[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Avtomat

Well-Known Member
2018. október 30.
1 552
4 345
113
Olyan embereknek mint te vagy...
Ezt teszi az, mikor az ember nem fogyaszt és terjeszt orosz proipt napi szinten.
Nem gondolták volna, hogy az ukrán(banderista) olyan legalja lesz, hogy elzárják a vizet.
Az ukránok sem gondolták, hogy az "ortodox testvérek" ilyet fognak csinálni, hogy megtartsák a szevasztopoli kikötőt.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Oroszország anyácskának kellett a Krím, de a lakosok vízigénye már nem? Sajnálatos.
Azóta többet fejlesztettek a Krímen, mint Ukrajna mióta létezik. Uh biztosan érdekli őket a lakosság. Akiket nem érdekli az az ukrán kormány. Én a helyükbe rég szétbombáztam volna a gátat, s ha visszaépítik, akkor az ukrán parlamentet, hogy értsék a célzást.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 535
113
Az ukránok sem gondolták, hogy az "ortodox testvérek" ilyet fognak csinálni, hogy megtartsák a szevasztopoli kikötőt.
Nem kellett volna puccsolni, mikor már aláírták a békés rendezést a lengyel, német és farncia KM és az ukrán csőcselék(külföldről pénzelt és irányított ellenzék) Janukoviccsal. Ok- okozati összefüggéseket kell keresni mindig..
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 497
113



Úgy Záhonyig kb minden lakos látatlanban aláírna az Orosz bérekre, nyugdíjakra, fejlettségre.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
Nekem az jön le az utóbbi idők esemènyeiből,hogy az USA kivonul a térsègből ez a règió az Oroszok és a Kínaiak "játszótere" lesz.
Nem. Most éket akar verni a kínai-orosz kapcsolatrendszerbe. Közben farvizen jönnek a törökök Afganisztánba. Illetve a türk népek szövetsége átalakítja, új játékossal bővíti a meccset. A türk-kínai szövetség lehetetlen, az orosz-türk viszont igen Kína ellen. Törökország mára már nem csetlő-botló kisgyerek. Az oroszoknak kell a térségben szárazföldi szövetséges.
Az amik most a tadzsik bulival egyszerre két országot kötnek le, Oo+Kína. Ebben a játszmában viszont érdekelt még az USA, Irán, DKorea, Japán,Indonézia, Vietnam, Malayzia, Mianmar, Ausztrália, Fülöp-szigetek, Tajvan. (A HMS Defender most Kína partjait szagolgatja)
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Az USA nem fog odamenni az oroszok azt nem fogják engedni.Nagyon erős Tádzsikisztánban az orosz jelenlét.
Elég csak megnézni, hogy az elmúlt időszakban Rahmon és Putyin mennyit egyeztetett egymással, sőt Rahmon volt az egyedüli külföldi vezető, aki a győzelmi parádén is ott volt. Oroszok nagyon is számítanak arra, hogy a bili tovább fog borulni a térségben és ezért még inkább felújították a kapcsolatokat Tádzsikisztánnal. Sanda gyanúm szerint amúgy a kirgiz-tádzsik határkonfliktusnál is kvázi megengedésből volt annyira halk Moszkva Dusanbével szemben. Ahogy Belorusz nyugaton, úgy Tádzsikiszán Közép-Ázsiában frontország.
 
W

Wilson

Guest
Elég csak megnézni, hogy az elmúlt időszakban Rahmon és Putyin mennyit egyeztetett egymással, sőt Rahmon volt az egyedüli külföldi vezető, aki a győzelmi parádén is ott volt. Oroszok nagyon is számítanak arra, hogy a bili tovább fog borulni a térségben és ezért még inkább felújították a kapcsolatokat Tádzsikisztánnal. Sanda gyanúm szerint amúgy a kirgiz-tádzsik határkonfliktusnál is kvázi megengedésből volt annyira halk Moszkva Dusanbével szemben. Ahogy Belorusz nyugaton, úgy Tádzsikiszán Közép-Ázsiában frontország.
Ezt én is így látom és azzal, hogy az USA kivonult Afganisztánból, gyakorlatilag Oroszország és Kína befolyási övezete lett a térséget .És én az USA eme lépését teljesen logikátlannak tartom mivel én teljes mértékben Halford Mackindernek adok igazat aki azt mondta:

Hogy az a hatalom, amely a Frankopan által a selyemutak térségének nevezett, tágan vett Közép-Ázsiát uralja (Mackinder szerint ez a „magterület”), az irányítja Eurázsiát („világsziget”) – s akinek ez sikerül, az kormányozza a világot.
 
W

Wilson

Guest
Amúgy akit érdekel a térség annak története világpolitikai jelentősége, szerepe annak csak ajánlani tudom ezt a könyvet, szerintem nagyon igényes munka...


let-lt-s.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ezt én is így látom és azzal, hogy az USA kivonult Afganisztánból, gyakorlatilag Oroszország és Kína befolyási övezete lett a térséget .
Ezt az Afganisztán mint befolyási övezet dolgot el kell felejteni. Az nem egy hely, az egy állapot. Most a kínaiak minek fognának bele ugyanabba, ami a szovjeteknek és az amerikaiaknak sem sikerűlt? Az afgán kormány gyenge, de biztosan jó korrupt, uh azzal nem lenne gond ha tőlük függne, hogy mit intéznek az országban, csak épp nem tőlük függ. A tálibokat meg nehéz kiismerni, egy rakás vallási fanatikus, idejük van, fegyverük is, igényük nincs, na kezdj ezzel valamit. Esetleg orosz módszer szerint lefizetni a vezetőjüket (Csecsenföld), ha annak van elég hatalma ahoz, hogy az összes legyet irányítsa a szarkupacon, de nem tudom megéri-e és mennyire kivitelezhető a gyakorlatban.
 
W

Wilson

Guest
Nem. Most éket akar verni a kínai-orosz kapcsolatrendszerbe. Közben farvizen jönnek a törökök Afganisztánba. Illetve a türk népek szövetsége átalakítja, új játékossal bővíti a meccset. A türk-kínai szövetség lehetetlen, az orosz-türk viszont igen Kína ellen. Törökország mára már nem csetlő-botló kisgyerek. Az oroszoknak kell a térségben szárazföldi szövetséges.
Az amik most a tadzsik bulival egyszerre két országot kötnek le, Oo+Kína. Ebben a játszmában viszont érdekelt még az USA, Irán, DKorea, Japán,Indonézia, Vietnam, Malayzia, Mianmar, Ausztrália, Fülöp-szigetek, Tajvan. (A HMS Defender most Kína partjait szagolgatja)
De Tadszikisztánban nincs buli és mint írtam szerintem nem is lesz még egy ideig,és ehhez jön még az, hogy az Oroszok keményen rajta tartják a kezüket a tadzsikokon és azzal, hogy Afganisztánból az USA kivonult gyakorlatilag feladta a térséget és így az oroszokhoz és a kínaiakhoz képest súlytalanná vált a térségben.A törökök pedig biztosan dédelgetnek nagyratörő terveket a térséggel kapcsolatban, de ennek nincsen realitása, az oroszok már most nagyon ferde szemmel nézik amit Azerbajdzsánban műveltek, és én elképzelhetetlennek tartom,hogy hagyják a törökök előretörését a térségben,hogy majd velük szôvetkezzenek Kína ellen.
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 524
29 717
113
De Tadszikisztánban nincs buli és mint írtam szerintem nem is lesz még egy ideig,és ehhez jön még az, hogy az Oroszok keményen rajta tartják a kezüket a tadzsikokon és azzal, hogy Afganisztánból az USA kivonult gyakorlatilag feladta a térséget és így az oroszokhoz és a kínaiakhoz képest súlytalanná vált a térségben.A törökök pedig biztosan dédelgetnek nagyratörő terveket a térséggel kapcsolatban, de ennek nincsen realitása, az oroszok már most nagyon ferde szemmel nézik amit Azerbajdzsánban műveltek, és én elképzelhetetlennek tartom,hogy hagyják a törökök előretörését a térségben,hogy majd velük szôvetkezzenek Kína ellen.
Még. De már Oo.+Töo.+Kína egy "zsákban"! És akkor egy csomó verziót nem említettem.
 
Status
Not open for further replies.