A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de 2018-ban amikor az A319-esek érkeztek és amikor a sok Airbus helikopter megrendelése bejelentésre került, azt mondták hogy létre kell hozni az állami tulajdonú repülő eszközök üzemeltetéshez szükséges javító-karbantartó hátteret is. Lehet hogy ez már az?

122922099_354097052591015_2814285173978122592_n.jpg


"Új repülőgép-karbantartó hangárt létesít Budapesten az Aeroplex Kft.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren megvalósuló fejlesztés-sorozat: a mai napon ünnepélyes keretek között letették az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. újonnan épülő hangárjának alapkövét. Az új repülőgép-karbantartó bázis 8000 m2-en növeli meg a budapesti repülőtéren található karbantartó kapacitásokat, amely már 2022 februárjától a partnerek rendelkezésére áll."
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1586
K

kamm

Guest
https://honvedelem.hu/hirek/a-honvedelmi-minisztert-hallgatta-meg-a-nemzetbiztonsagi-bizottsag.html

(Érdemes összevetni a két írást, hogy ki mit tart fontosnak az MTI közleményéből...)


Tudom, hogy oreg vagyok es a komcsik alatt tulzottan raszoktam a sorok kozott olvasasra, de a mandineres szamomra joval erdekesebb:

"Benkő Tibor szokásos, éves meghallgatásán azt mondta: a Magyar Honvédségnek a térség egyik meghatározó haderejévé kell válni, hogy Közép-Európa békéjét, biztonságát és stabilitását garantálni lehessen. Ehhez technikai fejlesztésre van szükség, ami a honvédelmi és haderőfejlesztési programban pontosan elkészített tervek és elgondolások alapján és megfelelő anyagi támogatás mellett zajlik."

Mondom en, hogy jon a masodik Gripen szazad is... :p

"Elmondta: további légimentésre alkalmas berendezés vásárlását tervezik."

image.png
image.png



"Ezért döntöttek arról, hogy felállítanak egy közép-európai többnemzeti hadosztály parancsnokságot. A Székesfehérváron települt parancsnoksághoz már Horvátország is csatlakozott."

Latod @pöcshuszár - en meg mindig szoritok egy horvatokkal kozos uzemeltetesu Gripen szazadnak is... :cool:
 

Watson

Active Member
2020. október 27.
130
57
28
Hát valszeg amikor eldöntötték, hogy kapni fog komolyabb csontot a rába akkor "kormányközelibb" tulajdonosokat kerítettek hozzá.

Amúgy orbitális disznóságokat követnek el folyamatosan 25 éve.....

Vagy mennek simán zalaegerszegi IT FB be ?
Alakítják a társasági formát, tulajdonosi csúcsvezetői szerkezetet .
Ha Rába vezért visszahívja érdekes a felállás vagy a történet
Pintér vezér nyugdij előtt a finisben.

Vagy a cég megy a levesbe vagy iszonyatosan nagyot dobbant.
Utóbbira fogadnék.
10 éve egy politikusi nyilatkozatban azt mondták vezér hajó a Rába.

lehet hogy a magyar hadiipar potens cégét akarják belőle ?
 

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de 2018-ban amikor az A319-esek érkeztek és amikor a sok Airbus helikopter megrendelése bejelentésre került, azt mondták hogy létre kell hozni az állami tulajdonú repülő eszközök üzemeltetéshez szükséges javító-karbantartó hátteret is. Lehet hogy ez már az?

122922099_354097052591015_2814285173978122592_n.jpg
Ez elvileg 1 heavy (vagy 4 medium) gép befogadására szolgál majd, a jelenlegi hangárokba a 767-es a legnagyobb gép, ami befér (meg a Tristar, de abból mostanában nem sok jár errefelé...).
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
120 db rakéta... (+60 db opció)

Ez így földi légvédelemre és két század Gripenre/bármire kevés lesz... ez így csak vagy-vagy.

A legjobb esetben ez szerintem is 60 ER és 60 C7/C8.

Jelenleg 40 db 2008-as AIM-120C5-je van a Honvédségnek. Ha ezek mennek a földi indítókban (azt mondták ezért lett NASAMS), akkor kell helyette legalább ennyi új a Gripenekre. 14 Gripen egyszeri teljes felfegyverzése légvédelmi feladatra az 56 rakéta. Ha csak 2 rakétával számolunk gépenként, akkor az kétszeri felfegyverzésre elég. A 60 db C7/C8 az a meglévő 14 Gripenhez reális mennyiség.

A 60 db ER meg csak a légvédelembe jó. És megy mellé a 40 régi C5.

Ha egyszer majd lesz második század, akkor jöhet hozzá a "+60 db opció" rakéta.

Igen.

Én úgy spekuláltam fentebb, hogy (a meglévö)
40C5 + 40C8 + 40ER szolgálja a SAM funkciókat 10 ütegben, kétszeres javadalmazással (kettesével a hatos indítókba). 40C8 meg megy AAM funkciókat ellátni a C5 helyére.

Ha lesz még egy század (mondjuk Gripen), akkor lehívjuk a 60 további C8-at. Optimális esetben az új vadászbeszerzés 12 együlésest és 4 kétülésest tartalmaz majd (2x12 fighter századokba, plusz 6 a kiképzöszázadba). Így a 100 C8 pont mehetne minden együlésesre kettesével 2x javadalmazással.

Szóval az én tippem 80C8 + 40ER a mostani pakkban.

A pontos megoszlást nem hiszem, hogy megtudjuk valaha is, de nekem így volna logikus.
 

Madár Fokker

Well-Known Member
2017. december 17.
503
1 381
93
Nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de 2018-ban amikor az A319-esek érkeztek és amikor a sok Airbus helikopter megrendelése bejelentésre került, azt mondták hogy létre kell hozni az állami tulajdonú repülő eszközök üzemeltetéshez szükséges javító-karbantartó hátteret is. Lehet hogy ez már az?

122922099_354097052591015_2814285173978122592_n.jpg


"Új repülőgép-karbantartó hangárt létesít Budapesten az Aeroplex Kft.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren megvalósuló fejlesztés-sorozat: a mai napon ünnepélyes keretek között letették az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. újonnan épülő hangárjának alapkövét. Az új repülőgép-karbantartó bázis 8000 m2-en növeli meg a budapesti repülőtéren található karbantartó kapacitásokat, amely már 2022 februárjától a partnerek rendelkezésére áll."
2021. januártól az ACE átveszi a WizzAir gépek üzemeltetését a LH Technik-től.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 697
5 672
113
"It is always, Mr. Laskawi, it’s always a mixture. So my latest expectations, I explained in Q1 was around EUR4bn. And here to some extent there is an expectation for an Eastern country included. But in case, and it is always then a digital decision, in case we will get this contract, and this could be a multibillion contract, we have a clear chance to exceed the EUR4b."

Kb: Mindig, Mr Laskaw, ez mindig egy mix. Legutolso varakozasaim szerint, ahogy emlitettem, az elso negyedev 4 milliard euro korul volt. Es itt egy bizonyos szinten varhato, hogy egy keleti orszag ebben benne lesz - de ebben az esetben, mint mindig, akkor [kell?] a digitalis (???) dontes, ebben az esetben meglesz a szerzodes es ez egy tobbmilliardos szerzodes lehet, akkor valos esely van arra, hogy meghaladjuk a 4 milliardot."

Igen, szerintem is itt kb erre gondolhatott a költö, hisz a kérdés is úgy szólt mennyi az annyi és hogy az annyiban benne van-e az a bizonyos ország a keletiblokkból.

A legutolsó várakozásom - mint azt az elsö negyedévben kifejtettem - kb 4Md EUR. És ebben, egy bizonyos mértékben, számításaink szerint egy keleti ország (gal kapcsolatos biznisz) is benne foglaltatik. De akkor - és ez minden esetben egy vagy-igen-vagy-nem döntés -, ha ezt a szerzödést megcsípjük, akkor az egy több milliárdos biznisz lehet, amivel valós esély van akár a 4Md túlszárnyalására is.

A digitális itt valszeg bináris és ez itt csak annyi, hogy nincs köztes érték: ha bejön 4+B, ha nem jön be, akkor arról most nem beszélünk.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 076
10 697
113
2021. januártól az ACE átveszi a WizzAir gépek üzemeltetését a LH Technik-től.

Nem tudom, ki jár jobban.
Nagy pénz, persze, de de itt egy kicsit mindenki hülye.
A Wizz folyton cigánykodik, mindig kitalálnak valamit, hogy ne kelljen fizetni, vagy csak később.
A négy hét hosszú C szintű ellenőrzést a Lufi kitapossa az embereiből 3 héten, az ACE-nál meg elgóbéskodnak vele 5 hétig...
Rep.szerelők helyett meg felvesznek mindenféle gyülevész népséget, amennyit csak lehet, a szerelő meg arra van, hogy aláírjon, mert PART követelmény.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 717
2 464
113
Igen.

Én úgy spekuláltam fentebb, hogy (a meglévö)
40C5 + 40C8 + 40ER szolgálja a SAM funkciókat 10 ütegben, kétszeres javadalmazással (kettesével a hatos indítókba). 40C8 meg megy AAM funkciókat ellátni a C5 helyére.

Ha lesz még egy század (mondjuk Gripen), akkor lehívjuk a 60 további C8-at. Optimális esetben az új vadászbeszerzés 12 együlésest és 4 kétülésest tartalmaz majd (2x12 fighter századokba, plusz 6 a kiképzöszázadba). Így a 100 C8 pont mehetne minden együlésesre kettesével 2x javadalmazással.

Szóval az én tippem 80C8 + 40ER a mostani pakkban.

A pontos megoszlást nem hiszem, hogy megtudjuk valaha is, de nekem így volna logikus.

Szia. 10 üteg nagyon sok lesz . Inkább 4 ütegre lesz elég ez a mennyiség.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 790
12 120
113
Amugy ez miert van szentirasnak veve hogy ha egy szalonkommunista elkottyintja magat hogy lesz egy 4-5 milliordos tetel hogy az csakis egyetlen egy dolgot tartalmazhat es nem pedig valamilyen csomagrol van szo?
 
  • Tetszik
Reactions: borisz
T

Törölt tag 1586

Guest
Nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de 2018-ban amikor az A319-esek érkeztek és amikor a sok Airbus helikopter megrendelése bejelentésre került, azt mondták hogy létre kell hozni az állami tulajdonú repülő eszközök üzemeltetéshez szükséges javító-karbantartó hátteret is. Lehet hogy ez már az?
"Új repülőgép-karbantartó hangárt létesít Budapesten az Aeroplex Kft.
Újabb mérföldkőhöz érkezett a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren megvalósuló fejlesztés-sorozat: a mai napon ünnepélyes keretek között letették az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. újonnan épülő hangárjának alapkövét. Az új repülőgép-karbantartó bázis 8000 m2-en növeli meg a budapesti repülőtéren található karbantartó kapacitásokat, amely már 2022 februárjától a partnerek rendelkezésére áll."
erről korábban
https://forum.htka.hu/threads/hun-airbus-helicopters-h145m-hforce.1518/#post-465956
és
https://forum.htka.hu/threads/helikopterbeszerzés.158/page-264#post-481029
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 493
113
Nem tudom, hogy van-e hozzá köze, de 2018-ban amikor az A319-esek érkeztek és amikor a sok Airbus helikopter megrendelése bejelentésre került, azt mondták hogy létre kell hozni az állami tulajdonú repülő eszközök üzemeltetéshez szükséges javító-karbantartó hátteret is. Lehet hogy ez már az?

122922099_354097052591015_2814285173978122592_n.jpg


"Új repülőgép-karbantartó hangárt létesít Budapesten az Aeroplex Kft.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren megvalósuló fejlesztés-sorozat: a mai napon ünnepélyes keretek között letették az Aeroplex Közép-Európai Légijármű Műszaki Központ Kft. újonnan épülő hangárjának alapkövét. Az új repülőgép-karbantartó bázis 8000 m2-en növeli meg a budapesti repülőtéren található karbantartó kapacitásokat, amely már 2022 februárjától a partnerek rendelkezésére áll."

Új repülőgép-karbantartó hangárt létesít Budapesten az Aeroplex Kft.

"...a szakemberek pedig szinte valamennyi légijármű típus karbantartását képesek elvégezni."
 
K

kamm

Guest
Mi folyik itt ? ))

Nem lehet, hogy ezeket mind a Kaleta-botrany miatt valtjak le most csendben?

Amugy ez miert van szentirasnak veve hogy ha egy szalonkommunista elkottyintja magat hogy lesz egy 4-5 milliordos tetel hogy az csakis egyetlen egy dolgot tartalmazhat es nem pedig valamilyen csomagrol van szo?

Talan nezd vissza az interjut. Konkrétan egyetlen tetelt emlit, ezen buktak ki, a mereten.

Kommunistazni meg ertelmetlen 2020-ban, amikor a faszi talan 40 ha lehet...
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Blitz97