1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összfegyvernemi harc, a harccal kapcsolatos fogalmak és kifejezések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - ghostrider által indítva @ 2015. március 1..

1. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Most felteszek egy nagy kérdést, kíváncsi vagyok, ki mit válaszol rá!
    Melyik az az eszköz, amitől teljes értékűen támadóvá válik a szárazföldi haderőnem, más szóval melyik eszközt kell kivonni, hogy ezt a képességét elveszítse?

2. dudi

dudi Well-Known Member

Tank!!!!

Spartan.asfv, fip7 and honved like this.
  3. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

4. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Kisebb eszközből szerintem a nehézgéppuska és a páncélelhárítás eszközei, járműből a harckocsi-IFV páros (ez a kettő szerintem ma már egyre nehezebben különíthető el a harctéri értéket tekintve).

5. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

1 Gulyáságyú
    2 összfegyvernemi étkészlet
    3 teherautó

6. dudi

dudi Well-Known Member

Tankkal lehet kaját meg teherautót szerezni fordítva nem!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:
    (kivéve ha a szőröstalpúakkal harcolunk mert akkor kajával bármit lehet szerezni)

fishbed, Pocok75, fip7 and 2 others like this.
  7. ghostrider

Egyenlőre nagyon hideg, annyit segítek, hogy egy műszaki jármű.

8. Mackensen

9. dudi

dudi Well-Known Member

Az kizárt a gyalogságnak em kellenek műszaki gépek mindentől le tud küzdeni önerőből még egy BTR-el is de a harckocsik is képesek vozi átkelésre bizonyos korlátokkal.

10. drqv

drqv Well-Known Member

buldózer

11. ghostrider

Na akkor a megoldás: Hídvető harckocsi. Ezeket vonták ki legelőször a honvédségnél, bizonyítandó a támadó képesség elvesztését.

12. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Banyek, most akartam írni.

13. tarzaan

Ez még akkor Antal-Für időszakában volt?

14. tarzaan

Amúgy akkor ezen a videón mi van?

15. tarzaan

Időközben erre is ráakadtam. 2009-es videó:

16. Szittya

Szittya Well-Known Member

A hidvetok nincsenek kivonva csak sokáig azért nem voltak láthatók pl képeken mert nem volt az országba ki rajuknyomja a műszakilag megfelelő bevethető pecstet de tatán végig jó műszaki állapotba mukodokepesen voltak tarolva be be roccintve néha a hidakat mozgatva mert az is része...
    Egyébként nem elengedhetetlen de igen hasznos (nekem spec van atjaronyito műszaki akadaj elhárító tf em. ) teljes mértékben kiváltható a hidveto csak nagyfokú elokeszuletet igényel bizonyos esetekben. Egy hidveto kevesebb anyagi humán érofforrást igenyel mint a mokmokolgatas

17. ghostrider

A támadás egyik fő lényege a gyorsaság. Nincs idő az első vonalban mókolgatni. A természetes és mesterséges árok rendszereket menetből csak megfelelő mennyiségű (nem 1-2 darab) hídvető harckocsival tudják leküzdeni. Itt nem átjáró nyitásról van szó, arra vannak más eszközök. A 90 évek elején Mo.-on a csapatoktól vonták el ezeket a járműveket, ezzel a hadseregnek szűnt meg a váratlan támadási képessége.

18. dudi

dudi Well-Known Member

Ha romániát akaros megtámadni nem kell hídvető de még az osztrákokhoz sem.Igazádól senkihez a környékünkön...

Mackensen likes this.
  19. Mackensen

Ahogy Dudi is írja ahol nincs folyó oda nem kell hídvető, viszont amit én a MICLIC-et írtam, az meg egy átjáró nyitó haci jármű.

antigonosz and fip7 like this.
  20. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Azért írtam a teherautót, mert szerintem minden haderő legfontosabb része a logisztika. Aki viszi a katonát, aki viszi a lőszert, aki viszi a tankot, aki viszi a kaját, piát... Ha az nincs, akkor a hadsereg mozgásképtelen.... Persze... a légierő... igen..... de az sincs.. :)

antigonosz, sirdavegd and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása