Járványok, fertőzések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
Minden részvétem, tiszteletem és együttérzésem ellenére, vélhetően nem a koronavírus fertőzése volt a súlyos...
1236. (?)
https://koronavirus.gov.hu/elhunytak
..
Tényleg így keltik a pánikot! Blikk címadás!
Továbbra sem tettek közzé adatot arról, hogy eddig Magyarországon március óta hányan vesztették életüket lélegeztetőgépen!
Akkor légyszi sorolj fel kronikus betegséget ami elvitte szerinted.
Megj: remélem "Dr" Gödényt is megfertőzi a covid és nem fog ennyi "politikai" hasznot húzni belőle.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Akkor légyszi sorolj fel kronikus betegséget ami elvitte szerinted.
Megj: remélem "Dr" Gödényt is megfertőzi a covid és nem fog ennyi "politikai" hasznot húzni belőle.

Ha megnézed az 1236-ot, ami erősen valószínűleg ő (66 éves férfi csak egy volt az elmúlt 24 órában), akkor itt van:
vastagbélrák, hasfali tumor, eltávolított vese.
Isten nyugosztalja! Sokat szenvedhetett... :(
..
Gödény hogy jön ide amúgy? Milyen hasznot húzott? Szinte a közutálat kerülgeti...
Semmi közöm különben hozzá, de azért remélem nem fertőzi meg sem őt, sem senkit!
..
A közvélemény megnyugtatására közzé lehetne tenni az egyéb influenza ágensekből adódó felülfertőződéssel összefüggésbe hozható elhalálozási adatokat is.
Természetesen legalább az elmúlt évtizedre visszamenőleg, évenként lebontva! Csak, hogy lássunk is már végre, ne csak nézhessünk.
Történt ilyen idén?
Esetleg egy sem volt?
Vagy mennyi ilyen volt és azért melyik influenza a felelős?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Tud erre valaki egy magyarázatot adni. Mert ez kurva gáz, szerintem.
Nincs lockdown. Ha zártunk volna szept. 1-el, nem lenne annyi kontakt, nem lenne annyi halott.. - 20%GDP. +10%államadósság.

Izrael pár hete zárt, szinte teljesen. A napi 10.000 beteget, levitte napi 1.000 betegre, a kérdés milyen áron.

Sztem senki sem akar lockdownt, akkor viszont sajnos lesznek halottak. Márciusban a közvélemény teljes zárást akart, mert para volt az olasz helyzettől, azóta fordult a trend, minimum 50% nem hisz benne. Még 1 ilyen hónap és újra a döntő többség hinni fog. A kérdés akkor mit csinálunk.... Nehéz ügy az tuti, nincs rá recept. Ha a szlovák terv beválik, azt jell nekünk is tenni.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and aquarell

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
hogy juthat be a virus az öregek otthonâban, vagy miert nem szeparálják az öregeket a bevâsârlâsnál stb

Hogy mostanában bejutott-e azt nem tudni. Vélhetően nem annyira...
..
Igen jó kérdés!
Annak még volt racionális és értelmes indoka is. A 23órai kocsmabezárásnál mindenesetre jóval több!
Vicc az olasz és belga éjszakai kijárási tilalom is! Értitek? ÉJSZAKAI!
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Hogy mostanában bejutott-e azt nem tudni. Vélhetően nem annyira...
..
Igen jó kérdés!
Annak még volt racionális és értelmes indoka is. A 23órai kocsmabezárásnál mindenesetre jóval több!
Vicc az olasz és belga éjszakai kijárási tilalom is! Értitek? ÉJSZAKAI!
De miért vicc??? Ne bandázz részegen az utcán, a tapasztalatok szerint igy terjed legjobban a fiatalok közt a vírus. Akik aztán felőletlenségük teljes tudattalanságában:) vagy lexarom mentalitásból, mert nekem ehhez jogom van, széthordják.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and milagro

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Köszönöm. Ez azèrt nem egy kielgitö vâlasz. Van tapasztalat az 1. hullâmból, ezrt nem ertem, hogy juthat be a virus az öregek otthonâban, vagy miert nem szeparálják az öregeket a bevâsârlâsnál stb.

Ezt kérte a nép!
..
8e47bdbde0775ff944e94e72e2f615c6a93c36f0_fhd_1920_w16h7.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
De miért vicc??? Ne bandázz részegen az utcán, a tapasztalatok szerint igy terjed legjobban a fiatalok közt a vírus. Akik aztán felőletlenségük teljes tudattalanságában:) vagy lexarom mentalitásból, mert nekem ehhez jogom van, széthordják.

Némi igazság van ebben. De csak némi.
De most komolyan!
Időseket összeeresztjük napközben a plázákban, boltokban mindenkivel, de tiltjuk az éjszakai életet!
Teljes aránytévesztés!
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 850
91 315
113
Némi igazság van ebben. De csak némi.
De most komolyan!
Időseket összeeresztjük napközben a plázákban, boltokban mindenkivel, de tiltjuk az éjszakai életet!
Teljes aránytévesztés!
Sztem pont higy arányos. Nem fekete-fehér intézkedések vannak, hanem kockázatcsökkentők, de úgy hogy a gazdaságot és a mindennapi életét minél kevésbé zavarja.
Én pl. az éjszakai kijárási tilalomnak örülök. Nem hőzöngenek éjfél után az utcán a migrik, lehet aludni, nem kell az ablakból mindent utánukbaszkodni, hogy fogják be, mert lemegyek és szétrúgom a seggük.:cool:

Ez utóbbi csak fikció. Inkább csak a függöny mögül kilesünk. :rolleyes:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Sztem pont higy arányos. Nem fekete-fehér intézkedések vannak, hanem kockázatcsökkentők, de úgy hogy a gazdaságot és a mindennapi életét minél kevésbé zavarja.
Én pl. az éjszakai kijárási tilalomnak örülök. Nem hőzöngenek éjfél után az utcán a migrik, lehet aludni, nem kell az ablakból mindent utánukbaszkodni, hogy fogják be, mert lemegyek és szétrúgom a seggük.:cool:

Ez utóbbi csak fikció. Inkább csak a függöny mögül kilesünk. :rolleyes:

Mivel szeptember elején lezártuk a határt - helyesen! - a belváros itt tök üres. Nemhogy éjjel, nappal is. Nincs turiszt. Mutatóba csak!
Az idősávnak meg igenis volt értelme! Annak volt leginkább!
..
Lehel piacon ebédeltem ma. Összes nyugger ott bandázik, kocsmázgat, megy a kvaterkázás, vásárolgatás, piacozás hosszú órákon át. Rengeteg 80+os is van köztük.
Azokat kellene védeni, akikre veszélyes!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Szerintem a mostmár 1259 sajnálatos esetből világosan kezd kirajzolódni a veszélyeztetett csoport profilja. Nem logikusabb lenne a nem kis társadalmi erőfeszítést az ők védelmére irányítani? Meggyőződésem hogy mindenki jobban járna. Az ifjúságot pedig hagyni kéne hogy zavartalanul élje életének általában legszebb éveit, minket is hagytak élni annak idején. A hisztérikus egyéneknek van fogalma arról mennyit süllyed az oktatás szinvonala ezzel az online előadásokkal?
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Sztem pont higy arányos. Nem fekete-fehér intézkedések vannak, hanem kockázatcsökkentők, de úgy hogy a gazdaságot és a mindennapi életét minél kevésbé zavarja.
Én pl. az éjszakai kijárási tilalomnak örülök. Nem hőzöngenek éjfél után az utcán a migrik, lehet aludni, nem kell az ablakból mindent utánukbaszkodni, hogy fogják be, mert lemegyek és szétrúgom a seggük.:cool:

Ez utóbbi csak fikció. Inkább csak a függöny mögül kilesünk. :rolleyes:
Jól gondolom, hogy valahol Nyugat-Európában élsz?
 
S

Shektor11

Guest
Akkor légyszi sorolj fel kronikus betegséget ami elvitte szerinted.
Megj: remélem "Dr" Gödényt is megfertőzi a covid és nem fog ennyi "politikai" hasznot húzni belőle.

Tegyük fel elkapja. Abból mi fog következni? Folyni fog egy kicsit az orra és a fejéhez kap, hogy "jéé tévedtem, ez tényleg egy hiper-szuper-pusztító vírus!".
Vagy mi lenne az elvárás?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Szerintem a mostmár 1259 sajnálatos esetből világosan kezd kirajzolódni a veszélyeztetett csoport profilja. Nem logikusabb lenne a nem kis társadalmi erőfeszítést az ők védelmére irányítani? Meggyőződésem hogy mindenki jobban járna. Az ifjúságot pedig hagyni kéne hogy zavartalanul élje életének általában legszebb éveit, minket is hagytak élni annak idején. A hisztérikus egyéneknek van fogalma arról mennyit süllyed az oktatás szinvonala ezzel az online előadásokkal?

Na most ezzel mit akarsz mondani? Zárjuk be az öregeket hónapokra, a szociális dolgozókat szkafanderben ajtó előtt fertőtlenítve küldjük be az örgekhez, hogy a fiatalok kedvükre leihassák magukat biofüvet szívva? :) Másrészt a fiatalok letét az oktatás korlátozza a leginkább. :)
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Na most ezzel mit akarsz mondani? Zárjuk be az öregeket hónapokra, a szociális dolgozókat szkafanderben ajtó előtt fertőtlenítve küldjük be az örgekhez, hogy a fiatalok kedvükre leihassák magukat biofüvet szívva? :) Másrészt a fiatalok letét az oktatás korlátozza a leginkább. :)
Dehogy kell őket bezárni! Szkafander sem kell, kézmosás valamilyen maszk az elég nem?
És őszintén sajnállak ha neked a fiatalokkal kapcsolatban csak pijálás és füvezés jut eszedbe. Nekem két gyerekem van és egyik sem iszik vagy füvezik. Dolgoznának és tanulnának, de sajnos ez a helyzet kicsit megakasztotta őket.
És neked? Vannak gyerekeid?
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 506
10 091
113
Dehogy kell őket bezárni! Szkafander sem kell, kézmosás valamilyen maszk az elég nem?
És őszintén sajnállak ha neked a fiatalokkal kapcsolatban csak pijálás és füvezés jut eszedbe. Nekem két gyerekem van és egyik sem iszik vagy füvezik. Dolgoznának és tanulnának, de sajnos ez a helyzet kicsit megakasztotta őket.
És neked? Vannak gyerekeid?

Valamiért azt képzelem, hogy a rendezett életet folytatók nem a szószólói az összeesküvés-elméleteknek meg a paranoiának. Tudnak pl. gondolkodni.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas