Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 665
12 361
113
Szóval azért, mert a miért nem világos, akkor az érv arra, hogy nem ember építette...?
Nagyapám nem értette, mi a jó számítógépes játékban. Akkor az ő szemével azt is ufók csinálták...? :rolleyes:

Egyeseknek úgy látom nem esik le.
Akkor mindenki az akkori technikákkal dolgozott, tökéletesítette, majd adta tovább a tudást. Ez több ezer év volt.
Ma meg pár habókos ember egyedül szórakozik ezekkel.

Az, hogy hány száz vagy ezer munkaórát beleölve vs. sok tízmillárd óra után mit tudtak meg régen, az hol találkozik...?
Én sem úgy írtok cikket, ahogy 10 éve és nem úgy vágok videót sem. Sokkal többre vagyok képes.
Ettől olyan leszek, mint egy profi?
Kurvára nem.

Egy példa. Ez volt 2008-ban.


Az ötlet ugyanaz, 2019. De mát ennél is jobbat tudnék.

Ez meg az eredeti.
Igyekszem kibírni, hogy kulturált maradjak.
Nagyon kérlek, idézd be, hogy én(!) mikor állítottam, hogy az embereken kívül bárkinek is köze lehetett bármihez ebben a történetben.
Légyszíves ne mossál már össze engem laposföldes-ősiidegenes agyatlanokkal. Köszi.
Nem állítok semmit, kérdéseket teszek fel. Hátha tud valaki józan ésszel belátható választ adni.

Ha eléd állok és azt mondom, hogy a haverokkal összedobtunk hátul a kertben egy grillsütőt 6 db 2 tonnás kőtömbből 15 perc alatt gépek nélkül, minimum rám hívnád az orvost, de biztos, hogy erőlködnél, hogy mutassuk meg hogyan csináltuk.
Én is csak annyit kérek, hogy valaki mutassa meg és akkor elhiszem, mert a jelenlegi álláspont számomra nagyon meredek.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 962
113
hunter85
Ma is van ilyen. Például ha ezt itthon meg kellene építenünk, akkor az építő iparunk 99% le tenné a lantot (szerintem):
https://hu.wikipedia.org/wiki/Sydney-i_Operaház

Minden korszaknak meg vannak az építészeti csodái.

Nem tudom, én nem érzem azt, hogy egy zsaluzott betonszerkezettel ne birkózna meg az itthoni építőipar, ha kéne. Nem űrtechnológia. Bár tény, hogy amit frissen épült irodaházakban láttam... azok alapján akár igazad is lehet :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 771
7 009
113
Nem állnék neki két tonnás kőtömböket rézvésőzni

Az az mítosz, hogy az egyiptomi civilizáció nem ismerte a vas vagy acél szerszámokat és a gépesítést, mindent réz vagy bronz vésőkkel és izomerővel végeztek, az az Ősi idegenek agysorvasztó aknamunkájának és az abból búsásan megélő társainak bűne. A valóság az, hogy már a Nagada kultúrában, Egyiptom predinasztikus korszakában, i. e. 3000 előtt is találtak vasból készített tárgyakat. Már az is sokat elmond a nagy tudású prófétákról, hogy a sok 'bizonyíték' mellett mindig 'valahogy' elfelejtik legalább érdekesség szintjén megemlíteni, hogy a kairói Egyiptomi Múzeumban megtekinthető, hogy a számos vas tárgy mellett ősi fogaskerekek (!) is előkerültek.
Tehát simán elképzelhetőek vízzel hajtott, áttétellel erőt vagy sebességet sokszorozó, bronzlapokkal és homokkal működő kővágó fűrészek és fúrók is.


Kézi erővel és homokkal viszonylag egyszerűen és gyorsan lehet fúrni a követ. Erősen ajánlott az egész videó.


(Zárójelben jegyzem meg, hogy az az elképzelés, hogy volt-e történelem előtti megalitikus magaskultúra, aminek a romjait az egyiptomiak csak megtalálták és ráépítkeztek egy teljesen másik kérdés.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 962
113
Igyekszem kibírni, hogy kulturált maradjak.
Nagyon kérlek, idézd be, hogy én(!) mikor állítottam, hogy az embereken kívül bárkinek is köze lehetett bármihez ebben a történetben.
Légyszíves ne mossál már össze engem laposföldes-ősiidegenes agyatlanokkal. Köszi.
Nem állítok semmit, kérdéseket teszek fel. Hátha tud valaki józan ésszel belátható választ adni.

Ha eléd állok és azt mondom, hogy a haverokkal összedobtunk hátul a kertben egy grillsütőt 6 db 2 tonnás kőtömbből 15 perc alatt gépek nélkül, minimum rám hívnád az orvost, de biztos, hogy erőlködnél, hogy mutassuk meg hogyan csináltuk.
Én is csak annyit kérek, hogy valaki mutassa meg és akkor elhiszem, mert a jelenlegi álláspont számomra nagyon meredek.
Azt látni kell, hogy a futószalagos feldolgozás azért más, mint egy elem megmunkálási ideje. Egy autógyárban akár néhány percenként jönnek le a szalagról a járművek, miközben mindegyikbe több napnyi munka megy.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 755
113
notaricon

Nézd, a rómaiak megoldották azt, hogy a 400+ tonnás obeliszket egy darabban elvigyék Egyiptomból Rómába.
Nem 2 hanem 400+ tonnáról beszélünk!
Az oroszok 1000+ tonnás sziklát hurcibáltak emberi erővel bronz görgőkön.
Ezek dokumentált példák. Egyszerűen nem értem, hogy mi a hihetetlen abban, hogy valaki errébb rak egy autó súlyú követ.
Még a bronz öntést is ismerték Egyiptomban, a piramisoknál az alap meg sziklás. Gondolom ami helyben lett bányászva az így ment a helyére a többi meg úszott hajóval az építkezés helyszínéig.
 
M

molnibalage

Guest
Igyekszem kibírni, hogy kulturált maradjak.
Nagyon kérlek, idézd be, hogy én(!) mikor állítottam, hogy az embereken kívül bárkinek is köze lehetett bármihez ebben a történetben.
Légyszíves ne mossál már össze engem laposföldes-ősiidegenes agyatlanokkal. Köszi.
Nem állítok semmit, kérdéseket teszek fel. Hátha tud valaki józan ésszel belátható választ adni.

Ha eléd állok és azt mondom, hogy a haverokkal összedobtunk hátul a kertben egy grillsütőt 6 db 2 tonnás kőtömbből 15 perc alatt gépek nélkül, minimum rám hívnád az orvost, de biztos, hogy erőlködnél, hogy mutassuk meg hogyan csináltuk.
Én is csak annyit kérek, hogy valaki mutassa meg és akkor elhiszem, mert a jelenlegi álláspont számomra nagyon meredek.
Semmi laposföldes nincs ebben.
A Stonehenge-ről sincs fogalmam, hogy miért építették.
Ettől még fel sem merül bennem, hogy nem emberek.
Attól, mert valaminek a célját nem értem, annak semmi köze a "hogyan" kérdéshez.

Azért valahol pislogok, hogy egy gép egy vízvezetékről mit indított el...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
Ezt a fehérje dolgot nem tudtam.

Közel keleten tejet, tojást, középkori Európában tejet, sajt/vajgyártásból származó maradékot kevertek a habarcshoz. Ettől picit erősebb lett, jobban taszította a vizet, hosszabb ideig lehetett vele dolgozni és lágyabb, könnyebben formázható lett az anyag. Hátránya, hogy a megszilárdulási időt jelentősen megnövelte és baromira megdrágította az alapanyagot.
Ha betonozol és valami miatt abba kell hagynod, akkor a bekevert betonra löttyincs egy kis cukros üdítőt/vizet és keverd át. Ezzel pár óráig még használható marad az alapanyag, de a betonod is később fog teljesen megkötni. Ez egy régen ismert mixeres trükk is egyben. Ha nem tudtak valami miatt időben odaérni és félő volt, hogy beleköt a teherautóba a beton, akkor beletoltak egy palack kólát.
 
M

molnibalage

Guest
Az az mítosz, hogy az egyiptomi civilizáció nem ismerte a vas vagy acél szerszámokat és a gépesítést, mindent réz vagy bronz vésőkkel és izomerővel végeztek, az az Ősi idegenek agysorvasztó aknamunkájának és az abból búsásan megélő társainak bűne. A valóság az, hogy már a Nagada kultúrában, Egyiptom predinasztikus korszakában, i. e. 3000 előtt is találtak vasból készített tárgyakat. Már az is sokat elmond a nagy tudású prófétákról, hogy a sok 'bizonyíték' mellett mindig 'valahogy' elfelejtik legalább érdekesség szintjén megemlíteni, hogy a kairói Egyiptomi Múzeumban megtekinthető, hogy a számos vas tárgy mellett ősi fogaskerekek (!) is előkerültek.
Tehát simán elképzelhetőek vízzel hajtott, áttétellel erőt vagy sebességet sokszorozó, bronzlapokkal és homokkal működő kővágó fűrészek és fúrók is.


Kézi erővel és homokkal viszonylag egyszerűen és gyorsan lehet fúrni a követ. Erősen ajánlott az egész videó.


(Zárójelben jegyzem meg, hogy az az elképzelés, hogy volt-e történelem előtti megalitikus magaskultúra, aminek a romjait az egyiptomiak csak megtalálták és ráépítkeztek egy teljesen másik kérdés.)
És lám.
Nedves vágán, vastagabb és nehezebb fa, vagy lendkerék, inkrementális fejlesztés, majd rácsodálkozás és kiderül, hogy egész jól megy.

Víz volt, homok is volt.

És ezek kis csoportok, akik játszadoznak. De akkor sokezer ember ezzel foglalkozott 2000 évig és fejlesztette tovább és tovább. Volt mire építkezni. Aztán ez a tudás elveszett, mert nem volt rá szükség.
Ma nem tudnák menetből viking hajót építeni, de némi próbálkozás után biztos sikerülne.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and fip7

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Az az mítosz, hogy az egyiptomi civilizáció nem ismerte a vas vagy acél szerszámokat és a gépesítést, mindent réz vagy bronz vésőkkel és izomerővel végeztek, az az Ősi idegenek agysorvasztó aknamunkájának és az abból búsásan megélő társainak bűne. A valóság az, hogy már a Nagada kultúrában, Egyiptom predinasztikus korszakában, i. e. 3000 előtt is találtak vasból készített tárgyakat. Már az is sokat elmond a nagy tudású prófétákról, hogy a sok 'bizonyíték' mellett mindig 'valahogy' elfelejtik legalább érdekesség szintjén megemlíteni, hogy a kairói Egyiptomi Múzeumban megtekinthető, hogy a számos vas tárgy mellett ősi fogaskerekek (!) is előkerültek.
Tehát simán elképzelhetőek vízzel hajtott, áttétellel erőt vagy sebességet sokszorozó, bronzlapokkal és homokkal működő kővágó fűrészek és fúrók is.


Kézi erővel és homokkal viszonylag egyszerűen és gyorsan lehet fúrni a követ. Erősen ajánlott az egész videó.


(Zárójelben jegyzem meg, hogy az az elképzelés, hogy volt-e történelem előtti megalitikus magaskultúra, aminek a romjait az egyiptomiak csak megtalálták és ráépítkeztek egy teljesen másik kérdés.)

Ja, az utóbbi időben előkerült a meteoritvasas elmélet is, meg hogy naaagyoon nagyoon sok vót nekik. Szóval most akkor megdőlt az érvelésem azon pontja, hogy gépesítés nélkül nem ment? Vas nélkül? Kibaszott rézvésővel? Vagy akkor hazugság a korszakos história? Milyen eszközeik voltak még vasból és mennyi? Áram, ahogy azt pedzegetik a konteósok? Ez most a nagy okulásom, hogy márpedig gépek nélkül is megoldották? Fogaskerék b+! Ki ne gondolná, hogy a fél ősemberek a fogaskerékkel kezdték a találmányaikat vasból, 1000 fokon olvasztva, gondolom nem egy-egy darabot a hivatalos történettudomány alapján nem? @fip7 ez aztán ultra megalájk, teljesen ellentmond nekem. :D Csak a nagy piramishoz használták a vas fogaskerekes gépeiket? Vagy a másik kettőhöz is? Vagy azokat csak rézzel? Szakkarai? Volt már vasuk? Molni masztabájához? Kétezer évvel korábban szudánban? Vas? Hmm? Technológia? Kohászat? technikai civilizáció, fejlett tudás valahonnan, aztán romló állapotokban görög bronzkor? Vagy tényleg faszságról beszélek?

 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
És lám.
Nedves vágán, vastagabb és nehezebb fa, vagy lendkerék, inkrementális fejlesztés, majd rácsodálkozás és kiderül, hogy egész jól megy.

Víz volt, homok is volt.

És ezek kis csoportok, akik játszadoznak. De akkor sokezer ember ezzel foglalkozott 2000 évig és fejlesztette tovább és tovább. Volt mire építkezni. Aztán ez a tudás elveszett, mert nem volt rá szükség.
Ma nem tudnák menetből viking hajót építeni, de némi próbálkozás után biztos sikerülne.

Meddig tartott a fúrás, milyen a kő anyaga, volt előfúrva, csak hogy betoljanak valami tutit a fejekbe? Fúrjanak gránitot:
289ab25ae47a3967755c51f84b054950.jpg


Az ott homokkő.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
minden dől, amit a szakrális temetkezési célokról eddig állítottak

Nem azért vajúdnak a hegyek, hogy egeret szüljenek!
..
Evidens, hogy ezek NEM "temetkezési emlékművek"!
És az is, hogy nem egyiptomi rabszolgák építették! A Szfinx oldalánál látszódik a víz okozta erózió! (Vízözön?)
..
Én "laposagyú" vagyok, nálam simán bejöhetnek a képbe az annunakik is! :)
 
  • Tetszik
Reactions: merleg and Pogány

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 962
113
Meddig tartott a fúrás, milyen a kő anyaga, volt előfúrva, csak hogy betoljanak valami tutit a fejekbe? Fúrjanak gránitot:
289ab25ae47a3967755c51f84b054950.jpg


Az ott homokkő.
A videóban fúrtak gránitot. Majdhogynem mindegy, hogy meddig tart, a műveletek jól párhuzamosíthatóak. Esetleg szabványos tömböket gyártottak folyamatosan, mert így vagy mindenképp kellett?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
A videóban fúrtak gránitot. Majdhogynem mindegy, hogy meddig tart, a műveletek jól párhuzamosíthatóak. Esetleg szabványos tömböket gyártottak folyamatosan, mert így vagy mindenképp kellett?

Nem mindegy hogy meddig tart a hivatalos egyiptológia szerint, mert a fáraó temetkezésére kész kellett, hogy legyen és lehetett kezdeni a következőt. Két és fél millió darab autótömegű sziklahasábbal, meg az extrákkal.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Nem azért vajúdnak a hegyek, hogy egeret szüljenek!
..
Evidens, hogy ezek NEM "temetkezési emlékművek"!
És az is, hogy nem egyiptomi rabszolgák építették! A Szfinx oldalánál látszódik a víz okozta erózió! (Vízözön?)
..
Én "laposagyú" vagyok, nálam simán bejöhetnek a képbe az annunakik is! :)

Az "egyiptomi rabszolgák építették" elméletet már a '80-as években sem emlegették, igazából az Hérodotosz kétezer évvel későbbi agymenése (a saját korának viszonyait vetíti vissza). Valszeg pár ezer mester dolgozott folyamatosan, -rabszolgák hiányában- a környékbeli földművesek segíthettek alkalmilag, a szàraz évszakban, amikor a földeken nem lehet dolgozni.
Manapság nem is az a kérdés, hogyan mozgatták a köveket, hanem hogyan látták el a melósokat (szerszámmal, kajával stb.) a korabeli viszonyok között ez kb akkora szervezés volt mint az építésé!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nem ők építették!
Csak megtalálták, esetleg ahol kellett kiásták a homokból és tatarozták, aztán meg beletemették az aktuális fáraót annak utolsó kívánsága szerint!
..
Nézzétek meg a méreteket!
Ezeket nem mi - értsd a mai emberiség közvetlen ősei - emeltük!
 
  • Tetszik
Reactions: merleg
T

Törölt tag 2822

Guest
Közben meglett a videó amiről írtam, Pogány elküldte a linkjét. Nekem ma nincs időm se kedvem újranézni, de elmentem egy vasárnap délutánra. Ha valaki kíváncsi rá akkor itt van:

 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 962
113
Nem mindegy hogy meddig tart a hivatalos egyiptológia szerint, mert a fáraó temetkezésére kész kellett, hogy legyen és lehetett kezdeni a következőt. Két és fél millió darab autótömegű sziklahasábbal, meg az extrákkal.
Egy utolsó próbálkozás: ha 200 év egy oszlopot kicsiszolni mondjuk, de a fáraó várható életkora 35 év, akkor sem gond, mert már generációkkal korábban elkezdhették gyártani, azon feltételezés alapján,h ogy fáraók mindnig is voltak, és mindig is lesznek, mindig egy lesz belőle, és átlag 35 évente kell N darab elkészüljön mert addigra ideje beépíteni a piramisba... akkor sokan generációkon át az oszlopokon fognak dolgozni még azelőtt, hogy megszületne aki majd felhasználja. De nem gátolja meg azt, hogy 35 évente kitoljon egy komplett piramist az ó-egyiptomi ipar. Tegyük azt is fel, hogy nem egyedi minden kő, és oszlop, hanem az egyéb állami épületek is azonos technológiával épülnek, tehát máris van még egy ok, hogy folyamatosan pörgessük az építőelem gyártást.

Ami kérdés, hogy a szállítási kapacitás bírja-e ezt a sok terméket odavinni, de ahogy fentebb a 400 tonnás obeliszknél is megjegyezték, vannak rá példák, amik azt bizonyítják, hogy megoldották valahogy.

Ha nem értelmezed amit leírtam, akkor ne folytassuk ezt a társalgást.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 030
2 707
113
Meddig tartott a fúrás, milyen a kő anyaga, volt előfúrva, csak hogy betoljanak valami tutit a fejekbe? Fúrjanak gránitot:
289ab25ae47a3967755c51f84b054950.jpg


Az ott homokkő.

A kőkori kisérleti régészetben magyarorszàgon Kerékgyártó Gyula a legnagyobb név. Neki -alighanem- egzakt adatai lehetnek, kézi eszközökkel (ijas fúró, homok, víz) meddig tart átfúrni egy kőbaltát, aztán ebből lehet arányosítani a nagyobb léptékre. A yutyubon tuti vannak videói.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg