Űrkutatás

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 495
113
Az Űrvilágon és az Indexen is volt cikk a magyar orosz együttmüködésről.

http://www.urvilag.hu/hazai_kutatohelyek_es_uripar/20170421_orosz_magyar_muhold_keszul

http://index.hu/tudomany/2017/04/21/trabanttal_megy_a_magyar_az_urbe/

16762072_7938e5b32673c91c464eb6f955352157_x.jpg
 

Luthero

Well-Known Member
2010. április 25.
1 723
2 495
113
Tavalyi ez a Echo tv felvétel de ez a nő annyira értelmesen beszél hogy be rakom ide.Egy kicsit filoztam rajta, hogy a csajok topikba rakom, mert én szerelmes lettem belé . ;) És kapcsolodik a mostani hírekhez is.

Mélymagyar a magyar űrkutatásról - Echo Tv
Közzététel: 2016. jún. 10.


 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az alábbi cikk olvasásakor megnéztem, hogy nem-e április 1-i cikk, annyira hihetetlenül hangzik amiket leírtak. Nem gondoltam volna, hogy magyar tudósok ilyen eszközök megépítésére képesek.

http://index.hu/belfold/2017/04/21/havazas_elzart_telepulesek_erdok/

"Ez év elején, amikor Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök Budapestre látogatott, Magyarország és Oroszország kölcsönösen megállapodott abban, hogy folytatják a korábban kifejezetten sikeres közös űrkutatási programot. Miközben Orbán Viktor orosz kollégájával tárgyalt, Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Gyenisz Manturov ipari és kereskedelmi miniszter új lendületet adtak a Farkas Bertalan űrrepülése óta kissé elhanyagolt űrkutatási együttműködésnek.

A február 2-i miniszteri találkozó után Szijjártó Péter közölte, hogy a magyar kormány 200 millió forinttal támogatja a magyar-orosz űrprogram folytatását, és a jövőben nagyobb hangsúlyt szentel az együttműködésnek, aminek köszönhetően exportképes magyar űripari beszállítók kaphatnak nagy értékű megrendeléseket Oroszországtól.

Mint elhangzott, Magyarország lehetőséget kap arra, hogy kulcsfontosságú műszerekkel és fedélzeti egységekkel egyedüli nemzetközi partnerként vegyen részt az Orosz Tudományos Akadémia (RAS) és az Orosz Űrkutatási Intézet (IKI) most induló, űridőjárást kutató tudományos missziójában. A Napból jövő nagy energiájú napszél, a bioszférára és technoszférára egyaránt komoly hatással lévő űrviharok vizsgálata lesz a Trabant névre keresztelt orosz-magyar műhold feladata, ami forradalmian új, eddig nem látott nagy felbontású plazmafizikai méréseket hajt végre a Föld közvetlen környezetében."

Csak most látom, hogy nem azt a cikket linkeltem be, amiből idéztem. Az azóta Luthero által is berakott cikket akartam én is belinkelni.
http://index.hu/tudomany/2017/04/21/trabanttal_megy_a_magyar_az_urbe/
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113

Peggy Whitson szépen ott fogja hagyni a mezőnyt szeptember 2-ig! Addig még 132 napot be fog gyűjteni.
Biztos jól tud főzni. Miután hazamegy, biztos vesz egy kis lakást. :D

http://abcnews.go.com/Technology/wireStory/astronaut-breaks-record-time-space-american-46982535

Az alábbi naprakésznek tűnik. Nagyon érdekes listák vannak benne. Csak ajánlani tudom. :)

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_spaceflight_records
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Ma indult volna egy Falcon 9 egy titkosított kémműholddal, de átrakták holnap délre az utolsó percben tapasztalt szenzorhiba miatt. A videót meg törölték 6 óta.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
A szigorúan titkos kémműhold rakomány miatt csak az első fokozat útját kísérhetjük figyelemmel. De azt a földről és rakéta-perspektívából egyszerre. Szárazföldi leszállás volt, ennyél alaposabban mége sosem volt közvetítve a folyamat (a mikrofonnál Kevin):
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 627
5 351
113
Tudja esetleg innen valaki/meg lehet nézni valahol, hogy jelenleg mennyi "hajó" van fennt az ISS-nél? Van az ISSinLive app, ott van élő (?) Videó, mintha egy Cygnus napelem lógna be a képbe, és két Szojuz, egyik a mentő ugye.

Screenshot_2017-05-01-02-01-41.png