1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Nem tudom, hogy ez micsoda, de légi harcászatnak mindenképpen "érdekes" :)

Van belőle elég sok rész.

fishbed and fonak9 like this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Tiszta sor. Csak mivel véletlen terep egyenetlenség bárhol lehet nem vagyok benne biztos, hogy ez elég. Meg, ha valaki nem a 60 hanem a 30 métert célozza meg...
    Mert a CM-ek ott repülnek. Mondjuk ember nincs rajtuk.
    Majd lesz F-111 interjú összefoglaló. (Asszem anno elamradt).* A HARD beállításon 1G-4G rántásokat csinált a robotpilóta...

A települések felett úgysem repülnek, tehát elvileg magas épületekben nem akadhat be a gép. Főleg, ha éjjellátóval repülnek. Gondolom ezért volt a FLIR backup az F-16C Block 40/42 gépeken vagy a TFR esetleges hibája miatt, hogy ne legyen azonnali mission abort. Eddig legtöbb helyen visual backupként hivatkoztak a FLIR-re.
    Csak F-111 tudomásunk szerint soha nem állt bele a földbe TFR hiba miatt és akkor nem volt ilyen backup. Csak, ha TFR hiba volt, akkor mentek haza.

*Egészen érdekes dolgokról mesél a pilóta. Kis spoiler előre. A Red Flag-en az ő idejében nem volt éjszakai repülés. Semmi.
    Most van? Gondolom az összeütközés miatti biztonsági szabályok miatt nincs, ha nincs.
    Viszont ez oda vezetett, hogy ő azt mondta, hogy volt az éjszakai csapásmérő TFR-rel...
    ...amivel nem repültek éjszaka gyakorlás közben. Öööö, izé. Pislogtam egy sort hallgatás közben. Na de elég a spolierekből. ;)

Na és ez a bibi. Potenciálisan ellenséges vagy olyan terület fölé, ahova nem engednek be csak más forrásból származó térkép van...

3. molnibalage

4. Roni

Roni Well-Known Member

Jó butaság, az f-35-ről hol maradt a vontatott csali ?

5. molnibalage

Hogy mit tudtak és mit gondoltak a jövő fenyegetéseiről 1949-ben a szovjetek.

fishbed, Terminator and emel like this.
  6. dudi

dudi Well-Known Member

Ez mi?

7. molnibalage

Nem hittem volna, hogy egy ennyire egyszerű diagramot magyarázni kell...
    • X-tengely, a célpont sebessége.
    • Y-tengely a célpont magassága.
    • Benne a pöttyök az adott típusok paraméterei.
    A burkológörbe mutatja az 1949-es célok határait.
    Aztán az 1960-as a becslés, hogy jönnek a szuperszonikus célok is majd.

Ez az 1G performance envelope egyébként. HTÖ 741. oldalán is ezeket látod F-16-ra.

Rotten878 likes this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Nem ismerema cirill betűket.Számomra ebből csak a tipusok derültek,de az,hogy a tengelyek mit jelölnek az nem.

9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Dudi, te cirillizálatlan vagy.
    :D

fip7, gacsat, boki and 11 others like this.
  10. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Fiatal vagy :D

svajcibeka and LMzek 2.0 like this.
  11. molnibalage

Epic, epic.
    Én amúgy 37 vagyok és igaz, hogy 1 évig tanultam 2011-12-ben, de azelőtt is egy km/ bárm van utána, mondjuk úgy, hogy elég egyértelmű...

Kis előnézet valamiből. Eszméletlen durva lesz. ;)

12. molnibalage

Nah, akkor megcsináltam a kiterjesztett változatát is. Szándékosan nem rajzoltam meg úgy, hogy az SR-71 ráférjen, hogy jelképesen lelógjon a lapról. Vagy illene teljesen?

fishbed, Rotten878 and emel like this.
  13. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

U-2-est még hozzáadhatnád, hogy teljes legyen a kép.

molnibalage and Rotten878 like this.
  14. molnibalage

Posztolás után jutott eszembe. Rajta lesz, majd ott és ahova szánom. ;)

15. dudi

dudi Well-Known Member

Ehez a diagrammhoz hozzá tudod társítani a különböző légvédelmi rendszerek görbéit?

16. molnibalage

Nem.
    Úgy látom, hogy a hasonló kinézet miatt összekevered dolgokat..
    A HMZ görbék azok magasság és távolságról szólnak, de adott sebesség paraméterig érvényesek. A két diagram nem egymásba transzformálható emiatt.
    A HMZ diagramokra tudsz felrajzolni gép pályákat legfeljebb.

fishbed, Rotten878 and dudi like this.
  17. molnibalage

Meg az AGM-28 és AGM-69 és low level CM is rámegy majd.
    Mondjuk úgy, hogy ez lesz a másik lelke annak, amit csinálok.

18. Rotten878

Rotten878 Active Member

Ez a diagram szerintem külön érdekes lehetne maximális/vagy estleg normál fegyverterheléssel számolva is.
    Ezek aerodinamikailag tiszta adatoknak tűnnek.
    De így is iszonyat látványos különbségek vannak :)

19. molnibalage

Nem, nem, ezek a fegyverterheléssel ezek az értékek.
    A B-58 tudna magasabban repülni, csak akkor lassabb.A B-52 is tudna magasabban, csak lassabban.
    Tessék ezt böngészni. ;)
    http://www.alternatewars.com/SAC/

A B-70-nél sokkolódj milyen távon tartotta volna az M2.0 feletti sebességet. Egy SR-71 közeli gép sebességben úgy, hogy messzebbre megy és sokkal nagyobb hasznos teher. Na, ebből sejthető mibe fájt volna...

Ja, és nem lett volna annyira könnyű célpontja a SAM-nek és a MiG-25-nek sem, az egy városi legenda. 1970-ben kb a maroknyi Sz-200 tudta volna max. lelőni. Semmi más. És az is igen szerény HMZ-vel.

Csak egyetlen század B-70 árából sanszosan legyártották az összes AGM-28 és AGM-69-et...

fip7, fishbed and Rotten878 like this.
  20. Rotten878

Rotten878 Active Member

B-58 esetén lepődök meg inkább, úgy tudtam terveztek hozzá egy "fegyvertartályt" de azzal is csökkent a sebessége a diagrammon feltüntetett érték alá.

Ezen oldal megosztása