A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Hanyban es hol? En 91-92-rol beszélek.
Én is az időben voltam soros.Csak én rt alakulatnál.Több helyen is voltunk települve,lokátorokkal.Légvédelmi rakétások a csapatlégvédelemtől voltak kivezényelve,nem tőlünk.Homokszentgyörgyi,jutai és a taszári HÁP tervtábláján láttam a jelöléseket,plusz a VP-be is be voltak vive a települési pontok.Igy fejből már meg nem mondom néked,hogy pontosan hol voltak.Magukon a települési pontokon meg nem jártam.
 
K

kamm

Guest
Nem lehet hogy nem közvetlenül a határsávhoz települtek, ahonnan szemmel kiszúrták volna a pontos helyüket hanem kicsit távolabb, rejtettebb helyen, ahol már legalább távcsővel se látszottak és a tüzérség hatótávjában se voltak benne? Nekem így logikus.
Ezt mondtam eredetileg. :) Azért is kerdeztem,erre lehettek pl a Bukok, azok valószínűleg kilometerekkel hátrébb vagy eleve csak Kecskeméten, ahogy valaki irta.
A kezihajtanyosok lehettek a susnyasba, de azok is hatrebb, no meg mi mindig kaptunk infot a nai eligqzitason vagy radion ha valami mozgás volt barhol a szektorban amit zartunk, a helyieken kívül senki mas nem lehetett csak úgy ott (ez volt a lenyeg.)
 
K

kamm

Guest
Én is az időben voltam soros.Csak én rt alakulatnál.Több helyen is voltunk települve,lokátorokkal.Légvédelmi rakétások a csapatlégvédelemtől voltak kivezényelve,nem tőlünk.Homokszentgyörgyi,jutai és a taszári HÁP tervtábláján láttam a jelöléseket,plusz a VP-be is be voltak vive a települési pontok.Igy fejből már meg nem mondom néked,hogy pontosan hol voltak.Magukon a települési pontokon meg nem jártam.
Na igen, erre gondoltam, hogy nem közvetlenül a hataron voltak ezek, az nagyon fura lett volna szerintem is.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Na igen, erre gondoltam, hogy nem közvetlenül a hataron voltak ezek, az nagyon fura lett volna szerintem is.
Éppenséggel az öreg Dzsigittel voltam lent a Dráva partján is,1 hétig tartott,mire rájöttek a pizsamások,hogy ott nincsen jó helyen.Dráva hordalékkúpjai pont az alacsonyfelderitést korlátozták be,ami miatt odaküldték.
 
K

kamm

Guest
És hogy jártad be a cirka 100 kilómétert?
Huh? PSZHk, hatos IFAk es UAZ. No meg gyalog.eg a sima határőrök is napi 20-40km siman lenyomtak labon naponta, ha ugy alakult, mi meg tobbet is tudtunk.

A kézi légvédelem nem egyhelyben ücsörgött.
??? Miért, mit csinalt, szettepette a zsavolyat a susnyaban, buflak Iglakat rangtva maguk után? :) Ha maszkaltak volna akárcsak a határ felé valami tavoli részén, akkor is szolnak nekunk a helyiek azonnal, mindenki be volt szarva....
Te érted, hogy mi mit csinaltunk egyáltalán? Ha valaki tudomasunk nélkül volt a hatarzonaban, akkor minimum lefegyvereztuk es orozetbe vettük es a legközelebbi ors RICSnek avagy (ha olyan volt) a felderitoknek atadtuk. Volt, hogy orizetbe vettem egy rajjal a kerületi fovadaszt, mert lenn kodorgott egy belga (!) faszival a hatarvonalon - őrjöngött és mindennel fenyegetett, en csak mondtam neki, hogy mindenképpen jelentsen fel, mert akkor tutira kapok jutalomeltavot meg talan még pénzt is a dicseretem mellé. :p
A belga be volt szarva, meg sem mukkant, tört angolsaggal mondott két szót, hogy o nem tudja, hol van (duma, szerintem zsebbe fizetett és vadasztatta a magyar), aztan bevittuk oket (belga vezethette a Rovert, amivel jottek, beült moge ket lovesz, a nagyarcu fovadaszt csakazertis az UAZba raktam :p) es leadtuk oket (azt hiszem, Beremenden); én mindenesetre jelentettem az esetet.
Szerintem a légvédelem jóval mogottunk lehetett, mi mindig a fronthoz legközelebb hekkeltunk kinn a hataron, mindent lattunk es tudtunk, a susnyasban bivakolos (különleges?) felgyúrtabb "felderítőkrol" is szoltak előtte ("nem kell veluk dumalni, ha lehet, tegyenek úgy, hogy nem látják őket, hogy a túloldalról esetleg ne tűnjön fel".) Kizarom, hogy ne mögöttünk lettek volna joval, ha egyaltalan ott voltak mar 92 elejen. Rendes Honvedseget eloszor talan 92 tavaszan-nyaran lattam, akkor is a baja loveszel rohantak le egy probariasztasnal.
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Huh? PSZHk, hatos IFAk es UAZ. No meg gyalog.eg a sima határőrök is napi 20-40km siman lenyomtak labon naponta, ha ugy alakult, mi meg tobbet is tudtunk.


??? Miért, mit csinalt, szettepette a zsavolyat a susnyaban, buflak Iglakat rangtva maguk után? :) Ha maszkaltak volna akárcsak a határ felé valami tavoli részén, akkor is szolnak nekunk a helyiek azonnal, mindenki be volt szarva....
Te érted, hogy mi mit csinaltunk egyáltalán? Ha valaki tudomasunk nélkül volt a hatarzonaban, akkor minimum lefegyvereztuk es orozetbe vettük es a legközelebbi ors RICSnek avagy (ha olyan volt) a felderitoknek atadtuk. Volt, hogy orizetbe vettem egy rajjal a kerületi fovadaszt, mert lenn kodorgott egy belga (!) faszival a hatarvonalon - őrjöngött és mindennel fenyegetett, en csak mondtam neki, hogy mindenképpen jelentsen fel, mert akkor tutira kapok jutalomeltavot meg talan még pénzt is a dicseretem mellé. :p
A belga be volt szarva, meg sem mukkant, tört angolsaggal mondott két szót, hogy o nem tudja, hol van (duma, szerintem zsebbe fizetett és vadasztatta a magyar), aztan bevittuk oket (belga vezethette a Rovert, amivel jottek, beült moge ket lovesz, a nagyarcu fovadaszt csakazertis az UAZba raktam :p) es leadtuk oket (azt hiszem, Beremenden); én mindenesetre jelentettem az esetet.
Szerintem a légvédelem jóval mogottunk lehetett, mi mindig a fronthoz legközelebb hekkeltunk kinn a hataron, mindent lattunk es tudtunk, a susnyasban bivakolos (különleges?) felgyúrtabb "felderítőkrol" is szoltak előtte ("nem kell veluk dumalni, ha lehet, tegyenek úgy, hogy nem látják őket, hogy a túloldalról esetleg ne tűnjön fel".) Kizarom, hogy ne mögöttünk lettek volna joval, ha egyaltalan ott voltak mar 92 elejen. Rendes Honvedseget eloszor talan 92 tavaszan-nyaran lattam, akkor is a baja loveszel rohantak le egy probariasztasnal.
Kitúnik a szövegetből magas fokú tájékozottságod, hiszen az utolsó sorkatonát is kimerítően tájékoztatták mindenről.
 
  • Tetszik
Reactions: Filter and krisss
K

kamm

Guest
Kitúnik a szövegetből magas fokú tájékozottságod, hiszen az utolsó sorkatonát is kimerítően tájékoztatták mindenről.
Mit szeretnel mondani? Ha nem ertesz valamit, kerdezz batran - az az erzesem, tokeletesen fogalmatlan vagy a 91-92-es rendkivuli hatarmenti helyzetrol, az ottani bevetesi ill felvonulasi rendrol semmit nem tudsz, szerintem meg arrol sincs fogamad, hogy az elso hatarvadasz (akkori hulye terminologiaban 'akcio') szazad(ok) konkretan milyen feladatokat kaptak... Segitek: 5 kulonbozo, igen konkret feladatkorunk volt, a Barcs es Mohacs kozotti teljes hatarszakaszon (altalban amikor minket bevetettek valahol, akkor a normal hataroroket visszavontak az orsokre, mert csak lab alatt lettek volna.) Ez kizarolag a Pecsi Hatarkerulet ala tartozott, de par honapon belul, kb 92 elejere mar akkora volt a cirkusz a hatar menten, hogy panikban felallitottak meg ket egyseget (a zalaegereszegit es egy masikat kelet fele, egy-egy szazaddal, elfelejtettem, talan a kiskunhalasi keruletben?) es azokat is sovany malac vagtaban, feleannyira sem kikepezve, lezavartak erositesnek mellenk, hogy legalabb parnaponta agyban is alhassunk. Mondom, addigra kb minden nagyobb bokorra jutott egy raj, olyan szinten aggodott a politikai vezetes, ez nyarra lazult fel; az elso MH egysegek szerintem tavasz elejen jelenhettek meg, mintegy erositeskent, akkor mar mi is fellelegeztunk kicsit (nem csak kethavonta mehettunk haza ket napra stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Árpicsek
K

kamm

Guest
Éppenséggel az öreg Dzsigittel voltam lent a Dráva partján is,1 hétig tartott,mire rájöttek a pizsamások,hogy ott nincsen jó helyen.Dráva hordalékkúpjai pont az alacsonyfelderitést korlátozták be,ami miatt odaküldték.
Oda biztosan nem tudtal ugy lemenni, hogy ne tudott volna rola az illetekes HOR kerulet HUTIje, azok meg biztosan szoltak nekunk is, ha arra mennenk, plusz az ottani orson levo HUGYnek (ha esetleg menne ki jaror, ne lojenek titeket halomra hatulrol, ijedtukben. :D)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 783
30 563
113
Oda biztosan nem tudtal ugy lemenni, hogy ne tudott volna rola az illetekes HOR kerulet HUTIje, azok meg biztosan szoltak nekunk is, ha arra mennenk, plusz az ottani orson levo HUGYnek (ha esetleg menne ki jaror, ne lojenek titeket halomra hatulrol, ijedtukben. :D)
Persze,hogy tudott róla.Hatarsavban voltunk.
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
A délszláv válságról itt is van egy visszaemlékezés. A szombathelyi dandár egykori főtisztje emlékezik. A teljes cikket nem rakom be újra, mert már volt itt többször is. Csupán kiragadok belőle, az akkori helyzetre vonatkozó részt. Obrecsán Mihály ezredes emlékezik.

"
Volt valamikor valami eredménye ennek a haderőnek?
Paradox módon a rendszerváltás után lett, amikor a szombathelyi laktanya alakulatai a 90-es évek elején, a délszláv háború idején komoly védelmi feladatot láttak el, vagy álltak készenlétben. A mélységi felderítőink, a rádiótechnikai-felderítők (és zavarók) szétbontakoztak a határon. A gépesített dandár és a vegyes páncéltörő ezred kijelölt részei pedig készenlétben voltak egy olyan erővel, amilyennel jelen pillanatban a Magyar Honvédség szárazföldi erői sem rendelkeznek békében, főleg nem egy kézben.
Archív képek a Savaria laktanya életéből

Ez az erő volt az MH határra kitelepült erőinek tartaléka, a dandárparancsnok-helyettes vezetésével. Három órás készenlétünk volt, 24 óra alatt bárhol bevethetők voltunk, (még helikopterek is álltak rendelkezésünkre!!!) betárazva, behevederezve, a lőszer kocsikra pakolva, szinte háborús állapotban. Hetente egyszer beriadóztattak és ellenőriztek minket.
Egyébként ez az erő a gépesített dandár rendszerben tartásának utolsó pillanatáig megvolt a sorozatos leépítések ellenére. A dandár életét gyökeresen megváltoztató leépítés 94-től, a Horn-kormány idején, Keleti György minisztersége alatt kezdődött.
A sorkatonák felkészültsége megfelelt ennek a magas követelményrendszernek?
Igen. Nagyon sok gyakorlaton kellett részt venniük a három időszakra bontott kettő, majd másfél év alatt. (Először 3x8, majd 3x6 hónapig tartott a szolgálat). Az alapkiképzésről senki sem hiányozhatott, ott nem volt pardon. Az időszakokban (periódusokban) kötelező volt legalább egy zászlóalj-szintű gyakorlat, ebben volt hegyi kiképzés, vízi átkelés, éleslövészettel egybekötött harcászati gyakorlat, természetesen vagy-vagy.
Ezen kívül voltak az ezred/hadosztály szintű gyakorlatok is, de nem feledkezhetünk el többnemzetiségű koalíciós gyakorlatokról sem. Gyakorlatilag 1979 és 1990 között nem volt olyan nemzetközi gyakorlat (itthon és külföldön) melyen a laktanya valamelyik alakulata ne vett volna részt. Már az ezeken való részvételhez is ki kellett képezni a katonákat. Egy sorkatona időszakonként 4-5 egyéni éleslövészetet és raj/csoport lőgyakorlatot hajtott végre.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
A légvédelmi alegységek és eszközök akkori elosztásáról és helyzetéről kicsit több fogalma lehet mint neked hiába “értesz“ mindenhez is
Mit szeretnel mondani? Ha nem ertesz valamit, kerdezz batran - az az erzesem, tokeletesen fogalmatlan vagy a 91-92-es rendkivuli hatarmenti helyzetrol, az ottani bevetesi ill felvonulasi rendrol semmit nem tudsz, szerintem meg arrol sincs fogamad, hogy az elso hatarvadasz (akkori hulye terminologiaban 'akcio') szazad(ok) konkretan milyen feladatokat kaptak... Segitek: 5 kulonbozo, igen konkret feladatkorunk volt, a Barcs es Mohacs kozotti teljes hatarszakaszon (altalban amikor minket bevetettek valahol, akkor a normal hataroroket visszavontak az orsokre, mert csak lab alatt lettek volna.) Ez kizarolag a Pecsi Hatarkerulet ala tartozott, de par honapon belul, kb 92 elejere mar akkora volt a cirkusz a hatar menten, hogy panikban felallitottak meg ket egyseget (a zalaegereszegit es egy masikat kelet fele, egy-egy szazaddal, elfelejtettem, talan a kiskunhalasi keruletben?) es azokat is sovany malac vagtaban, feleannyira sem kikepezve, lezavartak erositesnek mellenk, hogy legalabb parnaponta agyban is alhassunk. Mondom, addigra kb minden nagyobb bokorra jutott egy raj, olyan szinten aggodott a politikai vezetes, ez nyarra lazult fel; az elso MH egysegek szerintem tavasz elejen jelenhettek meg, mintegy erositeskent, akkor mar mi is fellelegeztunk kicsit (nem csak kethavonta mehettunk haza ket napra stb.)
 

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Mit szeretnel mondani? Ha nem ertesz valamit, kerdezz batran - az az erzesem, tokeletesen fogalmatlan vagy a 91-92-es rendkivuli hatarmenti helyzetrol, az ottani bevetesi ill felvonulasi rendrol semmit nem tudsz, szerintem meg arrol sincs fogamad, hogy az elso hatarvadasz (akkori hulye terminologiaban 'akcio') szazad(ok) konkretan milyen feladatokat kaptak... Segitek: 5 kulonbozo, igen konkret feladatkorunk volt, a Barcs es Mohacs kozotti teljes hatarszakaszon (altalban amikor minket bevetettek valahol, akkor a normal hataroroket visszavontak az orsokre, mert csak lab alatt lettek volna.) Ez kizarolag a Pecsi Hatarkerulet ala tartozott, de par honapon belul, kb 92 elejere mar akkora volt a cirkusz a hatar menten, hogy panikban felallitottak meg ket egyseget (a zalaegereszegit es egy masikat kelet fele, egy-egy szazaddal, elfelejtettem, talan a kiskunhalasi keruletben?) es azokat is sovany malac vagtaban, feleannyira sem kikepezve, lezavartak erositesnek mellenk, hogy legalabb parnaponta agyban is alhassunk. Mondom, addigra kb minden nagyobb bokorra jutott egy raj, olyan szinten aggodott a politikai vezetes, ez nyarra lazult fel; az elso MH egysegek szerintem tavasz elejen jelenhettek meg, mintegy erositeskent, akkor mar mi is fellelegeztunk kicsit (nem csak kethavonta mehettunk haza ket napra stb.)
Fogj vissza a buta szövegedből. Én akkoriban nem sorkatona voltam, kikérem a kioktatást. Igazam volt, mert te mindenhez is értesz. Részemről befejeztem.
 
K

kamm

Guest
Fogj vissza a buta szövegedből.
Az maximum az alkimo komcsi tiszteknek volt, biztos tudod kikre gondolok. ;)

Én akkoriban nem sorkatona voltam, kikérem a kioktatást.
Hogy mit tetszik...? Mi az, hogy kikered? :D
FYI nem a tiszti etkezdeben vagyunk 1985-ben, nem tudom, feltunt-e. :cool:

Igazam volt, mert te mindenhez is értesz. Részemről befejeztem.
Hat a hatarhoz 91-92 kornyeken mindenkeppen. :cool: Neked viszont nem sok kozod volt hozza, az kiderult a kerdeseidbol. :p

Amugy mindossze arrol van szo, hogy probalsz folenyeskedni, hogy mi "sorkatonak" nem tudtunk mindenrol, csak ugye en nem "sorkatona" voltam, hanem zold vallapos, de meg ott sem sima hataror (raadasul a pk perverzioja volt, hogy engem hasznaltak muveleti terkepeket feliratozni-rajzolni, sosem ertettem, miert nem talal maganak egy hasonlo kepessegu rajzolot a szazadban, mikozben alapvetoen deklaraltan ki nem allhatott. :D)
 
T

Törölt tag 467

Guest
Az maximum az alkimo komcsi tiszteknek volt, biztos tudod kikre gondolok. ;)


Hogy mit tetszik...? Mi az, hogy kikered? :D
FYI nem a tiszti etkezdeben vagyunk 1985-ben, nem tudom, feltunt-e. :cool:


Hat a hatarhoz 91-92 kornyeken mindenkeppen. :cool: Neked viszont nem sok kozod volt hozza, az kiderult a kerdeseidbol. :p

Amugy mindossze arrol van szo, hogy probalsz folenyeskedni, hogy mi "sorkatonak" nem tudtunk mindenrol, csak ugye en nem "sorkatona" voltam, hanem zold vallapos, de meg ott sem sima hataror (raadasul a pk perverzioja volt, hogy engem hasznaltak muveleti terkepeket feliratozni-rajzolni, sosem ertettem, miert nem talal maganak egy hasonlo kepessegu rajzolot a szazadban, mikozben alapvetoen deklaraltan ki nem allhatott. :D)
Parapitecus légvédelmi rakétás. Azt kezdesz ezzel az információval, amit akarsz.
 
K

kamm

Guest
A légvédelmi alegységek és eszközök akkori elosztásáról és helyzetéről
Nem is ez volt a kerdes, ez most hogy jon ide?

kicsit több fogalma lehet mint neked
Fogalma nincs az egesz kornyekrol, ez kiderult - ti. a kerdes az volt, hogy hol lehettek azok a bizonyos kezihajtanyos legvedelmi egysegek.

En rakerdeztem, mire gondolhattak az interjuban a "hataron" alatt, mert ugye lent a hatarvonal menten 91-92-ben nem volt beloluk egy sem, ez szinte biztos.

O valtig allitja azt a hulyesgeet, hogy elbujtak ott koztunk, sot, meg azt sem ertette, mi nem egy adott szakszon ultunk hetekig meg honapokig...

hiába “értesz“ mindenhez is

HAt, mint a fenti abra mutatja, ehhez pont nem ert sokat es igen, ehhez meg en is tobbet ertek veletlenul ti. kb minden bokrot ismertunk anno (es nem, nem lehetett 'sutyiban' kitelepiteni ilyen eroket, no meg eleve veszelyes is lett volna - pont rajuk, mert esetleg valaki ellennek nezi oket a susnyasban es le lettek volna gepelve pillanatok alatt.)

Parapitecus légvédelmi rakétás. Azt kezdesz ezzel az információval, amit akarsz.
Volt, 30 evvel ezelott es ezt eddig is tudtuk.
Es?
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Király Fika

Well-Known Member
2019. március 22.
2 904
4 743
113
Az maximum az alkimo komcsi tiszteknek volt, biztos tudod kikre gondolok. ;)


Hogy mit tetszik...? Mi az, hogy kikered? :D
FYI nem a tiszti etkezdeben vagyunk 1985-ben, nem tudom, feltunt-e. :cool:


Hat a hatarhoz 91-92 kornyeken mindenkeppen. :cool: Neked viszont nem sok kozod volt hozza, az kiderult a kerdeseidbol. :p

Amugy mindossze arrol van szo, hogy probalsz folenyeskedni, hogy mi "sorkatonak" nem tudtunk mindenrol, csak ugye en nem "sorkatona" voltam, hanem zold vallapos, de meg ott sem sima hataror (raadasul a pk perverzioja volt, hogy engem hasznaltak muveleti terkepeket feliratozni-rajzolni, sosem ertettem, miert nem talal maganak egy hasonlo kepessegu rajzolot a szazadban, mikozben alapvetoen deklaraltan ki nem allhatott. :D)
A szövegededel a távolból minősítetted magad és ez nem hiszti, hanem valóság. Nem kell szövegmagyarázatot tenned, mert én írtam. Azon, hogy a parancsnokod ki nem állhatott, most már nem csodálkozom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 818
117 989
113
Nem is ez volt a kerdes, ez most hogy jon ide?


Fogalma nincs az egesz kornyekrol, ez kiderult - ti. a kerdes az volt, hogy hol lehettek azok a bizonyos kezihajtanyos legvedelmi egysegek.

En rakerdeztem, mire gondolhattak az interjuban a "hataron" alatt, mert ugye lent a hatarvonal menten 91-92-ben nem volt beloluk egy sem, ez szinte biztos.

O valtig allitja azt a hulyesgeet, hogy elbujtak ott koztunk, sot, meg azt sem ertette, mi nem egy adott szakszon ultunk hetekig meg honapokig...



HAt, mint a fenti abra mutatja, ehhez pont nem ert sokat es igen, ehhez meg en is tobbet ertek veletlenul ti. kb minden bokrot ismertunk anno (es nem, nem lehetett 'sutyiban' kitelepiteni ilyen eroket, no meg eleve veszelyes is lett volna - pont rajuk, mert esetleg valaki ellennek nezi oket a susnyasban es le lettek volna gepelve pillanatok alatt.)


Volt, 30 evvel ezelott es ezt eddig is tudtuk.
Es?
Akkor is az volt amikor ez zajlott és nem iglacipelőként.
 
K

kamm

Guest
A szövegededel a távolból minősítetted magad és ez nem hiszti, hanem valóság.
Ez kulonosen ironikus - olvass vissza, egy epkezlab ellenerved nem volt, csak argumentum ab auctoritate - annyira tipikus.

Nem kell szövegmagyarázatot tenned, mert én írtam. Azon, hogy a parancsnokod ki nem állhatott, most már nem csodálkozom.
Kabe ugyanolyan gorcsosen folenyeskedo figuranak tunsz... erdekes modon, megis ram szorult mindenben az a szerencsetlen is, ugye. mert a MNH meg a HOR tisztjeinek tobbsege egy felhulye, alkoholista, muveletlen bunko volt. :)
Kb a fotisztektol folfele voltak valamelyest mar muveltebb figurak (es ott is inkabb csak muszaki szakemberek, mernokok voltak, az altalanos muveltseguk leginkabb kimerult a komcsi literaturaban meg a foximaxikban avagy feljebb a dzserzsinszkijes meg hasonlo moszkovita besugokepzesben.)
(A speci felderitok-elharitok kivetelek voltak, azok beszeltek az osszes balkani nyelvet es okosak is voltak, nemhogy lekezeloek nem voltak, de kulon elbeszelgettek parunkkal es kivancsiak voltak a benyomasainkra, volt olyan otletunk, amit be is vezettek.)

Akkor is az volt amikor ez zajlott és nem iglacipelőként.
Megsem tudott egyetlen epkezlab ervet sem felhozni, hogyan bujhattak volna meg az igasok a susnyaban, csak folenyeskedni probal, mikozben en mindossze ennyit vitatok.