1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. Luthero

Luthero Well-Known Member

2. notaricon

notaricon Well-Known Member

ez már több, mint 1 éves

gergo55 and blitzkrieg like this.
  3. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

4. jani22

jani22 Well-Known Member

Luthero and fishbed like this.
  5. jani22

jani22 Well-Known Member

gergo55, Nemerson, gacsat and 2 others like this.
  6. jani22

jani22 Well-Known Member

7. jani22

jani22 Well-Known Member

"Méz az űrben"

8. KoviUbi

KoviUbi Well-Known Member

Vomit?
    Melyik részét nem bírták az űrhajósok?

jani22 likes this.
  9. Loken

Loken Well-Known Member

10. rappali_

rappali_ Well-Known Member

11. jani22

jani22 Well-Known Member

12. jani22

jani22 Well-Known Member

13. rappali_

Sky Map, Lie Star Chart-ot használom...de a Jupitert könnyű megtalálni...már ha felkutatom az elkallódott Barlow lencsét :)

jani22 likes this.
  14. rappali_

Heawens Abowe meg az űrállomás és műholdaknál segít. Érdemes kipróbálni.

jani22 likes this.
  15. gacsat

gacsat Well-Known Member

16. kamov

kamov Well-Known Member

17. Loken

Loken Well-Known Member

18. krokomach

krokomach Well-Known Member

https://index.hu/techtud/2019/05/24/megtalaltak_a_mars_eszaki-sarkanak_osi_jegsapkajat/
    "Ősi sarkvidéki jégtakarók maradványai azok a jégrétegek, amelyek 1,6 kilométerre a felszín alatt terülnek el a Mars északi sarkpontjánál, állapították meg két amerikai egyetem kutatói.
    A Geophysical Research Letters című folyóiratban publikált tanulmány szerint ezek a jégrétegek együttesen a vörös bolygó egyik legnagyobb vízgyűjtőjét alkothatják. Az austini Texasi Egyetem és az Arizonai Egyetem kutatói az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) Mars körül keringő felderítő műholdja, a Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) egyik radarkészülékének adataira támaszkodtak, a műszer ugyanis akár 2,4 kilométer mélyre is "belát" a Mars felszíne alá. A kutatók homok és jégrétegeket azonosítottak, és megállapították, hogy HA AZ ÚJONNAN FELFEDEZETT SARKVIDÉKI JÉG TELJESEN ELOLVADNA, AKKOR ANNYI VÍZ SZABADULNA FEL, HOGY A MARS TELJES FELSZÍNÉT LEGKEVESEBB 1,5 MÉTER MÉLY VÍZ BORÍTANÁ..."

fishbed, Loken, fip7 and 1 other person like this.
  19. jani22

jani22 Well-Known Member

Igen, igen!

Segítségével már nem egyszer láttam az ISS-t és még vissza tudtam követni a látott fényjelenséget Iridium m. holdra - régebben. :)

Sajna ezeket bevonták. :D

Iridiumot tuti, hogy 2× láttam, de véletlenül. :)

20. jani22

jani22 Well-Known Member

Ha, valaki tudja fejből, hogy mi az a "Barlow lencse", annak küldök 1 puszit! :)

Sajnos nálam erőforrás hiánya miatt befuccsolt a távcső építés. Távcső tükör csiszolgatásra adtam a fejemet régen, sajnos az igen előrehaladott 15 cm-es a végső "polir rouge" munkálatoknál összetapadt és hiba kísérleteztem mindennel, nem sikerült, a végén eltörött. :) :) :)

Utána jött, egy nagyon elnagyolt előcsiszolással kapott 11- cm-es, ami kuka.

Majd jött a Bp. Uránia Cs. V.-tól egy 25 cm-es, amely jól haladt, de aminél - amit adtak hozzá - a harmadik csiszolóporkészlet durva szemcséket is tartalmazott és összekarcolódott. Nagyon levoltam törve! Aztán jött a tovább tanulás, most az anyag fenn van a padon, várja a sorsa jobbulását.

Csillagászatilag, az egyik legjobb pillanatom volt a miskolci csill. vizsg.ben -a Hold tranziens jelenségein felül - a Neptunusz látványa [de ez titkos :D].

(Bocsi, 5. o. a föcitanár oszifővel. kirándulás a miskolci csillagvizsgálóban, aztán a teraszon mutogattak égboltilag, ezután megkérdeztem a beszélő bácsit, hogy ezzel a műszerrel (titkos műhold megfigyelő katonai eszköz volt egyébként) , meg szeretném nézni az Androméda galaxist, és megkerestem és mutattam. Paff volt. Későbbiek folyamán sokat nézegettem vele.)

Elnézést kérek, a hosszúért. :)

Loken and rappali_ like this.

Ezen oldal megosztása