1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. Terminator

Terminator Well-Known Member

2. Roni

Roni Well-Known Member

És mikor áll hadrendbe az orosz cucc programozható lőszerrel? :)

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Én azt hittem egészen másfajta célok ellen kellett a "Prompt Global Strike". Mert ilyen célok ellen miért az "időlimit"? Nem időérzékeny cél pl. a Boeing üzeme, az nem megy sehova...

4. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

fishbed likes this.
  5. gacsat

gacsat Well-Known Member

6. Roni

Roni Well-Known Member

A tagnak mi a véleménye a videorol? Miről magyaráz?
    Azért nem egy fotelszaki hanem valódi pilóta.

7. blaze

blaze Active Member

Az, hogy a videó egy értéktelen propaganda. Látványos, de nincs semmi tartalom.. össze vissza vágások, a HUD / MFD képnek köze nincs a repülési szituációhoz, a hanganyagnak sincs túl sok köze az eseményeknek, és összességében nem lehet ez alapján egyáltalán elemezni, hogy mi történt, mert egyszerűen nem mutatnak semmi összefüggőt.

Normális dogfight felvételen elejétől végéig látod mi történt, még ha csak egy sima HUD felvétel is van, viszonylag jól lehet következtetni, hogy mi történt.. de ez nem jó semmire.

KoviUbi, fishbed, Roni and 1 other person like this.
  8. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Tegnap este végig néztem. Mover arról beszél, hogy a HUD és a gép mozgása még köszönő viszonyba sincsenek. Amúgy azt is mondja, hogy a beszélgetések azok nagyon hasonlóak az amerikaihoz és nincs is vele gond, de azt is elmondja, hogy a világon tuti egy légierő sem fog reális videót feltenni légiharc gyakorlatokról. A gépről magáról nem mond semmit.

endre, KoviUbi, fishbed and 1 other person like this.
  9. molnibalage

10. dudi

dudi Well-Known Member

Adjon nekem valaki logikus magyarázat arra,hogy a haderőnemek koppra ugyan azt miért nem ugyanannyiért veszik.

endre likes this.
  11. molnibalage

Mert eltérő szolgáltatások is járhatnak hozzá. Pl. máshova kell szállítani és azt beépítik a darabárba.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Ezek nagyon durva kölönbségek olyan fegyverek eseteben is amik évek óta rendszerben állnak nagy tömegben így igazából nem nagyon lehet semmilyen +költség csak a fegyver ára.Vagy úgy gondolod,hogy 15-20 év és több ezer átadott SDB I után az AIR FORCE-nak vagy a NAVY-nek bármilyen olyan supportra szüksége van a bombák használatához ami ekkora különbséget eredményez a darabárban?

endre likes this.
  13. molnibalage

Nem korrpció az egész világ.
    Mondom, ha máshova kell szállítani valamit, az befolyásolja az árat.
    Senki sem mondta, hogy minden támaszpont egyenszilárd ma, hogy képes kezelni és karbantartani pl. az SDB II-őt. Itthon pl. Pápa és Kecsó egyenszilárd? Nem. Ott sincs kolbászból a kerítés és az SDB II pl. egy új dolog.

stb.

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nem SDBII-t írtam.Azt pedig kizártnak tartom,hogy 15-20 év alatt nem sikerült nekik mindenhol kiépíteni egy bomba tárolásához es üzembentartásahoz kellő infrastruktúrát.Amikor az SDB megjelent kolbászból volt a kerítés.Azt meg végképp nem vagyok hajlandó elhinni,hogy a szállítási költségek eredményeznek akár 100.000 Dolláros különbségeket a darabárban.

endre, fishbed and emel like this.
  15. emel

emel Well-Known Member

Viszont a 25-20 év alatt jelentkező, és még véletlenül sem csökkenő bér-különbségek biztos hogy plusz árként jelentkeznek! Jimmyt ritkán érdekli, hogy mit gyárt, őt az érdekli hol kap több dollárt. Ha pl. a repülőgyártásban, a villanyautók gyártósorán vagy a luxus-jachtokat építve többet kap mint a bombagyárban, egyik reggeltől szívfájdalom nélkül irányt módosít. Szóval ha meg akarják tartani a munkaerőt, akkor többe kerül a gyártás már csak a több bér miatt IS ... meg esetleg több profitot akarnak a befektetők is.

16. dudi

dudi Well-Known Member

Ez ok de pl az AMRAAM darabja majd 100.000 dollárral drágább az egyik haderőnemnek mint a másiknak....(ugyanabban az évben)

endre likes this.
  17. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

18. molnibalage

Ezt csak úgy, kis szélsőséges aerodinamika.

fishbed and Gaudi like this.
  19. molnibalage

Ezt most sajnos nincs kapacitásom összefoglalni, és még végig se hallgattam.

Pocok75, fishbed, emel and 2 others like this.
  20. molnibalage

Ez vajh melyik évre vonatkozhat és mennyire pontos?
    A 173 hadosztályban kb. még az Urálon túli alakulatok is benne vannak a harmadik vonal és ott is a hordó alja színvonal...
    Az első vonal meg kb. az, ami az ábrán van...

Ezen oldal megosztása