1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Volt már az erdőbe esett Szajúz első fokozat?

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

Rakéta porszívóval a rakétára.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Régen nem is volt öreg. 50 éve mondja ugyanezt.

4. Cifu

Cifu Well-Known Member

Nem tartom ezt így valószínűnek 10 éven belül. Amíg Richard Shelby és hasonlóan befolyásos politikusok védik az Alabamai űrközpontot és űripart, addig az SLS lesz a fő csapásirány...

Zubrin (legyen bármilyen tehetséges és jó tervező) nem egy befolyásos politikus vagy a NASA vezetője. Még csak nem is egy multi-milliárdos, aki zsebből kifizetné.
    Ezért írtam le a katonai példákat. A döntéshozókon és/vagy a pénzembereken múlik az, hogy mi hogyan valósulhat meg. Amíg ők nem így látják, addig ezen kár pörögni. Szerintem.

5. zsolti

zsolti Well-Known Member

Nem tudom hogy mikor, 10 éven belül vagy azon túl, de általában a logikus dolgok előbb utóbb a felszínre törnek. Egyértelműen a NASA erről is szól, hogy lobby-k, szenátorok tolják a saját cégeiket és államaikat, sokszor háttérbe szorítva azt hogy mi lenne a leghatékonyabb/logikusabb. Ezt viszont a magánszektor orvosolhatja, arra az a jellemző hogy a logikus, költséghatékony megoldás felé mozdul azonnal, önös gazdasági érdeke miatt.

Az SLS szerintem egy összvér megoldás, örül neki mindenki aki kap vele egy szeletet a tortából, de nem túl előremutató. Az STS ből átmentve némi technológiát, gyártókapacitást, megalkották kb. a hetvenes évek Saturn V-jét modern köntösben. Nem mondom hogy ez rossz lenne, mert nem az, de annyi sokkal vagányabb, nagyobb potenciállal rendelkező project van már most náluk, hogy szerintem dőreség lenne végigtolni politikai okokból az SLS-t.

Rajtam múlna, bezúznám és átcsoportosítanám a forrásokat máshova.

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

7. jani22

jani22 Well-Known Member

8. boki

boki Well-Known Member

Szojuzt ma behejezték az indítóállásba.

fishbed and gacsat like this.
  9. Szittya

Szittya Well-Known Member

Ezzel a marsutazassal az a bajom hogy a hold programoknak mar duborognie kellene.
    Ugye a marsrol jo darabig biztos nem lessz visszaut ha lessz egyalltalan.

A holdon elotte tehat mindent tesztelni kell ami tesztelheto... Tehat egy hold bazist kellene kialakitani a hold anyagat felhasznalva...
    De meg sehol nincs holdbazis. /kinaiak vannak talan a legkozelebb a megvalositashoz./ hol van oda meg a mars. A masik minek koltenenek milliardokat a marsba amikor toredekebol megvan a hold... A hold utan a marsi expedicio jo ideig jegelve lessz...

gergo55 and gacsat like this.
  10. Szittya

Szerintem akik a marsi expediciokba olik a penzt foloslegesen teszik mind ezt...
    Nem mondom az eddigiek hasznosak voltak a roverek szondak muholdak ez tovabbra is mehet es menni is fog. Mely naprendszeri kiserletek szuksegesek stb... Szerintem aki most a holdra koncentral teszi jol. Hisz minek menjuk a marsig amikor itt a hold a szomszedba es nagyobb eselyel valhat gazdasagossa egyszerubb es biztonsagosabb olcsobb.

11. Szittya

De hold teren en legelorre az oroszokat tennem a szojuz miatt... Ugye nagyon rovid ido allatt is tudnanak embert kuldeni holdkoruli palyara. Majd vissza hozni.

12. Szittya

Jobban mondva az oroszok nem is magaban a holdbazisban hanem az oda vezeto utban tudnanak segiteni a kinaiaknak...

13. kamov

kamov Active Member

Hold térségben a jelenlegi technikájuk semmit sem bizonyított.
    A rendelkezésre álló rakétáik Hold körüli keringésre elégtelenek.
    A mostani Szojuzok 3 főre max. 4 nap létfenntartásra vannak kialakítva.

fishbed likes this.
  14. Cifu

Cifu Well-Known Member

misinator, Python, fulcrum11 and 6 others like this.
  15. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Jópofa...

zsolti, fulcrum11, Tcat and 6 others like this.
  16. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Soyuz MS-11 felkészítése az indításhoz

fishbed and Luthero like this.
  17. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

jani22, gergo55, Tcat and 4 others like this.
  18. Cifu

Cifu Well-Known Member

Dragon v2 űrhajó előkészítve a személyzet nélküli SpaceX DM-1 úthoz:

gergo55, fishbed and Luthero like this.
  19. kamov

kamov Active Member

Ez még egy nyári kép. A NASA egy augusztus.31-én feltett videójából lehet (1:45-nél). A helyszín Plum Brook Ohio, ahol a vákuumkamara tesztek zajlottak.

20. Cifu

Cifu Well-Known Member

Ezen oldal megosztása