1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

1956

Diskurzus a(z) 'Magyar hadtörténelem' témában - tarzaan által indítva @ 2016. október 23..

1. rudi

rudi Well-Known Member

????
    Mármint mi nem probléma 15 évesen?

2. silurusglanis

silurusglanis Well-Known Member

Ha valaki harcol. Az elmúlt évek összes háborújából láttunk ilyen idős embereket, és igazából mindig is akadtak akik ennyi idősen a fegyveres felkelés mellett döntenek, mindig is akadtak. Nem nagy ügy-szerintem.

3. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ez két különböző változatú T-54 a löveg alapján. és 60 évvel később még mindig a fronton vannak szírben.

4. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

A füstelszívó nélküli, a prototípus volt a T-54 harckocsinak,és elég sokat is gyártottak belőle.
    A T-54A és T-54B ágyúja már rendelkezett füstelszívóval.

antigonosz and fishbed like this.
  5. ghostrider

6. ghostrider

7. ghostrider

8. papajoe

papajoe Well-Known Member

Bakker,ez durván 18+.

9. emel

emel Well-Known Member

Szerintem nincs igazad, egy 16 évesnek miért ne kellene tudni hogy milyen a háború a valóságban?!! Jó pár évtizeddel ezelőtt tőlünk nem messze a gimiben felrobbant egy háborús gránát amit a srácok az erdőben találtak és bátran magukhoz vették. Halott(ak?), sebesültek. Ha életükben már láttak volna néhány realista fotót ilyen háborús eseményekről, durva sérülésekről, lehet hogy lett volna egy-két rémálmuk de hogy ott hagyták volna a gránátot az erdőben abban biztos vagyok. Ma is élnének, és nem maradt volna nyomorék a nyomukban. És ilyen már többször is megtörtént ...

reich_und_roll likes this.
  10. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

11. reich_und_roll

reich_und_roll Well-Known Member

Ma tudtam vegig olvasni ez a topicot, tobb dologgal teljesen egyet tudok erteni, valamivel kevesbe vagy egyaltalan nem. De a lenyeg nem is ez, nehany mondat kivankozik ki belolem 56-al kapcsolatban. Tortenelmunk utolso datuma amikor oda tettuk magunkat es mutattunk valamit meg a magyar virtusbol. Es jelenleg nagyon ugy tunik az utolso is marad. Szomoru.

12. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Miért, most mit kellene tenni, virtusból?

fip7 and antigonosz like this.
  13. reich_und_roll

Felreertettel azt gondolom, ahogy magat a magyar virtust is. A lenyeg nem az volt, hogy virtusbol kellene konnyelmuen barmit is es most.

14. papajoe

papajoe Well-Known Member

Mivel keménykedjünk,a pár t72-nkel?

15. akagi

akagi Well-Known Member

Ha, ma lenne egy "RONGYOSGÁRDÁNK"...!
    De, bizonyos kőrök nem engedik a feléje vezető utat sem! Finoman fogalmazva maradjunk ennyiben...

16. haubagoi

Dehogy értettelek félre! Szó sem volt semmiféle "könnyelműen" dologról. Azt kérdeztem, hogy mit kellene tenni - amire nem válaszoltál.

17. reich_und_roll

Azt hiszem, ezt elvitted teljesen mas iranyba vagy csak tokeletesen felreertetted amit irtam.

18. haubagoi

Nekem az a kérdésem, hogy mit kellene tennünk, hogy az alábbi szomorú megállapítás ne legyen ránk igaz?

"Tortenelmunk utolso datuma amikor oda tettuk magunkat es mutattunk valamit meg a magyar virtusbol. Es jelenleg nagyon ugy tunik az utolso is marad. Szomoru."

19. reich_und_roll

Szerintem valaszoltam. Sehol nem irtam, hogy most kellene tenni. Pusztan jeleztem, hogy szerintem tortenelmunk utolso azon datuma volt 56, amikor utoljara mutattunk valamit es ez meglehetosen szomoru. Nem jutott eszembe, hogy ezt barki kiforgatna, hogy mit kellene most tenni es legfokeppen nem gondoltam t72-kre... nem is ertem ezek, h jottek vagy mi?! Ha nem jott le se neked se papajoenak mire gondolok, kar is magyaraznom.

20. haubagoi

Nézzétek, csak az utóbbi pár hét eseményei alapján:
    Kínával Selyemutazunk, Iránnal atompaktumot kötöttünk, Oroszo.-gal NATO tagként atomerőművel építünk, és meghívtuk Netanjahut Budapestre Izrael és Magyarország kapcsolatának szorosabbra fonása céljából. Közben Schmidt Mária már szidja is a németeket, mert ők a mohamedánokat választották és ezzel Hitler álmát valósítják meg. Mi ez, ha nem magyar virtus? :) Már ez a pár dolog olyan meredek, hogy ihajj. Lehetne még ezt fokozni? :)

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása