1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. ladagrant

ladagrant Active Member

Őszintén, ha meg is valósul, egységnyi teher szállítása ilyen messzire lényegesen drágább mint a nemzetközi űrállomásra. Az amerikai és az európai űrügynökségen kívül akik komoly forrással rendelkeznek, nem hiszem hogy a többi feltüntetett állam hajlandó lesz az űrhajósait erre befizetni.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Marsz-3 és a Marsz-6 is leszállt. A hármas utána egy kicsit működött is. A hatos keringő egysége jól működött.

3. gacsat

gacsat Well-Known Member

A fregatt fokozat számítógépe adta be a kulcsot. Nem volt az oroszoknak eléggé sugárzásálló csipjük. Addig minden számítógépük egy 200 kilós dobozban volt.

jani22 likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hát az oroszok mindjárt három alkalmas rakéta közül is választhatnak. Azt hiszem a Szajúz-5 direkt erre van tervezve.

5. jani22

jani22 Well-Known Member

A HSZ vége 1 igazi gacsat hozzászólás volt. Így az elejét sem hiszem el. :eek::hadonaszos:

6. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Pedig igaz, vinni kellett a hűtőközeget amit az út során kipárologtatott, meg a komplett rendszert ami keringette hónapokon át...

jani22 likes this.
  7. boki

boki Well-Known Member

A Szojuz MSz-12 sikeresen összekapcsolódott a Nemzetközi Urálommással. A személyzet ugyanaz , mint az októberi balesetkor.

jani22, fip7, Python and 4 others like this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

9. gacsat

gacsat Well-Known Member

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

jani22 likes this.
  11. kamov

kamov Active Member

A siker kulcsát az jelentette, hogy maga az űrszonda az EU-ban készült.
    Az orosz hozzájárulást legfőképp a Proton rakéta jelentette amivel indították.
    Az utóbbi idők Proton megbízhatóságának függvényében persze ez sem kevés.

12. Luthero

Luthero Well-Known Member

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

14. Luthero

Luthero Well-Known Member

@boki Lenne kedved az első cikkről egy kis összefoglalót írni, az új űrállomás progranról (2-7old)
    szerintem sokan hálásak lennének. Előre is köszönöm.

15. boki

boki Well-Known Member

Bocs, de közeljövőben nem mivel 2 hétig influenzás voltam így meg vagyok csúszva a munkával. Kb 2 hét múlva. De akinek van ideje nyugodtan fordítsa lesz

16. tomippo

tomippo Well-Known Member

Jövő hétre tervezik az első Starship hopper teszteket, először 1 raptorral.

Luthero likes this.
  17. tomippo

tomippo Well-Known Member

18. Roni

Roni Well-Known Member

Japanese Toyota luna vehicle

tomippo and FilcTroll like this.
  19. jani22

jani22 Well-Known Member

"Az első személy, aki megtapasztalta a világűr mélységeit , a szovjet űrhajós, Alekszej Leonov volt. 1965. március 18-án.

fip7, gergo55, Luthero and 1 other person like this.
  20. jani22

jani22 Well-Known Member

Nektek biztos több időtök van erre. Egyről beszélünk?

A nagyon régi 1988-asról írtok? Mert én azzal kapcs. írtam. :9

"egy rövid áttekintés a két pilóta nélküli szovjet szondáról 1988-ból, melyek célja az volt, hogy adatokat küldjenek a Phoboszról:

Az első szonda a Phobosz-1 elveszett a Marshoz vezető út közben állítólag azért, mert a rádió meghibásodott. A második szonda a Phobosz-2 szintén rejtélyes körülmények között veszett el, de előtte még hihetetlen képeket és információkat juttatott vissza a Földre. ...
    ... A Phobosz-2 1988 januárjában lépett Mars körüli pályára, és az első lépés célja az volt, hogy úgy módosítsák a pályáját, hogy szinte párhuzamosan haladjon a Phobosszal. Küldetése az volt, hogy megvizsgálja a Phoboszt egy olyan kifinomult berendezéssel, mely technikai eszközöket helyez el az objektum felszínén.

Minden jól ment addig, amíg a Phobosz-2 igazodott a holdhoz. Március 28-án a szovjet küldetést irányító központ elismerte a szonda hirtelen kommunikációs problémáját, "a Phobosz-2 nem tud kommunikálni a Földdel..."

Mi okozta a Phobosz-2 eltűnését?

Boris Bolitsky a moszkvai rádió tudományos tudósítója szerint mielőtt a rádiókapcsolat megszakadt a Phobosz-2-vel, több szokatlan felvételt küldött vissza a Földre. ..."

Az alábbi cikkből ki kell szedni a hasznosat. :)

https://ujvilagtudat.blogspot.com/2013/04/phobosz-es-deimosz-mars-holdjai.html

Csak óvatosan a hozzászólásokkal, én ember vagyok. :D

Ezen oldal megosztása