[Kantin] Számítógépes játékok - általános topik

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Végre nekem is megjött az új konzol :)

1WaJXlG.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Ez amugy generalisan igaz a jatekokra, raadasul eletkorral egyenesen aranyosan no a sosem hasznalt jatekok szama (nekem csak a Steamen van vagy 250 jatekom plusz egy masik profil alatt masik 60-80 es mondjuk a lockdown alatti egyszeri Payday 2 tomegmeszarlason :D kivul nem is emlekszem, mikor inditottam el barmit.)
Whoa. Hogyan sikerült ennyit felhalmozni...?

Nekem a GoG-on is úgy lett legfeljebb 20 nem használt játék, hogy csomagban (a NWN kollekciót vettem meg, de mellé adták a teljes Icewind Dale és más RPG-ket is) vagy ingyért adták, amit amúgy soha nem vettem volna meg. Nem is játszottam soha a többségükkel vagy anno megvolt. Simcity, SOMA, STALKER-ek közül néhány, Tower of Time. Steamen 0 db ilyen van, ott nem adogatnak ingyé dolgokat vagy csak én nem látom.

Kb. 3 éve bevezettem azt a szabályt, hogy semmit nem veszek meg, amit belátható időn belül (6-12 hónap) nem kezdek el. Mert pénzkidobás. Emiatt is van, hogy csak sale-en veszek már bármit. 2016 óta nem vettem teljes áron játékot. Se AAA-t, se másmilyet.

A Baldur's Gat szériát 10 éve megvettem Media Markt-ban kb. 1-2 ezer HUF-ért talán. CD-n. Soha bele sem kezdtem, aztán megvettem GoG-on, majd az EE változatot is. 2003 ősze óta tervezem kitolni. Még magyarítás is van, de azóta sem toltam végig, mindig volt más helyette. Ezzel negatív rekorder a BG széria. De volt olyan játék, amit beszerzése után évekkel játszottam ki. Az Enderal-t a Skyrimhez vártam, mint állat, mert a Nehrim a TES IV-hez jó volt. 4 éve van fent a gépem és arra sem jutott idő soha...
(Bár, ha tudtam volna, hogy a DOS II mi lesz, akkor inkább azt kellett volna tolni.)

Sanszosan a mostani AAA játékok is erre a sorsra jutnak, a Wasteland III (sanszosan megvárom a DC változatot, ha lesz), de a CyberPunk 2077 is. Felesleges halmozni és sietni drágán. Addig is legyen csak olcsóbb a hardver és a játék is. Addig remekül elvagyok azon retro szimekkel is, amikkel anno vagy nem tudtam játszani, vagy soha meg sem voltak. A Mass Effect 1-2-őt nyári sale-n megvettem. Egyszer indítottam el eddig nyáron és azóta sem. Erre lesz remaster...

Ezért nem kell előre megvenni semmit. Megveszem a tervezett szabadidőhöz közel sale-n, amikor a wishlist becsipog, hogy óccó.
De még így is lehet, hogy felesleges a vétel a mai remaster / remake hullám miatt. Bár azok minősége is nagyon hullámzó...
 
K

kamm

Guest
Whoa. Hogyan sikerült ennyit felhalmozni...?
:) Van koztunk par ev(tized?), ugy sejtem. En meg ZX Spectrumon meg HT-n kezdtem. :)

Amugy a 300+ Steam mellett GOGon van masik ~50, Originen egy tucat, Epicen masik 6-8, Ubisofton meg Rockstaron megint 6-8, Windows/Xbox masik 6-8 es PSNen meg vagy ujabb 100+ jatek plusz ugye a 60-80 regi dobozos jatek a a binekben meg par a polcokon. Szerintem a vege valahol 500 felett lehet (meg a duplicate licenszeket levonva is.) :D

Nekem a GoG-on is úgy lett legfeljebb 20 nem használt játék, hogy csomagban (a NWN kollekciót vettem meg, de mellé adták a teljes Icewind Dale és más RPG-ket is) vagy ingyért adták, amit amúgy soha nem vettem volna meg. Nem is játszottam soha a többségükkel vagy anno megvolt. Simcity, SOMA, STALKER-ek közül néhány, Tower of Time. Steamen 0 db ilyen van, ott nem adogatnak ingyé dolgokat vagy csak én nem látom.

Kb. 3 éve bevezettem azt a szabályt, hogy semmit nem veszek meg, amit belátható időn belül (6-12 hónap) nem kezdek el. Mert pénzkidobás. Emiatt is van, hogy csak sale-en veszek már bármit. 2016 óta nem vettem teljes áron játékot. Se AAA-t, se másmilyet.

A Baldur's Gat szériát 10 éve megvettem Media Markt-ban kb. 1-2 ezer HUF-ért talán. CD-n. Soha bele sem kezdtem, aztán megvettem GoG-on, majd az EE változatot is. 2003 ősze óta tervezem kitolni. Még magyarítás is van, de azóta sem toltam végig, mindig volt más helyette. Ezzel negatív rekorder a BG széria. De volt olyan játék, amit beszerzése után évekkel játszottam ki. Az Enderal-t a Skyrimhez vártam, mint állat, mert a Nehrim a TES IV-hez jó volt. 4 éve van fent a gépem és arra sem jutott idő soha...
(Bár, ha tudtam volna, hogy a DOS II mi lesz, akkor inkább azt kellett volna tolni.)

Ez nagyon vicces, mert en pontosan ugyanigy jartam a BG-sorozattal, csak meg dobozos koraban: amikor Bioware megszunt (=EA resze lett), akkor volt kiarusitas es mindet megvettem... fele azota bontatlanul ucsorog a gyujtokben, lassan vagy 15 eve. :)

A rekordom egy bontatlan (!) Sinclair ZX Spectrum +2 gep w/ James Bond 007 Action Pack (benne pisztollyal, amivel losz a tevere! :D), tovabbra is dobozban, sok-sok eve meg a 40. szulinapomra vettem, valami 350 font korul a brit eBayrol es azota orizgetem. :cool:
A rendszer annyira idos, hogy meg a Timothy Dalton van a kepen, mind Bond... :D

Sanszosan a mostani AAA játékok is erre a sorsra jutnak, a Wasteland III (sanszosan megvárom a DC változatot, ha lesz), de a CyberPunk 2077 is. Felesleges halmozni és sietni drágán. Addig is legyen csak olcsóbb a hardver és a játék is. Addig remekül elvagyok azon retro szimekkel is, amikkel anno vagy nem tudtam játszani, vagy soha meg sem voltak. A Mass Effect 1-2-őt nyári sale-n megvettem. Egyszer indítottam el eddig nyáron és azóta sem. Erre lesz remaster...

Ezért nem kell előre megvenni semmit. Megveszem a tervezett szabadidőhöz közel sale-n, amikor a wishlist becsipog, hogy óccó.
De még így is lehet, hogy felesleges a vétel a mai remaster / remake hullám miatt. Bár azok minősége is nagyon hullámzó...

A Steamen regen mindig voltak iszonyu karacsonyi learazasok, akkor erdemes volt bevasarolni.
Amugy egyetertek, nem is emlekszem, mikor vettem teljes aru, uj jatekot (a PS4-en kivul, arra is a gyerekeknek foleg.) Egyszerun sajnalom ra kiadni, amikor ugyis le lesz majd arazva, ahogy mondod is.
Ez alol maig kivetelt kepeznek kultikus dolgok, mint pl anno a Duke Nukem remake, avagy barmi UT, Bioshock, netan egy tenyleg ujszeru Fallout vagy Battlefield jonne, esetleg Deus Ex - a polcokon valahol ott feszit Duke mellszobra, mellette a Big Daddy furos szobraval, valahol van egy viselheto Pip-boyom is, meg szamtalan fura extra pl Berlini Fal kockaja stb. :)
Vegezetul persze szamtalan licenszem van minden STALKER jatekbol is (detto Survarium, a Metrokbol csak az elso, utan mar csak learazva vettem), kb a csaladban mindenkinek kuldtem belole es ha jon vegre az uj, aka STALKER 2, azt biztosan megveszem megint. Aztan jol nem jatszom vele. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Úgy fest, hogy külön install kell az Epic féle játékhoz.

Ha hozzá linkeled a meglévő fiókodhoz, akkor valószínű kapufa. Ha jól értem mindezt, akkor a következőket érdemes tenni.

Csinálsz egy külön felhasználói fiókot a windowshoz.

Regisztrálsz a Frontieren egy új accountot. Valószínűleg hasznos az Epic fiókhoz használt Email cím. Az is legyen egy új email címmel regisztrálva. Nem az alap fiókod címével.

Telepíted a játékot az Epic installerrel.

Telepítés után futtatva a Frontier Launchert fogja kérni a Link Accountot. Azt hozzá rendeled az újonan készített Frontier fiókhoz és nem a meglévőhöz Ha a meglévő "elsődlegeshez" rendeled hozzá, akkor ugyanazt a parancsnokot fogja futtatni.

Még nem teszteltem le de szerintem ez az egyetlen módja.

Az alap Frontier installer és az Epic által készített Frontier installer NEM EGYFORMA NEVŰ könyvtárat hoz létre.

A tipikus "verify file integration" blabla nem használható arra, hogy meglévő alap Frontieres könyvtárat használja...

Ha van már egyedi billentyűzet beállításod és társai, akkor azt érdemes az új fiókhoz tartozó user mappába bemásolni. Először indítsd el a játékot és változtass meg egy gombot. Állíts a videon/hangon stb. Akkor könyebb megkeresni ha nem vagy még ebben elég tapasztalt.
Előfordulhat, hogy rejtett system file. Totalcommanderrel tedd mindet láthatóvá.
 
M

molnibalage

Guest
Ha ez kell hozzá, akkor kb. szarom le, nem érdekel. Még jó, hogy nem adtam pénzt ezért, mert akkor most kurva ideges lennék.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Egy ideig nem lesz PS5, a Sony eladta a teljes készletet. 6 milliót tudnak idén legyártani, abból az eddigi összes (4,5 millió) elfogyott, csutkára. :O

Persze jöttek a nyerészkedők is, egy angol csoportnak pl sikerült 3500 darabot behúznia és drágábban eladnia. Volt, amit 3-szoros áron!

https://www.gamestar.hu/uzlet/egy-c...fel-csak-azert-hogy-nyereszkedjen-287346.html

Ehhez nem kell Angliáig elmenni. Itthon volt olyan webshop meg sem jelennek rendesen, mert szinte egyből kiapadt a készlet, majd aztán a hardveraprón vagy a jófogáson megjelennek kétszeres áron...
Ugyanez megy most a videokártyák esetén is...
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
4:00
Milyen papírt használnak egy félig VR világban...? :)

Félig jó kérdés. Azért félig, mert a CP fikcionális történelme szerint a globális hálózat (ie.: Internet ottani megfelelője) le lett zárva, amikor a 4. Céges Háború idején (2020-2023) egy hacker rászabadított egy gyilkos vírust (R.A.B.I.D.S.). A CP hálózatát kvázi agyba dugva használták, ennek az persze a hátránya, hogy közvetlenül hozzá lehet férni az agyadhoz a hálózaton keresztül.

Globális hálózat nélkül az azonosítás is old school módra működhet. Szóval az ott, amit a V átadhatott, valami olyasmi lehet, mint egy útvonalengedély vagy CMR fuvarlevél.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
4:00
Milyen papírt használnak egy félig VR világban...? :)
ePapírt lol :)
Amúgy én az első teaser trailertől nagy izgalommal követtem a játékot, de ami óta kijöttek az első játékmenetek én nem érzem igazi steampunknak a játékot, számomra teljesen úgy tűnik, hogy ez egy olyan GTA, amit egy scifi-sített környezetbe helyeztek úgy, hogy nem teljesen szabadok a döntéseid, hanem pár fő irányba lekorlátozott a választott karakterosztály alapján. Sőt még a statpontokkal is játszani kell majd, mint egy szerepjátékban, na ez már nekem too much of it. Minél többet látoka játékmechanikából, annál biztosabb, hogy én ezzel nem fogok játszani... persze amúgy szép a grafikája, de nekem kb ennyi. Nekem akkor már inkább GTA