[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Még mindíg átjár fél észak-afrika egy TB kártyával családonként, kórházba a franciákhoz?
Igen és ez csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg dolgot tudnék mondani, linkelni.
Amúgy kezdenek más szelek fújni, már a 2. , a katonák által a kormánynak írt levélnél tartunk. Macron és az egész bohóckormány menni fog ha nem változtatnak, ebben biztos vagyok.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 686
13 351
113
Ezt a hazátlan, kultúra és keresztény ellenes férget már rég ki kellett volna innen baszni. Az adminoknál is működik a kettős mérce .

Nézd a jó oldalát:
Szellemi "önvédelmi tréningnek" ennyi kell, még jó is!
...készüljünk a (Biden-i) csapatok partra-szállására! ;) :hadonaszos:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tudom hogy vannak itt akik már a Mackójukat is Adolfnak hívták, meg a Földi- féle drogot fogyasztva azt hiszeik hogy holnap egy csettintésre a légió rejtői pofonokkal kergeti a tengerbe a nemfehéreket, nekik üzenem, Demokráciában aktív katona nem politizál, nem fenyeget puccsal. Ha mégis, minimum páros lábbal kibasszák a seregből. Franciaországban ez fokozottan érvényes 1968 óta.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Belinkelem a 2. katonák által írt levelet, szerintem fordítóval el tudjátok olvasni. Nagyon jól fogalmazott és átgondolt, érdemes elolvasni. Ma reggel 9 ig, 300000 ember írta alá, köztük rengeteg katona
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
Tudom hogy vannak itt akik már a Mackójukat is Adolfnak hívták, meg a Földi- féle drogot fogyasztva azt hiszeik hogy holnap egy csettintésre a légió rejtői pofonokkal kergeti a tengerbe a nemfehéreket, nekik üzenem, Demokráciában aktív katona nem politizál, nem fenyeget puccsal. Ha mégis, minimum páros lábbal kibasszák a seregből. Franciaországban ez fokozottan érvényes 1968 óta.
Senki sem fenyeget puccsal. Ez amolyan figyelmeztetö levél, hazaszeretö állampolgároktól
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Tudom hogy vannak itt akik már a Mackójukat is Adolfnak hívták, meg a Földi- féle drogot fogyasztva azt hiszeik hogy holnap egy csettintésre a légió rejtői pofonokkal kergeti a tengerbe a nemfehéreket, nekik üzenem, Demokráciában aktív katona nem politizál, nem fenyeget puccsal. Ha mégis, minimum páros lábbal kibasszák a seregből. Franciaországban ez fokozottan érvényes 1968 óta.
gyk: nagyon nem véletlen hogy a magyar Tufaszilárdságúban is szerepel, hogy fegyveres testület tagja nem léphet be politikai pártba.

Megjegyzem, kiváncsi vagyok mit szólnának az itteni puccsszurkolók, ha Népszava hozna le a NER-ről ilyen levelet aktív katonák aláírásával,

Ja, de tudom? gyurcsány!!!!!!!!!!
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Tudom hogy vannak itt akik már a Mackójukat is Adolfnak hívták, meg a Földi- féle drogot fogyasztva azt hiszeik hogy holnap egy csettintésre a légió rejtői pofonokkal kergeti a tengerbe a nemfehéreket, nekik üzenem, Demokráciában aktív katona nem politizál, nem fenyeget puccsal. Ha mégis, minimum páros lábbal kibasszák a seregből. Franciaországban ez fokozottan érvényes 1968 óta.
Szerintem inkább gondolkozz el azon, hogy Franciaország és a Francia társadalom pont a múltja és a demokratikus vívmányai miatt milyen állapotban lehet, hogy ide jutott, mekkora szakadékok tátonganak abban az országban, főleg hogy az aláírók tisztában vannak vele, hogy nem fogják megúszni a számonkérést és mégis vállalják...

(amúgy meg ha itthon fogalmaztak volna meg hasonló levelet Fideszes vezetésnek olyan Kemáli stílusban a demokratikus értétkekért extázisban tapsikolnál, szóval még mindig hányingerkeltő amit művelsz )
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Szerintem inkább gondolkozz el azon, hogy Franciaország és a Francia társadalom pont a múltja és a demokratikus vívmányai miatt milyen állapotban lehet, hogy ide jutott, mekkora szakadékok tátonganak abban az országban, főleg hogy az aláírók tisztában vannak vele, hogy nem fogják megúszni a számonkérést és mégis vállalják...

(amúgy meg ha itthon fogalmaztak volna meg hasonló levelet Fideszes vezetésnek extázisban tapsikolnál, szóval még mindig hányingerkeltő amit művelsz)
Tévedsz. Ugyanazt mondanám, ha az izraeli parák, vagy az örömcsónakkal közlekedő szolnokiak írták volna. Egyébként kólön sunyiság, ha azzal jönnek, mi megmondtuk hogy ezért a törvéyntelenségért ráfázunk, ez a lö elnyomassieur, attendez moi.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Amúgy ez egy jó kérdés ki mondja mit jelent a hazaszertő állampolgár ?
na ott van a gond, ha ezt meg akarják mondani,. mi az hogy szerető férj? kategorizálni tudod?

(hozzáteszem, amikor a megválasztották Macront oszt volt ünneplés, már akkor azt mondtam, ez egy sunyi elvtelen köcsög, és igazam lett,ahogy áttáncolt a jobboldalara...)
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 974
113
Nem azt mondva, hogy a problémák amit megfogalmaznak, nem alaptalanok, Katona ilyet nem ír alá, nem ad közre, nem szervezkedik, vagy az már nem demokrácia.
Alapvetően naív feltételezésnek tartom, hogy azt gondolod, hogy amit számon kérsz valaha is létezett abban a formában amiben te azt számon kéred.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Igen és ez csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg dolgot tudnék mondani, linkelni.
Amúgy kezdenek más szelek fújni, már a 2. , a katonák által a kormánynak írt levélnél tartunk. Macron és az egész bohóckormány menni fog ha nem változtatnak, ebben biztos vagyok.
Most gondolkodom hogy indítok egy " Franciaország" -topikot amibe befordítgatom a Le Monde , LE Figaro és a Liberation cikkeit.
Bal-Jobb,közép sajtószemle.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 425
10 236
113
jahh,, hogy ki a hazaszerető, azt meg majd ők mondják meg, ugye?
Hazaszeretönek nevezhetjük azokat az embereket akik az országuk jövöje miatt aggódnak. Ha ismernéd a Francia állapotokat megértenéd. Franciaország nagy katonai hagyományokkal rendelkezik, a tisztek jó része ma is kékvérü családból származik , sokuk értelmes, a tüzkeresztségen már átesett, tapasztalt , a történelmet jól ismerö katona. Ne ródd fel nekik hogy aggódnak. Inkább olvasd el a levelet
 

Lochi F. Echi

Active Member
2020. július 15.
40
198
33
Tudom hogy vannak itt akik már a Mackójukat is Adolfnak hívták, meg a Földi- féle drogot fogyasztva azt hiszeik hogy holnap egy csettintésre a légió rejtői pofonokkal kergeti a tengerbe a nemfehéreket, nekik üzenem, Demokráciában aktív katona nem politizál, nem fenyeget puccsal. Ha mégis, minimum páros lábbal kibasszák a seregből. Franciaországban ez fokozottan érvényes 1968 óta.
Éppen a demokráciájukat érzik veszélyben. Csak szólok, látom nem tünt fel.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Belinkelem a 2. katonák által írt levelet, szerintem fordítóval el tudjátok olvasni. Nagyon jól fogalmazott és átgondolt, érdemes elolvasni. Ma reggel 9 ig, 300000 ember írta alá, köztük rengeteg katona
60%+aktív....