1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összefoglaló a légi harcászatról és légvédelmi eszközökről

Diskurzus a(z) 'Egyéb katonai repüléssel, légi harcászattal kapcso' témában - DrStrangelove által indítva @ 2010. szeptember 3..

1. Celebra

Celebra Well-Known Member

Kb.Érdekes,hogy a svájciak viszont végig rendszerben tartották.Viszont ami lényegesebb,hogy nem terveztek önálló atombombázást a Szu-ban.A fő terv az atomaknák telepitése volt.A német-német határon egy rövid ideig volt atomaknazár,bár inkább csak a fuldai "résben".ICBM/SLBM-ek elterjedése után felszámolták.
    A közvetlenüll Svájcot támadó erők felvonulási útvonalait viszont jol tudták volna támadni a Mirageok atombombával.Csak ha már odáig ment volna a dolog,hogy a Vörös Hadseregnek van rá pár felesleges hadteste,minek?Igazábol csak a szomszédaival szemben lett volna tényleges harcászati értéke a nukleáris légibombának,a szuperhatalmakkal szemben semmi jelentősége

ghostrider likes this.
  2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Meglepően kiegyensúlyozott a videó és sokkal informatívabb a korábbiakhoz képest.
    (Anno leveleztem vele és tettem pár ajánlást. Ezeket részben megfogadta úgy tűnik)

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

4. gacsat

gacsat Well-Known Member

5. molnibalage

Elgondolkoztam. AHEAD lőszert használó CIWS rendszerek hajókon hogyhogy nincsenek? A hagyományos, közvetlen találatot igénylő gépágyús rendszereknél fényévekkel potensebbnek tűnik az egész megoldás.

Sőt, hovatovább megkérdőjelezi azt is, hogy minek kell annyi és olyan sok SAM egy hajóra, ha nagyobb űrméretű ágyúkkal kitolható lenne a megsemmisítés távolsága 3-6 km-es távolságba is. 76-105 mm űrméretben elég brutális szórásképpel bíró lövedék lenne gyártható, a tűzgyorsaság sem rossz. Egy ASM mindig a cél felé fog végfázisban repülni, tehát még ezzel sem lenne nagy gond.

6. dudi

dudi Well-Known Member

Túl olcsó.

7. Celebra

Celebra Well-Known Member

Konkrétan AHEAD nincs,de hasonló jellegű van 40/57/76/127milis lőszerekben.Példul a svéd 3P,dél afrikai parancs robbantású,olasz stb.És persze a közelségi gyújtósok.

fip7 likes this.
  8. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

9. Loken

Loken Well-Known Member

Kérdés. Egy azonosítatlan gép betéved Magyarország légterébe. A kesziben lévő géppár emelésén kívül az Arrabona-t is riasztják, függetlenül attól, hogy be tudnának e avatkozni? Vagy ők csak kizárólag csapatlégvédelmet látnak el?

10. dudi

dudi Well-Known Member

Dehogy riasztják.

Loken likes this.
  11. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Most láttam valami ilyesmit a törököknél. Két 35 mm ágyú van benne.

12. Mackensen

Nemerson, fip7, arbalest and 2 others like this.
  13. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Mackensen likes this.
  14. molnibalage

15. Mackensen

Szerintem amit látunk az a köpeny oldalának a repeszei. A fő repeszfelhő az előre "lövődött" ki.
    És már évek óta megjelen a kamionra szerelt változat. Obiektumvédelemre úgy érzem kevés jobb rendszer van.

rudi, molnibalage and Nemerson like this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

17. wolfram

wolfram Well-Known Member

De akkor így már R.I.P. szegény J-20 is, nem? :D

Hát nekem erről így elsőre az villan be, hogy ugye Szíriában szétlőttek a zsidók egy kínai "stealth-gyilkos" VHF-radart, talán épp F-35-ösről indított fegyverrel, így most be kell dobni egy ilyen sztorit, hogy tompítsák kicsit azt a kellemetlen eseményt.

fishbed and angelsoul like this.
  18. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Na ja, milyen kár, hogy a stealth csak egy része ezen gépek képességeinek - az F-117 meg lett volna lőve, de ezek éppen eléggé halálosak egy szögvisszaverővel együtt is - (nem beszélve az olyan mókázásokról, mint a fals IFF válaszjel és irányított RCS karakterisztika változtatás - pletykák, de csak van oka az árnak és a beleölt időnek).

Amúgy stratégiai adaptáció már folyamatban van - szélesebb spektrumban stealth (fel SHF, le HF freki tartományig), valamint az egész védelem aktívra helyezése (repülőgép fedélzeti AEGIS jellegű eszköz, lásd MDSM/SACM fejlesztése, adaptív EW, lézerek, mikrohullámú eszközök - utóbbiak miatt az egész PCA jelenleg az energiaigény kielégítésén kattog).

Summa: A stealth JELENLEGI szintje némileg counterelve van (talán, vagy a jelenlegi majd valamikor). A fejlesztés meg halad, mert a stealth ugyanúgy fejleszthető, mint az ellentevékenység.

wolfram and gacsat like this.
  19. gacsat

gacsat Well-Known Member

Nekem sima marhaságnak tünik.

wolfram likes this.
  20. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Mi az, hogy "stealth-gyilkos"? Ez ez oltári nagy baromság! Egy lokátor felderít, vagy nem, de soha nem semmisít meg semmit. Ha nem tevékenykedik valamilyen aktív megsemmisítő eszköz, akkor a lokátor simán megsemmisíthető, hiába derített fel bármit!

fishbed, molnibalage and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása