2Sz35 Koalicija-SzV / 2S35 Koalitsiya-SV - 152 mm (Oroszország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
241
733
93
Üdv a lőszerszállító kerekes alvázát azért nem bolygatják mert szerintem van 1 kindúlási pont/feltöltötten/,2 tűzmegnyitás/rövid sortűz/,3 pozició,mielőtt bemérik,ahol feltöltik a következő feladatra.
Talán a konstrukció egy hibája szerintem az hogy a saját töltő mechanikája nyitott,por,felvert kosz nedvesség,ami bekerülhet feltöltéskor a rendszerbe.Biztos ponyvázzák de..
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
krova

Onnan kintről csak akkor tölt ha sokáig marad egy helyben a jármű.Van egy belső tár is a gépen belül.
 

krova

Well-Known Member
2010. december 13.
241
733
93
Értemén belső tárolóból adogat/ültem HK ban/.
De mikor feltöltik akkor szennyezett töltő gép ,adogatja be a lövedéket,a videókon mikor halad látszik a szerkezet nincs rajta ponyva,és veri fel a port a lánctalp./busz efektus/.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Nem lesz semmi baja attól még ugyan olyan pontosan lehet vele lőni,gondolj pl az M777-re vagy bármelyik más nem vontatott eszközre ott micsoda retek van.De még mindig le lehet takarítani töltés előtt.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Kérdések tüzérségi szakértőkhöz (bár félek ez Mo.on kihalóban lévő" állatfajta"):

1.) Ha jól látom a csöve nem végig huzagolt hanem a csőszájnál simacsövű és csak a csőfarnál huzagolt?
Hallott már valaki ilyen megoldásról?

2.) Ha jól láttam a töltényűr vízhűtéses. Mi értelme ennek? Egy felforrósodott ágyúcső lehűtéséhez - hacsak a töltényűrt hűtik is - mennyi vizet kell vajon cipelni?

3.) Két nagy doboz a torony elején - ha jól értettem - radar amivel a kilőtt "malacok" tényleges pályáját mérik és ez alapján korrigálják a számított lőelemeket. Szerintem nem rossz gondolat. Megspórolhatják az előretolt tüzérségi megfigyelőt.

4.) A lőszerszállító jármű egy közönséges teherautó némi gépesített rakodással. Ez azért gáz. Kétlem hogy egy teherautó mindenhova követni tudja a lánctalpas löveget. Ráadásul ha egy kicsit is késnek az áttelepüléssel akkor az érkező válaszcsapás kicsinálja a tartalék lőszert.

Üdv!
1.) A cső végig huzagolt. Ahogy Dudi írta, a csőszájféknél nyilván nem, valamint a töltőűrné lsem.
Ahol a csövet égették, szerintem egy harckocsi ágyú volt és nem a koalicijáé.

2.) Nem gyakori megoldás az biztos. Leginkább nyitott zárral szoktak szellőztetni de így biztosan gyorsabb a forró nyári napokon.

3.) Sajna nem tudok oroszul, de a lövedék kezdősebesség mérésére szolgáló radar az borítékolható, mivel minden modern (még a vontatott 105 mm-eseknél is) lövegnél alapfelszereltség. Viszont ahhoz tényleg nagy a mérete, valamint nem szoktak kettőt. A lényeg, hogy a lövedék kezdősebesség eltérése - a stanndard lőtáblázati viszonyoktól - alapján kiszámolja a becsapódás valószínű helyzetét a célponttól, majd ezek alapján javítja a lőelemeket. Még jóval az első lövedék becsapódása előtt lehet lőni a második, helyes adatokkal kilőtt lövedéket. Minimális idő marad az ellentevékenységre az ellenségnek.
Két dologra gondolok: Vagy azért ilyen nagy, és van belőle kettő, mert az orosz technika még mindig elmarad a nyugatitól, megbízhatóságban is. Vagy valami nagyot alkottak, és az ARTUR-hoz hasonló un. Counter Battery radart (az ellenséges lövedékeket és azok röppályája alapján az ellenséges ütegek helyzetének bemérése) szereltek fel rá. Nem lehetetlen már és nagyon komoly erővel ruházza fel az egyes lövegeket.

4.) Nem gáz annyira. A tűzvonalban nem egészséges lőszert tankolni így arra mindig hátrébb jelölnek ki körleteket. Persze abban igazad van, hogy azért jobb lenne a láncosnak egy láncos lőszerszállító.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Én is ezt néztem. Ha már annyit fektettek a nagyfogú automatizálásba, a málházást is teljesen automatizálhatták volna. Csak arra tudok gondolni, hogy ezzel a megoldással a régebbi rendszereket is fel tudák tölteni.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Az Archer töltése is hasonló. Amúgy sok kérdésre nem ad választ a film (a képek alapján, mert boki nem feliratozta :) )
pl. Hogyan állítanak töltetet, ha hüvelyben van? Honnan ez a nagy tűzgyorsaság? Milyen a zárszerkezet? (Csak mert a töltőűrben olyan hornyokat láttam, ami a csavarzárra emlékeztet mint a Caesaron, viszont akkor nem lehetne ilyen tűzgyorsasága).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
A tűzgyorsasgot illetően egy apró észrevétel: ha jól megnézzük a videót, tüzelés után a kerítésről leesik egy kevés jó. Mind a három alkalomman ugyanannyi mennyiségű és ugyanolyan mintázatban. Nekem úgy tűnik, hogy egy egylövéses snitten ismételnek háromszor.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Mi lehet az a két nagy doboz a torony elején?

Nem lehet hogy csak egy meromuszer a tesztekhez ? Az latszik hogy elektromnos kabelkoteg megy hozzajuk a testbol amit nagyon primitiv modon es csak felig burkoltak. Ideiglenes megoldas.

Valszeg a lovedekpalyakat nezik es vagy esetleg a lovedek iranyitasahoz is hasznalhatjak.

De csak talagatok.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
A tűzgyorsasgot illetően egy apró észrevétel: ha jól megnézzük a videót, tüzelés után a kerítésről leesik egy kevés jó. Mind a három alkalomman ugyanannyi mennyiségű és ugyanolyan mintázatban. Nekem úgy tűnik, hogy egy egylövéses snitten ismételnek háromszor.

Igaz, összevághatták.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
HbMqL.jpg

AKoyk.jpg

VgRzh.jpg
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 189
13 480
113
Két hatalmas doboz és két hatalmas kábelköteg.
Mi a fene lehet bennük???
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
A nyugati katonai korzet már idén év végén átveszi az elso Koalicija SZV-ket. Ezenkívul 30 darab Mszta-SzM-et is.

Igor Muganov a NYKK szovivoje
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
Radar a lovedék roppályájank korrigálására.
Olyan mint a francia SPACIDO rendszer.