1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Azért ez így kicsit sommás megállapítás.

• A korszerű LGB-nek a szórása néhány láb. A cikkben ennél sokkal nagyobb értékek vannak a vietnámi bombákra.
    • Azoknak profilja sem volt, szabadesés és végkorrekció volt. Ennyit tudtak.
    • INS sem volt bennük, ma van.
    • Az élettartam és műszaki megbízhatóság sincs a cikkben sehol, ami alapján lehetne jobban ítélkezni.
    Csak az lep meg, hogy nem csökkent le az áruk tömeges elterjedésük ellenére sem. Az idő meg lassan már átlép rajtuk, mert a jövő az SDB II féle módszer, GPS + kombinált képalkotás vagy GPS + aktív radar.

2. dudi

dudi Well-Known Member

Ez a korrupció egyik formája:áron felül eladni valamit.

3. molnibalage

Megint ott tartunk, hogy akkor mennyit ér meg egy képesség. Ki határozza meg, hogy mi számít áron alulnak, vagy felülnek? Én meglepődésemnek adtam hangot, te megy egyből korrupciót kiáltasz. Még két bombával is meglehetősen költséghatékony volt pl. az iraki gépek bunkerban szétbombázása. Vietnámi bombákkal az nem ment volna...

4. dudi

dudi Well-Known Member

Az nincs benne egy bomba árában,hogy 10db helyett csak 1 darab kell belőle.

5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hülén hangzik,de benne van.Az olaj árát sem a kitermelés költsége határozza meg önmagában.A piaci árat meghatározza a termelői ár,a kereslet-kinálat,valamint a helyetesitési lehetőség költsége

6. molnibalage

Kis érdekesség. Sivatagi Vihar bevetés statisztika. (A számok szórnak más forrással, de az USAF csak tudja mit csinált...)

Veszteségek, itt is van némi szórás.
    http://www.rjlee.org/air/ds-aaloss/

A lényeg, hogy érdekes módon az F-117-es veszteség aránya az AF-fel együtt rosszabb, mint az F-16C-é volt és picivel jobb, mint az F-15E-én volt.
    F-16C 13087 bevetés, 3 db elvesztett, 4 db sérült gép.
    F-117 1299 bevetés, 1 db elvesztett, 0 db sérült gép SV alatt és néhány bevetés után volt AF-es vesztség.
    F-15E 2172 bevetés, 2 db elvesztett gép

Érdemes lenne megnézni, hogy Tornado veszteségekkel ez hogyan arányosul. Sajnos a Tornadok bevetésszámát nem ismerem.

fishbed likes this.
  7. molnibalage

Nem tudom, hogy melyik topikban volt linkelve a "a legi hadviseles meghatározó teoretikusainak munkassaga" anyag de aki de eddig nem olvasta ne is tegye. Eléggé ertelem nelkul osszeollozott anyag. Olyan szinten nyers forditas hogy ertelmetlen kifejezesek is vannak benne...

8. molnibalage

Katapultülések fejlesztése.

9. molnibalage

SACLOS SAM működés közben Falklandon.

fishbed, fip7, arbalest and 4 others like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

11. gacsat

gacsat Well-Known Member

" Az átlag 17 éves légvédelmi tüzérek most alighanem a flotta legnagyobb harci tapasztalattal rendelkező katonái."

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

13. Roni

Roni Well-Known Member

arbalest likes this.
  14. hendrick

hendrick Member

Szép munka az összefoglaló, egyetlen észrevétel: ha idén frissítitek a babakék hátterű kiemeléseket le lehetne cserélni valami szemkímélőre, hogy ne csak kék szűrős szemüvegesek szeme ne follyon ki? :) - Most adtam oda valakinek elolvasni és hát van benne valami... pusztán egy kis ergonómia :) (ez az a kék amelyik mindegyik színváltozatban ugyanolyan)

molnibalage likes this.
  15. molnibalage

Milyen színű legyen legközelebb? Ha nagyon zavaró, akkor privátban elküldöm más színben, csak mondja meg milyen kell. Nyomtatóbarát és printerben is.

Ha átküldi word sablonban a színt vagy RGB kódot megad az is jó.
    Frissítve nem lesz vagy 3 évig. Ha az angol változat kész, akkor visszamenőleg lesz néhány fejlesztés betéve és persze hibajavítás.

16. gacsat

gacsat Well-Known Member

Barnában is letölthető. épp most olvasom az Sz-300as részt.

17. molnibalage

Neki a kék keretes rész háttérszíne a zavaró, nem a generális háttér. Ha jól értem.

18. hendrick

hendrick Member

Igen, a kiemelés háttérszíne zavaró számunkra, az a babakék a kerettel, ami mindegyik háttér-színvariánsban változatlan. Legalábbis nagyapám számára felolvasó idős néniknek... amúgy nekem sem tűnik szempihentetőnek, sőt a nyomtatott változatban akontrasztarányt határozottan rontja, valami halványabb pasztellszínt kellett volna betenni szövegháttérnek imho, az élénk szín háttérként általában irritálja a szemet. Akár maradhat a szín, de világosítani kéne, hogy a fekete betű kontrasztosabb legyen rajta.

19. molnibalage

Ilyesmi?

hendrick likes this.
  20. hendrick

hendrick Member

Képernyős használatra ennek tökéletesnek kell lennie, ha valaki mg FF-ben kinyomtatja annak kicsit jobb kontrasztja lehet ha még világosabb, de mi speciel nem szándékozzuk kinyomtatni, már túllépett azon a terjedelmen :) Köszönjük!

Ezen oldal megosztása