1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ja, hogy a tőmondatos kommunikációban azt mondod, hogy kéne ilyen.
    Sorry. Nem lesz. Ha lesz videó, akkor angolul lesz. Mert csak 1000-szer több elérhető ember van angoul, mint magyarul. Ha erre igény van, akkor csináljon valaki hozzá feliratot...

2. dudi

dudi Well-Known Member

Aut kéne kiszámolni,hogy az 1000 SzA/Sz-75 osztály árban hogy viszonyult a 100db Sz400 osztályhoz.

3. Roni

Roni Well-Known Member

4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

1959-ben az Sz-75 osztály ára a Szovjetunió számára 4.6millió Rubel volt, 1.15millió korabeli USD, az ma 10.1millió.
    Ugyanez a VSz számára már 9.5millió Rubel (1960-ban) az ma 20.1millió USD.
    Exportra ugyanez ment 30millió mai USD-ért. (Finn árajánlat)

Az Sz-400 osztály export ára 500millió USD körül van.

fishbed, fip7, svajcibeka and 4 others like this.
  5. Negan

Negan Well-Known Member

A többség magyarul se igazán érti,nemhogy angolul.Azonkivül angolul van szakirodalom,a magyar nyelvüből van hiány.

6. molnibalage

Nagyon komolyan felmerült bennem egy ideje, hogy van-e értelme magyarul bármit csinálni. Aztán arra jutottam, hogy egy ideig még igen.
    Lehet, hogy majd eljön az, hogy nem. Mert inkább mást csinálok majd. Idén lesz 10 éves az első írásom, az F-111-es...

7. Kurfürst

Kurfürst Well-Known Member

Viszont egy üteget kipakolsz a Gellért hegyre és kb. lefedi az egész ország légterét..

8. molnibalage

Csak ez ebben a formában nem egészen igaz.

1. Domborzat
    2. Radar horizont
    3. 90 fokos tuziv
    4. Rakéta repülési idő vs hmz, hol van kill es elnyomás
    5. A PMU2 es 400 kouott 50 km hmz elteres van csak

9. Negan

Negan Well-Known Member

Részemröl némi érdekeltséggel mondom,de van értelme.
    Probléma a terjesztéssel van. A HTKA közössége kicsi és zárt.
    Ha a HM-ben saját magukon kivűl a dolgukkal is törödnének,PR osztállyal az élen,minimum a terjesztésben részt vállalnának,az HM által özemeltetet honlapokon.

10. Negan

Negan Well-Known Member

U.I.
    Azért nem teljesen reménytelen a dolog,elvégre Hajós Zolinak és Cifunak is jelent meg irása a HT-ben.

11. molnibalage

Offline kiadásban terjeszthetetlen amit írok. Az online közösség növekedését nem látom. A HTÖ legtöbbet letöltött formátumát is kb. 2800-an szedték le eddig.
    Ha az összes letöltést nézem és átlagova, akkor talán, de nagyon talán 3-4 ezer embert ért el.
    https://bitly.com/ht-osszefoglalo-2017+

Az angol fordítás legolvasottabb fejezete, az S-300 még az ezret sem érte el 900 táján van. A többi frissebb fejezet 200-600 között...

Szóval egyes fontos fejezeteit megcsinálom még a fordításnak, de a teljes HTÖ fordítását szerintem skippelni fogom sanszosan főleg a mesélősebb részeket. Az üzemeltetést, a típusjelzés, bevetést típus és talán a különféle rendeltetésű gépek evolúciós leírását is.

Van rá esély, hogy egy igen nagy feliratkozó számú csatornával (300 ezer+) együttműködve készülhetnek videók. Ez még nem biztos, de van rá esély. Na, akkor egyetlen videónál is, ha csak a közösség tizeded nézi végig és osztja meg, akkor is sokkal több emberhez lehet érdemi infókat juttatni kapitális téveszmék helyett.
    Persze a videók tartalma egyszerűsített lenne, de akkor is értékelhetőbb lenne a sok semmitmondó vagy hülyeséghez képest, ami kering a Neten. Ezek mögé lehet odatenni a már lefordított részeket, ha valakit érdekel. De a példa azt mutatja, hogy az nagyon keveseket.

És egy videó elkészítése töredék időbe is kerül, legalábbis érzésre. Azért felszedtem némi készséget ezen a téren is.

A videó előnye az, hogy egy jó animáció többet ér ezer szónál is. Pl. a Sz-75 Berkit pásztázás és annak következménye sokkal jobban elmagyarázható videón.

12. Negan

Negan Well-Known Member

Online terjesztési támogatásra gondoltam a HM részéről.Pl,a Honvédelem.hu oldalon egy letöltőlink.Ez videó formátumban is megoldható.(spec én a videókkal kiegészitett irásbeliséget tartanám a legjobbnak).
    Gyakorlatilag semmibe nem kerülne nekik.(vagyis hát az adófizetőknek).Én a helyükben simán kihasználnám a lelkes ingyenmunkásokat.Mindössze át kéne nézzniük,hogy megfelelő szinvonaluak e az irások.Azonkivül mindössze notorikusan ragaszkodnék az ékes magyar nyelvhez.

13. molnibalage

Számukra tökéletesen érdektelen egy videó sorozat a légvédelmi rendszerek evolúciójáról. Szerintem. A Honvédelem.hu oldal neve definiálja a témát.
    A YT-s nézettséghez képest az 0.
    Meg merem kockáztatni, hogy a HTKA-t többen olvassák, mint azt...

14. dudi

dudi Well-Known Member

Inkább hagyjuk a Honvédelem.hu-t mert az botrányosan gyenge.

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

Arra van valami adatod, hogy a "Az Ukraine International Airlines 752 katasztrófája" írásodnak milyen volt az olvasottsága?
    Annak szerintem kiugró értéke kellett hogy legyen, mert az aktuális volt.

Az emberek már nem szeretnek olvasni. Főleg nem sokat és monitoron. A mai fiatalokat meg valószínűleg nem is nagyon érdekli ez, mert ez egy elég speciális téma. Csak ha van valami aktualitása, akkor esetleg rákeresnek. De már akkor sem olvassák el, ha egy monitornyi oldalnál több az információ és annak 80%-a nem kép. Akkor ki a célközönség? Az Y generáció tagjai közül még talán végigolvasa valaki, akit nagyon érdekel a téma és meg is érti.

Az Aranysasban tudnám elképzelni, egy hosszabb sorozatként, 4 oldalas részekre bontva. Az Aranysasnak most mekkora lehet az eladott példányszáma? 10.000 db körül? De ma már jellemzően az olvas újságot, aki nem az internetről tájékozódik. Így az internetes emberek gondolkodását ezzel sem fogod megváltoztatni. De az internet nagyrészt azért működik, mert itt mindenki elmondhatja a véleményét, függetlenül attól hogy az megfelel-e a valóságnak és mindenki nagyon meg van győződve a saját igazáról.

Bleroka likes this.
  16. molnibalage

@Tcat től tudom.
    Ja 18-ig. 2 138 oldalletöltés 1 944 egyedi olvasó által.
    Az adott oldalon eltöltött idő átlaga elég hosszú is, így nagy részük végig is olvasta, az biztos.

Azóta nem kérdeztem. De volt olyan rövidebb nem pdf-es cikk, amit 2500 felett olvastak asszem.
    Még a repszimeset is 1500-an olvasták. Ami számomra megdöbbentő. Úgy harmad ennyire se számítottam.

Az ASb-ba sem fér be. Az újság sokkal könnyedebb írásokkal foglalkozik műszakilag. Maga az újság szerkezete sem alkalmas annak közlésére, amit én csinálok. + jogvédett képes használata vagy más netes oldal ábrája...

Bleroka, fishbed and Terminator like this.
  17. Negan

Negan Well-Known Member

Mert szerintem egy szar propagandaoldal.Régebben a Seregszemlét,Honvédségi Szemlét érdemes volt letölteni róla.

Last edited by a moderator: 2020. január 25.
  18. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Ehhez képest a SAM Simulator utolsó verziója, ahol abbahagytam a fejlesztést, 31'226 letöltést ért el.
    Pedig ez csak egy rendszer szimulátor, nincs pontozás, előrelépés, stb...

Terminator, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  19. molnibalage

Tényleg, a 3D változatát akkor kukáztad? Anno mutattál róla képet.

20. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Engem a légvédelmi komplexum működése, és komplexitása, mindig jobban érdekelt, mint hogy a felhasználó 3d-ben láthassa a becsapódó rakétát.
    Szerintem a rendszer szimuláció (érts nem játék) ott ér véget, hogy a zárt kabinban ülsz a Cirill feliratú konzolod előtt, nézed a zavarást az indikátorodon, és mondjuk megpróbálsz egy a valóságban is megtörtént támadást elhárítani...

Ha valakit érdekelne egy valódi szimulátor...

Terminator, fishbed, fip7 and 2 others like this.

Ezen oldal megosztása