1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. Fade

Fade Well-Known Member

jogos... node elméletben....

persze az egész téma gyönyörű és valós időben számolhatatlan (nem valós időben is.)

2. Guest

Guest Guest

Gratulálok. Még nem átlagpolgárok számára is jól összeszedted a lényeget. Apród módosításokra van csak szükség, ami tényleg elenyésző.

Kele

3. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

@operátor

Köszi, jöhet a kép!

4. Fisher

Fisher New Member

Ez igen! Nagyon kellemes és hasznos olvasat. :) Köszönjük szépen. Egy hasonlót én nagyon szívesen olvasnék más fegyvernemekről is.

5. Eagle

Eagle New Member

Gratulálok!
    Igazán jól sikerült cikk, megérte elolvasni, nagyon sok hasznos infót tudtam meg. Köszi. Remélem majd még olvashatunk ehhez hasonlókat.

6. molnibalage

A következő cikk már félig kész. ;)

7. sulyid

sulyid New Member

molni

És mi lesz a kövi témája?

8. molnibalage

Manőverező légiharceól bővebben. '60-as évek elejétől napjainkig.

9. sulyid

sulyid New Member

Nem lehet rossz:)
    De miért nem a 50-es évektől?:)

10. molnibalage

A légiharc rakéták megjelenése hozott drámai változást. Azok a '60-as évek elején jöttek, ahogy a SAM is akkor kezdett elterjedni.

11. Guest

Guest Guest

A légiharcokról nekem is van egy félig kész cikkem, amit viszont az első vh-tól kezdtem, mivel a manőverező légiharcnak (dogfight) a legnagyobb szerepe épp az első és második világháborúban volt nagy szerepe majd az aktív BVR rakéták elterjedésével csökkent, illetve megváltozott. Az alapvető dogfight manővereket, a különféle kötelékmanővereket és taktikákat(magassági fölény, nap irányából támadás, kette, rotte, 4 újj, combat box stb.) az első és második világháborús hajózók.

Kíváncsi vagyok mit írsz.. Több könyvet is tudnék ajánlani (elsősorban külföldi kiadásokat, de ahogy olvastam jelen írásodat a forrásaid neked is megvannak.

Kele

12. sulyid

sulyid New Member

Javaslom ha készen van akkor rakjátok ki mind a kettőt.

13. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ha kicsit megkésve is, de gratu a munkáért Molni! :D

Egy megjegyzés, inkább vitaalap egy unalmas délutánhoz, mint adott esetben beleirandó dolog:

-A gépágyúk terén érdekesség, hogy ugye a jelenleg fejlesztés végén / sorozatgyártás elején járó F-35 esetén a B és C verzió nem rendelkezik beépített gépágyúval. Szintén csak érdekesség, hogy bár a gépágyú fontosságát emlegetik folyton a vietnami légi harcokban, a gépágyúval amúgy rendelkező (sőt, eredetileg ez volt a fő fegyverzetük!) F-8 Crusader gépek a 18 elért légi győzelemből mindössze 3-at értek el gépágyúval, a többi 15-öt Sidewinder rakétával lőtték le. Lehet, hogy a gépágyú létszükséglete mégis kissé túlzás volna?

14. sulyid

sulyid New Member

Lenne 1 kérdésem.Nem terveztek-e 1 cikket a mai repülő szimulátorokról?

15. molnibalage

Milyen ma repszim van?

Falcon 4.0 utodai.
    Lock On csalad
    IL-2
    FS csalad
    Rise of Flight
    X Plane

Kb. ennyi..

A Falconhoz ott a kezikionyvem, Mit irjon meg az ember? A tobbirol...?

16. sulyid

sulyid New Member

molni

Ja a többiről.Mondjuk a Lock On családról.Nekem az a kedvencem.Annál már csak a DCS:BS a jobb.

17. molnibalage

Nalam az is a csalad resze, bar szerintem sajnos teljesen eltoltak a fejlesztes iranyvonalàt... :(

18. sulyid

sulyid New Member

Én azt szeretem a lock on készítőjének játékaiban hogy nem játszhatatlanul részletesek hanem pontosan annyira részletesek hogy a szimulátor fanok tökéletesen meglegyenek vele elégedve.Szerintem a ka 50 helyett jöhetett volna mondjuk a f16 is akár de így jobban belegondolva én máig imádom a ka 50-nt bárki bármit mond.

19. molnibalage

Skacok, halott a letöltési link. Kérlek javítsátok.

20. molnibalage

http://www.mediafire.com/?p6fr00we6bton27

Ezen oldal megosztása