1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. Loken

Loken Well-Known Member

https://m.origo.hu/tudomany/2020061...ben-talan-szabad-szemmel-is-lathato-lesz.html
    "Az idei tavasz nagy reménységének számított a tavaly decemberben felfedezett C/2019 Y4 ATLAS üstökös, amelyről sokáig úgy vélték, hogy talán az elmúlt tíz év legfényesebb kométájává válik. Az ATLAS azonban a Nap felé közeledve több darabra esett szét, véget vetve ezzel a várakozásoknak. Most azonban egy újabb, már kisebb távcsövekkel is látható üstökös közeledik a Nap felé, ami a prognózisok szerint, ha nem jut az ATLAS sorsára, a nyár második felében szabad szemmel is látható lesz."

gergo55 likes this.
  2. boki

boki Well-Known Member

3. Fade

Fade Well-Known Member

Enélkül is giga üzlet lehet.
    Még a világviszonylatban legjobbak közt lévő EU/US/Kínában is töménytelen helyen vánszorog a net. Ezeken a területeken és a világ maradék 90%án nagyon-nagyon sokan fizetnének jó/low latency/gigás netért. És persze mindig összeálhat 5-10-20 ember ha sok a SpaceX féle net előfizuja.

Remélem Musknak az alpha centauri kolonizálására is összejön a pénz. :)

Zapp Brannigan and gacsat like this.
  4. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Dokkoló adapterekről...

fishbed, pöcshuszár and Luthero like this.
  5. Luthero

Luthero Well-Known Member

6. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Whoa, ez a projekt ennyire előrehaladott állapotban van? Én azt hittem, hogy ez még évekbe telik, mire Marsa küldik. Hú, baromi kíváncsi leszek hányszor tud majd le és felszállni.

fulcrum11 likes this.
  7. BJani

BJani Member

Elvileg július 22.-én indul a Mars felé
    https://www.rocketlaunch.live/launch/mars-2020

8. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

fishbed likes this.
  9. altx

altx Well-Known Member

A kinai raketat senki sem emlegeti?

Par napja a Long March 3B inditas megint rosszul sikerult.

10. lincolnosiris

lincolnosiris Active Member

https://history.nasa.gov/SP-368/s6ch2.htm

Ennél a kezdetekbeli, Gemini/Apollo-féle rendszernél minden csak jobb lehet. Tiszta horror lehetett pl. segghez ragasztott zacskóba szarni. Arról nem beszélve, hogy sokszor keletkezett "rés a pajzson". o_O:confused:

(Ha vótmá, akkor elnézést.)

FilcTroll likes this.
  11. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Szerintem az utazás idejére ültessenek be egy csövet amit ha rácsatlakoztat a rendszerre akkor nyilik a szelep és egy enyhe szívóhatás kikapja a cuccot.

12. kamov

kamov Well-Known Member

Ez egy teljesen szokásos indítás volt Hszicsangból. A műhold rendben pályára állt.
    A kiégett fokozatok kihullási területe egyszerűen beépült az utóbbi évtizedekben.

endre and fishbed like this.
  13. FilcTroll

FilcTroll Well-Known Member

A kiírásban a hányás kezelése is benne van :D

14. Ooorky

Ooorky Well-Known Member

Arcra formázott szilikon tölcsér.

FilcTroll likes this.
  15. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Az orosz Roscosmos megfontolja az Angara hordozó rakéta újrafelhasználható változatának kifejlesztését
    https://tass.com/science/1173379
    Valószínűleg a Bajkál modernizált verziója lesz

fishbed and Luthero like this.
  16. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

17. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

18. pöcshuszár

pöcshuszár Well-Known Member

Mi? Az, hogy megfontolja? Mert azt már egy éve fontolgatja. Akkor még 2021-22 repülési teszteket emlegetett @boki. Most meg már csak 2024-ről van szó. Lesz úgy 10 éves lemaradás. Ha addigra a Starship valamilyen isteni csoda folytán repülne, akkor már szerintem bele se kezdjenek!

19. molnibalage

Lehet, hogy már a filmes topikban betettem, de ide is elfér, ha valaki nem ismerné.

20. molnibalage

Ezen oldal megosztása