1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Ázsiai tüzérségi eszközök

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - Galcom által indítva @ 2012. február 26..

1. rudi

rudi Well-Known Member

Jogos. Bocs. Esztország.

2. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Ebből a Finnek már vettek át az első szériából, erről van fénykép is, amin látszaik a jellegzetes sötétzöld Finn tipusu (skandináv is, mert a Svédeké is hasonló) kamuflázs...

Mackensen likes this.
  3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Mintha helikopterek ellen is jó lenne. A filmecske végefele azt írja, hogy alacsonan lévő célok ellen is jó és egy léggömbre lőnek vele.

silurusglanis and ijasz like this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

5. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Ugyan ezt a rendszert vették meg a Szaudiak is, radarostól lőszerszállítóstól mindenestől....

Roni likes this.
  6. Mackensen

Pontosan és a kuveitiek is.

Roni likes this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

Nem csak azt vett kuvait hanem iylet is .
    AH4
    Látom a Drónok után a precíziós tüzérséggel is hódít Kína .

Szittya and tonyo like this.
  8. Roni

Roni Well-Known Member

Új kínai tüzérségi cucc.
    Norinco's new type 155mm self-propelled howitzer for export underwent test at a testing range

Szittya likes this.
  9. Celebra

Celebra Well-Known Member

Nemtudom,hogy ha hirdetnénk egy nyilt nemzetkzi pályázatot,amin megadjuk,hogy NATO kompatibilis eszközt szeretnénk,valon ki jönne ki gyöztessen egy tisztességes pontozásban.....
    Mert egyébbként én olyan NATO előirásrol nem tudok,hogy csak szövetségen belüli forrásbol szerezhetünk be eszközöket-csak eggyütműködési képesség az előirás.

10. Szittya

Szittya Well-Known Member

Igazabol volt is orbannak vagy hendenek vagy valameik fejesnek is egy ilyen kijelentese /pont egy oreai ut utan azthiszem/

11. Celebra

Koreát,Izraelt vagy Szingapúrt alighanem simán lenyelnék.Kinai beszerzés lenne az érdekes kérdés.Bár szerintem már azért is érdemes tájékozódni náluk,hogy hátha vékonnyabb lesz tőle a többiek ceruzája az árlapon

fip7 likes this.
  12. Mackensen

Mikor a törökök a kínai légvédelmi rakétát hozták ki győztesnek én is erre gondolltam, hogy valamilyen üzletstratégia van a dolog mögött. Azt a cuccot is kimondottan exportra fejlesztették ki.

13. Celebra

Fenetudja,valjában mit is tudnak a kinai cuccok.Igy szemre,látványra nagyon is ütőssek.Talán mégsem lenne olyan nagy hülyeség nyilt,és összehasonlitó próbákat is tartalmazó tendereket kiirni,amin indulhatnának a kinaiak is.Mindenesetre amit hirdet exportárukat a kinai hadiipar,az nekünk szinte minden reális igényünket kielégitené.Kivétel a helikopterek,azokbol még azért nyugaton szemezgetnék.

14. Mackensen

Szerintem a Z-19 egy elég költséghatékony harci-helikopter. Egyetlen negatívuma, hogy nincs beszerelt gépágyú, olyat csak konténerbe leher rátenni. A tözérségi eszközökhöz visszatérve a közelkeletre már jó ideje ad el és nem hallottam, hogy bajok lettek volna sőt, utánrendelések is voltak.

Nagy Csaba likes this.
  15. Celebra

Delfinre alapozott felderitő-páncélvadász.Szerintem alulmotorizált.Szvsz réskitltő,tapasztalatszerző tipusnak szánják.Úgy gondolom,hogy helikopterek terén pont igényesnek kellene lennúnk,és egy nagy teljesitnényű,és potens,csataképes multifunkci tipust kéne beszereznünk.Továbbra is az AH60 mellet kardoskodom.Tüzérség terén is igényességre szavazok,és itt már nagyon uis figyelembe venném a kinai kinálatot,Kiforrot,nagyteljesitményű kinálatuk van,minden szegmensben,felderitő-tüzvezető rendszerekkel és korszerű lőszerekkel,ráadásul NATO kompatibilissan.Vélelme szerint nekünk a harccsoportok közvetlen szerveztszerű tűztámogatására egy 120as aknavetőtarack kellene,ami képes irányitott lőszereket is kezelni.Megerősitő kisérőtüzérségnek szóbajöhetnek 122,és 155milis kerekes,vagy láncos eszközök is.De utánaszagolnék a ferdeszenüek 125milis ágyújának is,hol tartanak vele?Egyszerre lehetne kzvetett és kzvetlen támogat,és hk-vadász szerepkörben használni.Támogató tüzérségnek korszerű gumikerekes önjár tipust rendszeresitenék,valamint egy rugalmas sorozatvető tipust,ami még belefér a normál teheraut alapba.HIMARS a minta,de inkább kinai,vagy izraeli változatot propagálnám.PL SR5.Képes kezelni a klasszikus 122es rakétákat,amiböl nagy kinálat van és tbb forrásbol is beszerezhető.De harcászati mélységben,is tud operálni.Kéne még hozzá egy hadműveleti mélységet is elérő rakét-és szerintem van is,csak még nem találkoztam irással rla,vagy a közeljövben lesz hozzá

16. Mackensen

Nem hinném, inkább fegyveres felderítőnek, mint a japánoknak az OH-1-et. Ami a tüzérséget illeti, lehet megérne egy árajánlat kérést a dolog.

17. ijasz

ijasz Well-Known Member

fishbed, fip7, arbalest and 1 other person like this.
  18. Mackensen

És megvan a 155 mm változat is

ijasz and Roni like this.
  19. Roni

Roni Well-Known Member

Nem semmi ahogy ezek haladnak

És itt van ez is
    155mm

ijasz likes this.
  20. Mackensen

Csak azt nem tudom, hogy exportra gyártották valakinek, vagy maguknak?

Ezen oldal megosztása