1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9К51М "Tornado-G"

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - boki által indítva @ 2015. február 4..

1. boki

boki Well-Known Member

http://www.armyrecognition.com/russia_russian_army_vehicles_system_artillery_uk/tornado-g_122mm_mlrs_multiple_launch_rocket_system_technical_data_sheet_specifications_pictures_.html

2. boki

boki Well-Known Member

20 drb Tornado-G-t kapott a Déli katonai korzet. A Tornado-G a Gradokat váltja.

3. drqv

drqv Well-Known Member

4. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ezek a szovjet/Orosz rakétás tüzérségi eszközök mindig lenyűgöznek,kell pár száz darab ebből is.
    20km-re dobja a 36kilós csomagot,ami cirka 3x152mm csomagnak felel meg, az egész tárat kilövi másodpercek alatt,nem lehet vele mellélőni,és már sztálingrág alatt bizonyított,a győztesektől tudjuk.:D
    A 300millkós a kedvencem,azzal drónokat is lehet a terület fölé lőni,meg kazettás bombák,minden földi jó, van hozzá,amit egy nato katona csak kívánhat magának,ha medvehúsra vásna a pofája.:D
    Gondolom egy D30 ágyú áráért adnak pár ilyen-tornado-indítójárművet,meg néhány tár rakétát.

svajcibeka likes this.
  5. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Én ez a cuccot mindenkppen egy -páncél- védettebb platformra integráltam volna. Így nem tűnik nagy előre lépésnek a GRAD-hoz.

6. nekerdez

nekerdez Well-Known Member

Pont az a lényege szerintem régi GRAD-dokkal össze lehet téveszteni !

7. szpg9

szpg9 Well-Known Member

De kb. ugyanolyan sérülékeny is mind a jármű, mind pedig az indító. Meg megoldhatták volna a "konténer" gépi cseréjét. Tulajdonképpen ez nem más, mint egy DRAD, hatékonyabb rakétával. Nekem összességében nem tetszik, olyan elavultnak tűnik, mint egy GRAD. Az ellenséget meg nem izgatja, hogy ezt GRAD-nak álcázták, mert bármelyik ilyen fegyver megsemmisítése prioritást élvez. Védtelensége miatt pedig akár egy 7,62 mm-es géppuskával is szétszedhetik. Hát én ezt nem reklámoznám és nem sztárolnám...

8. zsolti

zsolti Well-Known Member

Értem én hogy orosz, és utálod, de ha ezt 7,62 mm-es géppuskával lövik, ott te már nagyon elbasztál valamit. Az megvan azért remélem, hogy nem géppuska hatótávolságon használják ezeket, ugye?

fip7 likes this.
  9. Celebra

Celebra Well-Known Member

Ez egy modernizált GRAD.Semmi több.És nem csak a gp tűzre,hanem a tüzérségi repeszekre is elég érzékeny lehet.Fél ütegt lenulláz egy jobb shrapnelgránát.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Annál messzebb állnak egymástól,hogy egy bármilyen gránát egynél többet kiüssön.Ezen kívül ma már nem álldogálnak ezek a rendszerek egy helyben.Lőnek és elmennek ráadásul nagyon gyorsan.

fip7 likes this.
  11. Celebra

Shrapnelgránátbol meg ma már van kazettás variáns is.Még 122milis rakétafej is.Nameg olyan tüzfelderitő-tüzvezető rendszerk,amik bemérik,és ellentüzet irányitanak rá seperc alat.Jóeséllyel kazettás shrapnellőszerrel.De a felderités akár vonulás alatt is kiszurhatja őket.

12. dudi

dudi Well-Known Member

Van már kazettás kumulatív töltet is szóval ha páncélozott lenne akkor meg azzal szórnák meg...
    Ha már kzettés töltetek.

13. Celebra

Sőt,kettős rendeltetésű repesz-kumulativ is.Csak a kumulativnak pont rá kell pottyannia,mig a repesznek a közelében kell csak robbania.Ergo nagyobb eséllyel kap repeszt,mint kumulativ sugárt.De egy magadfajta beszivárgó lesipuskás gyaloghuszár is veszélyt jelent ohne panzer változtra

14. dudi

dudi Well-Known Member

Nem olyan egyszerű az.Egy tüzérüteg(bármilyen azaz csöves vagy rakétás)képes az önbiztosításra.Ha odaállítasz egy szakasszal,hogy te majd kiiktatod az üteget akkor nagyon nagy meglepetésben lesz részed...

15. Celebra

És ennek ellenére számtalanszor előfordult már a háboruk történetében.De az is elég,ha valaki 1km-ről ráüriti a PKM rakaszt.Jó,ha lövedékek tizede eltalálja egyáltalán a járgányt,de mivel semmi védelme nincs,már az is veszélyes rá.Kiemelt tüzámogató eszköz,nemártana neki valami védelem.Mret kiemelt célpont is.

16. dudi

dudi Well-Known Member

1%-a talál talán 1%-a.Ugye ezt akartad írni?No meg aki leáll lőni sem hülye,hogy a mező közepén bohóckodjon...

17. Celebra

És ennek ellenére számtalanszor előfordult már a háboruk történetében.De az is elég,ha valaki 1km-ről ráüriti a PKM rakaszt.Jó,ha lövedékek tizede eltalálja egyáltalán a járgányt,de mivel semmi védelme nincs,már az is veszélyes rá.Kiemelt tüzámogató eszköz,nemárt
    Dudi,egy erdőszéli kiépitett lesállásbol,előre beálitott tripodrol mesteri képességű kezelőszemélyzet különssen szerencsés jó minőségben legyártott sorozatbol származó extra minőségi lőszerrel hevederezett szerencsésebb sorsot érdemlő géppuskásrol van szó!!!!:hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos::hadonaszos:

18. dudi

dudi Well-Known Member

Még mindig ott tartok,hogy nem fognak olyan helyen megállni ahol 1km-ről lehet rájuk lőni.

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

???

20. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Kezdesz megrémíteni. Szerinted egy áttelepülő gépkocs oszlop, vagy tüzérüteg nem futott bele lesállásba? Én csak soros voltam, az is régen, de a lesállások kialakítását gyakoroltatták. És akkor egy PKM is szétkapja ezt az egész kócerájt, mert nem különbözik egy normál teherautótól a hordozó jármúve. A páncélvédettsége pedig nulla, így egy sima repesztalálat is károsíthatja.. Ha az előző hozzászólásodban igazad lenne, akkor az önjáró páncélozott tüzérségre sincsen szükség (pedig általában azok is csak repeszek elleni páncélt kapnak a tornyon). Vagy a háborút olyan szabályok szerint játsszák, mint a gyakorlőtéren, ahol az ellenség nem lő vissza?

silurusglanis likes this.

Ezen oldal megosztása