Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Én másra is emlékszem, de utána kellene járni. Minden szinten szinte mindennel támadták őket. Biztos volt jogos kritika is. De akkor őket senki nem hazaárulózta.
Azért elég sok kritika jogos a mostani kormánnyal szemben, és a jogállamisággal kapcsolatban elsősorban. Szerintem. Szerinted meg minden oké. Majd elmegyünk választani, oszt lesz ami lesz...;)


Nincs jogállam Magyarországon?
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 825
113
Nem állítom h nincs igazad de ebben a 2006-os cikkben más van.
8000 milliárd forinttal fecó kampányolt,hogy majd annyit fog adni az eu.! Ezért szavazzanak rá! Milyen segítség ről van is szó? https://www.google.com/amp/s/24.hu/fn/gazdasag/2006/10/25/orban_elzarna_unios_penzeket/amp/
A „segítségnyújtás megtagadása” 370 milliárd forint folyamatban lévő fejlesztés támogatásának leállítását, Idézet vége!
Humbug az egész!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 885
113
Még egy ajánlott videó! :D


Varga Judit vs Donáth Anna

Nem vagyok a női min.elnökök híve.. de a Varga Juditot simán eltudnám képzelni miniszterelnök asszonyként. :)



20 perc után megfájdult a fejem Annácskától, tudom nem vagyok elég progresszív, meg befogadó, kozmopolita, miattam sérulnek az embei jogok, az egyenloség, a jogállamiság, ja meg a demokrácia is Magyarországon....
Xenophob is vagyok, kirekeszto, anti minden is!
Jóska(én) monnyon le!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Nem az a kérdés, hanem az, hogy tényleg hazudott-e. És tényleg...
Miért nézed a szálkát atyádfia szemében, a magad szemében pedig miért nem veszed észre még a gerendát sem? Vagy hogyan mondhatod akkor atyádfiának: Hadd vegyem ki szemedből a szálkát! – mikor a magad szemében ott a gerenda? Képmutató, vedd ki előbb saját szemedből a gerendát, és akkor majd jól fogsz látni ahhoz, hogy kivehesd atyádfia szeméből a szálkát.

".... s az Antikrisztus fennen hangoztatja az Úr Igéit..." Légy hitedben kérlelhetetlen, szemeddel, szíveddel vedd észre a hamis prófétát...."

Megint semmi konkrétum.... Idézeteket citálsz, pedig értelmüket fel sem éred, ha itt idézed...... Ha ügyvéd lennék, már a gatyádat is kifizetted volna.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and megazez

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 694
3 882
113

1:40 körül miért mondja, azt Karácsony Gergely, hogy: " Sajnos azt kell, hogy mondjam a fékek biztonságosak.."
szerintem csak egyszerűen nem jól alakította a mondatot. Ha jól értem ki a szövegből, akkor ezt mondja:
„Sajnos azt kell mondjam, hogy bár a fékek biztonságosak, de más típusú fékrendszer van a járművek hatósági engedélyeiben, mint ami a valóságban.”
Szóval, gondolom nem arra vonatkozik a sajnos, hogy jó a fék, hanem, hogy más volt beírva a dokumentációba (legalábbis az ő véleménye szerint)
Mert ugye a másik muksó meg azt állítja, hogy koppra ugyan az van bennük, mint a régiekben...
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
".... s az Antikrisztus fennen hangoztatja az Úr Igéit..." Légy hitedben kérlelhetetlen, szemeddel, szíveddel vedd észre a hamis prófétát...."

Megint semmi konkrétum.... Idézeteket citálsz, pedig értelmüket fel sem éred, ha itt idézed...... Ha ügyvéd lennék, már a gatyádat is kifizetted volna.
Akkor írj már valamit az eredeti támában konkrétan, nem a véleményedet., kedves hamis próféta...;)
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Ha annak a blognak bármit is elhiszel, akkor nagyon hamar a Népszava is fasisztának fog tűnni. :rolleyes:

Még az átkosban hallottam ezt sok - mondjuk úgy - kevésbé tehetséges tanártól. Folyamatosan ezt mantrázták, de azt már rég elfelejtették, hogy eredetileg hol nem illett "hát"-tal kezdeni a mondatot. Egy kötetlen beszélgetésben nyugodtan lehet használni. Ez nem egy regény elbeszélő része, sem pedig valamilyen hivatalos levél, stb.
Az én magyar tanárnőm (Isten nyugosztalja) ragaszkodott hozzá, és azért nem akárki volt. Ennek ellenére utánanéztam, és úgy látom, tévedtem: "Lőrincze Lajos is kitér arra, hogy ez a tiltás csupán a minden előzmény nélküli mondat-kezdésre vonatkozik. Ám ha a szövegkörnyezetből kikövetkeztethető az előzmény, vagy ha a beszélő és a hallgató is tisztában van a korábban elhangzottakkal, akkor a kézikönyv szerint is természetes a kötőszóval való mondatindítás. Hasonlóan vélekedik a Nyelvművelő kéziszótár(Grétsy–Kemény 1996: 420) is, amikor a nyelvhelyességi babonák közt megjegyzi, hogy „ha van rá stiláris v. szövegtani okunk, igenis kezdhetünk mondatot kötőszóval”. A beszédtölte-léknek titulált szavak nem minden használatát ítéli el a kéziszótár, hanem elismeri, hogy az „efféle nyelvi elemek persze kifejezhetnek állásfoglalást, értékelést, nyomatékot, ill. lehet fatikus (kapcsolattartó, a közlési csatorna működőképességét ellenőrző) szerepük is. Ha azon-ban minden ok nélkül, pusztán megszokásból v. időnyerésvégett alkalmazzuk őket, fölös-leges sallangokká válnak” (uo. 64). A beszélők véleményét, állásfoglalását, pillanatnyi meg-akadását és elbizonytalanodását kifejező beszédtöltelékeket tehát a nyelvművelő szakiro-dalom is „megértően fogadja” (Grétsy 2008)"
http://real.mtak.hu/98910/1/Schirm_Hat_es_kotoszok_JelKep_2019.pdf
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 504
14 929
113
Akkor írj már valamit az eredeti támában konkrétan, nem a véleményedet., kedves hamis próféta...;)

Kedves Masztiff!
El vagy tévedve! TE hazugoztál le valakit alap nélkül.
ÉN nem állítottam hasonlót, CSAK TÉNYEKET kértem, mire kaptam egy korántsem elfogulatlan sajtóvéleményt.
Mikor felhívom figyelmed erre, akkor hamis próféta leszek.
Subject:
Nem kívánok semiféle próféta lenni. Ugyanakkor elvárom vitapartneremtől a tárgyilagosságot. Elhiszem, hogy a Te véleményed más, de a lehazugozás - főleg bizonyíték nélkül - az utóbbi időben egy bizonyos csoport privilégiuma Kis Hazámban.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
Kedves Masztiff!
El vagy tévedve! TE hazugoztál le valakit alap nélkül.
ÉN nem állítottam hasonlót, CSAK TÉNYEKET kértem, mire kaptam egy korántsem elfogulatlan sajtóvéleményt.
Mikor felhívom figyelmed erre, akkor hamis próféta leszek.
Subject:
Nem kívánok semiféle próféta lenni. Ugyanakkor elvárom vitapartneremtől a tárgyilagosságot. Elhiszem, hogy a Te véleményed más, de a lehazugozás - főleg bizonyíték nélkül - az utóbbi időben egy bizonyos csoport privilégiuma Kis Hazámban.
A minden alap nélkül barokkos túlzás, mert az ominózus blogbejegyzés tételesen felsorolta a brüsszeli hazugságait (és csak egy napi adagot).
Ha felsorolja, mit mondott a hölgy, és szembeállítja nyilatkozatait a tényekkel, akkor az a válaszod, hogy elfogult?
(A hamis prófétát te írtad... ;) Gerenda?:p)
Na jó, itt egy másik: Ungváry Krisztián: Szánalmas Varga Judit hazudozása
Meg egy harmadik: https://media1.hu/2020/04/03/nem-az...sagugyi-miniszter-az-euronews-hircsatornarol/

A hazugozás nem elsősorban és kizárólag nem kormánypártiak kiváltsága. Itt egy példa. Szóval már megint alaptalanul vádolsz/jelentesz ki dolgokat, ami ellentétes a saját magadról közvetített képpel. Felhívom a figyelmedet, hogy a "hazugozás"-sal szemben a "hazaárulózás" az elsősorban kormánypárti szimpatizáns körökben dívik.
Béke legyen veled!
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 167
7 993
113
".... s az Antikrisztus fennen hangoztatja az Úr Igéit..." Légy hitedben kérlelhetetlen, szemeddel, szíveddel vedd észre a hamis prófétát...."

Megint semmi konkrétum.... Idézeteket citálsz, pedig értelmüket fel sem éred, ha itt idézed...... Ha ügyvéd lennék, már a gatyádat is kifizetted volna.
:rolleyes: