Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Komolyan mondom dudi, leolvad tőled az ember agya...
  1. Eddig végig arról volt szó, hogy te kijelentetted fene nagy magabiztossággal, hogy nincs elég CVN a konvojok kíséretére...
  2. Soha nem mondtad meg, hogy milyen konvoj menne, honnan, hova, mivel és minek...
  3. Felrajzoltam a két fő helyszínt, ahol ez egyáltalán szóba jöhet...
  4. Majd erre leírod, hogy Kínának el kell foglalnia Tajvant...
Ebből hol tudtuk meg végre, hogy akkor az első veretes kijelentésed miből táplálkozik...?

Te nagyon nem értesz engem.Szerinted az általad felrajzolt csendes-óceáni helyszínre hogy jutna el a hadianyag az amerikai erőkhöz?Vagy Japánba (aki a vh-óta változatlanul nem rendelkezik semmilyen háborúhoz kellő stratégia nyersanyaglelőhellyel)?Hajóval az amerikai kontinensről.Ebből azért eléggé következik,hogy,honnan mennének a konvojok hová.

Szerintem ez eléggé egyértelműen megadja,hogy milyen konvoly menne és hová és miért:
"A harc Kína ellen a Nyugat Csendes-óceánon folyna(így képzeli az USA).Ez mindenképpen azt igényli,hogy ott folyamatos jelenlét legyen földön vízen és levegőben is.A nagy hordozócsoportok köszönik szépen elvannak a saját logisztikai hajóikkal,nekik nem kell ilyenfajta támogatás.Ellenben a szigeteken lévő támaszopntoknak(legyen az légierő,Marines vagy ARMY) nagyon kell a folyamatos utánpótlás amit csak hajóval tudsz megoldani ésszerű keretek közt."
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Érdekesség, nem tudom, hova mehetne, ide rakom:

After arriving from sea for my first tour in the Pentagon, a Navy officer told me the story of the Air Force general who once said, “After the Navy, the Soviet Union is our number two enemy.” Although apocryphal, this underscores the harsh political reality of budgets, even within the Navy: Each community is fighting for the best, and highest number, of warfare platforms to ensure its sailors sail safely when in harm’s way.
Forrás (Joe Sestak, ex-US NAVY Vice Admiral, Congressman of Pennsylvania)

Zanzásított magyarítás, a szerző Joe Sestak, egykorai US NAVY altengernagy, aki egykor a USS George Washington CGB parancsnoka volt a 2000-es évek elején, jelenleg kongresszusi képviselő:

Miután az első tengeri "túrámról" megérkeztem a Pentagonba, egy tengerésztiszt elmesélt egy történetet egy légierő-tábornokról, aki egyszer azt mondta: "A(z Egyesült Államok) Haditengerészete után a Szovjetunió a második számú ellenség.". Még ha vicces beszólás is, jól bemutatja az rideg politikai valóságát a költségvetési vitáknak, még a Haditengerészeten belül is: Minden csoport a legtöbb és legnagyobb pénzért harcol, hogy a saját fegyverplatformjai a legjobb túlélési esélyt biztosítsák a tengerészeinek, ha harcba kell menniük.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
M

molnibalage

Guest
Te nagyon nem értesz engem.Szerinted az általad felrajzolt csendes-óceáni helyszínre hogy jutna el a hadianyag az amerikai erőkhöz?Vagy Japánba (aki a vh-óta változatlanul nem rendelkezik semmilyen háborúhoz kellő stratégia nyersanyaglelőhellyel)?Hajóval az amerikai kontinensről.Ebből azért eléggé következik,hogy,honnan mennének a konvojok hová.

Szerintem ez eléggé egyértelműen megadja,hogy milyen konvoly menne és hová és miért:
"A harc Kína ellen a Nyugat Csendes-óceánon folyna(így képzeli az USA).Ez mindenképpen azt igényli,hogy ott folyamatos jelenlét legyen földön vízen és levegőben is.A nagy hordozócsoportok köszönik szépen elvannak a saját logisztikai hajóikkal,nekik nem kell ilyenfajta támogatás.Ellenben a szigeteken lévő támaszopntoknak(legyen az légierő,Marines vagy ARMY) nagyon kell a folyamatos utánpótlás amit csak hajóval tudsz megoldani ésszerű keretek közt."

Igen és az összes útvonal messze kívül esik a Kinai ASM képes gépek hadműveleti zónáján.
Az, hogy odáig eljut egy kínai felszíni kötelék az sci-fi.
A tengók se túl sok felé mehetnek és azok sem elpusztíthatatlanok és nem a CVN megy ellene, mert max. ASW heli van rajta vagy még az sem.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Igen és az összes útvonal messze kívül esik a Kinai ASM képes gépek hadműveleti zónáján.
Az, hogy odáig eljut egy kínai felszíni kötelék az sci-fi.
A tengók se túl sok felé mehetnek és azok sem elpusztíthatatlanok és nem a CVN megy ellene, mert max. ASW heli van rajta vagy még az sem.
Erről beszéltem amikor azt írtam,hogy Kína ha akar bármit is akar akkor el kell foglalnia azokat a kis szigeteket és Tajvant amik bezárják a Kelet-kínai-tengerre.Ha a felrajzolt körök területét akarod birtokolni de minimum kizárólagosan ellenőrizni,ami egyértelmű célja Kínának az nem megy a kínai szárazföldről.
 
M

molnibalage

Guest
Erről beszéltem amikor azt írtam,hogy Kína ha akar bármit is akar akkor el kell foglalnia azokat a kis szigeteket és Tajvant amik bezárják a Kelet-kínai-tengerre.Ha a felrajzolt körök területét akarod birtokolni de minimum kizárólagosan ellenőrizni,ami egyértelmű célja Kínának az nem megy a kínai szárazföldről.
Lefejelem az asztalt.
Ennek mi a búbánatos köze van ahhoz, hogy a szerinted konvojokhoz nem elég a CVN...?
 
M

molnibalage

Guest
Nem nem elég,hanem nincs elég.
Még mindig nem látok semmiféle érvelést

Könyörgöm, felvázolnád, térképen rajzolva, hogy hova kellene a CVN, mi ellen és milyen eszközzel...?
Ha nincs ASW heli a CVN-en, akkor kvázi nulla ASW képessége van egy CVN-nek. Tehát erre a célra nem jó. A CBG saját magát és a CV-t védi.

A Csendes-ócánra kijutáshoz a kínai H-6-nak -mert más nincs - nézd már meg milyen légtéren kéne kijutnia. Ezt hogyan képzeled el...?

Guam, Okinava és Oszan köré képzelj kb. 600 km-es kört. Ezekről a helyekről a 3 pótossal repülő F-15C is 2 órás CAP-et tud tolni + utántöltés a levegőben. Nem, nem kell kínai irányban, de csak kört tudok gyorsan rajzolni. Egy CFT-s F-15E 3 órásat.

Tajvan felett nem repül át egy darab H-6 sem. Ha Tajvant kerülöd, akkor Okinaváa futsz bele, a másik irányba meg Guamba.

Ha feláldozol kb. 30 percnyi utazás kerót (800 km/h táján van az utazósebesség), akkor 800 km-es (sárga) távolságokat kapsz.
Kínai vadász itt nem lesz, szóval tartalék váratlan légi harcra nem kell. Szubszonikus H-6 lelövése a cél.

Már első körben az homályos, hogy a kínai partoktól 2000 km+ távolságban te mivel kívánod a célpontot megtalálni és nyomon követni. Erre sem kaptam választ eddig.

Ha mondjuk csak két CVN bóklászik erre 8 db E-2-vel és a környező támaszpontokon mondjuk csak 8-10 db E-3 van, akkor elkezdek pislogni, hogy mi értné el valaha a Csendes-óceánt...

Kína a saját partja közelében eszementen erős. Area denial SAM-ek, vadászok garmadája ls hajók.
800 km-re attól meg eszementen 0 közelébe zuhan a légi kapacitása a topográfia és a harcászati realitások miatt. Mert azon túl mozog elég magabiztosan a US Navy és a USAF közösen.

J3mn8ym.png
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Még mindig nem látok semmiféle érvelést

Könyörgöm, felvázolnád, térképen rajzolva, hogy hova kellene a CVN, mi ellen és milyen eszközzel...?
Ha nincs ASW heli a CVN-en, akkor kvázi nulla ASW képessége van egy CVN-nek. Tehát erre a célra nem jó. A CBG saját magát és a CV-t védi.

A Csendes-ócánra kijutáshoz a kínai H-6-nak -mert más nincs - nézd már meg milyen légtéren kéne kijutnia. Ezt hogyan képzeled el...?

Guam, Okinava és Oszan köré képzelj kb. 600 km-es kört. Ezekről a helyekről a 3 pótossal repülő F-15C is 2 órás CAP-et tud tolni + utántöltés a levegőben. Nem, nem kell kínai irányban, de csak kört tudok gyorsan rajzolni. Egy CFT-s F-15E 3 órásat.

Tajvan felett nem repül át egy darab H-6 sem. Ha Tajvant kerülöd, akkor Okinaváa futsz bele, a másik irányba meg Guamba.

Ha feláldozol kb. 30 percnyi utazás kerót (800 km/h táján van az utazósebesség), akkor 800 km-es (sárga) távolságokat kapsz.
Kínai vadász itt nem lesz, szóval tartalék váratlan légi harcra nem kell. Szubszonikus H-6 lelövése a cél.

Már első körben az homályos, hogy a kínai partoktól 2000 km+ távolságban te mivel kívánod a célpontot megtalálni és nyomon követni. Erre sem kaptam választ eddig.

Ha mondjuk csak két CVN bóklászik erre 8 db E-2-vel és a környező támaszpontokon mondjuk csak 8-10 db E-3 van, akkor elkezdek pislogni, hogy mi értné el valaha a Csendes-óceánt...

Kína a saját partja közelében eszementen erős. Area denial SAM-ek, vadászok garmadája ls hajók.
800 km-re attól meg eszementen 0 közelébe zuhan a légi kapacitása a topográfia és a harcászati realitások miatt. Mert azon túl mozog elég magabiztosan a US Navy és a USAF közösen.

J3mn8ym.png
Tényleg olyan nehéz elolvasni és megérteni amit írok?Szerinted ha azt írom,hogy el kell foglalni Tajvant és a kis szigeteket,hogy kijusson az óceánra Kína a Kelet-kínai-tengerről akkor olyan túl sok opció nincs,hogy melyik szigetekről beszélek kis szigetek alatt...És ha már elfoglalták ezeket akkor nyilván használni is fogják...
 
M

molnibalage

Guest
Tényleg olyan nehéz elolvasni és megérteni amit írok?Szerinted ha azt írom,hogy el kell foglalni Tajvant és a kis szigeteket,hogy kijusson az óceánra Kína a Kelet-kínai-tengerről akkor olyan túl sok opció nincs,hogy melyik szigetekről beszélek kis szigetek alatt...És ha már elfoglalták ezeket akkor nyilván használni is fogják...
És ezt az elfoglalást hogyan képzeled el, ameddig a US ottan van?
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 700
28 127
113
Flight International éves összefoglalója a világ légierőinek aktív állományát és állapotát illetően, jó sok táblázattal körítve
 
  • Tetszik
Reactions: Cifu
M

molnibalage

Guest
Flight International éves összefoglalója a világ légierőinek aktív állományát és állapotát illetően, jó sok táblázattal körítve
Vannak benne népmesei elemek, mint a MiG-29 gépek mennyisége. Szerintem.
 
M

molnibalage

Guest
Not Found-ot ír.
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, mert nekem behozza a Firefox úgy, hogy nem vagyok bejelentkezve az sg-re, csak egy random nem regelt userként is bejött nekem a link.

Így?

Ha nem,, akkor csak menj be az SG.hu Haditechnikai fórumra és 18:29-kor posztolták ma oda.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 326
76 964
113
Nem tudom, hogy mit lehetne tenni, mert nekem behozza a Firefox úgy, hogy nem vagyok bejelentkezve az sg-re, csak egy random nem regelt userként is bejött nekem a link.

Így?

Ha nem,, akkor csak menj be az SG.hu Haditechnikai fórumra és 18:29-kor posztolták ma oda.
Így is not found,megoróbálom csak simán.