1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Komoly esély van rá, hogy karácsonyig nem tudom azzal a tartalommal megírni, amit terveztem. A közösség akkor is szeretné olvasni, ha mondjuk 10-20-30 oldal "hiányozna" belőle? Néhány héttel vagy hónappal később azokat is hozzáírhatom. Vagy inkább megvárjátok és legyen egyben kiadva az egész egy frissítéssel?

2. arbalest

arbalest Well-Known Member

Én örülnék neki így is, a többit majd hozzáolvassuk. :D

3. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Én inkább egyben szeretném.

4. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Tőlem jöhet most is! mire elolvasom jöhet az update!

5. fishbed

fishbed Well-Known Member

Csak ne szappanopera hosszúságra legyen elnyújtva:)

6. molnibalage

Nem tervezem, de a kommentek fényében akkor, ha nem tudom befejezni a tervek szerint, akkor le fogom zárni ott, ahol éppen tartok.

Pocok75, arbalest and fishbed like this.
  7. wolfram

wolfram Well-Known Member

Nyilván mindig lenne-lesz majd hozzátennivaló... Szóval szerintem rajtad áll, milyen tartalommal akarod kiadni, mivel ennél te elégedett. :) Pár hónap nyilván nem számít (legalábbis nekem), de túl sokáig sem érdemes húzni, mert akkor a végtelenbe nyúlik majd. És időnként, amikor lesz időd/kedved, frissítheted is az új infók szerint.

8. molnibalage

Azért ezt egy ideig nem kell majd frissíteni. 350 oldalnál biztosan hosszabb lesz. ;)

fishbed and wolfram like this.
  9. wolfram

wolfram Well-Known Member

:O

10. molnibalage

Ja, + mellékletek... ;)

wolfram likes this.
  11. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Akkor kezdenek igazzá válni a könyvben leírtak :)

Tcat, Luthero, misinator and 3 others like this.
  12. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Azér' igyekezz vele Molni, mert már olvasnám, nem akarok 2017-ig hülye maradni! :)

Na de komolyan: ezer köszönet Molni az összefoglaló írásáért, részemről szívesen olvasnám Karácsonyig akkor is, ha még hiányoznak belőle részek (úgy sem tudom mind elolvasni egyszerre).

13. molnibalage

Jelenleg két és és fék fő fejezetnek a vége nincs befejezve.
    • Honi légvédelmi rendszerek (nyugaton Patriot + HAWK összesen, de az utóbbiról nem sokat tudok....) Itt néhány üzemmód is ismertetve lesz a harcászati hatásuk miatt az Sz-75/125/200-nál.
    • Csapat légvédelmén az eszközök rövid bemutatása hogy a mennyiség mellett látszódjon a minőség is és abból a képességek.
    • Hajófedélzeti légvédelmi rendszerek (ez nem lesz túl hozzú, mert szovjet oldalon hála istennek átfedés van, a nyugati rendszereket nem részletezem túl, csak egy picit az AEGIS-t, de az ős rendszerekről amúgy sem tudok szinte semmit. Pedig érdekelne, de se forrásom se időm.)
    • A levegő-föld fegyverzet fejezetet ki kell egészíteni, ahhoz sem nyúltam még. Az annyira nem lesz nehéz talán.
    • A SAM rendszerek éles bevetéseinek tapasztalatiról legalább egy rövid részt. Vietnám általánosan és 1972 LIn II, 1973 (JK), 1982 (Falkland + 5. A-I), 1986 (Líbia), 1991 (SV) és 1999 (AF). Kb. ezek a konfliktusok jönnek szóba.
    Ha ezek beleférnének az már jó lenne...

Ami idő hiányában lehet, hogy nem lesz annyira updatelve/leírva, csak később.
    • Papíron levő képességek vs. realizálódás és költségek. Hogyan is lesz egy "darab vasból" képesség egy gépet nézve és aztán rendszerszinten. Ez a generációs besorolás mellé érkezne.
    • TVC vs nem TVC belekülne, mert fontosnak érzem ezt a n+1-ik "szupermanőverezhetőség" után, mert nekem az jött le, hogy a többség nagyon nem érti.
    • A jelenlegi utolsó fejezetet át kellene dolgozni és inkább egy csomó videó kéne, de fizikai képtelenségnek tűnik addig legyártani mindent. Ha át tudnám írni más az is jó lenne. Ez a rész nagyon régi és olyan, amilyen...
    Annyi szabadságom maradt, hogy karácsony előtt is lesz négy szabad hétfőn, de a lektoroknak is van életük. Ezért van a nagy dilemma, hogy akkor mi legyen. A többség ilyen hosszú anyagot csak ünnepek idején tud olvasni.

Meg néha a formázással kell szívni. Fogalmam sincs miért, de pl. most azt csinálta a Word, hogy merő huncutságból egy rakás második szintű fejezetet letolt 3. szintre és átformázta... Imádom, mikor maga a szövegszerkesztő ilyenekkel szivat...

14. molnibalage

Az ilyen képek meg erősen megzavarják koncentrációmat.... :D

15. dudi

dudi Well-Known Member

Az belekerülhet a Falklandos részbe,hogy csupán az európai NATO flották mire mentek volna a 80-as években az szovjet haditengerészeti légierővel szemben?Az ért érdekelne mert a ROYAL NAVY mint a 2. legerősebb flotta akárhogy is nézem lebőgött pár eléggé korlátozott(főleg a nagy távolság és a kevés fegyverzet elsősorban az Exocetek kis száma miatt)Mirageal szemben.Mi lett volna ha egy század haditengerészeti SZU-24 van ott a ráljuk integrált ASM-ekkel?

fip7 likes this.
  16. dudi

dudi Well-Known Member

Bár akkoriban még nem állt rendelkezésre a H-31A csak a H-59 amivel elméletileg támadhatóak hajók is és sebességben sem sokkal marrad el az Exocettől.Vagy próbálkozhattak volna egy H-58-as sorozattal és ha sikerül kiütni a hajófedélzeti radarokat akkor előkerülhettek volna a hagyományos bombák(mint ahogy az argentinok is tették csak ők nem tudták a bombázás előtt részben vagy egészében semlegesíteni az angol légvédelmet radargyilkos rakéták híján).

17. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Egy kis koncentrálóképesség-edző videó :D:D

Luthero likes this.
  18. Szittya

Szittya Well-Known Member

Olvasgattam az rbs23 ról és van egy 72 es alvazra szerelt változat 8 rakétával.A pzl lora is ugyebár 72esre szerelt és a kettőnek ugyanaz az eicsson radarja van mind két rendszer képes link16 ra.
    A Kérdésem az lenne hogyha a két rendszert egyesítésének milyen kepesegei lennének.
    És hogy az ADATS rendszert érdemes lenne e integrálni a rendszerbe az rbs70 helyett? Vagy mellett? Csak mert így egy kvázi potens csapat illetve objektum légvédelmi rendszert kapnánk... és mi lenne ha UMKHONTO er-ir és R dél afrikai 30-60 km s raketajat is integralnank a rendszerbe egy tavolfelderito radarral.
    Vajon mennyire lenne jo rendszer (mert fuggetlen rendszer)

19. Szittya

Szittya Well-Known Member

Bocs nem ide akart menni...

20. molnibalage

Szétcincálták volna őket, ez tény. Viszont egy NATO vs VSz háborúban nem önállóan tevékenykedett volna a US Navy hanem a CSG-g részeként ASW kapacitást adtak volna. Falklandnál azért történt ami, mert nem arra használták a hajókat, amire tervezték őket.

1982-ben H-59 sem volt még rendszerben...

Ezen oldal megosztása