[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Durva, de sztem nálunk nincs ilyen, ráadásul botrány lenne ha a min.elnöket hetente ingyen tesztelik, a népet meg nem...

Én ezt kizártnak tartom.
Meg azt is, hogy ezt ne lehetne diszkréten, ha érted mire célzok.
..
Ha meg nincs ilyen egyáltalán, akkor ez a koronavírus csak egy vírus a sok influenzavírusból. És akkor meg megint nagyon messzire kanyarodnék vissza.
Azt meg most inkább nem...
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 687
90 781
113
Lázár János esélyes, de inkább futottak még kategória. Ha most kellene tippelnem, akkor Varga Judit lehet kompromisszumos jelölt, hogy az olyan törekvő önjelölteket, mint Lázár kigolyózzák és a másik Benkő Tibor, aki akkor kerülhet elő, ha Lázár nagyon nyomulna és nyomós arcot kellene bedobni a helyébe, ráadásul olyat, akiben semmi megosztó nincs, merthogy két év és választások lesznek és mindössze két olyan karakter van, akit ki lehetne emelni! Varga Judit elég harcias a hazai tábornak és eléggé jól megállta a helyét a nemzetközi küzdelmekben. Itthon gyengéje lehet, hogy nő. Benkő katona volt, ebbe bízik a lakosság ezért, már az ízes magyar beszédével szemben elvéreznének a szavazóknál az ellenzéki tökfilkók, hátránya, hogy nincs aktuálpolitikai tapasztalata. Lázárnak minden tulajdonsága hátránya, kizárólag az aktuálpolitikához ért, éppen ezért gyorsan helyre kell majd tenni, már a temetésen sem szabad, hogy propagálja magát!

Varga, Szijjártó szakpolitikusok, túl szürke eminenciások ahhoz, hogy országos politikában megállják a helyüket és túl jó szakemberek, hogy a következő kormány nélkülözhesse őket a pozíciójukban, olyanok mint Rogán pedig szóba se jöhetnek, mert ők meg az ellenzékkel szemben véreznének el a szavazóknál!

Sztem ilyen azonnali váltásra nincs sok esély, sőt 22-ben is kicsi, bár sztem jobb lenne.
Amit kihagysz, hogy csak olyan ember jöhet szóba, akinek a német üzleti körökkel is jó kapcsolata van. Ez Lázár.
Judy izgalmas lehet 10 év múlva, Benkő nem, kivéve, ha @milagro egy komoly számmisztikával meggyőz, Szíjjártó a helyén van, Rogánt meg ideje lenne Borkai mellé helyretenni.,
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Nem tudom mikor született, csak azt néztem, hogy a fideszes establishment milyen irányba tudna gyorsan előremenkülni, hogy a lehető legkisebb kárt okozza az átadás-átvétel és 22-ben esélyük is legyen! Két dolog nem történhet meg: nincs kidolgozott örökösödési forgatókönyv egy esélyes és alkalmas utód számára, a másik meg, hogy egy hétnél tovább húzódik és a kormánypárt számára szétesésbe torkolló zsibvásárrá fajul.

Azt, hogy mire van forgatókönyv és mire nincs, azt én nem tudom.
Olyat el tudok képzelni azonban, hogy valami azért van, mert látva azokat a befektetéseket és tuningot, ami ide jött az utóbbi években, szerintem Németországnak se lehet érdeke, hogy rövid időn belül migránsteleppé változzunk. Meg Oroszországnak sem (Roszatom). Meg még lehetnek fontos ilyen szereplők...
..
Nyilván csak olyan karakter jöhet szóba, akit "kajál" a nép, aki rezonál a magyar emberekre, néplélekre, vagy nevezzük ezt az egészet akárhogy.
..
Jövő zenéje!
Tekintsünk a mostra, úgyis minden kibontakozik majd!
Benkő ereje egyébként az ismeretlenségében van, nem volt ideje, alkalma belegabalyodni semmilyen konfrontációba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 560
80 908
113
Mindenkit kötelezően tesztelnek, Orbánt, Ádert, Kövért folyamatosan, mellé a többi kormánytagot és államtitkárt. Olyan ez, mint a BL. Ha a kispadokhoz akarsz menni, két negatív teszt az ára, legyél klubvezető, bíró, partjelző, játékos, sajtós, bárki. Ennek ellenére Vidnyánszkytól elkaphatta, de nem kapta.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
Felavatták George Bush szobrát a Szabadság téren...

bush1.jpg
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
4 995
13 300
113
  • Tetszik
Reactions: milagro and SilvioD

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 845
9 665
113

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Sztem ilyen azonnali váltásra nincs sok esély, sőt 22-ben is kicsi, bár sztem jobb lenne.
Amit kihagysz, hogy csak olyan ember jöhet szóba, akinek a német üzleti körökkel is jó kapcsolata van. Ez Lázár.
Judy izgalmas lehet 10 év múlva, Benkő nem, kivéve, ha @milagro egy komoly számmisztikával meggyőz, Szíjjártó a helyén van, Rogánt meg ideje lenne Borkai mellé helyretenni.,

Szerintem Lázár nem valid opció. 22-ben még a patás lesz, nem fejezte még be, amit akart. Utána valszeg Judy-t indítják, ha kapitányra van szükség, Novákot, ha mindenki mamájára.
Tónit a böribe kívánják még a fideszesek is.
 
W

Wilson

Guest
Szerintem Lázár nem valid opció. 22-ben még a patás lesz, nem fejezte még be, amit akart. Utána valszeg Judy-t indítják, ha kapitányra van szükség, Novákot, ha mindenki mamájára.
Tónit a böribe kívánják még a fideszesek is.

Pedig egyedül Lázár az aki a Fidesznél Viktor örökébe léphet a jelenlegi kormánytagok tizenkettő egy tucat kategória egyszerű bólogató jánosok.Mondom ezt úgy,hogy nem vagyok fideszes de a fideszes oldalon egyedul Lázárban vannak meg a megfelelő képességek és ami legalább ugyanilyen fontos van valamennyi karizmája is.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 478
113
A cseh parlament alsóháza terrorszervezetté nyilvánította teljes egészében a Hezbollah libanoni radikális síita mozgalmat, annak politikai és katonai szárnyát egyaránt - közölte a cseh média szerdára virradóra.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/219880/
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
Pedig egyedül Lázár az aki a Fidesznél Viktor örökébe léphet a jelenlegi kormánytagok tizenkettő egy tucat kategória egyszerű bólogató jánosok.Mondom ezt úgy,hogy nem vagyok fideszes de a fideszes oldalon egyedul Lázárban vannak meg a megfelelő képességek és ami legalább ugyanilyen fontos van valamennyi karizmája is.

Hát én nem tudom, hogy említett úrnak milyen bicepszei vannak (viccelek!), de innen kintröl úgy tünik, mint aki kegyt vesztett. Ugye annak idején Rapcsák, majd maga a sötét nagyúr egyengette a karrierjét, de aztán történt valami, pedig elvileg ö volt az utódnak kinézve. Valszeg árulás, minden màs megbocsátható, kivéve, ha nem vagy lojális. Belsös szövetségesei nem látszanak, mert sose voltak. Ez nem parkolópálya, hanem istenveled, és láthatóan ö is megbarátkozott az arisztokrata státusszal, nem vágyik már király lenni.
Másképpen már építgetnék lassan és nem bornírt bécsi videohaknikkal. Imho.
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Szerintem Lázár nem valid opció. 22-ben még a patás lesz, nem fejezte még be, amit akart. Utána valszeg Judy-t indítják, ha kapitányra van szükség, Novákot, ha mindenki mamájára.
Tónit a böribe kívánják még a fideszesek is.
Úgy emlékszem, hogy ebben az évben azt nyilatkozta, hogy még 10 évben gondolkodik.
Tehát kb. 2030-ig lenne vezető OV.