha választanom kellene nekem mind 1 lenne a kettő közül. Sokan le nézik itt Dél Afrikát,de nagy hadi iparuk van,és komoly tapasztalatuk van a Gerilla hadviselésben. Szóval lehet hogy megkövezel,de nem gondolom hogy védettebb lennék egy Boxerban.
Hát a boxert lvl6A-ig tudod skálázni, páncél pakktól függően (frontális védelem 30 mm-es gépágyú ellen, oldalról meg 14,5 ), ezt pedig nemigen viszed 4 fölé, és az alap páncélja lvl 3 és csak a robbanás ellenállása 4-es. Na ezt a 30-as mindenhonnan bontja, a nagyobb kaliberről nem is beszélve.

"the armoured hull provides excellent stopping power against ballistic attack (STANAG 4569 level 3 as standard) and anti-tank land mine explosions (STANAG level 4a and 4b)."

a boxer nem véletlenül nehezebb tíz tonnával. (mondjuk nem annyira jó a terepjáró képessége, láttam már elakadni) A Patria AMV szintén skálázható, a legalapabb APC verzió, kezd körkörös 3A-val és ez az legújabb XP verziónál: "With AMVXP you can protect your troops against IED, NBC, ballistic threats of up to level K5+. "
(IED ellen IV-es, szemből 5+, de ezt is leginkább az orosz 30 mm-es ellen lövik be). A lengyelek a Rosomakokat APC szerepkörben alkalmazzák (stryker dandárhoz hasonló felépítésű egységekben) pedig teszteltek felpáncélozott Patriát is IFV szerepkörben, de a gumikekerekes IFV-t ők sem tartották jó megoldásnak a láncoshoz képest, és a BMP-iket is egy láncossal (Abból egy könnyebb úszóképes és egy nehéz páncélozott) a saját fejlesztésű Borsukkal váltják ki, míg a Patria marad APC szerepkörben. A kerekesIFV alapvetően spórolási céllal lett kitalálva, viszont a gyengébb terepjáró képessége nem fogja ugyan olyan hatékonysággal ellátni a feladatát mint egy láncos (páncélos hadrendben a harckocsikkal együtt haladva támadni, illetve nehéz terepen a gyalogsággal együtt mozogva harcolni) Ugyan ez igaz mind a Patriára mind a Boxerre is hiába érik el egy modern IFV védelmét és tűzerejét. Akkor is a kevésbé optimális megoldást jelenti. (amúgy Patria fan vagyok alapvetően, gyönyörű gép, volt alkalmam utazni is benne)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Amikor láttam a sok hsz-t azt hittem bejelentettek valamit :)

Amúgy szerintem nincs olyan, hogy gumikerekes IFV. Vagyis ön becsapás. A gumikerekes nem alkalmas IFV feladatra, max kényszerből (úgya MMWEE-t is használták).

Hogya Mbombe-nek mekkora a max kinetkus védelme, az egy érdekes kérdés. 28 tonna a max tömege, ez elvileg elbírna némi páncélt, vagyis a BTR-80-nál egy szinttel jobbnak kéne lennie még a nagyobb méret mellett is.

Az árát lenne jó tudni, mert írták már azt is hogy rohadt drága meg azt i, hogy rohadt olcsó.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Amikor láttam a sok hsz-t azt hittem bejelentettek valamit :)

Amúgy szerintem nincs olyan, hogy gumikerekes IFV. Vagyis ön becsapás. A gumikerekes nem alkalmas IFV feladatra, max kényszerből (úgya MMWEE-t is használták).

Hogya Mbombe-nek mekkora a max kinetkus védelme, az egy érdekes kérdés. 28 tonna a max tömege, ez elvileg elbírna némi páncélt, vagyis a BTR-80-nál egy szinttel jobbnak kéne lennie még a nagyobb méret mellett is.

Az árát lenne jó tudni, mert írták már azt is hogy rohadt drága meg azt i, hogy rohadt olcsó.
Ha arról lenne szó, hogy elvitte lynx a pénzt és nincs pénz jobbra akkor azt mondanám, hogy jöhet a maradék BTR-helyett.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Amikor láttam a sok hsz-t azt hittem bejelentettek valamit :)

Amúgy szerintem nincs olyan, hogy gumikerekes IFV. Vagyis ön becsapás. A gumikerekes nem alkalmas IFV feladatra, max kényszerből (úgya MMWEE-t is használták).

Hogya Mbombe-nek mekkora a max kinetkus védelme, az egy érdekes kérdés. 28 tonna a max tömege, ez elvileg elbírna némi páncélt, vagyis a BTR-80-nál egy szinttel jobbnak kéne lennie még a nagyobb méret mellett is.

Az árát lenne jó tudni, mert írták már azt is hogy rohadt drága meg azt i, hogy rohadt olcsó.

Elnézést a gépelési hibákért. 10 ujjal gépelek, de mint látszik nem tökéletesen, és nem mindig szúrom ki időben a hibákat ;)
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Ha arról lenne szó, hogy elvitte lynx a pénzt és nincs pénz jobbra akkor azt mondanám, hogy jöhet a maradék BTR-helyett.

Igen, erre gondoltam én is. A láncos legyen minél jobb és több és fullextrás, ez meg csak jobb választás mondjuk egy kebabos kocsi jellegű cucc.

De tartom, hogy valami olyan kéne, ami úszik. Ez ugye reálisan Patria, Pirahna, Pandur, PARS vagy Fuchs. A ZBL-09 nyilván nem játszik.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Hát a boxert lvl6A-ig tudod skálázni, páncél pakktól függően (frontális védelem 30 mm-es gépágyú ellen, oldalról meg 14,5 ), ezt pedig nemigen viszed 4 fölé, és az alap páncélja lvl 3 és csak a robbanás ellenállása 4-es. Na ezt a 30-as mindenhonnan bontja, a nagyobb kaliberről nem is beszélve.

"the armoured hull provides excellent stopping power against ballistic attack (STANAG 4569 level 3 as standard) and anti-tank land mine explosions (STANAG level 4a and 4b)."

a boxer nem véletlenül nehezebb tíz tonnával. (mondjuk nem annyira jó a terepjáró képessége, láttam már elakadni) A Patria AMV szintén skálázható, a legalapabb APC verzió, kezd körkörös 3A-val és ez az legújabb XP verziónál: "With AMVXP you can protect your troops against IED, NBC, ballistic threats of up to level K5+. "
(IED ellen IV-es, szemből 5+, de ezt is leginkább az orosz 30 mm-es ellen lövik be). A lengyelek a Rosomakokat APC szerepkörben alkalmazzák (stryker dandárhoz hasonló felépítésű egységekben) pedig teszteltek felpáncélozott Patriát is IFV szerepkörben, de a gumikekerekes IFV-t ők sem tartották jó megoldásnak a láncoshoz képest, és a BMP-iket is egy láncossal (Abból egy könnyebb úszóképes és egy nehéz páncélozott) a saját fejlesztésű Borsukkal váltják ki, míg a Patria marad APC szerepkörben. A kerekesIFV alapvetően spórolási céllal lett kitalálva, viszont a gyengébb terepjáró képessége nem fogja ugyan olyan hatékonysággal ellátni a feladatát mint egy láncos (páncélos hadrendben a harckocsikkal együtt haladva támadni, illetve nehéz terepen a gyalogsággal együtt mozogva harcolni) Ugyan ez igaz mind a Patriára mind a Boxerre is hiába érik el egy modern IFV védelmét és tűzerejét. Akkor is a kevésbé optimális megoldást jelenti. (amúgy Patria fan vagyok alapvetően, gyönyörű gép, volt alkalmam utazni is benne)
Ez a torony a kedvencem! :)
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 371
7 838
113
Pedig azok a makacs tények azt mutatják,hogy egy 6/6+védelmi szintre felhozott Boxerben védettebb lennél mint a dél-afrikai csodában:).Arról nem is beszélve ha ezt még megfeleljük a Boxeren egy aktív védelmi rendszerrel.
Kb mennyi lenne a vége tonnában így? 42-45-46? Tengelyénkénti terhelés a gumikra? Kanyarban dőlésnél kb 40-50 km sebességnél mekkora "oldal" nyíró erő lenne ott?
40 tonna felett csak láncra, gumizott betétre (hernyo talpra) raknék tecnikát. A Boxernak egy problémája lesz. Az meg szerintem a gumiknál lesz a használattól függően.