Egyéb IFV és APC járművek, fejlesztések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Amik Irakban használtak repülőtéri transzfernek érdekes, inkább barkács megoldásnak tűnő gépeket.

Rhino Runner
012d78a4362dac696d6cc519e25e9112.jpg

20.jpg

6041403.JPG


Minket kabulban (2013) a reptéren a filmekből ismert sárga amerikai iskolabusszal hordtak szolgálatba.
Indiai sofőr. :eek:
Páncélzat nulla.:(
/pedig a fele őrtoronyban afgán őrök voltak akikben megbízni botorság, vagy volt bm21el lőtték a tábort/
Hátsókerék meghajtás, :D hóban driftelés.

Miközben ott voltak a maxxproink csak spóroltunk.:rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Furcsa választás: Ukrajna bemutatta a "Kevlar-E" BMP prototípusát


1603864664_bmp-kevlar-e.jpg


Megjelentek az interneten egy új ukrán gyalogos harcjármű, a BMP "Kevlar-E" prototípusának képei, amelyet az "Ukrinnmash" magáncég fejleszt.

Az új BMP "Kevlar-E" első képei 2018-n jelentek meg. A készülő géphez a cég szakemberei az ACS 2S1 "Carnation"(Gvozdika)alvázat vették alapul, amelyet viszont az MT-LB alapján hoztak létre, a 122 mm-s ágyúval ellátott a tornyot eltávolították,a deszanttér kialakítása miatt átalakításokat hajtottak végre és a BM-3M "Storm" harci modult helyezték el a régi torony helyén ".

A fejlesztők szerint a BMP legénysége három emberből áll: a sofőrből, a jármű parancsnokból és a lövész-operátorból, a deszanttér 6 lövészt képes befogadni. Korábban arról számoltak be, hogy az új BMP-re a Raketka reaktív páncél elemeinek telepítését javasolják, amely a Knife reaktív páncél könnyű változata, amelyet kifejezetten könnyű páncélozott járművek számára fejlesztettek ki, valamint a KAZ Shershen-t (Zaslon-L).

1603864707_31494645_590582111305705_8906544862208196608_n.jpg


Az ukrán média felhívta a figyelmet a "Carnation"(Gvozdika)önjáró fegyverek furcsa alváz-választására a jövőbeli BMP számára, mivel ezekből gyakorlatilag nem rendelkezik számottevő mennyiséggel az ukrán hadsereg. Ezt bizonyítja a használt platform külföldön történő megvásárlása. 2019-n Ukrajna ennek a prototipusnak az alapját jelentő Gvozdika alvázat Mianmarból vásárolta meg, akiknek korábban műszaki dokumentációt és gyártósort adott át a 2S1U alváz összeállításához.

Az MT-LB gyártásának visszaállítása, amelyet még 2015- ígértek, orosz alkatrészek nélkül a harkovi traktorgyárban,eddig csak ígéret maradt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Furcsa választás: Ukrajna bemutatta a "Kevlar-E" BMP prototípusát


1603864664_bmp-kevlar-e.jpg


Megjelentek az interneten egy új ukrán gyalogos harcjármű, a BMP "Kevlar-E" prototípusának képei, amelyet az "Ukrinnmash" magáncég fejleszt.

Az új BMP "Kevlar-E" első képei 2018-n jelentek meg. A készülő géphez a cég szakemberei az ACS 2S1 "Carnation"(Gvozdika)alvázat vették alapul, amelyet viszont az MT-LB alapján hoztak létre, a 122 mm-s ágyúval ellátott a tornyot eltávolították,a deszanttér kialakítása miatt átalakításokat hajtottak végre és a BM-3M "Storm" harci modult helyezték el a régi torony helyén ".

A fejlesztők szerint a BMP legénysége három emberből áll: a sofőrből, a jármű parancsnokból és a lövész-operátorból, a deszanttér 6 lövészt képes befogadni. Korábban arról számoltak be, hogy az új BMP-re a Raketka reaktív páncél elemeinek telepítését javasolják, amely a Knife reaktív páncél könnyű változata, amelyet kifejezetten könnyű páncélozott járművek számára fejlesztettek ki, valamint a KAZ Shershen-t (Zaslon-L).

1603864707_31494645_590582111305705_8906544862208196608_n.jpg


Az ukrán média felhívta a figyelmet a "Carnation"(Gvozdika)önjáró fegyverek furcsa alváz-választására a jövőbeli BMP számára, mivel ezekből gyakorlatilag nem rendelkezik számottevő mennyiséggel az ukrán hadsereg. Ezt bizonyítja a használt platform külföldön történő megvásárlása. 2019-n Ukrajna ennek a prototipusnak az alapját jelentő Gvozdika alvázat Mianmarból vásárolta meg, akiknek korábban műszaki dokumentációt és gyártósort adott át a 2S1U alváz összeállításához.

Az MT-LB gyártásának visszaállítása, amelyet még 2015- ígértek, orosz alkatrészek nélkül a harkovi traktorgyárban,eddig csak ígéret maradt.

Az bennem is felmerült már, hogy az önjáró tüzérségi alvázak alapvetően az elrendezésük miatt jók lennének apc/ifv vonalon átalakítva, már ha valakinek bőven van belőlük. Szóval magát az elgondolást értem a részükről, ugyanakkor érdekes kérdés, hogy miért valami olyanból indulnak ki, ami nincs nekik. Csináltak ugye elég sok kísérleti járművet a végtelen számú T-64-ből, de ha jól tudom, egyikből sem lett igényelve a prototípusokon túl. Alapvetően életképesnek tűnő megoldások voltak, de gondolom csilliárd hrivnyáért.

Mondjuk ez lehet egy kapocs, egy esetleges közös fejlesztésű és gyártású járműcsalád szintjén Mianmarral:

https://asian-defence-news.blogspot.com/2019/03/myanmar-build-light-tank-with-105mm.html?m=1
Myanmar%2BBuild%2BLight%2BTank%2Bwith%2B105mm%2BCannon.jpeg

Ukrán MT-LB alapon épített mianmari könnyű hk.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113

A Frankok elvileg elkezdik ezeket lassan kiszórni, mert jön az új koncepciójuk. Ezek elég jó modernizációs csomagot kaptak.
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113

A Frankok elvileg elkezdik ezeket lassan kiszórni, mert jön az új koncepciójuk. Ezek elég jó modernizációs csomagot kaptak.

Tessék még egy jó kis videó róla, érdemes megnézni, aztán picit elemezzünk:


Na szóval, mi a feltűnő:
  • Nincs lövegstabilizátor.
  • Ebből fakadóan csak megállva tud tüzelni.
  • A 105mm-es löveget kézzel töltik.
Nem véletlen, hogy váltják a Jaguárral. Az menet közben is tud tüzelni, miközben az MMP pct. rakétával akár 5km-re lévő célt is le tud küzdeni. Dettó menet közben.

Tudom én vagyok a negatív ember, de sose értettem minek egy felderítő járműre minél nagyobb löveget szerelni (a csúcstartó az M551 Sheridan...). Egy felderítő járműnek nem az a dolga, hogy leálljon harcolni, hanem az, hogy lehetőleg lapos kúszásban, észrevétlenül minél pontosabb helyzetképet adjon az ellenséges erők helyzetéről és mozgásáról...
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Tessék még egy jó kis videó róla, érdemes megnézni, aztán picit elemezzünk:


Na szóval, mi a feltűnő:
  • Nincs lövegstabilizátor.
  • Ebből fakadóan csak megállva tud tüzelni.
  • A 105mm-es löveget kézzel töltik.
Nem véletlen, hogy váltják a Jaguárral. Az menet közben is tud tüzelni, miközben az MMP pct. rakétával akár 5km-re lévő célt is le tud küzdeni. Dettó menet közben.

Tudom én vagyok a negatív ember, de sose értettem minek egy felderítő járműre minél nagyobb löveget szerelni (a csúcstartó az M551 Sheridan...). Egy felderítő járműnek nem az a dolga, hogy leálljon harcolni, hanem az, hogy lehetőleg lapos kúszásban, észrevétlenül minél pontosabb helyzetképet adjon az ellenséges erők helyzetéről és mozgásáról...

Nem néztem elég videót, hogy feltűnjön a stabilizátor hiánya. Csak pár statikus lövészetet, meg menetet. Gondoltam csak ki van kapcsolva menetben. Nem is értem, hogy milyen okkal hagyták ki belőle? Így azért már más a fekvése a dolognak.

Alapvetően felderítőnek hazudott járműnek gondolnám. :D Kisebb intenzitású frontszakaszokon, aszimmetrikus harcban viszont gazdaságos tanknak el tudtam volna viselni, hogy rárepüljünk, de a stabilizátor nélkül már tetszik igazán. Vajon lehet bele faragni?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Amit te szeretnel az a japan "verzioja" ennek 8 kerekkel, nem?

A fájdalmasan drága, ezeket meg ki fogják dobálni, szerintem nem olyan nagyon drágán. De imigyen annyira nem vonz. Mondjuk akik a fő hk-jukból kihagyták a stabilizátort, amíg mindenki már talán generációt is váltott benne, azoktól nem csodálom.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Szerintem a Panhard AML továbbgondolt változata. Az annyira bevált, hogy sok országban napjainkban is szolgálatban van.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Tessék még egy jó kis videó róla, érdemes megnézni, aztán picit elemezzünk:


Na szóval, mi a feltűnő:
  • Nincs lövegstabilizátor.
  • Ebből fakadóan csak megállva tud tüzelni.
  • A 105mm-es löveget kézzel töltik.
Nem véletlen, hogy váltják a Jaguárral. Az menet közben is tud tüzelni, miközben az MMP pct. rakétával akár 5km-re lévő célt is le tud küzdeni. Dettó menet közben.

Tudom én vagyok a negatív ember, de sose értettem minek egy felderítő járműre minél nagyobb löveget szerelni (a csúcstartó az M551 Sheridan...). Egy felderítő járműnek nem az a dolga, hogy leálljon harcolni, hanem az, hogy lehetőleg lapos kúszásban, észrevétlenül minél pontosabb helyzetképet adjon az ellenséges erők helyzetéről és mozgásáról...

És a toronyban ketten vannak.

Szerintetek egy normális vertikális stabilizátor, meg a toronyforgató rendszerrel horizontális megvalósítható ebben a gépben? Mert Tesco gazdaságos hk-nak jó lenne ha igen.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Már az AMX 10RC-re gondolsz?
Erre: https://en.wikipedia.org/wiki/Panhard_AML
Ugye két dologra koncentráltak:
1. Európai hadszintéren a beözönlő szovjeteket kellett volna valahogy beállítani. Kellett egy gyors felderítő páncélos, ami megkeresi az allent, felveszi vele a harcérintkezést és amennyire csak lehetséges késlelteti az előrenyomulást, míg a főerők odaérnek.
- mivel alapvetően védelemben gondollkodtak a saját fejlett úthálózatukat használták volna, oda meg bőven elég a kerék is
- további előnye, hogy aszfaltozott úton jóval gyorsabb mint a lánctalp
- mivel ágyúval látták el, elvileg le tudja győzni a harckocscikat is és mint amolyan rohamlöveg is működik a dolog
- mivel kizárólag védelemben használták volna, fedezékből való tüzelésre, a stabilizátor annyira nem fontos
2. Afrikai hadszintéren mindenféle bozótháború megvívása a volt gyarmatokon. Itt is jó a kerék, a lánctalp inkább hátrány.
- nincs túl sok harckocsi és itt is, mint amolyan rohamlöveg szerepel, ahol a gyalogosokat támogatja.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
Nem tudom, hogy jelenleg mi a státuszik, de az irek a közelmúltban még használták őket.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Szerintetek egy normális vertikális stabilizátor, meg a toronyforgató rendszerrel horizontális megvalósítható ebben a gépben? Mert Tesco gazdaságos hk-nak jó lenne ha igen.

Mindent meg lehet oldani, kérdés, hogy gazdaságos-e. Én akkor már több értelmét látnám fogni egy dedikált toronynak, mint a CMI 3105, amelybe akár automata töltőt is lehet kérni, és olyan alvázra rakod rá, ami kéznél van. Akár a Lynx-re is rá lehet hegeszteni...

140_cmi3105.jpg