[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Aleppó, egy kis meglepetés az Assadistáknak, házrobbantás.
https://youtu.be/9xCYKEnvlfM

Na ja, és abban a házban, meg a környékbeli utcákban, házakban "véletlenül" nem volt egyetlen árva civil, gyerek se, mert előre szóltak nekik igaz?!! Nem vagy te egy kicsit kétszínű és aljas?! Mert ha nem kicsit, akkor nagyon aljas vagy.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
<blockquote rel="joker"><blockquote> Nem tudom, ki hogy van ezzel, de én nem teszek senkit ignore-ra. Ez afféle elv, vagy mi.
Szíved joga. Az egészben csak az szar, hogy ha idézitek akkor az ignorom nem sokat ér, na meg nem valószínű, hogy saját véleményét fogalmazza meg, elég hazug és "elvakult" ahoz, hogy fizetett valaki legyen akinek a bomlasztás a feladata. </blockquote>

Bocs.
Hát, én már semmin nem csodálkozok, vagyis ez is benne van a pakliban... De azért ez a Szíria-szitu már önmagában sem fekete-fehér. Persze nyilván az összeurópai érdek az lenne, hogy maradjon Asszad és szilárdítsa meg ismét a hatalmát. Na de, ha akkora támogatottsága lenne, akkor a lázadóknak esélyük sem lett volna... Szóval gyakorlatilag az egész Közel-Kelet/Észak-Afrika egy hamu alatt izzó parázs, amit, ha egy komolyabb fuvallat ér... Ja igen, a vallás... És a vallásháborúk. Ugye nálunk is próbálkoztak (netadós tüntetésre rádolgozás), de a relatív homogén kultúra miatt
besült. Szíriában meg nem.
</blockquote>

Vallási alapon nem nehéz "lázadásra" bírni -foleg pénzért valakit.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="tomippo">Mindegyik egy aleppói parkból van egy Aleppóban élő embertől. https://twitter.com/edwardedark Te beszélsz? Kiváncsi lennék hány gyereket használtak fel propaganda videókhoz az al nusrás haverjaid.
A rezsim propaganda Twitter oldalai. Csupa hazugság. Engem meg hiába vádolsz ilyen ostoba Nuszrázással. A ruszki terrorista bombázás, a rezsimmel együtt, öli meg a legtöbb civilt.
</blockquote>

Mikor is és hogyan jártál ott, hogy megszámold a két oldal civil veszteségeit és mérleget készíts róluk?!
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
<blockquote rel="wolfram"><blockquote rel="joker"><blockquote> Nem tudom, ki hogy van ezzel, de én nem teszek senkit ignore-ra. Ez afféle elv, vagy mi.
Szíved joga. Az egészben csak az szar, hogy ha idézitek akkor az ignorom nem sokat ér, na meg nem valószínű, hogy saját véleményét fogalmazza meg, elég hazug és "elvakult" ahoz, hogy fizetett valaki legyen akinek a bomlasztás a feladata. </blockquote>

Bocs.
Hát, én már semmin nem csodálkozok, vagyis ez is benne van a pakliban... De azért ez a Szíria-szitu már önmagában sem fekete-fehér. Persze nyilván az összeurópai érdek az lenne, hogy maradjon Asszad és szilárdítsa meg ismét a hatalmát. Na de, ha akkora támogatottsága lenne, akkor a lázadóknak esélyük sem lett volna... Szóval gyakorlatilag az egész Közel-Kelet/Észak-Afrika egy hamu alatt izzó parázs, amit, ha egy komolyabb fuvallat ér... Ja igen, a vallás... És a vallásháborúk. Ugye nálunk is próbálkoztak (netadós tüntetésre rádolgozás), de a relatív homogén kultúra miatt
besült. Szíriában meg nem.
</blockquote>

Vallási alapon nem nehéz "lázadásra" bírni -foleg pénzért valakit. </blockquote>

Így van. Ezért is nagy baromság a vallás. Arra jó, hogy feszültségeket okozzon, amiket aztán kihasználhatnak bizonyos körök... Viszont, a "primitívebb" kultúrákat csak a vallás képes úgymond féken tartani... Komoly dilemma ez is.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Náltok nem megy az ignore lista én nálam igen? Ez diszkrimináció, szólok is valamelyik szuperliberális fajvédőnek, Tcat-et majd jól elpicsázzák :D

A Te ignore-od a Te döntésed, az én "nem ignore"-om meg az enyém, mindkettőnknek joga van bármelyikhez. Viszont ha a szatomi-szerűeket mindenki ignorálja, akkor az ide tévedő új olvasók pár hozzászólás után meg lesznek győződve szatomi igazáról, hiszen senki sem mond ellent neki/k. Ez lenne a cél?!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 424
44 131
113
<blockquote rel="joker">Náltok nem megy az ignore lista én nálam igen? Ez diszkrimináció, szólok is valamelyik szuperliberális fajvédőnek, Tcat-et majd jól elpicsázzák :D

A Te ignore-od a Te döntésed, az én "nem ignore"-om meg az enyém, mindkettőnknek joga van bármelyikhez. Viszont ha a szatomi-szerűeket mindenki ignorálja, akkor az ide tévedő új olvasók pár hozzászólás után meg lesznek győződve szatomi igazáról, hiszen senki sem mond ellent neki/k. Ez lenne a cél?!</blockquote>

Igazság.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
<blockquote rel="joker"><blockquote> Nem tudom, ki hogy van ezzel, de én nem teszek senkit ignore-ra. Ez afféle elv, vagy mi.
Szíved joga. Az egészben csak az szar, hogy ha idézitek akkor az ignorom nem sokat ér, na meg nem valószínű, hogy saját véleményét fogalmazza meg, elég hazug és "elvakult" ahoz, hogy fizetett valaki legyen akinek a bomlasztás a feladata. </blockquote>

Bocs.
Hát, én már semmin nem csodálkozok, vagyis ez is benne van a pakliban... De azért ez a Szíria-szitu már önmagában sem fekete-fehér. Persze nyilván az összeurópai érdek az lenne, hogy maradjon Asszad és szilárdítsa meg ismét a hatalmát. Na de, ha akkora támogatottsága lenne, akkor a lázadóknak esélyük sem lett volna... Szóval gyakorlatilag az egész Közel-Kelet/Észak-Afrika egy hamu alatt izzó parázs, amit, ha egy komolyabb fuvallat ér... Ja igen, a vallás... És a vallásháborúk. Ugye nálunk is próbálkoztak (netadós tüntetésre rádolgozás), de a relatív homogén kultúra miatt
besült. Szíriában meg nem.
</blockquote>
Nem hiszem, hogy az otthoni támogatottság hiánya miatt állnak ilyen szarul. Persze ott sem szereti mindenki, gondolom Svájcban és Dániában is van aki köpködi az aktuális kormányt. Visszatérve Szíriára, ha nem nyomnák kívülről őket, akkor a Szír hadsereg is fel tudta volna venni a harcot. Csak ugy-e azzal kezdődött, hogy az irakiak átadták az amerikaiaktól kapott felszerelést, azóta meg amerikai és szaúdi támogatásból tovább fejlődtek, SZA-ból meg Törökországból folyamatosan megy az utánpótlás. Talán Jordániában amerikaiak képzik a "mérsékelteket", akik megint Szíriában kötnek ki, és egy hét után már ISIS zászló alatt fejeznek le gyerekeket. Itt nem arról van szó, hogy egy belső csoport saját erőből forradalmat szított a diktátor ellen.
Felhoztad a netadós forradalmas próbálkozást, de az több szempontból sem ugyanaz. Elsősorban itt kényelmesebbek az emberek és annyival értelmesebbek, hogy nem lövik szét a saját országukat, max felgyújtják egy kisebb részét az egyik város egyik utcájában levő egyik épületnek. Ha a valós szíriai helyzetet Magyarországra akarnád vetíteni, akkor az úgy nézne ki, hogy mondjuk szlovák-román-szerb támogatásban bizonyos csoportok (pl migráncsok, de nem feltétlenül) fű alatt komoly fegyverekhez jutnának, kapnák a folyamatos utánpótlást Magyarország szétlövésére, miközben dudiék a tucat T72-essel, a két vontatott löveggel, a húszezres adminisztratív személyzettel, a bombázásra képtelen Gripennel, 4 szállító helikopterrel, valamennyi BTR-el, próbálnák rendezni a helyzetet. Tökmindegy lenne, hogy Viktoréknak mekkora a támogatottsága, ha külföldről özönlenének be a támadók és a szövetségesek hirtelen elfogynának.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 516
113
Így van. Ezért is nagy baromság a vallás.


Egyetértek.



Arra jó, hogy feszültségeket okozzon, amiket aztán kihasználhatnak bizonyos körök...



Átkozott konspirációs teóriák! Még,hogy "bizonyos körök" kihasználnának másokat,vagy eltitkolnának bármit is,ugyan már.
Bocs,nagyon magas laszti volt.
):
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
<blockquote rel="joker">Náltok nem megy az ignore lista én nálam igen? Ez diszkrimináció, szólok is valamelyik szuperliberális fajvédőnek, Tcat-et majd jól elpicsázzák :D

A Te ignore-od a Te döntésed, az én "nem ignore"-om meg az enyém, mindkettőnknek joga van bármelyikhez. Viszont ha a szatomi-szerűeket mindenki ignorálja, akkor az ide tévedő új olvasók pár hozzászólás után meg lesznek győződve szatomi igazáról, hiszen senki sem mond ellent neki/k. Ez lenne a cél?!</blockquote>

Szerintem meg egyből elkopik az ilyen ha nincs rá semmi reakció, mert ha nem eteted a trollt akkor megdöglik. A frissen idetévedt meg 8 éves, hogy 3 hozzászólástól egyből meggyőződéses terrorista-fan lesz?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
Nem hiszem, hogy az otthoni támogatottság hiánya miatt állnak ilyen szarul. Persze ott sem szereti mindenki, gondolom Svájcban és Dániában is van aki köpködi az aktuális kormányt. Visszatérve Szíriára, ha nem nyomnák kívülről őket, akkor a Szír hadsereg is fel tudta volna venni a harcot. Csak ugy-e azzal kezdődött, hogy az irakiak átadták az amerikaiaktól kapott felszerelést, azóta meg amerikai és szaúdi támogatásból tovább fejlődtek, SZA-ból meg Törökországból folyamatosan megy az utánpótlás. Talán Jordániában amerikaiak képzik a "mérsékelteket", akik megint Szíriában kötnek ki, és egy hét után már ISIS zászló alatt fejeznek le gyerekeket. Itt nem arról van szó, hogy egy belső csoport saját erőből forradalmat szított a diktátor ellen.
Felhoztad a netadós forradalmas próbálkozást, de az több szempontból sem ugyanaz. Elsősorban itt kényelmesebbek az emberek és annyival értelmesebbek, hogy nem lövik szét a saját országukat, max felgyújtják egy kisebb részét az egyik város egyik utcájában levő egyik épületnek. Ha a valós szíriai helyzetet Magyarországra akarnád vetíteni, akkor az úgy nézne ki, hogy mondjuk szlovák-román-szerb támogatásban bizonyos csoportok (pl migráncsok, de nem feltétlenül) fű alatt komoly fegyverekhez jutnának, kapnák a folyamatos utánpótlást Magyarország szétlövésére, miközben dudiék a tucat T72-essel, a két vontatott löveggel, a húszezres adminisztratív személyzettel, a bombázásra képtelen Gripennel, 4 szállító helikopterrel, valamennyi BTR-el, próbálnák rendezni a helyzetet. Tökmindegy lenne, hogy Viktoréknak mekkora a támogatottsága, ha külföldről özönlenének be a támadók és a szövetségesek hirtelen elfogynának.

Nem tettem hozzá, mert kicsit nagyképűnek éreztem, de azért a mi, magyarok (meg a legtöbb európai ország lakosságának) átlagszintje némileg felette áll az átlag szír/iraki/stb. iszlamistákénak. :) Persze ez szintén a homogén és jópárszáz éves kereszténységet maga mögött tudó, megélt, majd részben levedlett múltnak köszönhető.
És igen, itt a nemzetiségekkel lehetne "operálni". Mint Ukrajnában is. De "köszönhetően" Trianonnak, meg a Bécsi döntésnek, nálunk ez sem járható út most.
Amúgy dudiékat nem féltem. Szerintem eléggé profik, ahogy itt lejön. :) Még a szar cuccaik ellenére is. :(

Így van. Ezért is nagy baromság a vallás.


Egyetértek.



Arra jó, hogy feszültségeket okozzon, amiket aztán kihasználhatnak bizonyos körök...



Átkozott konspirációs teóriák! Még,hogy "bizonyos körök" kihasználnának másokat,vagy eltitkolnának bármit is,ugyan már.
Bocs,nagyon magas laszti volt.
):

Ó, nehogy azt hidd, hogy nem látom azt, ami kib.ssza a szemünket. Csak szelektálok. Pont azért, hogy ne tudják jelentéktelenné, az általuk is generált "zajban" (tudod, mint az EW-ban) elveszővé tenni a valódi mocsokságokat. amiket pár profitéhes szervezet művel. :)
 

sidewinder1

Member
2012. március 13.
217
2
18
Szerintem amíg normális keretek között fogalmazza meg a véleményét, addig nincs ok rá, hogy bannolják. Nekem sem tetszik különösebben a (talán szándékosan?) provokatív "hozzáállása", de ugyanennyire nem tetszik bármelyik oldal elfogult "istenítése" sem... Kritika meg elfér, mert szerintem sem az Asszad-féle erők, sem az oroszok nem gáncs nélküli lovagok. Persze az FSA-ernyő alatti szervezetek jó része és különösen a Nuszrások, ISIS-esek pláne nem.

Őszintén szólva nálam nem mentség a terrorszervezetek támogatására, hogy ezt nem anyázó stílusban teszi, hanem normális keretek között. Én emlékszem még a hónapokkal ezelőtti idelinkelt rajzára, amin az volt megfogalmazva angolul, hogy az ISIS nem is terrorista csak Asszad az. Nekem mint magyar(és így európai embernek) kicsit nehéz megmagyarázni,hogy ez rendben van, és nem ér bant. Több európai országban is követett már el terrorcselekményeket ez a "nem terrorista" ISIS,ahhoz, hogy ezt benyeljem( Oroszország, Németország, Franciaország pl). Ezen kívül láttunk ettől a gyerektől egy értelmes hozzászólást is? Nem. Csak fikázódó stílusú (igaz nem anyázó) megjegyzéseket plusz a terroristák dicsőítését. Molnit egy év pihenőre rakták a vita "stílusa" miatt, amit meg lehetett érteni. Csak éppen Molni az időnként minősíthetetlen stílusán kívül hozzá is járult ennek az oldalnak a látogatottságához pozitív értelemben is(pl F-15 cikk). Ez a szartomi gyerek pedig csak fikázódik és a terroristákat dicsőíti olyan szintig, hogy megvédi egy kisgyerek lefejezőit is. Igaz, "kulturált" stílusban. Ha molni viselkedése anno megért egy év ban-t,akkor például a kisgyerek lefejezőinek dicsőítése is ér annyit szerintem. Ehhez képest még mindig okádja ide a propagandáját szartomi.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113
<blockquote rel="wolfram">
Szerintem amíg normális keretek között fogalmazza meg a véleményét, addig nincs ok rá, hogy bannolják. Nekem sem tetszik különösebben a (talán szándékosan?) provokatív "hozzáállása", de ugyanennyire nem tetszik bármelyik oldal elfogult "istenítése" sem... Kritika meg elfér, mert szerintem sem az Asszad-féle erők, sem az oroszok nem gáncs nélküli lovagok. Persze az FSA-ernyő alatti szervezetek jó része és különösen a Nuszrások, ISIS-esek pláne nem.

Őszintén szólva nálam nem mentség a terrorszervezetek támogatására, hogy ezt nem anyázó stílusban teszi, hanem normális keretek között. Én emlékszem még a hónapokkal ezelőtti idelinkelt rajzára, amin az volt megfogalmazva angolul, hogy az ISIS nem is terrorista csak Asszad az. Nekem mint magyar(és így európai embernek) kicsit nehéz megmagyarázni,hogy ez rendben van, és nem ér bant. Több európai országban is követett már el terrorcselekményeket ez a "nem terrorista" ISIS,ahhoz, hogy ezt benyeljem( Oroszország, Németország, Franciaország pl). Ezen kívül láttunk ettől a gyerektől egy értelmes hozzászólást is? Nem. Csak fikázódó stílusú (igaz nem anyázó) megjegyzéseket plusz a terroristák dicsőítését. Molnit egy év pihenőre rakták a vita "stílusa" miatt, amit meg lehetett érteni. Csak éppen Molni az időnként minősíthetetlen stílusán kívül hozzá is járult ennek az oldalnak a látogatottságához pozitív értelemben is(pl F-15 cikk). Ez a szartomi gyerek pedig csak fikázódik és a terroristákat dicsőíti olyan szintig, hogy megvédi egy kisgyerek lefejezőit is. Igaz, "kulturált" stílusban. Ha molni viselkedése anno megért egy év ban-t,akkor például a kisgyerek lefejezőinek dicsőítése is ér annyit szerintem. Ehhez képest még mindig okádja ide a propagandáját szartomi.
</blockquote>

Molni személyeskedett. Én ugyan nem értettem egyet azzal, hogy bannolták, de értettem az indokot. Mivel személyeskedett. Ide járok már 6 éve, én megszoktam a stílusát. Sőt, nagyon gyakran együtt is érzek vele. Szatomi más eset. Ő eddig, legalábbis, amit láttam, egyszer személyeskedett. Hogy neki a világképe a terrorsták támogatása? IP-cím nem vész el. Ha úgy alakul, repül. Az országból. Ennyi(kehh, hogy aktuális legyek). :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Manbij
3 noi ruhába bújt Isis harcos megpróbált elmenekulni.:)
https://www.youtube.com/watch?v=BYle7Kw8NPc
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 570
113
Orosz harcos Szíriában. Hát igen, a régi jó orosz hagyományok megvannak. Alkoholisták.
Cnq2o0NW8AAsOE5.jpg

Szabadidejében azt csinál amit akar, ha szomjas iszik.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 299
10 193
113
Míg mások okosan geotaggel töltenek fel képeket a tevék kergetése után. Deir ez Zur-tól délkeletre Mayadin.

Cn6ypdMXEAAkDwh.jpg
Cn6yy5yWYAA_ETL.jpg
Cn6zgsjWYAEJ51C.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 844
113
Látom arra is új dzelek folynak...Eddig a kecske volt a házi"kedvenc" :D .

joker

Ha elmész egy gyárba ott lesznek jó és rossz szakmunkások meg fiatal kezdők vagy tanulók akik csak takarítani jók,nincs ez másként nálunk sem.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Egy angol nyelvű svéd blog, amit a YPG külföldi harcosai írnak, most épp Manbíjból.
http://kontro.se/blogg/

https://www.youtube.com/watch?v=hx9FflnWy6Y
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 131
19 915
113
Manbij: az IÁ ajánlatot tett az SDF-nek, ha elszállíthatja a sérültjeit akkor elengedi a városban lévő civileket.