1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Űrkutatás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Luthero által indítva @ 2015. szeptember 19..

1. Cifu

Cifu Well-Known Member

Holnap indul elvileg a Falcon Heavy, itteni időzóna szerint fél nyolckor...

2. 32karakter

32karakter Active Member

A tűkön ülés és a szurkolás szerintem alap... mondanám azt, hogy alapvetően nem várható semmi (akár sikerül, akár nem), de mégis...

sirdavegd likes this.
  3. Sharid

Sharid Well-Known Member

4. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Én már ma is felvettem a túlméretes SpaceX pólómat. De csak azért, mert Matlabos órán az elejen mindenki azt kérdezi, hogy melyik gombbal kell kódot futtatni. Ennek a hátára meg rá van írva, hogy "F9".
    (bezzeg az Asszonynak jó lett a méret)

Tcat and Luthero like this.
  5. zeal

zeal Well-Known Member

Azt hittem az auto kilovese csak egy vicc. Tenyleg senki nem bizott ra hasznos terhet?

(Holnap estig itt meg lehet fogadni a kuldetesre. Korabban azt terveztem, hogy beszurkolom, de most inkabb csak duzzogok... :mad: )

6. Fade

Fade Well-Known Member

Mért nem vicc? :)

Azért amikor még a jellemzően optimista Musk is 50%ot ad neki akkor sztem senki nem akarna erre hasznos terhet rakni.
    Ugye jellemzően minden amit igér az teljesül. Csak jellemzően 1-5évvel késöbb mint amire igéri. :)

Cifu likes this.
  7. zeal

zeal Well-Known Member

Jaaaa...... Igy mar ertem Czulu miert rendezett tippversenyt belole. :)

8. Sharid

Sharid Well-Known Member

meg lehetne szervezni, hogy ha mégis elcacódik a dolog, a TESLA a kertemben érjen földet, épen, indításra készen_?

blitzkrieg likes this.
  9. sirdavegd

Elsőre mindig súlymakettet lőnek fel (Falcon 9-nál egy nagy kerek sajt volt). Sokkal viccesebb egy betonkockánál. És tisztelgés egy másik nagy Heavy-klasszikus előtt (Heavy Metal 1981):

...vagy annak a South Parkos feldolgozása előtt...

Luthero likes this.
  10. zeal

zeal Well-Known Member

A roadster gyartasa sokat kesett es az arat sem tudtak a szerzodott szinten tartani. Ma a model 3 kesesevel van tele a sajto. Talan most nem a legjobb otlet Teslakat loni az urbe. Kiirhattak volna olcso cubesatokra palyazatot. Rengeteg egyetem izgulhatott volna holnap ertuk. (Persze en nem vagyok marketinges. :rolleyes:)

11. blitzkrieg

blitzkrieg Well-Known Member

Tudom, hogy volt már sok hír erről, de azért beteszem.

https://totalcar.hu/belsoseg/2018/0...ajat_az_urbe_-_amit_tudnod_kell_az_oruletrol/

Megígérte, megteszi. Floridai idő szerint 13:30-kor, azaz nálunk este 19:30-kor Elon Musk SpaceX-e az őrület pályájára állítja az űrkutatást: felültettek egy meggyvörös Tesla Roadstert három bivaly rakéta tetejére, hogy közel 23 ezer kN-nal ellőjjék egész a Marsig. Összeszedtük néhány pontban a tudnivalókat az esti őrülethez; plusz jön majd ide élő stream a kilövésről, ha itt az ideje. Addig is mindenekelőtt nézd meg ezt a libabőröztető animációt arról, hogy néz ki majd a menet, ha minden simán megy az este.

12. Cifu

Cifu Well-Known Member

Őőőőő..... Azért az teljesen más volt, hiszen az a nagy, kerek sajt egy Dragon űrhajó visszatérő kapszulájában volt, tehát nem súlymakettet indított az az F9, hanem egy Dragon űrhajót, amelyben volt egy súlymakett, és az vissza is tért a Földre. Ott is volt "poén", a sajtot tároló doboz fedelén egy "Shhh, Top Secret!" felirat volt, és egy csizmás tehén, amely a Top Secret c. ZAZ trió (a Nagyon Különleges Ügyosztály és a Csupasz Pisztoly megalkotói) film tehenére utal.

Dedikált súlymakettel SpaceX rakéta utoljára a negyedik Falcon 1 emelkedett fel, de persze az ok ugyan az volt, mint most - akkor 3 sikertelen Falcon 1 indításon voltak túl. Itt túl sok az ismeretlen a képletben, így először egy tesztindítást tartottak szükségesnek...

13. sirdavegd

A felső légköri szelek 20%-kal limit fölött vannak, így várakozunk:

Még ide se ért a pizza és már csúszásban vagyunk :D

fishbed likes this.
  14. "AZO29"

"AZO29" Active Member

Live cam

sirdavegd likes this.
  15. ulippo

ulippo Well-Known Member

16. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Luthero, Python, fishbed and 2 others like this.
  17. tomippo

tomippo Well-Known Member

Ez egy játék a részéről hogy ha elpukkan akkor Ő 50-50-et mondott. Nem vágnának bele ha valóban csak 50% esélye lenne.

18. sirdavegd

T-35 perrrrccccc!!!! Kerozin betőtve, folyékony oxigén folyamatban. A pizza elfogyott.

fishbed likes this.
  19. Groove

Groove Member

20. sirdavegd

A csokinéni a narrátor. Es Májkül. És Hörcsögbácsi!!!!

fulcrum11, fishbed and "AZO29" like this.

Ezen oldal megosztása