1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. fip7

fip7 Well-Known Member

http://www.origo.hu/tudomany/20160329-kilencedik-bolygo-naprendszer-urkutatas-kuiper-ov-vilagur.html

2. jani2

jani2 New Member

Köszi :)

Megint egy feltételezés, bizonyítani kell a munka hasznosságát, hogy fizetést kapjanak valamilyen alapítványtól. Vagy pénzmosás. :)
    Ez a sunyi KBO csak megzavarja az emberek gondolkozását. :)
    Kép a cikkből:

Ha nagy böhöm állat volna, akkor biztos a Neptunuszt is odébb rángatná, hiszen a 10-20 ezer év keringési idő csill. értelemben nem egy hosszú idő.

Néhány pályaadat:

Név__________Pálya excentricitása_______Föld pályasíktól való eltérés

Föld_______________ 0,017_______________0 ° :)
    Uránusz____________0,047_______________0,77 °
    Neptunusz__________0,009_______________1,774 °
    Plútó______________0,248______________17,15°

Lehet, hogy hamarabb lenne eredmény, ha a vizsgálat kiterjedne arra, hogy a tehénlepény miért esik mindig a lapos felére. :)

3. fip7

fip7 Well-Known Member

Én nem értek ehhez, csak műkedvelő vagyok :)
    De segíts nekik, hátha még az én életemben eredményre jutnak!

4. jani2

jani2 New Member

:))

Én is csak egy "műkedvelő vagyok :)"

Régebben, egy 30 cm-es newton rendszerű távcsővel megkerestem a Neptunuszt, félhold alakú volt, és zöldes fényűnek láttam (talán ezt már leírtam a mútban valamikor. :) ).

A számtechnikusok is rettegnek a műkedvelőktől. :D

5. Luthero

Luthero Well-Known Member

6. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

7. blitzkrieg

Jani2:

"Régebben, egy 30 cm-es newton rendszerű távcsővel"

Az már valami, irigyellek.

8. blitzkrieg

9. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

22-ik BeiDou műhold. Ezen a ponton, minket európaiakat is elhagytak. Meg se merem keresni, hogy, hogyan is áll a Galileo projekt.
    http://news.xinhuanet.com/english/2016-03/30/c_135234635.htm

10. Luthero

Szép HD time lapse videó az Exomars-ról.

https://www.youtube.com/watch?v=68MwWejlGqI

11. panoz

panoz Well-Known Member

Azért a Beidout hamarabb elkezdték kiépíteni mint a Galileot. Így nem nehéz elhagyni.

12. panoz

panoz Well-Known Member

A Galileo idén indul be igazán amikor áttérnek a nagy teherbírású Ariane rakétára és 4esével szórja a műholdakat kifele. Se az USA se az oroszok nem rendelkeznek ilyen kapacitással.

Az indiai IRNSS rendszer is aránylag kiépített és méretes.

13. jani2

jani2 New Member

Miskolc

14. jani2

jani2 New Member

http://index.hu/tudomany/2016/03/30/valami_belerobbant_a_jupiterbe/

15. Luthero

Kinek milyen távcsöve van? Sajnos nekem csak egy 15x70 kínai binokular, egy három lábu álványon.
    Ha ez jupiteres dolog valódi akkor nem semmi bumm lehetet.

16. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A wikit nézem de ott 2020-at ír. Ha az Ariane 6-ról van szó. Viszont mintha hasonló adatokkal rendelkezne mint az 5-ös.
    https://en.wikipedia.org/wiki/Ariane_(rocket_family)

17. blitzkrieg

Miskolc

</blockquote>

Ugye nem azt akarod mondani, hogy az a kupola a tied? :)

18. blitzkrieg

Én egy 50X600-as Bresser refraktorral kezdtem, ezt hypermarketből, leárazva kemény 4000 forintnak megfelelő összegért. :)
    Persze nem is volt nagy szám, de azért pl. a Szaturnusz gyűrűjét már lehetett vele látni.
    Utána vettem egy 60X700-as Bresser Arcturust, szintén refraktor, nemrég pedig szereztem egy Optus 76X700-as Newton távcsövet. De már ezt is le szeretném cserélni egy 130X900 Skywatcher-re.
    Netről néha nagyon olcsón hozzá lehet jutni, ha kifogsz valakit, aki azt sem tudja, mi az és hogy mennyit ér. :)

19. blitzkrieg

Szerintem csak prioritás kérdése. Európának nem volt olyan fontos a saját helymeghatározó rendszer kiépítése, ezért nem csináltak eddig. Azért MÉG mindig sokkal előrébb tart az európai űrkutatás, mint a kínai.

20. blitzkrieg

Hát az tényleg nagyot szólt. A robbanás akkora, mint az egyik Galilei hold. Jó nagy aszteroida vagy üstökös okozhatta, mégsem vették észre. Ez is jól mutatja, hogy milyen védtelenek vagyunk egy aszteroidával szemben. Inkább ebbe kellene fektetni, nem a rakétapajzsba, mert Bruce Willis nemhogy nem fogja tudni felrobbantani, de mégcsak észrevenni sem fogja venni. Sokszor egy-egy aszteroidát akkor veszünk észre, amikor már elment mellettünk, vagy még akkor sem.

Ezen oldal megosztása