1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

6. generációsnak mondott vadászbombázók

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - Terminator által indítva @ 2013. április 8..

1. fip7

fip7 Well-Known Member

Wolfram anno tett be a fotonikus radarokról egy jó kis cikket. Lehet nem akarnak sokat tökölni az oroszok a hagyományos AESA-val, hanem egyből ugranának erre a szintre. Ki tudja.

2. Roni

Roni Well-Known Member

Nagyon sok területen azt próbálják behozni amit a jenki már vagy 20-25 évvel ezelőtt megcsinált ;)

3. deze75

deze75 Well-Known Member

Roncsi csak kérdezem ....mi haszna származott a fegyvergyárosokon kívül is bárkinek ebből?
    Miért van szükség 6. gen gépre? Mi a szerepe? Ki elöl kell megvédeni bármelyik felet is?

4. Roni

Roni Well-Known Member

Nem értem ezt a kérdést :confused:
    A 6 gen gépet meg nem én hozom fel mindig hanem az oroszok szajkózzák jó pár éve Aztán ott vannak hogy még az 5 gen gépük sincs csak proto.

5. boki

boki Well-Known Member

Épp ez az, csak úgy tudják behozni a lemarádást , ha valamilyen új dolgot fejlesztenek -alkotnak meg -ezt nevezzük technológiai áttörésnek.
    Ez az orosz hozzáállás. Nem másolni-utánozni másokat, hanem újat alkotni. Technologicseszkij proriv.

Érthető ez az orosz filozófia?

fip7 likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

A fotonikus radarokról egyébként már pár évvel ezelőtt ehettett olvasni, hogy fejlesztik.

7. Roni

Roni Well-Known Member

Halottam már ilyenről tőlük.
    Bár igen szép dolog lenne hogy ha az oroszok az f-35mél komolyabb géppel állnának elő ami technológia fölénybe kerülne az f-35 hordák ellen.

8. bolneroll

bolneroll Active Member

Ha már az 5. generációs fejlesztési versenyt az oroszok elbukták, szükség van egy olyan célra, ahol bizonyíthatnak. Persze limitált költségvetéssel ez elég nehéz lesz.

9. deze75

deze75 Well-Known Member

Boki.....ez is a része, a másolás is a része, ne legyél naiv.....rengeteg példa van a másolásról is.Ne fújd jobban a lufit ,mint ahogy kell még a végén szétdurran.:D:D

10. deze75

deze75 Well-Known Member

Látom ,hogy nem érted! Továbbra is autóskártyának látod ...

11. boki

boki Well-Known Member

Félreérted... Másolás alatt azt értem, hogy ugyanazt csinálni , ami a másiknak megvan, holott mások már mást fejlesztenek. Akkor ugyanúgy le lesznek maradva. Új technológiákat kell fejleszteni - a kutató intézeteknek az a dolguk. Függetlenül attól kész-e az 5. generációs gép. Remélem így érthető. :)

fip7 likes this.
  12. deze75

deze75 Well-Known Member

igen így már értem.

13. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

Zseniális.
    Szóval nincs meg az ipari felkészültségünk, hogy legyártsunk egy adott technológiai szintet - hát ugorjuk át és gyártsunk helyette egy még magasabb technológiai szintet képviselő technológiát
    .
    .
    .
    .
    .
    /facepalm

(BTW akkor már értem Széles G antigravitációs csodahajtóművét - akkor azt már a sufniban is össze lehet rakni ezen elv mentén :D)

14. boki

boki Well-Known Member

Látom te sem érted. Itt a technológiákról van szó, nem a 6. generációs gépről.

15. deze75

deze75 Well-Known Member

.....Igen te így gondolkodsz....nem haragszunk érte,hogy nem érted .....gázturbina steath etc ez is maguktól jöttek létre.....mr facepalm...inkább vezess repülőt,jobban jár mindenki;):rolleyes:

16. Nemerson

Nemerson Well-Known Member

Nekünk már megvolt a 7.generációs gépünk a 70 es években!

gacsat and svajcibeka like this.
  17. angelsoul

angelsoul Well-Known Member

De, nagyon is értem - csakhogy ez a 6.th gen topic, az a szerkentyű meg (az űrkutatás után) az adott ország rendelkezésre álló csúcstechnológiáinak összessége.
    Félreértés ne essék, az oroszok sok területen világelsők (pl. a fúziós kutatásba mai napig ők tették bele talán a legtöbbet), de a baj annyi, hogy ezen kísérleti, úttörő technológiak megvalósulásának az esélye elég alacsony - zsákutca a legtöbb(lásd plazma stealth ötletelés), vagy csak részeiben használható föl az eredményei. Nem csoda, hogy annyi ötletelés után lényegében tökugyanazt az utat járták be, mint az amerikai tervezők (a kínaiak meg alig próbálnak innovációt, lopnak/másolnak, pedig nem hülyék).

A 6.th gen viszont igényli a minden területre kiterjedő technológiai előrelépést (metallurgiától a rádióelektronikáig, jó eséllyel a működő quantumprocesszorokat is ide kívánják), ami simán nem fér bele nekik. Ahogy pl. a Japán mérnököknek sem fért bele és fix, hogy a törököknek sem fog (már most a franciáknál koldulnak).

18. Roni

Roni Well-Known Member

Az oroszok valóban fejlesztik 6 generációs gépet :Típus elnevezése SU-57;)

http://nationalinterest.org/blog/th...-pak-fa-stealth-fighter-also-be-moscows-23010

Mintha Kína is ezt csinálná nem? Valahogy még is jobban állnak a hajtóművet leszámítva :)
    A kényes mikroelektronikát tekintve sehol sincsenek az oroszok ennek hiánya miatt meg reménykedni hogy ők majd jobbat tudnak khöm.. na persze :)
    Azt hiszem a Szovjet Meteor hiperszonikus rakéta is a gyenge minőségű avionika miatt nem jöhetett létre.

19. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Egyébként én nem értem ezt az egész orosz-kínai "vetélkedőt". Ha egyszer az oroszok jók a hajtóművekben, a kínaiak meg jók az elektronikában, akkor adja magát az üzlet. Kaptok hajtóművet, százezret, mi meg kérünk chipeket, szenzorokat, stb. Nem hiszem, hogy az orosz szürkeállomány a szoftverekkel gondban lenne, ha már a hardver megvan. Végre lenne AESA radar, meg a rakétákhoz érzékelő, meg ez meg az. A kínaiak meg a hajtóművek köré azt építenének, amit akarnak.

Roni likes this.
  20. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

nemvicc...

fishbed likes this.

Ezen oldal megosztása