1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Általánosságban a repülőgép szimulátorokról

Diskurzus a(z) 'Szimulátorok' témában - molnibalage által indítva @ 2015. március 14..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nekem is fájt, de sajnos, ha egy pont előtte és mögötte levő alkotást nézek, akkor értelmezhetetlen. Az egyik az F-14FD, a másikkal most repülök.
    Ha érdekel, hogy mi az, akkor a spoilerben ott van. :rolleyes:

Az 1993-as Tornado. Én csak most jutottam hozzá. Egészen elképesztő, hogy mit tud ez a cucc. Ennek is vannak korlátai, de nagyon érdekes, hogy azt hova tette.

Nem lesz 115 ezer karakter, "csak" 80k tája.
    A cikk is akkora, hogy a html formában a böngésző hosszú másodpercekig tölti... :)
    Ez már talán egészségtelen. Oszt megint lehet, hogy segget csinálok a számból.

Érdekel amúgy a terv, hogy mit tervezek? Csináltam egy táblázatot róla, hogy legyen meg és ne csak fejbe, mert már alig bírtam követni, hogy mit és mikor akarok majd.

2. Terminator

Terminator Well-Known Member

Persze hogy érdekel... Jane's F-15-ös rész lesz?

Szerintem ha ilyen sokat írsz egy programról, akkor cikkenként egyről is elég.

molnibalage likes this.
  3. Horizon

Horizon Well-Known Member

Igen, szívesen megnézem, ha hiányolok róla valamit akkor jelzem.

Remélem. Meg a Jane's USAF-ot is várom.

molnibalage likes this.
  4. Terminator

Terminator Well-Known Member

A htka cikk alatt miért nincs ott ez a topik, hogy lehessen hozzászólni? Kicsit sokáig tartott megtalálni a topikot...

"A fegyverek tűzereje is érdekes volt, nem nagyon látni nyomát skálázásnak. A lenti videó elég jó illusztrációja a problémának, az egyik gyakorló bevetésen AGM-65 használata. A hatalmas repülőgép-hordozót egyetlen találat kiiktatja."

A kijelzőn AGM-84 van írva, az meg a Harpoon... de a probléma ugyanaz, egy Harpoon sem elég egy hordozó ellen.

molnibalage likes this.
  5. molnibalage

Elvileg nem lesz probléma egyik Jane's futtatása sem, csak a Jane's F-18. Ott cirkuszi mutatványokra lesz szükség vagy végszükség esetén veszek valami retro gépet 20k-ért. Lényegében egy mai AAA játék árát pengetem ki egy régiért. :)

A szárazföldi Jane's szimek úgy látom, hogy kb. azonos motorral futnak, ezért összevonhatók. 5+ éve egyébként repültem vele, de az emlékek halványak és túl röviden írtam róla anno, hogy újra repülés nélkül kezdjek bele. Meg őszintén szólva elég jól szórakozom a retro repkedéssel. Emiatt a gépfejlesztést is halasztom egy időre, mert tök felesleges, addig is legyen csak olcsóbb a hardver...

Jé, tényleg. Akkor összekevertem egy másik videóval, ahol AGM-65 is pont ugyanezt csinálta. Ezt is javítom majd. Kaptam typo listát is.
    A cikksorozat legvégén egyetlen pdf-ben elérhető lesz a teljes cikksorozat.

Mondjuk sejtettem, hogy nem bírok magammal, de hogy három rész után 260k+ karakter hossza legyen azért az lábremegtetős.
    A végén a HT Összefoglaló hosszának a fele meg is lesz és ezzel a második leghosszabb alktoás lesz, letaszítv az F-15-ről írtat.

Tartottam tőle, hogy "túl mérnök szemmel" lesz írva, de mindenhol igyekeztem a játékmenet és a műszaki-modellezési oldalról is megmutatni, hogy mi az, ami szerintem jó és előremutató és mi az, ami tévedés.

6. molnibalage

7. molnibalage

13:55-től dinamikus hadjáratról is.

8. molnibalage

Nos, a következő rész első alkotása majdnem kész. Képekkel együtt kb. 15-16 oldal és 30 ezer karakter. Ez alapján ez a rész sem lesz 90 ezer karakter alatti ahogy kinéz...;)

9. fenntartható fejlövés

fenntartható fejlövés Well-Known Member

A 90-es évek közepén volt egy Hornet szimulátor, választható ellenséges MiG-29, Tu-95, stb. gépekkel, Észak-koreai hadszíntérrel (csak erre emlékszem pontosan), tervezhető ellenséges légvédelmi ütegekkel és gépszámmal, -típussal, tervezhető leküzdendő földi és légi célokkal, baromi életszerű reptulajdonságokkal. Emlékszik valaki a nevére?

10. molnibalage

Hm....
    Az évszámra lehet, hogy rosszul emlékszel. Volt konkrétan az F-18 Korea, az F-18 3.0 újra kiadása 3DFX és jobb textúra támogatással.
    Már hornetes szim 1995 táján a Black Knight: Marine Strike Fighter volt. Én is csak pár hete ismerem, úgy mutatták nekem.

Bármi más, amit ismerek és Hornet volt benne az arcade / akció volt.

Ez asszem a 3.0.

Ez már a több textúrás.

Ez meg a Black Knight

11. fenntartható fejlövés

Ez az!!! Köszi! Akkoriban (20+ éve) ez űrtechnika volt.

12. fenntartható fejlövés

Mármint az F/A-18 Koreára gondoltam :hadonaszos: Kösz még egyszer!

molnibalage likes this.
  13. molnibalage

Anno nekem a 3.0 megvolt, de 14 évesen nem tudtam vele repülni. Ezt is pótolni fogom hamarosan. Kettőt lehet találni miért. ;)

Kurva jó reto repülni. kb. nagyhirtelen leszarom a mai játékipart.

14. fenntartható fejlövés

Én bombázni nem tudtam... :)

15. Redgreg

Redgreg Well-Known Member

F15 strike eagel II volt a király a hordozós f 15ösökkel :) Egyszerűen mindent vitt :D

Ezen oldal megosztása