Mbombe 4x4 , 6x6 , 8×8 / Barys 8x8

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Kb mennyi lenne a vége tonnában így? 42-45-46? Tengelyénkénti terhelés a gumikra? Kanyarban dőlésnél kb 40-50 km sebességnél mekkora "oldal" nyíró erő lenne ott?
40 tonna felett csak láncra, gumizott betétre (hernyo talpra) raknék tecnikát. A Boxernak egy problémája lesz. Az meg szerintem a gumiknál lesz a használattól függően.

Ezzel a védettséggel az Ausztrál verzió biztosan rendelkezik a súlya eléri a 38,5 tonnát,de nem kell félni a Michlein pöpec gumikat rak a Boxer alá:).
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Mármint, hogy konkurssal, meg egyéb régebbi orosz ATGM-ekkel és a kurdok (a törököknek nemigazán volt közük ott az ISIS katonáihoz max a híradóban)

Al Bab-nál lőtt ki párat az ISIS (persze nem RPG-vel, hanem ATGM-ekkel és IED-kkel), amikor a törökök mindenáron meg akarták akadályozni, hogy az SDF foglalja el azt a részt az ISIS-tól és ezáltal Afrintól az iraki határig tartó összefüggő területe legyen a kurdoknak. Na ez a lehetőség annyira nem tetszett Erdogánynak, hogy inkább nekiment a kvázi féltesó ISIS-nek, csak hogy az övé lehessen az a terület.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Kb mennyi lenne a vége tonnában így? 42-45-46? Tengelyénkénti terhelés a gumikra? Kanyarban dőlésnél kb 40-50 km sebességnél mekkora "oldal" nyíró erő lenne ott?
40 tonna felett csak láncra, gumizott betétre (hernyo talpra) raknék tecnikát. A Boxernak egy problémája lesz. Az meg szerintem a gumiknál lesz a használattól függően.
Igen.. Erre próbáltam rávilágítani én is egyébként. Nem lehet a végtelenségig páncálzatot "aggatni" semmire. Nem csak gumi,de futómű kérdése is ez,és sokkal összetettebb műszakilag ez a dolog minthogy milyen gumival van szerelve. A Lynks is olyan nehéz mint egy T-72 es. A Boxer méregdrága még a gyengébb konfigurációban is. A Patria meg Finn gyártmány,akikkel ugye fasírtban vagyunk,folyamatosan csesztetnek minket jogállami faszságokkal,azt meg sajnos azért bukjuk,mert így nem fogunk tőlük rendelni. A svédekkel ugyan ez a felállás játszik,pedig ott is vannak jó kis cuccok. Szóval marad az Mbombe jobb híján... Bocsánat a fejtegetésemért,de sajnos ez mind komoly tényező a választási protokollban... :(
 
T

Törölt tag 008

Guest
Finn gyártmány,akikkel ugye fasírtban vagyunk,folyamatosan csesztetnek minket jogállami faszságokkal,azt meg sajnos azért bukjuk,mert így nem fogunk tőlük rendelni. A svédekkel ugyan ez a felállás játszik,pedig ott is vannak jó kis cuccok
Csak szólok, hogy a Paramount Group tulajdonosa kb soros szintjén van akkora egy f@xkalap. Svédektől folyamatosan veszünk cuccokat, lehet az ellenségeskedő belgáktól is fogunk. Franciáktól is vettünk azóta makaróni kedves.

Valószínűleg nem lenne olcsó NEKÜNK az Mbombe. Ráadásul nem is egy formabontó koncepció. Ilyet kb a currus+rába+miskolci egyetem is összelegózna egy év alatt fele pénzen.

Engedjük el. Ott a Lynx annyival nem drágább amennyivel jobb. Legyen inkább batch 2.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and dkes

Realista

Member
2020. szeptember 27.
39
2
8
Még egy kis szösszenet,adalék a fentebb írtakhoz! A Litvánok rendeltek 88-db Boxert 2015-ben. Járművenként másfél milliárdért. Ez a hivatalos infó volt anno. Egy Pátria kilencszáz ötven millió. Tudom tudom...ez konfiguráció függő is,de így is mellbevágó a különbség. Arról nem is beszélve,ha ezeket az összegeket százas tételben szorozzuk. Nekünk legalább 150-db kellene. Jó lenne tudni egy Mbombe árat,hogy értelmesen lehessen erről az esetleges beszerzésről véleményt mondani.
 
W

Wilson

Guest
Szóval marad az Mbombe jobb híján... Bocsánat a fejtegetésemért,de sajnos ez mind komoly tényező a választási protokollban.

Azért a Patria-n és a Boxer-n kívül is van más APC és IFV amely mellett még dönthetünk ezeken kívül nem csak a Mbombe a kizárólagos opció.Nem kell többet belelátni ebbe a dél-afrikai csodába mint a "Rémálom" Zrt bepróbálkozását,hogy beletenyereljen a mézes bödönbe,:)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Michlein pöpec gumikat rak a Boxer alá
Maradjunk annyiban hogy én inkább a Contit választanám. Még úgy is hogy részben "magam" ellen beszélnék :D
Azért a Patria-n és a Boxer-n kívül is van más APC és IFV amely mellett még dönthetünk
Hát én nem is tudom???? Lynx mellé a Boxernek nem nagyon látom értelmét. Szinte kevés átfedéssel képes lenne mindkettő ugyan azt a feladatkört ellátni. Legalábbis én így látom. Inkább a Lynx mellé egy jobb Patria, Pirahnja stb.... dukálna. Igen tudom hogy más szerepkör il feladatkör lenne, de bírnánk e anyagilag még a boxert rendszeresíteni? Pláne úgy hogy elvileg több százas tétel lenne esetleg.
Patria párti vagyok szintén :) így
 
  • Tetszik
Reactions: Realista
W

Wilson

Guest
Maradjunk annyiban hogy én inkább a Contit választanám. Még úgy is hogy részben "magam" ellen beszélnék :D

Tudtommal a Boxer gyárilag a Michelin (két tipus) gumiját kapja,

Hát én nem is tudom???? Lynx mellé a Boxernek nem nagyon látom értelmét. Szinte kevés átfedéssel képes lenne mindkettő ugyan azt a feladatkört ellátni. Legalábbis én így látom. Inkább a Lynx mellé egy jobb Patria, Pirahnja stb.... dukálna. Igen tudom hogy más szerepkör il feladatkör lenne, de bírnánk e anyagilag még a boxert rendszeresíteni? Pláne úgy hogy elvileg több százas tétel lenne esetleg.
Patria párti vagyok szintén :) így

Nekem mindegy,hogy Boxer vagy Patria mindegyik ugyanolyan kvantum ugrást jelentene számunkra,hogy kitudnánk-e fizetni a Boxer árát jó kérdés,de a Lynx beszerzés után szerintem kedvezményes árat kapnánk rá főleg úgy,hogy minimum alsó hangon kellene vagy 150-200 db belőle,meg aztán látva a az új haditechnika beszerzésének anyagi fedezetét a magyar költségvetésben nyugodtan kijelenthetjük,hogy ebben a tekintetben van "pénz lóvéra":)

Amúgy kissé humorosan megjegyezném,hogy a Boxernek van néhány vonzó tulajdonsága pl a FOM "amelyben benne van minden olyan felszerelés,amely az adott feladatrendszerű modul teljes személyzetének a 10 napos munkavégzéséhez, harc megvívásához szükséges. Ebbe nemcsak a katona egyéni felszerelései értendők bele, hanem az olyan „kényelmi” felszerelések is, mint ételmelegítő vagy WC kialakításának lehetősége is".Azért valljuk be ez a két utóbbi funkció javítja a katonák morálját:)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
.Ezt a gépet arra tervezték,hogy a nagybudös szavannán AK-l felszerelt "bozótnégereket"kergessenek vele arra tökéletes de ide kevés
Ez az,ami tévedés.@krisssnek már irtam,hogy orosz oldalak kivesézik a tipust.Volt opció level 6 szintű védelemre,de a sűlya miatt elvetették.Csak egy asztali modellig jutott.
img_110_419_760x500.jpg

A raszputyica idején nem adott volna megfelelő mozgékonyságot a sztyeppén.És a puha szántásban se-ahogy szerintem a 35+ tonnájával a Boxer se fog virgonc lenni komoly terepen.
Kinetikailag 12,7milistöl véd körben,A hűtő,ami ennél a tipusnál elöl van,viszont 30milisig védett.
Viszont akna,ied,rpg védelme kategóriájában a legjobb.
Nem szenteltek figyelmet a hozzá tervezett fegyverzetnek sem.Ajánlották BMP-3 toronnyal,kipróbálásra került egy 30mils+ATGM,valamint egy orosz 57milis toronnyal.Egyik sem bozótnéger kergetésre való.
Végül egy új torony kifejlesztése mellet döntöttek,a búr-török Ansar képében.
barys_ansar_turret.jpg

Ez egy igen érdekes torony,bár a kitűzött célt,egy kéthevederes 57milis AU220M gá beépitését egyenlőre nem tudták megoldani.(ami azt illeti,ebben a méretkategóriában még maguk az oroszok sem tudták megoldani).30milis orosz gá van jelenleg benne.
Viszont egy igenfejlett tüzvezető rendszer van hozzá.A szenzortorony egy hőképalkotót,egy nappali/északai elektrooptikát-és egy AESA miniradart tartalmaz.Alkalmas légi és földi célok detektálására és azokra való tűzvezetésre.A rendszer automatikusan 5célt tud követni/becélozni,és parancsra leküzdeni.Hát,nem éppen bozotnéger kergetésre való teknyika....
Kharabaki harcok fényében,a fejlesztők nem gondolkodtak rosszul.Egy AHEAD képes gá(az orosz AU220M a svéd 3P lőszer másolatát használhatta volna) beépitésével,mint példul az RM/Mauser MK30-2,képes az önlégvédelemre,akár dronok ellen is.....Plusz a torony oldalaira IPTR inditók rakhatók
Ezek se nagyon kellenek bozótnéger kergetéshez.
Az Ansar toronyban ráadásul nagy a fejlesztési potenciál.A konstrukció messze nincs kihasználva.Pl az 57milis lőszerek tárolására szánt tér a toronykosárban jelenleg üres.Az egész konstrukció teherbirását az 57milis gá-hoz méretezték,tehát bőven elbirja a továbbfejlesztéseket.Példul el lehet gondolkodni egy mondjuk a zsidó Sámson torony mintájára való továbbfejlesztésröl.
123.jpg
(hogy a francba oldották meg egy ember nélküli toronyban az aknavető löszerspecifikus töltését???Aki tudja,felhomályosithatna)
A járgány megvalósult kialakitása torony nélkül 19tonna.Igy véd a 12,7milis ngp-k ellen,és van a nagyon jó akna/ied/rpg védelme.Viszont 28tonnás lehet az össztömege.9tonna van fegyverzet,felszerelés-és akár páncélzat erősitésére hagyva.Vagyis magában a járműben is van fejleszthetőségi potenciál.
Szóval messze nem lebecsülendő járgány.
Továbbá mostanában elterjedt talán a Lynx kapcsán valamiféle láncos fétis a fórumon.Meg általánosasan a mindent lefitymálás.
Búrok soha nem kisértek hk-t láncos lövésszállitóval-mert nem volt nekik.De ettől még tankcsatát vivtak.
Franciák kivontak minden láncos lövészszállitót.
Ami érdekes,hogy az IDF,ami alighanem a legtapasztaltabb a II.vh-ú óta,egyetlen csatában sem kisért hk-t ugynevezett IFV-vel,mert egész mostanáig nem volt nekik olyan.....
Ami azt illeti,ma is egy maréknyi Namer IFV mellett Namer APC,és kb 6000db M113 Zelda kiséri a Merkavákat.Jövőre kezdik meg a Zeldák cseréjét-a 8x8-as kerekes Eitan APC/IFV járgánnyal.....
EFanvS-X4AM5cJ9.jpg

Persze,az is lehet,hogy a zsidók hülyék,és fingjuk nincs a páncélos,meg semmilyen hadviselésről-de szerintem nagyon is van.
Végül vessünk számot azzal,hogy ténylegesen hol van a legnagyobb esélye a magyar katonának harcba kerülnie.Misszióban.Ott pedig nem a Lynx az ideális eszköz.Nagyon is egy Mbombe jellegű járgány való oda.(bár szerintem inkább a 6-os.Különben a Mbombe 4-6-8 családot alkot,alkatrészbázisuk 70+%-ka egyezik)
Viszont az istennek se úsznak.Amire szerintem hazai viszonylatban igenis szükséges képesség számunkra.(Patria XP/Hu változat)
Ugyanakkor ha lemondunk az úszóképességröl,nagyon is reális opció a tipus-igényeinkre igazitva.
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan and Szittya
W

Wilson

Guest
Ez az,ami tévedés.@krisssnek már irtam,hogy orosz oldalak kivesézik a tipust.Volt opció level 6 szintű védelemre,de a sűlya miatt elvetették.Csak egy asztali modellig jutott.
img_110_419_760x500.jpg

A raszputyica idején nem adott volna megfelelő mozgékonyságot a sztyeppén.És a puha szántásban se-ahogy szerintem a 35+ tonnájával a Boxer se fog virgonc lenni komoly terepen.
Kinetikailag 12,7milistöl véd körben,A hűtő,ami ennél a tipusnál elöl van,viszont 30milisig védett.
Viszont akna,ied,rpg védelme kategóriájában a legjobb.
Nem szenteltek figyelmet a hozzá tervezett fegyverzetnek sem.Ajánlották BMP-3 toronnyal,kipróbálásra került egy 30mils+ATGM,valamint egy orosz 57milis toronnyal.Egyik sem bozótnéger kergetésre való.
Végül egy új torony kifejlesztése mellet döntöttek,a búr-török Ansar képében.
barys_ansar_turret.jpg

Ez egy igen érdekes torony,bár a kitűzött célt,egy kéthevederes 57milis AU220M gá beépitését egyenlőre nem tudták megoldani.(ami azt illeti,ebben a méretkategóriában még maguk az oroszok sem tudták megoldani).30milis orosz gá van jelenleg benne.
Viszont egy igenfejlett tüzvezető rendszer van hozzá.A szenzortorony egy hőképalkotót,egy nappali/északai elektrooptikát-és egy AESA miniradart tartalmaz.Alkalmas légi és földi célok detektálására és azokra való tűzvezetésre.A rendszer automatikusan 5célt tud követni/becélozni,és parancsra leküzdeni.Hát,nem éppen bozotnéger kergetésre való teknyika....
Kharabaki harcok fényében,a fejlesztők nem gondolkodtak rosszul.Egy AHEAD képes gá(az orosz AU220M a svéd 3P lőszer másolatát használhatta volna) beépitésével,mint példul az RM/Mauser MK30-2,képes az önlégvédelemre,akár dronok ellen is.....Plusz a torony oldalaira IPTR inditók rakhatók
Ezek se nagyon kellenek bozótnéger kergetéshez.
Az Ansar toronyban ráadásul nagy a fejlesztési potenciál.A konstrukció messze nincs kihasználva.Pl az 57milis lőszerek tárolására szánt tér a toronykosárban jelenleg üres.Az egész konstrukció teherbirását az 57milis gá-hoz méretezték,tehát bőven elbirja a továbbfejlesztéseket.Példul el lehet gondolkodni egy mondjuk a zsidó Sámson torony mintájára való továbbfejlesztésröl.
123.jpg
(hogy a francba oldották meg egy ember nélküli toronyban az aknavető löszerspecifikus töltését???Aki tudja,felhomályosithatna)
A járgány megvalósult kialakitása torony nélkül 19tonna.Igy véd a 12,7milis ngp-k ellen,és van a nagyon jó akna/ied/rpg védelme.Viszont 28tonnás lehet az össztömege.9tonna van fegyverzet,felszerelés-és akár páncélzat erősitésére hagyva.Vagyis magában a járműben is van fejleszthetőségi potenciál.
Szóval messze nem lebecsülendő járgány.
Továbbá mostanában elterjedt talán a Lynx kapcsán valamiféle láncos fétis a fórumon.Meg általánosasan a mindent lefitymálás.
Búrok soha nem kisértek hk-t láncos lövésszállitóval-mert nem volt nekik.De ettől még tankcsatát vivtak.
Franciák kivontak minden láncos lövészszállitót.
Ami érdekes,hogy az IDF,ami alighanem a legtapasztaltabb a II.vh-ú óta,egyetlen csatában sem kisért hk-t ugynevezett IFV-vel,mert egész mostanáig nem volt nekik olyan.....
Ami azt illeti,ma is egy maréknyi Namer IFV mellett Namer APC,és kb 6000db M113 Zelda kiséri a Merkavákat.Jövőre kezdik meg a Zeldák cseréjét-a 8x8-as kerekes Eitan APC/IFV járgánnyal.....
EFanvS-X4AM5cJ9.jpg

Persze,az is lehet,hogy a zsidók hülyék,és fingjuk nincs a páncélos,meg semmilyen hadviselésről-de szerintem nagyon is van.
Végül vessünk számot azzal,hogy ténylegesen hol van a legnagyobb esélye a magyar katonának harcba kerülnie.Misszióban.Ott pedig nem a Lynx az ideális eszköz.Nagyon is egy Mbombe jellegű járgány való oda.(bár szerintem inkább a 6-os.Különben a Mbombe 4-6-8 családot alkot,alkatrészbázisuk 70+%-ka egyezik)
Viszont az istennek se úsznak.Amire szerintem hazai viszonylatban igenis szükséges képesség számunkra.(Patria XP/Hu változat)
Ugyanakkor ha lemondunk az úszóképességröl,nagyon is reális opció a tipus-igényeinkre igazitva.

Elősször is üdvözöllek újra a körünkben örömmel látom letelt a karanténod.A Mbombe-a nemsokára visszatérek mert most fordítgatom a róla fellelt orosz,kazah(orosz nyelvű)némi dél-afrikai anyagokat.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 284
76 867
113
Ez az,ami tévedés.@krisssnek már irtam,hogy orosz oldalak kivesézik a tipust.Volt opció level 6 szintű védelemre,de a sűlya miatt elvetették.Csak egy asztali modellig jutott.
img_110_419_760x500.jpg

A raszputyica idején nem adott volna megfelelő mozgékonyságot a sztyeppén.És a puha szántásban se-ahogy szerintem a 35+ tonnájával a Boxer se fog virgonc lenni komoly terepen.
Kinetikailag 12,7milistöl véd körben,A hűtő,ami ennél a tipusnál elöl van,viszont 30milisig védett.
Viszont akna,ied,rpg védelme kategóriájában a legjobb.
Nem szenteltek figyelmet a hozzá tervezett fegyverzetnek sem.Ajánlották BMP-3 toronnyal,kipróbálásra került egy 30mils+ATGM,valamint egy orosz 57milis toronnyal.Egyik sem bozótnéger kergetésre való.
Végül egy új torony kifejlesztése mellet döntöttek,a búr-török Ansar képében.
barys_ansar_turret.jpg

Ez egy igen érdekes torony,bár a kitűzött célt,egy kéthevederes 57milis AU220M gá beépitését egyenlőre nem tudták megoldani.(ami azt illeti,ebben a méretkategóriában még maguk az oroszok sem tudták megoldani).30milis orosz gá van jelenleg benne.
Viszont egy igenfejlett tüzvezető rendszer van hozzá.A szenzortorony egy hőképalkotót,egy nappali/északai elektrooptikát-és egy AESA miniradart tartalmaz.Alkalmas légi és földi célok detektálására és azokra való tűzvezetésre.A rendszer automatikusan 5célt tud követni/becélozni,és parancsra leküzdeni.Hát,nem éppen bozotnéger kergetésre való teknyika....
Kharabaki harcok fényében,a fejlesztők nem gondolkodtak rosszul.Egy AHEAD képes gá(az orosz AU220M a svéd 3P lőszer másolatát használhatta volna) beépitésével,mint példul az RM/Mauser MK30-2,képes az önlégvédelemre,akár dronok ellen is.....Plusz a torony oldalaira IPTR inditók rakhatók
Ezek se nagyon kellenek bozótnéger kergetéshez.
Az Ansar toronyban ráadásul nagy a fejlesztési potenciál.A konstrukció messze nincs kihasználva.Pl az 57milis lőszerek tárolására szánt tér a toronykosárban jelenleg üres.Az egész konstrukció teherbirását az 57milis gá-hoz méretezték,tehát bőven elbirja a továbbfejlesztéseket.Példul el lehet gondolkodni egy mondjuk a zsidó Sámson torony mintájára való továbbfejlesztésröl.
123.jpg
(hogy a francba oldották meg egy ember nélküli toronyban az aknavető löszerspecifikus töltését???Aki tudja,felhomályosithatna)
A járgány megvalósult kialakitása torony nélkül 19tonna.Igy véd a 12,7milis ngp-k ellen,és van a nagyon jó akna/ied/rpg védelme.Viszont 28tonnás lehet az össztömege.9tonna van fegyverzet,felszerelés-és akár páncélzat erősitésére hagyva.Vagyis magában a járműben is van fejleszthetőségi potenciál.
Szóval messze nem lebecsülendő járgány.
Továbbá mostanában elterjedt talán a Lynx kapcsán valamiféle láncos fétis a fórumon.Meg általánosasan a mindent lefitymálás.
Búrok soha nem kisértek hk-t láncos lövésszállitóval-mert nem volt nekik.De ettől még tankcsatát vivtak.
Franciák kivontak minden láncos lövészszállitót.
Ami érdekes,hogy az IDF,ami alighanem a legtapasztaltabb a II.vh-ú óta,egyetlen csatában sem kisért hk-t ugynevezett IFV-vel,mert egész mostanáig nem volt nekik olyan.....
Ami azt illeti,ma is egy maréknyi Namer IFV mellett Namer APC,és kb 6000db M113 Zelda kiséri a Merkavákat.Jövőre kezdik meg a Zeldák cseréjét-a 8x8-as kerekes Eitan APC/IFV járgánnyal.....
EFanvS-X4AM5cJ9.jpg

Persze,az is lehet,hogy a zsidók hülyék,és fingjuk nincs a páncélos,meg semmilyen hadviselésről-de szerintem nagyon is van.
Végül vessünk számot azzal,hogy ténylegesen hol van a legnagyobb esélye a magyar katonának harcba kerülnie.Misszióban.Ott pedig nem a Lynx az ideális eszköz.Nagyon is egy Mbombe jellegű járgány való oda.(bár szerintem inkább a 6-os.Különben a Mbombe 4-6-8 családot alkot,alkatrészbázisuk 70+%-ka egyezik)
Viszont az istennek se úsznak.Amire szerintem hazai viszonylatban igenis szükséges képesség számunkra.(Patria XP/Hu változat)
Ugyanakkor ha lemondunk az úszóképességröl,nagyon is reális opció a tipus-igényeinkre igazitva.

A Honvédség elsődleges feladata az ország védelme.Innentől kezdve nincs miről beszélni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Elősször is üdvözöllek újra a körünkben örömmel látom letelt a karanténod.A Mbombe-a nemsokára visszatérek mert most fordítgatom a róla fellelt orosz,kazah(orosz nyelvű)némi dél-afrikai anyagokat.
Oroszok vesézik ki a legjobban.A gyári anyag jószerivel csak reklámpromó.
Sok a kérdőjel,főleg az ára.Valószinűleg olcsóbb,és olcsóbban fentartható még a Pátriánál is.
Maga a jármű szerintem úszóképtelensége okán számunkra érdektelen.(egyébbként meg a komplett családot lenne érdemes rendszeresiteni,nem csak egy tagját.Vagyis a türkis Sárkány helyett a 4/6 lenne,akkor már kézenfekvő PSZH a 8as).De a tervezési filozófiábol és a részmegoldásaibol érdemes lenne átvenni egy hazai Pátria XP változat kialakitásához
 
W

Wilson

Guest
Persze,hogy nem.De attol még az MH fő feladata a honvédelem kell,hogy legyen.

Jelen állás szerint annak az esélye,hogy a nehéz dandárunk valahol Harkov környékén vagy a lengyel síkságon a közös NATO haderő részeként nyomuljon előre
,ezred százalékokban sem kifejezhető.Tehát az eddig és a még beszerzendő harceszközök egytől egyig a magyar honvédelmet fogják szolgálni:)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Jelen állás szerint annak az esélye,hogy a nehéz dandárunk valahol Harkov környékén vagy a lengyel síkságon a közös NATO haderő részeként nyomuljon előre
,ezred százalékokban sem kifejezhető.Tehát az eddig és a még beszerzendő harceszközök egytől egyig a magyar honvédelmet fogják szolgálni:)
Mint ahogy arra sincs sok esély,hogy nyilt konvencionális háborúba keveredejünk valamely szomszédunkkal-de kategórikusan kizárni semmit sem lehet.
Ez honvédelmi erő.Te erőltetsz misszióra való gépet...
Ha a karabaki örményeknek lenne kész,Ansar tornyos,Mauser Mk30-2 gá-val felszerelt Barysuk,az azeri dronok jóval kevesebb kárt okoznának nekik.Kornet/Spike/akármi ATGM meg ugyanúgy hatásos,ha Mbombérol inditják,mintha Boxer/Puma/Lynx/Namer IFV a hordozó platform.
Szóval az,hogy szerinted ez csak missziós járműnek alkalmas,a jármű valós képességeit nem zavarja.Attol még nyugodtan alkalmas konvencionális háborúra is.