1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Készül egy erősen felbővített és javított változata a műnek. Előreláthatólag jó 30-35%-kal hosszabb és még töményebb lesz. Ha ez megvan és még valami más, akkor jöhet vére az F-15. ;)

2. dudi

dudi Well-Known Member

molni

"akkor jöhet vére az F-15. ;)"

Rendes repülőről mikor akarsz írni??? :)

3. sulyid

sulyid New Member

Én szivesen látnék itt egy cikket az izraeli légierőről...

4. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

5. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

6. Puma. Pannon Puma

Puma. Pannon Puma New Member

Ez a cikk egy remek munka !

Több ilyen kellene, aki vállalkozik rá annak sok sikert kívánok !

7. kaktusz

kaktusz Well-Known Member

Ha mar igy lehet :) en meg szivesen latnek pl a Roman legierorol.. hogy valosan mennyit is er ;)

8. dudi

dudi Well-Known Member

molni

biztos,hogy a PDF-ben szereplő képen egy Block 52 kabinja van???Én úgy tudom,hogy a Block 52-esek már három nagy méretű kijelzővel készülnek nem pedig kettő kicsivel.

9. molnibalage

Block 50/52-ből is van már több változat. CCIP előtti, új MFD-s, stb. Bár a Block 52-sem pontos jelzés önmagában. A fotó több éves egy régebbi Block 52-es gépről.

A legtöbb F-16 Block 50/52 a nagyvilágban így néz ki. A lengyel gépek is.

http://htka.hu/2010/11/04/a-raytheon-mfd-i-kerulnek-a-block-30-as-f-16-osokba/

10. molnibalage

Röviden, valószínűleg ilyen vagy hasonló méretű HSI display-jel rendelkező széria gép valószínűleg nincsenek is a Block 60 gépeket leszámítva. Mondjuk arról is inkább grafikák, min fotók vannak...

11. dudi

dudi Well-Known Member

molni

Köszönöm!

12. molnibalage

A régi változathoz voltak egy progival visszajáthaszó filmek mellékelve. Van rá igény? Vagy forgassak velük magyarázó videók? Vagy töltsem fel mindkettőt?

13. Terminator

Terminator Well-Known Member

A 28. oldalon az F14-es fotó látványos, de a törzse alatt mintha egy LGB feje lenne látható, ami nem BVR konfigurációt sejtet.

14. molnibalage

Nem is írtam, hogy BVR konfig van rajta. Attól a gép még BVR király, még ha éppen nincs is rajta AIM-54.

15. Terminator

Terminator Well-Known Member

Rendeben, akkor csak nekem volt furcsa.

16. molnibalage

Bakker, csak sikerült pár témát kifelejteni belőle. A rakéták kinematikai hatótávolsága talán túlságosan szétaprózva van benne.

Az IR légharc rakétánák a hűtést kifelejtettem...

17. solid

solid New Member

Molni

Jó anyag, de ha elfogadsz egy tanácsot, olvastasd el a cikket kiadás előtt olyannal is, aki abszolút nem járatos a témában, de szívességből elolvassa. Sok benne az elütés, betű kihagyás, vagy magyartalan mondat - főleg szóismétlési hiba okán, stb. Ezeken egy "szakavatott" olvasó elsiklik, főleg ha pl. lektorálja is a cikket, mert ő a szakmai részére fog figyelni, de egy "láma" egyből kiszúrja majd a nyelvtani hibákat.

18. molnibalage

Nem hiszem, hogy találok ilyet. Olyan sok már nem lehet benne. A lemilen is alig pár mondatot talált egy szőrösszívű kommentelő társ. :)

19. solid

solid New Member

Gyors pár darab.

<i>Természetesen sok más repüléssel és haditechnikával
    foglalkozó oldal is van magyar nyelven is.</i>

Vagy ki kéne venni az egyik "is"-t vagy egy vessző kéne bele.

<i>. Itt a vadászoknál kakukktojás F-111 és az F-117, min<b>g</b>kettő csapásmérő .</i>

<i>A legmondernebb gépek ma már mindkét funkció egyidejű <b>ellátásráa </b>képesek lehetnek, persze a szárazföldi célok esetén erősen korlátozottan</i>

<i>A légvédelmi célokat azért sorolom a taktikai célok közé, mert bár a szovjet honi <b>légvédelm</b> töménytelen <b>mennyislgű</b> légvédelmi...</i>

<i>Srtatégiai célpont lehet az ellenség politikai, katonai felső vezetése, nukleáris csapásmérő <b>reje</b>,...</i>

<i><b>Brámi</b> jön szeme, azt lelövik.</i>

<i>...az összes fegyverzet elhasználása után hazatérnek, de hívás <b>estén</b> nagyon hamar rendelkezésre állnak. </i>

<i>Elsőként <b>ilyena</b> képességgel az USAF F-15C gépei rendelkezetek 1985-től.</i>

<i>A szovjetek elsősorban a földi rávezetésre támaszkodtak, ezért a gépeknek elvben nem volt <b>elsődelegesen</b> szükséges....</i>

<i>...a földi radarok számára meg a domborzat és a <b>horizon</b> a korlátozó tényező...</i>

<i>A ’70-es évek elején szolgálatban álló amerikai vadászgépek <b>estén</b> –...</i>

<i>Alapvetően két fajta <b>pályagörbéen</b> mozoghat a rakéta.</i>

<i>A vezérlő rendszernek és a számítógépnek bele kellett férnie a rakétába. <b>Ma már ez annyira nem nagy szám, de 40-50 éve nagyon kemény műszaki probléma megoldása volt.</b></i>

Itt a kiemelt mondat második fele, nekem elég "magyartalan". (?)

Itt tartok jelenleg. Ennél több hiba van, csak visszafele átfutva ezeket láttam meg.

20. molnibalage

Ok, jöhet. Ha az egészen így végigmész, így megéri kijavítanom. Nyogodtan írhatod Wordbe ezeket (esetleg oldalszámmal is feltüntetve.) Természetesen a lektorálók névsora is változni fog. Meg, ha már belenyúlok, akkor hozzáírok pár apróságot, ami kimaradt, ez nem lesz több 1-2 oldalnál.

Egyébként azért vannak benne ezek a hibák, mert valamiért ki kellett kapcsolnom a helyesírás ellenőrzést. (Amúgy is csak elgépelést figyeltetek vele) Valamiféle hibát csinált csak ebben a doksiban és betöltés után azonnal összeomlott a progi...

Ezen oldal megosztása