• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113

A htka cikk alatt miért nincs ott ez a topik, hogy lehessen hozzászólni? Kicsit sokáig tartott megtalálni a topikot...


"A fegyverek tűzereje is érdekes volt, nem nagyon látni nyomát skálázásnak. A lenti videó elég jó illusztrációja a problémának, az egyik gyakorló bevetésen AGM-65 használata. A hatalmas repülőgép-hordozót egyetlen találat kiiktatja."

A kijelzőn AGM-84 van írva, az meg a Harpoon... de a probléma ugyanaz, egy Harpoon sem elég egy hordozó ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest
Persze hogy érdekel... Jane's F-15-ös rész lesz?

Szerintem ha ilyen sokat írsz egy programról, akkor cikkenként egyről is elég.
Igen, szívesen megnézem, ha hiányolok róla valamit akkor jelzem.


Remélem. Meg a Jane's USAF-ot is várom.

wsV2GxV.png

Elvileg nem lesz probléma egyik Jane's futtatása sem, csak a Jane's F-18. Ott cirkuszi mutatványokra lesz szükség vagy végszükség esetén veszek valami retro gépet 20k-ért. Lényegében egy mai AAA játék árát pengetem ki egy régiért. :)

A szárazföldi Jane's szimek úgy látom, hogy kb. azonos motorral futnak, ezért összevonhatók. 5+ éve egyébként repültem vele, de az emlékek halványak és túl röviden írtam róla anno, hogy újra repülés nélkül kezdjek bele. Meg őszintén szólva elég jól szórakozom a retro repkedéssel. Emiatt a gépfejlesztést is halasztom egy időre, mert tök felesleges, addig is legyen csak olcsóbb a hardver...

A htka cikk alatt miért nincs ott ez a topik, hogy lehessen hozzászólni? Kicsit sokáig tartott megtalálni a topikot...
"A fegyverek tűzereje is érdekes volt, nem nagyon látni nyomát skálázásnak. A lenti videó elég jó illusztrációja a problémának, az egyik gyakorló bevetésen AGM-65 használata. A hatalmas repülőgép-hordozót egyetlen találat kiiktatja."

A kijelzőn AGM-84 van írva, az meg a Harpoon... de a probléma ugyanaz, egy Harpoon sem elég egy hordozó ellen.
Jé, tényleg. Akkor összekevertem egy másik videóval, ahol AGM-65 is pont ugyanezt csinálta. Ezt is javítom majd. Kaptam typo listát is.
A cikksorozat legvégén egyetlen pdf-ben elérhető lesz a teljes cikksorozat.

Mondjuk sejtettem, hogy nem bírok magammal, de hogy három rész után 260k+ karakter hossza legyen azért az lábremegtetős.
A végén a HT Összefoglaló hosszának a fele meg is lesz és ezzel a második leghosszabb alktoás lesz, letaszítv az F-15-ről írtat.

Alapos, összeszedett írás, egy élmény volt olvasni.
(Kicsit azért fájt a TFX pofozása, de mindenben igazad van.)
Nem ajánlom. :)

Tartottam tőle, hogy "túl mérnök szemmel" lesz írva, de mindenhol igyekeztem a játékmenet és a műszaki-modellezési oldalról is megmutatni, hogy mi az, ami szerintem jó és előremutató és mi az, ami tévedés.
 
M

molnibalage

Guest
Alapos, összeszedett írás, egy élmény volt olvasni.
(Kicsit azért fájt a TFX pofozása, de mindenben igazad van.)

Nem ajánlom. :)
Nos, a következő rész első alkotása majdnem kész. Képekkel együtt kb. 15-16 oldal és 30 ezer karakter. Ez alapján ez a rész sem lesz 90 ezer karakter alatti ahogy kinéz...;)
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
A 90-es évek közepén volt egy Hornet szimulátor, választható ellenséges MiG-29, Tu-95, stb. gépekkel, Észak-koreai hadszíntérrel (csak erre emlékszem pontosan), tervezhető ellenséges légvédelmi ütegekkel és gépszámmal, -típussal, tervezhető leküzdendő földi és légi célokkal, baromi életszerű reptulajdonságokkal. Emlékszik valaki a nevére?
 
M

molnibalage

Guest
A 90-es évek közepén volt egy Hornet szimulátor, választható ellenséges MiG-29, Tu-95, stb. gépekkel, Észak-koreai hadszíntérrel (csak erre emlékszem pontosan), tervezhető ellenséges légvédelmi ütegekkel és gépszámmal, -típussal, tervezhető leküzdendő földi és légi célokkal, baromi életszerű reptulajdonságokkal. Emlékszik valaki a nevére?
Hm....
Az évszámra lehet, hogy rosszul emlékszel. Volt konkrétan az F-18 Korea, az F-18 3.0 újra kiadása 3DFX és jobb textúra támogatással.
Már hornetes szim 1995 táján a Black Knight: Marine Strike Fighter volt. Én is csak pár hete ismerem, úgy mutatták nekem.

Bármi más, amit ismerek és Hornet volt benne az arcade / akció volt.

Ez asszem a 3.0.

Ez már a több textúrás.

Ez meg a Black Knight
 

fenntartható fejlövés

Well-Known Member
2019. május 31.
305
648
93
Hm....
Az évszámra lehet, hogy rosszul emlékszel. Volt konkrétan az F-18 Korea, az F-18 3.0 újra kiadása 3DFX és jobb textúra támogatással.
Már hornetes szim 1995 táján a Black Knight: Marine Strike Fighter volt. Én is csak pár hete ismerem, úgy mutatták nekem.

Bármi más, amit ismerek és Hornet volt benne az arcade / akció volt.

Ez asszem a 3.0.

Ez már a több textúrás.

Ez meg a Black Knight
Ez az!!! Köszi! Akkoriban (20+ éve) ez űrtechnika volt.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
F15 strike eagel II volt a király a hordozós f 15ösökkel :) Egyszerűen mindent vitt :D
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 691
32 353
113
Regen jatszottam a boeing fly szimulatorral.
Tud valaki valami kis gepigenyu de hasonlo szimulatorosat? Olyat amibe vadaszgepet is lehet vezetni /vagy valami alcsonybombazot csatagepet? Valami regebbi is jo nem kell ude nagy grafikalyu. Tud valaki valami jót? /de a funkcionaritasba szimulator legyen inkabb mint jatek.