1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Észak Kaukázusi felkelés

Diskurzus a(z) 'Biztonságpolitika' témában - Szittya által indítva @ 2016. december 10..

1. phaidros

phaidros Well-Known Member

Miközben "oltottalak" hoztam is két viszonylag friss videót -orosz híroldalt oldalt nem fogok hozni, mert nem tudok oroszul. Remélem hozol jó fordított infókat.

Egyébként nem tudom, hogy hova lettek a deklaráltan kaukázusi egységek a szíriai harcokból, mert amennyire felértékelt és félt egységek voltak addig mára nem találkozni velük (vagy legalábbis én nem emlékszem rájuk az utóbbi időkben). Persze lehet, hogy csak átmentek az IÁ-hoz, meg/vagy kevesebbet mutogatják magukat.

lgabo likes this.
  2. Szittya

Szittya Well-Known Member

Amúgy a napokba nagy volumenű hírek nem fognak jönni mert iszonyat sok hó esett le ott és a közlekedést is korlátozza...
    De enyhülés után várható egy robbantás majd egy két kissebb tuzharc ennek folyamodvanya ként. A 7 vezető likvidalasa miatt.

3. Szittya

Vagy lejárt az idő amíg a szponzor SZA kérte őket hogy legyenek jelen és harcoljanak... De lehet hogy a rotacio elakadt es a friss egysegek meg nem értek be... nem lehet tudni de erre en is kíváncsi vagyok

4. omae

omae Well-Known Member

@Szittya
    Írj macknek hogy nevezze át a topikot kaukázus(biztpol)-nak, a többiek is abba hagyják az oltást és a topik is itt lesz. Elférni elfog ha nem ír bele senki két évig akkor is. És talán lesz érdemi info is mert én nem értem az oroszt.

phaidros likes this.
  5. lgabo

lgabo Well-Known Member

De hát már meg is találtad a pontos elnevezést, a szó amit ugyan már használsz de még is keresel a KONFLIKTUS :oops:

dragonette, vilmoci and boki like this.
  6. Szittya

Igabo én nem keresem a szavakat csupán a magyar hivatalos megnevezést használtam... nem tudom miért fáj de ha ez a hivatal is magyar megnevezése a konfliktusnak akkor ez a hivatalos megnevezese. (A vilaghanorunak is világháború a neve miközben nem az egész világ vett részt benne... a 100 éves háború se pont 100 évig tartott... ) Nem en nevezem el a konfliktusokt... ahogy mast se en nevezek el az f35 se nevezem at bf01 vagy a pakfat se nevezem at szu 40 re... egy konfliktusokt se fogok atnevezni mert nem az én hataskorom...

7. Szittya

8. lgabo

lgabo Well-Known Member

nem kell semmit átnevezned, a konfliktusnak konfliktus a neve, nem kell becézgetni
    a többieknek teljesen igaza van, attól hogy valamit bemond a tévé, vagy valami alkesz tábornok még nem lesz igaz
    jelen esetben, hogy kiragadjak egy példát a tieid közül, te most a világháborút akarod kozmikus szintre emelni

zolkas and vilmoci like this.
  9. ulippo

ulippo Well-Known Member

Tegnap utcai tűzharc volt Groznijban.

10. gioo

gioo Well-Known Member

lgabo likes this.
  11. ulippo

ulippo Well-Known Member

12. ulippo

ulippo Well-Known Member

Csecsenföldön egyre gyakoribbak a fegyveres összecsapások. Január 11.-én Galdegan községben volt lövöldözés. Több száz fős töeges letartóztatások vannak. Kadirov szerint militánsok egy egész páncélos zászlóaljat akartak elfoglalni a Khankala katonai bázison. A biztonsági erők megölték Kadirov egyik testőrét aki állítólag merényletet tervezett ellene. Groznijban utcai összecsapások voltak. A háború óta nem volt ilyen feszült a helyzet, éleződik az észak-kaukázusi felkelés.

13. ulippo

ulippo Well-Known Member

A dagesztáni Buinaksk városában tanárok és diákok tüntettek az orvosi kollégium épülete előtt. A hatóságok páncélos járműveket és kommandósokat küldtek rájuk.

Ezen oldal megosztása