Társadalmi folyamatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Erre van egy teljesen asexuális törvény.Tilos a közbotrány okozás.Csak alkalmazni kéne.Ennyi.
Rijádba spec a fátylat nem veheti le egy nő nyilvánosan,mert megkorbácsolják érte.Férfit meg ugyanúgy,ha vét az öltözködési szabálok ellen.Az már nekik mellékkörülmény,hogy azt a nap melege,vagy a belső melegétő inditatva tette-e-igyis-úgyis fájni fog neki.


Oké, innen is látszik, hogy nem jogot végeztél.


339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Szóval az ötletedet bármely bíróság lesöpörné a színről, persze csak ha nem fél-ázsiai etc jogrendről beszélünk. Ami így elvben sokanal teccen, amíg nem őket viszi a feket autó, Vagy a cégük nem kap visszautasíthatatlan ajánlatot. oh wait...

Utoljára asszem Toroczkai volt az a nemzseni, aki a fenti jogszabályra hivatkozva rohant szivárványpóni zászlót feljelenteni, ami szépen mutatja. hogy nem az eszéért szeretik a rajongói... Megj: Lehet, hogy ezt a zászlót maga Toroczkai rakta ki, mert az alábbi videóban a 49. percben Toroczkai ezt mondja ”én nem heterosexuális vagyok” - videó: Toroczkai László a Mi Hazánk Családi Napján - 2020. augusztus 20. https://www.youtube.com/watch?v=0RyrMPe23qI&t=2957s
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
Prájdot a távol-keleti országokban is tartanak (illetve a Kínai Népköztársaságban gondolom nem, de Vietnamban már tartottak) Igaz ezek visszafogottabbak valamivel, legalábbis a japánoknál.
Mea culpa,de nem követem a prájdok világlistáját-valahogy nem vagyok rá kiváncsi.....
De gondolom nem a helyi föutcán tartják,hanem a vigalmi negyedben-oda való.
Laktunk Kölnben.Az asszonnyal jártunk a helyi vigalmi negyedben,csak úgy kiváncsiságbol.De spec pl a hamburgiba is voltunk,mer ott hétvégéztünk kamionnal a közeli autohofban.Láttunk ott érdekes dolgokat,meg is ütköztünk rajta rendesen.De nem akadtunk ki,nem botránkoztunk meg.Mert ott annak van tere közbotrány okozása nélkül is.Aki nem akar ilyen "érdekességeket" látni,ne menjen oda.(arrol meg fogalmunk se volt,hogy a vigalmi negyeden belül van meleg kerület is-de mikor betévedtünk,gyorsan megláttuk.Elég megdöbbentő látvány volt,elhihetitek-pedig még nem is vadulta).De ott nincs se iskola,se apácazárda.Csak az látja,aki odamegy,hogy megnézze.Aki meg nem akarja látni,nem megy oda.A kijelőlt részen kivúl meg tessék betartani a közbotrány okozásának tilalmát.
Ennyi ennek a hatalmas problémának a megoldása.Legalábbis szerintem
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
Oké, innen is látszik, hogy nem jogot végeztél.


339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Szóval az ötletedet bármely bíróság lesöpörné a színről, persze csak ha nem fél-ázsiai etc jogrendről beszélünk. Ami így elvben sokanal teccen, amíg nem őket viszi a feket autó, Vagy a cégük nem kap visszautasíthatatlan ajánlatot. oh wait...

Utoljára asszem Toroczkai volt az a nemzseni, aki a fenti jogszabályra hivatkozva rohant szivárványpóni zászlót feljelenteni, ami szépen mutatja. hogy nem az eszéért szeretik a rajongói... Megj: Lehet, hogy ezt a zászlót maga Toroczkai rakta ki, mert az alábbi videóban a 49. percben Toroczkai ezt mondja ”én nem heterosexuális vagyok” - videó: Toroczkai László a Mi Hazánk Családi Napján - 2020. augusztus 20. https://www.youtube.com/watch?v=0RyrMPe23qI&t=2957s
Ez értelmezés kérdése.Ha valaki szándékosan okoz közbotrányt,az értelmezhető mentális/verbális/kultúrális erőszaknak.
Ha valaki egy szál tangabugyiba megy be szándékosan a templomba misére,akkor is mentális-kultürális erőszakot követ el,ha történetesen nő.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Ez értelmezés kérdése.Ha valaki szándékosan okoz közbotrányt,az értelmezhető mentális/verbális/kultúrális erőszaknak.
Ha valaki egy szál tangabugyiba megy be szándékosan a templomba misére,akkor is mentális-kultürális erőszakot követ el,ha történetesen nő.
bocs, de mióta értelmezés kérdése? mármint az értve értelmezés alatt hogy addig csűrőm-csavarom, míg szerintem jogom volt agyonótni a szomszédot, ugat a kutyája?
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Mea culpa,de nem követem a prájdok világlistáját-valahogy nem vagyok rá kiváncsi.....
De gondolom nem a helyi föutcán tartják,hanem a vigalmi negyedben-oda való.
Laktunk Kölnben.Az asszonnyal jártunk a helyi vigalmi negyedben,csak úgy kiváncsiságbol.De spec pl a hamburgiba is voltunk,mer ott hétvégéztünk kamionnal a közeli autohofban.Láttunk ott érdekes dolgokat,meg is ütköztünk rajta rendesen.De nem akadtunk ki,nem botránkoztunk meg.Mert ott annak van tere közbotrány okozása nélkül is.Aki nem akar ilyen "érdekességeket" látni,ne menjen oda.(arrol meg fogalmunk se volt,hogy a vigalmi negyeden belül van meleg kerület is-de mikor betévedtünk,gyorsan megláttuk.Elég megdöbbentő látvány volt,elhihetitek-pedig még nem is vadulta).De ott nincs se iskola,se apácazárda.Csak az látja,aki odamegy,hogy megnézze.Aki meg nem akarja látni,nem megy oda.A kijelőlt részen kivúl meg tessék betartani a közbotrány okozásának tilalmát.
Ennyi ennek a hatalmas problémának a megoldása.Legalábbis szerintem
Van helye.. na ja amíg nem az ember lánya árulja ott magát. Engem meg nagyom irritál, amikor apácák mászkálnak a főutcán,meg a pingvinek, Ateista vagyok, nekem nem teccik, maradjanak szépen a zárdában, meg a jesivában. ja a mosatlan agymamagyarország póló is iirritál, főleg hólye fejpámttal,leszenk szívesek ők is csak meghatározott utcákban hordani.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
bocs, de mióta értelmezés kérdése? mármint az értve értelmezés alatt hogy addig csűrőm-csavarom, míg szerintem jogom volt agyonótni a szomszédot, ugat a kutyája?
Minden törvény értelmezés kérdése.Nem lehet minden egyedi esetre külön pontosan az adott egydi esetre szabott törvényt hozni.A törvények általános jelleggel szabályoznak.A biróság feladata,hogy a törvény szava és szelleme szerint az egyedi esetre értelmezze.Ezért is fontos,hogy a biróság ne hatalmi eszköz,hanem a társadalom bizalmát és tiszteletét is biró igazságszolgáltatási intézmény legyen.
Adott esetben egy közbotrányt okozó viselkedés lehet valamilyen magasabb cél érdekeit szolgáló cselekmény.De ha csak öncélú,pusztán a botrány okozására csinált marhaság,akkor az káros a társadalmi békére.A független és pártatlan biróság elvileg azért van,hogy ezt eldöntse,az adott eset minek minősül.(na ez nálunk csak vágyálom,de elvileg)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
Van helye.. na ja amíg nem az ember lánya árulja ott magát. Engem meg nagyom irritál, amikor apácák mászkálnak a főutcán,meg a pingvinek, Ateista vagyok, nekem nem teccik, maradjanak szépen a zárdában, meg a jesivában. ja a mosatlan agymamagyarország póló is iirritál, főleg hólye fejpámttal,leszenk szívesek ők is csak meghatározott utcákban hordani.
Társadalmi szokásjog.Minden jogrendszernek a szokásjog az alapja.Mo egy keresztény ország,még ha nem is egy vallásos ország.Ezt tudomásul kell venni egy ateistának is.Hogyan várod el a toleranciát,ha magad nem adod meg?(különben én sem vagyok egy templombajáró tipus,ha megrögzött ateistának nem is mondanám magam-romlottkatolikus vaok)
A ruhájuk meg foglalkozással jár.A rendór vagy a postás is egyenruhában jár.
Egy mosatlan retkes poló meg mindenképpen gázos,tökmindegy,mi van rajta.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 949
30 810
113
nem, mert ilyen jogi értelmezhetőség itt nincs.
Kettő: a cirkuszosokkal. Gulagra?
Miért,az uszitó és megbélyegzó beszéd milyen alapon tilos?
Prájdosokra gondolsz?Miért kéne?Attol nem fognak kihülni.De ahogy a náci fáklyás felvonulást nem támogatom,spec azt sehol sem,úgy a nőimitátorok fóutcai felvonulását sem.Ők tartsák tiszteletben a normális emberek érzékenységét,mi meg tiszteletben tartjuk az ő másságukat.
Azonkivűl az esküvői menetet sem tangabugyiban és műbrokit lóbálva szokás csinálni,férfi és nő házasságánál sem.És az átlagember azt sem fogadná el-mert egyszerűen nem illik.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
242
1 255
93
Szerintem ez nem a személyes véleményed, - ahhoz végig is kellene gondolni. - csak rutinból másolod és osztod a
fenti toposzokat. Pld: hiba médiátúlsúlyt összekeverni a szórakoztatóipar trendjével, például. De ha valóban érdekel a téma.

kezdetnek:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7288198/ elég bőséges a hivatkozásgyűjteménye.
Wikipedia: "Media is the communication outlets or tools used to store and deliver information or data. The term refers to components of the mass media communications industry, such as print media, publishing, the news media, photography, cinema, broadcasting (radio and television), digital media, and advertising."

Ha nem tudsz értelmesen hozzászólni egy kérdéshez, csak személyeskedni, akkor kérlek nem rombold a topikot. Köszönöm.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 058
113
Elértünk egy új mélypontot:

138138198_1808631122622539_865136621731377773_n.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
https://summit.news/2021/01/14/eu-gives-go-ahead-for-eating-worms/
Az EU engedélyezte, hogy kukacokat és lárvákat kajának adjanak el és hamarosan további bogarak is az engedélyezett listára kerülnek.
Most jön az én aztán meg nem eszem szöveg.......
Csakhogy alapanyagokba is lehet tenni, így nem is fogtok róla tudni, hogy valójában bogarat esztek (ami időnként allergiás reakciókat okozhat)
Szép új világ. Pedig olyan jól "hülyekonteó"-zta mindenki az Agenda2030-at és a great resetet. Szépen lassan minden bejön.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 198
67 058
113
138334906_3981997728498936_5321262156429024549_o.jpg


1f910.png
Kezdjünk el ismerkedni egy új kifejezéssel: "FÉLREÉRTELMEZETT szólásszabadság".

Valóban, hiába menekülnénk, rájövünk, mindent félreértettünk. Családot, hitet, férfit, nőt, határokat, hazát, apai tekintélyt, a gyermek élethez való jogát. Mindent. Nem baj, itt vannak a véleménynyilvánítás bajnokai, akik megmutatják nekünk, hogy ezentúl minden másképp volt. Mi meg csak ne értelmezgessünk itt félre dolgokat.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
https://summit.news/2021/01/14/eu-gives-go-ahead-for-eating-worms/
Az EU engedélyezte, hogy kukacokat és lárvákat kajának adjanak el és hamarosan további bogarak is az engedélyezett listára kerülnek.
Most jön az én aztán meg nem eszem szöveg.......
Csakhogy alapanyagokba is lehet tenni, így nem is fogtok róla tudni, hogy valójában bogarat esztek (ami időnként allergiás reakciókat okozhat)
Szép új világ. Pedig olyan jól "hülyekonteó"-zta mindenki az Agenda2030-at és a great resetet. Szépen lassan minden bejön.
Jóreggelt, az fehérje.

Könnyen emészthető, és előállítható. A nagyüzemi csirke nem zavar?


 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember