Összefoglaló a légvédelmi eszközök működéséről...

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Azért az kurva gáz, hogy repülős témákban csinálsz vidiket, és nem tudod, hogy az AGM-65-ös szovjet megfelelője a Kh-25 volt.... :(
Kh-25/25ML lézeres félaktív; Kh-25MT televíziós vezérlés ; Kh-25MTP hőkeresős televíziós vezérlés ; Kh-25MP ARM rakéta.

Nagyobb méretben meg ott volt a Kh-29L/T!
L mint lézer, T mint televíziós... Mindezt 1980-ban, csak, hogy megértsd ;)

Itt pont ukránok lövöldöznek a Kh-25ML-el:

Kh-29T:


Ez mondjuk faszság a részükről, viszont ahogy nézem legalább eltalálták a célt. (Akármiis volt az)
És ez hogy a faszba jön a célazonosítás kérdéséhez ?
Na basszad már fel te is az agyam...

A kommented is faszság, mert melyik AGM-65-nek melyik H-? Mert többféle harci rész és többféle vezérlés is volt.
Részemről asszem ignore on lesz, ha folytatod tovább ezt a személyeskedéssel összekapcsolt ámokfutást.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba
M

molnibalage

Guest
Nem akarlak megbántani de abból a mágikus F-15E-ből is leperecelt jó pár légvédelmi tűztől.
Olyan komoly légvédelmek szedték le őket akik S-125 Nyevával értek el sikereket ellene.
Ehhez képest az ukránoknak BUK/S-300-van. Lényegében nem ugyan az a dimenzió, mint az S-125-ös.
Ennek megfelelően sokkal nagyobb veszélyben van a Su-34-es, mint mondjuk az F-15E az öbölháborúban, vagy az F-15S jemen felett.
Kettő és légvédelmi rakétáktól. nem AAA vagy MANPAD.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
A kommented is faszság, mert melyik AGM-65-nek melyik H-? Mert többféle harci rész és többféle vezérlés is volt.
Pont mint a Kh-25-nél... Felsoroltam az altípusokat. Az AGM-65-nél is meg volt tudtommal a televíziós és a lézeres vezérlés is.
(Szerintem ARM nem volt, de annak utána kellene nézni)
 
M

molnibalage

Guest
Pont mint a Kh-25-nél... Felsoroltam az altípusokat. Az AGM-65-nél is meg volt tudtommal a televíziós és a lézeres vezérlés is.
(Szerintem ARM nem volt, de annak utána kellene nézni)
Megisméltem, ennek mi a búbánatos fasz köze van a célazonosítás kérdéséhez?
Az rakéta típusok terén semmiféle pontosítást és újat nem mondtál és annak semmi köze ahhoz, hogy honnan tudok, hogy KIRE és nem MIRE lősz.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
Megisméltem, ennek mi a búbánatos fasz köze van a célazonosítás kérdéséhez?

Miért, az 1999-es AGM-65 videónak mi köze van hozzá?
Gurul egy teszt tank a semmi közepén, repül egy repülő, látja TV-n, hogy ott gurul egy tank, ráfixálja a TV-s rakétát, kilövi majd az önmagát célra vezeti.
Én ott például ennyit látok.
Mitől lenne ez másként az Szu/Oo technika esetén? o_O
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
M

molnibalage

Guest
Pont mint a Kh-25-nél... Felsoroltam az altípusokat. Az AGM-65-nél is meg volt tudtommal a televíziós és a lézeres vezérlés is.
(Szerintem ARM nem volt, de annak utána kellene nézni)
Amúgy meg sikerült faszságot írni, mert az INFRAVÖRÖS kamerát AGM-65D-t sikerült összevetnet a TELEVÍZIÓS kamerát Kh-29T-vel.
A TV-s AGM-65 változat az az A/B volt. Nézzed meg kérlek az IOC.

De nem baj, most már nem csak harckocsis témában sikerült orbitálisan mellélőni....

Miért, az 1999-es AGM-65 videónak mi köze van hozzá?
Gurul egy teszt tank a semmi közepén, repül egy repülő, látja TV-n, hogy ott gurul egy tank, ráfixálja a TV-s rakétát, kilövi majd az önmagát célra vezeti.
Én ott például ennyit látok.
Mitől lenne ez másként az Szu/Oo technika esetén? o_O
Megmutattam két videón a felbontást.
Senki nem az alapján tüzel, hogy mi a cél körvonala. A célkörzet adott, ahol van cél, amit szélőnek. Ami rehélhetőleg jó infó alapján nem saját.
Erről meg a második videót szól.

Azért cuki, hogy két összetett modat megértése nem megy, majd behozol egy más témát, ahol még sikerült hülyeséget is beszéni.
A 80-as évek csúcs önvezérlő kis hatótávolságú AGM-e az AGM-65D2 IC kamerával és volt és nem az 1980-s csak nappal használható, látható fényes H-29T.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
Amúgy meg sikerült faszságot írni, mert az INFRAVÖRÖS kamerát AGM-65D-t sikerült összevetnet a TELEVÍZIÓS kamerát Kh-29T-vel.
vs.
Azért az kurva gáz, hogy repülős témákban csinálsz vidiket, és nem tudod, hogy az AGM-65-ös szovjet megfelelője a Kh-25 volt.... :(
Kh-25/25ML lézeres félaktív; Kh-25MT televíziós vezérlés ; Kh-25MTP hőkeresős televíziós vezérlés ; Kh-25MP ARM rakéta.
khmmm...
Amúgy az infravörös is IR televíziós, de mindegy :rolleyes:

De nem baj, most már nem csak harckocsis témában sikerült orbitálisan mellélőni....
Mivel is lőttem mellé, drága Balázs?

Azért cuki, hogy két összetett modat megértése nem megy, majd behozol egy más témát, ahol még sikerült hülyeséget is beszéni.

Azért cuki, hogy a személyeskedésben te is fekete öves vagy....
 
M

molnibalage

Guest
vs.

khmmm...
Amúgy az infravörös is IR televíziós, de mindegy :rolleyes:


Mivel is lőttem mellé, drága Balázs?



Azért cuki, hogy a személyeskedésben te is fekete öves vagy....
A TV látható fényben dolgozik. Az IR nem = TV.

IGnore on.
Csá. Kurvéára elegem van.
 
  • Vicces
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
@molnibalage .
Kérdés.
Akkor ezek a korai TV-s cuccok csak nappal voltak alakmazhatóak ha jól értem?
Éjjel nem.
Igen, amikor egy normális forrás értéssel TV-ről beszél, akkor az a látható fény.
Az IR kamera az nem TV.

Az F-111F Pave Tack rendszere infavörös volt.
Addig a Szu-24M-en lévő cucc ellenben TV kamera, éjszakai képességet nem adott.

Ebben az F-111 résznél szó esik erről.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 541
14 304
113
Igen, amikor egy normális forrás értéssel TV-ről beszél, akkor az a látható fény.
Az IR kamera az nem TV.

Az F-111F Pave Tack rendszere infavörös volt.
Addig a Szu-24M-en lévő cucc ellenben TV kamera, éjszakai képességet nem adott.

Ebben az F-111 résznél szó esik erről.
Tehát az AGM-65B-t csak nappal indítgathatták, éjszakai indításra az AGM-65D volt csak képes.
Így értem megvan a különbség,ok.
És akkor pl LDGP Mk84-et is csak nappal tudták dobálni. Ugye az is TV-s. Igaz nem rakáta, de ezekszerint a célzási metódus megegyező.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Tehát az AGM-65B-t csak nappal indítgathatták, éjszakai indításra az AGM-65D volt csak képes.
Így értem megvan a különbség,ok.
És akkor pl LDGP Mk84-et is csak nappal tudták dobálni. Ugye az is TV-s. Igaz nem rakáta, de ezekszerint a célzási metódus megegyező.
Az A-10 igen, csak nappal.
Az F-111F tudta éjszaka használni az Pave Tack-kel az Mk-84, de az ugye csak a célzási hely középpontjához kellett.
Az F-111E is tudott éjszaka Mk-zni, de csak radarral célozhatott. Az F-111F látta mit céloz be.

Az El Dorado Canyon alatt az A-6E TRAM gépek kismagasságon bombáztak Mk-82SE.vel a FLIR toronnyal célozva.
 
M

molnibalage

Guest
"Maverick D replaced the electro-optical guidance with an imaging infrared system which doubled the practical firing distance and allowed for its use at night and during bad weather. "
Az infravörös képalkotó ezek szerint nem TV.... :rolleyes:
Soha nem mondtam, hogy TV, te most komolyan azt hiszed, hogy nem tudom, hogy mi az AGM-65D amikor videóban is megmutattam bazdmeg...,


Süket vagy vagy vak?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
Süket vagy vagy vak?
És még mindig megy a személyeskedés.

Nem akarom elrontani a kedved, de ami képet alkot és rögzít az fényképezőgép/kamera. Hullámhossztól függetlenül.
Ha ezt továbbítod elektromos/fényalapú jelként és ezt a jelet egy eszköz visszalakítja képpé amit te meg tudsz nézni az TV, függetlenül attól, hogy milyen hullámhosszon van rögzítve a kép.
Az IR képalkotós rakéták is TV-sek, csak nem a látható hanem az IR hullámhosszon dolgozzák fel a jeleket, de ugyan úgy képet alkotnak és ugyan úgy valamilyen kontraszt alapján vezetik rá magukat a célra.
Az UV-s rendszerek is így működnek.

És az igazán dühítő az, hogy ezt szerintem te is tudod, csak valamiért beleálltál a dologba.
(Gondolom mert az oroszcikiző AGM-65D-s videó+szöveg berakása közben elfelejtkeztél arról, hogy az SZU-nak/Oroszoknak is voltak/vannak hasonló cuccaik, amikor meg szóltam róla besértődtél....)

 
M

molnibalage

Guest
És még mindig megy a személyeskedés.

Nem akarom elrontani a kedved, de ami képet alkot és rögzít az fényképezőgép/kamera. Hullámhossztól függetlenül.
Ha ezt továbbítod elektromos/fényalapú jelként és ezt a jelet egy eszköz visszalakítja képpé amit te meg tudsz nézni az TV, függetlenül attól, hogy milyen hullámhosszon van rögzítve a kép.
Az IR képalkotós rakéták is TV-sek, csak nem a látható hanem az IR hullámhosszon dolgozzák fel a jeleket, de ugyan úgy képet alkotnak és ugyan úgy valamilyen kontraszt alapján vezetik rá magukat a célra.
Az UV-s rendszerek is így működnek.

És az igazán dühítő az, hogy ezt szerintem te is tudod, csak valamiért beleálltál a dologba.
(Gondolom mert az oroszcikiző AGM-65D-s videó+szöveg berakása közben elfelejtkeztél arról, hogy az SZU-nak/Oroszoknak is voltak/vannak hasonló cuccaik, amikor meg szóltam róla besértődtél....)
Hol mondtam mást....?
Beteszem az képalkotós = IR kamerás AGM-65D-t, erre pattogsz a semmin.

Majd jössz a televíziós szovjet cuccokkal, mint valami elsőség, amikor nézzed már meg az AGM-65A és B dátumát.

Az IR rakétáknál hányszor magyaráztam el szerinted a non imaging és az előtte levő összes tecnikát?

Feltűnt a HTÖ tartalmat az utóbbi majd öt évben,..?

Bocsánat, de a hülyeségpufferem küszöbe mostanság alacsony.

Főleg úgy, hogy az egész történet azzal indult, hogy megmutattam KÉP ÉS HANGANYAGGAL, hogy az ID mit jelent.
Nem azt, hogy "nézd T-72B, akkor ellenség", hanem "ott az épületnektás tűnő dolog körül céljelk". Válasz. "Igen, az a cél".

Kapaszkodj meg, ma is ez van.
Data link, SAR radar, GPS koord. alapján odanéz a TGP és lát valamit. De nem az alapján meg a tűzparancs, hogy akkor az milyen hk tíus.
Ezzel csak a mennyiség és helyzet pontosítása van ma is.

Ha ez zl méretű erőt lász és neked nincs egy századod se ott = ellenslég.
Ha van ott önjáró tüzérségnek látszó izé, amikor neked nincs = ellenség stb.

Nem úgy megy, ahogy te felvázoltad, hogy hnmmmmmmmmmmmmmmmmm. ez T-64BV és nem T-72B, akkor ellenség.
SOHA NEM IS MENT ÍGY. SOHA NEM IS FOG.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
Beteszem az képalkotós = IR kamerás AGM-65D-t, erre pattogsz a semmin.

Konkrétan nekem címezted a hozzászólást :D
Én meg reagáltam ;)

Majd jössz a televíziós szovjet cuccokkal, mint valami elsőség, amikor nézzed már meg az AGM-65A és B dátumát.

A kiemeltet te halucináltad hozzá valószínűleg, vagy lapozz vissza ha rosszul emlékszel ;)
Jeleztem, hogy a túloldalt (SZU) két méretben is voltak hasonló cuccok a 80's években.
Szóval amit betettél videót abban semmi bombasztikus nincs, nagyjából az SZU-ban is megvolt a képesség.

Az IR rakétáknál hányszor magyaráztam el szerinted a non imaging és az előtte levő összes tecnikát?
Mégis sikerült belém állni ez ügyben.... Aztán csak kiderült, hogy te is úgy tudod , mint én.

Főleg úgy, hogy az egész történet azzal indult, hogy megmutattam KÉP ÉS HANGANYAGGAL, hogy az ID mit jelent.
Nem azt, hogy "nézd T-72B, akkor ellenség", hanem "ott az épületnektás tűnő dolog körül céljelk". Válasz. "Igen, az a cél".

Kapaszkodj meg, ma is ez van.
Data link, SAR radar, GPS koord. alapján odanéz a TGP és lát valamit. De nem az alapján meg a tűzparancs, hogy akkor az milyen hk tíus.
Ezzel csak a mennyiség és helyzet pontosítása van ma is.

Ha ez zl méretű erőt lász és neked nincs egy századod se ott = ellenslég.
Ha van ott önjáró tüzérségnek látszó izé, amikor neked nincs = ellenség stb.

Nem úgy megy, ahogy te felvázoltad, hogy hnmmmmmmmmmmmmmmmmm. ez T-64BV és nem T-72B, akkor ellenség.
SOHA NEM IS MENT ÍGY. SOHA NEM IS FOG.

Akkor meg áruld már el, hogy mit fikázod részinformációkra hagyatkozva az orosz légierő tevékenységét?
Mert, alig látunk videókat, azokban meg minden is van.
Elmondtam, hogy célazonosítási gondjaik vannak. Nem véletlenül az alacsonytámadó gépek és helikopterek viszik a tűztámogatás nagyrészét.

Ahhoz, hogy ez ne így legyen 100%-os valós idejű BMS rendszer kellene minden járműre is. Ilyen meg a világon jelenleg senkinek sincs!
Azt se tudjuk mivel járna egy ilyen rendszer rádióforgalmazása, vagy milyen hatással van rá az EW vagy a jelhamisítás stb....
Szerintem fingunk nincs róla....
A jenkiknek is addig nagy a pofája amíg bohóc ellenségek ellen küzdenek. Nem véletlenül nem álltak bele Iránba annó...
 
M

molnibalage

Guest
Konkrétan nekem címezted a hozzászólást :D
Én meg reagáltam ;)



A kiemeltet te halucináltad hozzá valószínűleg, vagy lapozz vissza ha rosszul emlékszel ;)
Jeleztem, hogy a túloldalt (SZU) két méretben is voltak hasonló cuccok a 80's években.
Szóval amit betettél videót abban semmi bombasztikus nincs, nagyjából az SZU-ban is megvolt a képesség.


Mégis sikerült belém állni ez ügyben.... Aztán csak kiderült, hogy te is úgy tudod , mint én.
Semmi köze az egész poszthalmodnak ahhoz, ami a téma volt...
A célzonosítás kapcsán írtál kapitális hülyeséget, majd aztán mindenéle hülyeséggel szemetelted tele a fórumot, amit senki nem kérdezett.
És ott is hülyeséget mondtál. A H-29T alapváltozata TV-s. Ami akkor készült el, amikor már az IIR AGM-65 volt fejlesztés alatt és az AGM-65A vagy 10 éves volt.

Akkor meg áruld már el, hogy mit fikázod részinformációkra hagyatkozva az orosz légierő tevékenységét?
Milyen részinfó? Látod PGM-ek tömeges bevetését. Nem.
Szíria és béke fotókon ment a folyamatos mentegetés, hogy gyakorlásra jó az UB is.
Aztán élesben is ezzel mennek...
Meztelen a király, csak egyesek gyomra ezt nem veszi be. FAB-ozgatnak UB-zgatnak.
Csak azért nem Angola utánérzés, mert a platfrom fejlettebb, de ez egy felfelé kerekített F-111E/D/F...
Mondom, mintha egy USAF-os F-15E egy neer peer ellenféle ellen Zunizgatna...
Nézne rád hülyén a USAF-es pilóta.

Ott itt tartanak.
main-qimg-04dc4020946ea66764472e6f3b76d986-lq

Elmondtam, hogy célazonosítási gondjaik vannak. Nem véletlenül az alacsonytámadó gépek és helikopterek viszik a tűztámogatás nagyrészét.
Amik semmivel sem állnak jobban ezen a téren. Szerinted 1-2 fokos rálátással könnyebb annak eldöntése, hogy mit látsz vagy 10-20 fokos magasabban repülve? Nézzél már Pave Tack felvégteleket a múltbol a hajító bombázásánál...

Azért mennek alacsonyan, mert az area denial SAM miatt nincs nagyon más lehetőség. Nem a VID miatt.
A szezon kevered a fazonnal.

Ahhoz, hogy ez ne így legyen 100%-os valós idejű BMS rendszer kellene minden járműre is. Ilyen meg a világon jelenleg senkinek sincs!
Azt se tudjuk mivel járna egy ilyen rendszer rádióforgalmazása, vagy milyen hatással van rá az EW vagy a jelhamisítás stb....
Szerintem fingunk nincs róla....
Tehát? A célpont HELYE dönti el mindig, hogy hova tartozik.

Ezért volt a II. vh alatt a hk-ra zászló húzva, ezért voltak kifektetett táblák az frontvonalon, ezért volt baszott nagy zászló a csatahajó méretű célokon is, mert még AZT S KÉPESEK VOLTAK ÖSSZEKEVERNI. Lásd Bismarck. A Sheffield hajtó támadták a csigalassú Swordfishek,.

Ezt összekeverték...
HMS_Sheffield.jpg



Ezzel.

battleship-bismarck-1.jpg


Miért? Mert arra számítottak, hogy az ELSŐ hajó, amibe belebotlanak a B. lesz.
Pedig nem azonosak, se méretben, se semmiben (4x3 háromágyús torony a S. és nem 2x4, mint a B) és mégis...

Na ennyire megbízható a célazonosítás az alapján, hogy mit látsz.
Mindig a HOL a kérdés. De még az is félremegy szabad szemmel, 200 km/h-nál 200 méteres célnál, 0 fedezékkel nappal, hogy melyik melyik.
Úgy, hogy a légvédelem az angol hajón nem is tüzelt.

A jenkiknek is addig nagy a pofája amíg bohóc ellenségek ellen küzdenek. Nem véletlenül nem álltak bele Iránba annó...
Ennek megint mi köze az eredeti témához, ahol hülyeséget mondtál?
Nem értem miért hozol be megint egy más témát. Úgy ötödjére is...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 762
113
Milyen részinfó? Látod PGM-ek tömeges bevetését. Nem.
PGM=Precíziós irányított lövedék
Értem én, hogy nektek ez az SDB , de nem csak ez tartozik ebbe bele!
Javaslom nézd át újra a kapcsolódó topikot rengeteg különféle irányított és precíziós fegyvert használnak!
Jah, a jenkik főleg bombáznak, a ruszkik meg rakétázni szeretnek. Ki mire van ráfixálva....

Amik semmivel sem állnak jobban ezen a téren. Szerinted 1-2 fokos rálátással könnyebb annak eldöntése, hogy mit látsz vagy 10-20 fokos magasabban repülve? Nézzél már Pave Tack felvégteleket a múltbol a hajító bombázásánál...
Na ennyire megbízható a célazonosítás az alapján, hogy mit látsz.

Szerinted az a rohadt nagy Z betű miért került fel a tankokra? o_O

Ennek megint mi köze az eredeti témához, ahol hülyeséget mondtál?
Te hozod fel mindig, hogy bezzeg az USA. :confused:
A bezzeg USA ilyen háborút a II. VH óta nem vívott!
Még az 1991-es Öbölháborúban is vagy 20 év műszaki fölénye volt, meg vagy 10 szeres létszámfölénye a levegőben....
Én tisztában vagyok vele, hogy az USA mindenki előtt jár légiplatformok terén úgy a II. VH vége óta, de a világ többi része nem USA, és már bocsi de f@szság is hozzájuk mérni nem csak az oroszokat de bárki mást is.
Azt, hogy az USA ezzel a fölényével is csak huszadrangú országokat kóstol be az harcászatilag nem mérvadó!
Ehhez képest instant bezzeg USA-ztok folyamatosan. Mindenki hülye aki nem ők :rolleyes:
Fel sem merül bennetek, hogy máshogy más eszközökkel is lehet jól csinálni!
És én ezt érzem problémának. Nagyon egyoldalúan nézitek a világot.
És nem vesztek tudomást arról, hogy két olyan ellenfél harcol akik azonos generációba tartozó fegyverekkel küzdenek.
Az Irak-Iráni háborúban volt utoljára ilyen!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 787
30 565
113
PGM=Precíziós irányított lövedék
Értem én, hogy nektek ez az SDB , de nem csak ez tartozik ebbe bele!
Javaslom nézd át újra a kapcsolódó topikot rengeteg különféle irányított és precíziós fegyvert használnak!
Jah, a jenkik főleg bombáznak, a ruszkik meg rakétázni szeretnek. Ki mire van ráfixálva....




Szerinted az a rohadt nagy Z betű miért került fel a tankokra? o_O


Te hozod fel mindig, hogy bezzeg az USA. :confused:
A bezzeg USA ilyen háborút a II. VH óta nem vívott!
Még az 1991-es Öbölháborúban is vagy 20 év műszaki fölénye volt, meg vagy 10 szeres létszámfölénye a levegőben....
Én tisztában vagyok vele, hogy az USA mindenki előtt jár légiplatformok terén úgy a II. VH vége óta, de a világ többi része nem USA, és már bocsi de f@szság is hozzájuk mérni nem csak az oroszokat de bárki mást is.
Azt, hogy az USA ezzel a fölényével is csak huszadrangú országokat kóstol be az harcászatilag nem mérvadó!
Ehhez képest instant bezzeg USA-ztok folyamatosan. Mindenki hülye aki nem ők :rolleyes:
Fel sem merül bennetek, hogy máshogy más eszközökkel is lehet jól csinálni!
És én ezt érzem problémának. Nagyon egyoldalúan nézitek a világot.
És nem vesztek tudomást arról, hogy két olyan ellenfél harcol akik azonos generációba tartozó fegyverekkel küzdenek.
Az Irak-Iráni háborúban volt utoljára ilyen!
Korea,Vietnám,technikailag kb egy szinten voltak.De legalábbis nem volt elnyomó az USA technikai fölény.Mennyiségi annál inkább.
67 és 73ban meg az arabok több tekintetben is technikailag felértek a zsidókkal
Az orosz mérnökök jók.De az orosz ipar átlagszinvonala már nem annyira.Orosz állam meg képtelen a sereg átlagszinvonalát megfelelő szinten tartani.Ez már a szovjet afganisztáni kalandjában is megmutatkozott.