1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Összfegyvernemi harc, a harccal kapcsolatos fogalmak és kifejezések

Diskurzus a(z) 'Egyéb a szárazföldi erőkkel kapcsolatos témák, ele' témában - ghostrider által indítva @ 2015. március 1..

1. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Őőő, tudtommal ezek a hídvetők nem folyami átkeléshez kellenek, hanem természetes vagy mesterséges árkokon esetleg kanálisokon történő átkeléshez.

ghostrider likes this.
  2. blogen

blogen Well-Known Member

Hídvető harckocsi ahhoz kell, hogy bármilyen szomszédos országban, vagy akár saját hazánkban meg tudj tenni tíz kilométert anélkül, hogy megakadnál egy csatorna, patak, folyócska előtt. Hídvető harckocsi nélkül semmilyen gépesített erőt nem tudsz mozgatni semmilyen irányban.

ghostrider and Luthero like this.
  3. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt úgy mondod mintha csak hídvetővel lehwtne hidat létrehozni...

fip7 likes this.
  4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Ez nem hídvető, hanem aknamentesítő. Míg hídvetőt saját területen is használhatsz, aknamezőkön való átjárónyítást kizárólag támadó hadműveleteknél csinálsz.

5. tarzaan

"Ahogy Dudi is írja ahol nincs folyó oda nem kell hídvető,"

Gyorsan - menetből - szvsz csak úgy.

6. Mackensen

És én mit linkeltem szerinted, egy hídvetőt?

7. tarzaan

Nem, de egyetértettél vele, hogy a hídvető folyókhoz kell.

8. Mackensen

Igen, de az a folyó lehet a te területeden is. Az ellenséges aknamező meg általában az ellenség területén van.

9. blogen

blogen Well-Known Member

Ezzel egy perc és ott a híd az árok fölött. Lehet máshogy is, csak nincs értelme, mert tovább tart megépíteni hagyományos módszerekkel.

10. blogen

blogen Well-Known Member

Kivéve, ha a saját aknameződet kell áttörnöd.

11. blogen

blogen Well-Known Member

A hídvető nem folyóra kell, legföljebb kis folyócskára. A hídvető a különféle árkokra, csatornákra kell, mert a rendes hidak vagy nincsenek, vagy nincs megfelelő teherbírásuk. Nézz rá az alföld térképére, vagy bármilyen domb és hegyvidékre és mond meg, hogy öt-tíz kilométerenként hogy a fenébe fogsz összefegyvernemi offenzívát vérehajtani, ha azokat az árkokat, csatornákat, vízmosásokat, patakokat és folyócskákat nem tudod bárhol áthidalni!

ghostrider likes this.
  12. Mackensen

Ami azt jelenti, hogy támadsz...

13. dudi

dudi Well-Known Member

Lehet támadni csak lasabb ezen kívül van olyan hidunk amivel ezeket a kisméretű akadályokat át lehet hidalni elégy gyorsan.
    Nézz szét Szentesen.

14. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Szép-szép a hídvető hk, de füst álca nélkül szerintem semmit nem ér. Ez lesz az első dolgot, amit az ellen szétlő, amit meglátja.

15. rudi

rudi Well-Known Member

Nekem azt tanították annó (egy műszaki alakulatnál voltam), hogy egy akadályon való erőszakos átkelés közel sem csak annyiból áll hogy megjelenik egy hídvető jármű, lerakja a hidat oszt kész...
    Kellettek a műszaki felderítők - ha vízi akadály volt akkor a búvárok is - akik eldöntötték hogy egyáltalán hol lehet átkelni. Kellett egy ütős kis csapat gyalogos akik hídfőt foglaltak az akadály túlpartján és amikor biztosították az átkelés helyét jöhetett a hídvető jármű.
    Egy Tisza méretű vízi akadály leküzdésének kb. ez a menete:

Spartan.asfv, ghostrider and fip7 like this.
  16. blogen

blogen Well-Known Member

Jó, de most nem erről beszélünk, hanem az árkok, csatornák leküzdéséről:
    http://pctrs.network.hu/clubpicture..._egyaltalan_igy_kell_leirni__307051_40436.JPG

17. tarzaan

Én tudom, előtted írtam:
    https://forum.htka.hu/threads/összf...galmak-és-kifejezések.1084/page-3#post-318354

Az idézet Mackensen-től van.

18. rudi

rudi Well-Known Member

19. blogen

blogen Well-Known Member

Nem, nem ugyanaz. Itt menetből átdobják a hidat a hídvetőről és mennek tovább.

20. rudi

rudi Well-Known Member

Akkor nem sokáig lesz hídvető járművük...:(

Ezen oldal megosztása