Filmek és sorozatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 893
113
John Clark már néger is?

A könyv egész jó volt. Viszont a vörös októberen kívül egy Clancy megfilmesítést sem találtam igazán jónak.
Ha még csak néger lenne! De a film is nagyon gáz. Pedig úgy vártam!

Pedig az rendezte aki ezeket is:

És mégis, már a castingnál megbuktak. Pedig, ebből akarták a Rainbow Sixet felvezetni.

Jaj nekünk, ha ez lesz az alapja!

A Végveszélyben zseniális volt!
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 911
13 699
113
Nem tudom volt-e már, én is csak két napja botlottam bele, és tegnap néztem meg nem túl nagy elvárásokkal. A film alap koncepciója baromi jó, és úgy egészében kellemes csalódás volt.
Vállalahtó sci-fi. Volt egy pillanat, hogy úgy éreztem mintha valami Philip K. Dick-szerű történetre futna ki a dolog.. De azért azt nem vállalták be.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
A feltaláló (netflix).

Eddig csak pozitív tapasztalataim voltak a netflixes dokumentumfilmekkel, de ez vmi kegyetlen rossz.
Színészgárda alapján rtl klub közeli mű, ami Béres József küzdelmét hivatott bemutatni a kommunizmus ellen.
De.

A történet központi motívumáról, a cseppekről nem tudunk meg semmit néhány félmondaton kívül, hogy nyomelemeket tartalmaz.
És rákot gyógyít. :confused:

A főhős full retardált, a laborjának felturása és a lakásában történt rendőrségi razzia után újrakezdi a főzést,de ugyanúgy felmatricázza az üvegeket, mint előtte, még véletlenül se lehessen letagadni ki gyártja. Meg gondolom a nézőközönségtől sem várták el, hogy emlékezzen mi van az üvegcsékben.

De a legrosszabbak a "főgonoszok". Mintha egy "Folytassa..." filmből léptek volna elő, a mocskosul oda nem illő humor forrásai, ami miatt az egész "küzdelem" nevetségessé válik. Mindegyikük tehetségtelen, pipogya alak, aki irigységből próbál keresztbe tenni a furfangos főhősnek.

Szörnyű.
 

mberger

Well-Known Member
2020. szeptember 1.
106
295
63
Ja. A 4 közül volt olyan ami úgy volt megerősítve hogy zúzzon, meg olyan is amiben a belső jeleneteket vették fel. Hoztak olyan Zetrost, aminek még a reklámja sem futott akkoriban meg egy rakás Sprintert amiben még motorszám és alvázszám sem volt. Ezek közül volt olyan aminek a kormányát és a pedálokat kiszerelték a gép hátuljára, háttal az autónak - hogy olyan gyorsan lehessen vele tolatni mintha előre mennél:) Vettek egy MI-26-ost valami helikopter bontóban keleten, a szállítása vicces volt mert a body nem fért el az úton a hidak alatt ezért el kellett fektetni a tréleren...(azóta is ott parkol a géptest az Origo stúdióban, hátha jó lesz még valamire) Meg persze jött a röpképes vas is a belorusz katasztrófavédelemtől, több mint 100 autó (nyergestől a személyautóig), meg egy csomó minden. A film után meg mentek a bontóba:) Csoda hogy ez a két "MRAP" megúszta.
 
T

Törölt tag 2822

Guest

Az egész SGU egy rakás szar volt. Maga a hajó és az elképzelés, ahogy rakja a kapukat az oké, de itt kb vége is. A színészek lehet, hogy jók, de nem voltak egy SG sorozatba valók, talán 2-3 volt aki "beleillett" a többi beválogatása melléfogás. A történet pedig részről, részre pocsék, minősíthetetlen szar.
 
  • Tetszik
Reactions: papi and Ooorky

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
Az egész SGU egy rakás szar volt. Maga a hajó és az elképzelés, ahogy rakja a kapukat az oké, de itt kb vége is. A színészek lehet, hogy jók, de nem voltak egy SG sorozatba valók, talán 2-3 volt aki "beleillett" a többi beválogatása melléfogás. A történet pedig részről, részre pocsék, minősíthetetlen szar.

Az SGU volt a legjobb SG sorozat. Az egyetlen tiszta sci-fi, a többi inkább sci/fi-akció-fantsy.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 487
14 276
113
A bátyus elég nagy sorozatbuzi és Expanse-től kezdve a The 100, SG-1-tól a BSG-ig mindent néz.
Szóval őt plebsnak hívni vagy akár engem elég vicces.

Erről beszélek.

Ez kb olyan szintű kijelentés mintha azt mondaná valaki, hogy a Star Wars új trilógia a legjobb eddig. Van egy kis izlésficamod..

lol Akkor te minek nézted?

Nekem legalább van minek kificamodni.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Az egész SGU egy rakás szar volt. Maga a hajó és az elképzelés, ahogy rakja a kapukat az oké, de itt kb vége is. A színészek lehet, hogy jók, de nem voltak egy SG sorozatba valók, talán 2-3 volt aki "beleillett" a többi beválogatása melléfogás. A történet pedig részről, részre pocsék, minősíthetetlen szar.

Első évadot végigerőltettem, de szörnyű volt, pedig az Atlantis se volt vmi nagy cucc előtte.
Gyakorlatilag Richard Dean Anderson-nak köszönheti az egész széria, hogy emlékeznek még rá az emberek, már az alap mozifilm is iszonyat gáz volt.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Első évadot végigerőltettem, de szörnyű volt, pedig az Atlantis se volt vmi nagy cucc előtte.
Gyakorlatilag Richard Dean Anderson-nak köszönheti az egész széria, hogy emlékeznek még rá az emberek, már az alap mozifilm is iszonyat gáz volt.
Van is vele poén a sorozatban:
O'neall két llel. Volt egy másik is egy l-el, de neki nem volt semmi humora.

Egyébként igen. Gyakorlatilag amikor kilépett a sorozat is vele halt.
 
  • Tetszik
Reactions: Ooorky and papi
M

molnibalage

Guest
Első évadot végigerőltettem, de szörnyű volt, pedig az Atlantis se volt vmi nagy cucc előtte.
Gyakorlatilag Richard Dean Anderson-nak köszönheti az egész széria, hogy emlékeznek még rá az emberek, már az alap mozifilm is iszonyat gáz volt.
Nekem nagyon bejött az alap mozifilm is. A szinkronja is ült akkor.
Nálam nem RDA vitte el a szériát. A humor kellett bele, de azért a többi szereplő, de inkább maga a setting és univerzumépítés volt jó. 1-2-3 évados események határoztak meg 8 évad táján dolgokat.

Van is vele poén a sorozatban:
O'neall két llel. Volt egy másik is egy l-el, de neki nem volt semmi humora.

Egyébként igen. Gyakorlatilag amikor kilépett a sorozat is vele halt.
Itt szerintem véletlen kapocs van. a Goalul'd fenyegetés megszűnése egybeesett a távozásával. Ha engem kérdeztek a Mobeuis részek után véget érhetett volna az egész. Tökéletes sorozatlezáró rész volt az is.