1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Miért van tükrözve a fotó?

2. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Mert selfie

3. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az a probléma, hogy az nem jelent sokat. A kép tükrözött, a bal mellükön a becenevüket tartalmazó felvarró látható, a fenti képen jobb oldalon lévőé például "ASIF". A típus a valamelyik vállukon szokott lenni, a század felvarrója a jobb mellükön:

4. Robur

Robur Well-Known Member

5. molnibalage

Még nem volt rá időm.

6. molnibalage

@Hpasp és bárki más.
    A Kecsó kinyírva 4 db HIMARS megközelítéssel, akkor mi a véleményed a szerb vagy a svájci hegybe rejtett bunkerekről? Nem mai szemmel, hanem akkorival, amikor ezeket csinálták.

7. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

99-ben az egyik ilyen föld alatti Jugó repülő tárolót egy bombával (a bejárat fölött) omlasztották be...

8. molnibalage

A kérdés arra vonatkozott, amikor csinálták. Akkor még nem volt PGM...

9. dudi

dudi Well-Known Member

Én a saját szememmel láttam,hogy mit csinált a NATO és hidd el kb 2 óra munkával újra járhatóvá lehetett volna tenni a bejáratot ugyan is a páncélajtót ami lezárja bombával elérni akkoriban lehetetlen volt.Csak az ajtó előtti födémet omlasztották be(annak a tetejét ütötte át a bomba).

fishbed likes this.
  10. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Hát PGM nélkül közeli találatot kivéve az egykori szovjet bunkerek elvileg kibírtak egy nukleáris csapást is...
    ... gond itt is a gurulóutak-kifutó rongálódása.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Mi a közeli?

12. molnibalage

Na jó, csak akkor a kérdésem az lenne, hogy pl. a reptereknél vannak az 1-2 km-re levő "fülek", hogy ne nyírjon ki egy nuki csapás mindent. Csak akkor ennek fényében azért kicsit meredek kijelentésnek tartom, hogy 4 db JDAM/HIMARS lezár egy repeteret. Igen, a kérdés az hogy MEDDIG? Mert a nem PEN típusú harci részek igazán komoly kárt nem tudnak tenni tudtommal a beton alépítményeiben. Ezért készült külön erre a Durandal (igen önveszélyes cucc) a linket JDAM képeken meg 2000 fontos BLU-109 pct. fejet használnak, ami nagyon nem a HIMARS kategória tudtommal.

13. Celebra

Celebra Well-Known Member

JP233 konténernek nézz utána.Tornadó hordozta.A kazettás fejrész a HIMARS rendszerben is hasonlóképen mükődik.Nem okoz olyan nagyon komoly károkat,ccsak éppen nem tud működni tőle a reptér.Az aknásitás a bónusz.Akadályozza a javitást,és a gépek mozgatását,felszállását.Nem semmisitti meg a reppteret,csak 1-2 pár napra blokkolja a működését.De mivel Kecsón nincsenek repülőgép bunkerek,a repeszhatás a gépeket is komolyan kárositja,jó eséllyel.

14. molnibalage

Te most tényleg nekem magyarázod, hogy mi JP-223? Cuki... :)
    Mindkét Falcon repszimbe én moddoltam bele.

Miben releváns ez egyébként, amikor a JP-233-at az SV után kb. nyugdíjazták és most már a platformot is?

15. Celebra

Celebra Well-Known Member

Müködési elve a releváns.

16. molnibalage

@Celebra
    Melyek ezek az eszközök? Mert a jenkiknél az ALQ-119/131/184 az tudtommal csakis önvédelmi zavarásra alkalmasak.
    A SOJ zavaráshoz használt AN/ALQ-99-et nem tudod függeszteni Growler vagy Prowleren kívül. Az utóbbira már nem is, most búcsúzott el a USMC-tól is. A Prowler pályafutása is véget ért.

(A margóra, erre a gépre is valamelyik AS szerző közölte, hogy csúnya. Nem tudom, hogy kinek milyen szeme van, de az A-6/EA-6-nál kevés elegánsabb vonalvezetésű gépet láttam valaha.)

fishbed and sequadon like this.
  17. sequadon

sequadon Active Member

Így van, főleg a B verzió ahol a farokhoz hasonlóan az orr is hosszabb, kecsesebb és így arányosabb az összkép.

fishbed, fip7 and dudi like this.
  18. arcas

arcas Well-Known Member

Micsoda reptér odalent...:oops:

fip7 likes this.
  19. gacsat

gacsat Well-Known Member

A rendszeresítést követően egy évvel betiltották.

20. emel

emel Well-Known Member

arcas likes this.

Ezen oldal megosztása