1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

9К51М "Tornado-G"

Diskurzus a(z) 'Tüzérség, nehézfegyverzet, egyéb taktikai fegyvere' témában - boki által indítva @ 2015. február 4..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem. Te kötekedsz, hogy hol a páncélvédelem...
    Erre én feltettem a kérdést, hogy akkor sorjázzad az elterjedt páncélozott MLRS-eket...

2. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Azt hiszem soroltam néhány gyártót. De az USA még lánctalpas alvázon is gyártott sorozatvetőt. De ne a páncélvédelmen lovagolj, hanem inkább azt értsed meg (bár szerintem ezt nem kell neked egyébként magyarázni), hogy egy eszköz harcértékét meghatározza jónéhány tényező azon kívül, hogy milyen messzire és mit lő. Szerintem egy igen fontos tényező pld. az újratöltési idő. De már régóta a csehszlovák korszerűsítésre hivatkoztam, ami irányát tekintve nekem tetszik, akkor azért képzelheted, nem valami második MAUS-ra szerelt csőkötegek jelennek meg a képzeletemben...De ha jobb lesz ettől a délutánod, elismerem, hogy kötekszem...

3. Celebra

Celebra Well-Known Member

Igen,én mindent a saját szükséglet szemüvegén át nézzek.Menthetetlenül és romantikussan patriota vagyok.
    Viszont könnyűpáncélzat szerintem nem jelent akkora plusz sulyt,hogy a mai katonai teherautknak ez komoly problémát jelentsen.És a tüzérségi repeszek ellen is jol jöhet az,a tüzérségi párbajban.A cserélhető csőköteges megoldás is több szempontbol jobb,nem csak az utántöltés szempontjábol.Nagyobb rugalmasságot biztosit a tüzeszköznek,és a legvalószinűbben sérülő elemet,a csőköteget egyszerűen ki lehet cserélni.Ezek is okai annak,hogy szerintem sem ezt,sem a lengyel GRAD modernizálást nem kéne eröltetni.Kinai SR5,izraeli Lynx,brazil ASTROS IIupgrade,Rába alvázon nekünk sokkal éretelmessebb választási opció.122milis csőkőtegben meg ezeket a rakétákat is be lehet tölteni,bármelik eszközbe.

szpg9 likes this.
  4. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Akkor valami csak sántít az érvelésedben...

5. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Ezt meghagyom nektek, engem már az M7 autópályán versenyezni szándékozók is sokkolnak a felesleges veszélyeztetés miatt. Már kiöregedtem ebből a játékból.

6. dudi

dudi Well-Known Member

???

7. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Mármint több okból kifolyólag sem véletlen, hogy még nem halt ki a csöves tüzérség...Sőt, szerintem egyre fontosabb lenne, hogy legyen nekünk is….

8. Szittya

Szittya Well-Known Member

Iedesites beszivargasokra egy kis megjegyzes.

Ugy kell aknasitani iedesiteni hogy a helyi lakossagnak ne tumjon fel ahogy a hadi hasznalatban levo uton halado biztosito katonaknak se. Es ezek az utak aszfalt utak de ha fold ut is jo dongolt talaj. Oda aknat iedet rejteni szinte lehetetlen./egy csatorna hid felrobbantasahoz annyi robbanoszer kell hogy rengeteg folytassal kevesebb de az tobb melo nagyobb lebukasveszely... /

Afganisztan a taliban uralta teruletwken folyt a jarorozes. /addig volt a szovetseg kezebe a terulet ameddig epp kint tartozkodott adott teruleten./ ehhez kepest az ied ek mennyisege jelentektelen volt. /adott szituba persze sok 1 is sok / de egy konvencionalis haboruhoz kepest elenyeszo tenyezo. Hangsulyozom egy olyan orszagba olyan terepen amit az ellenseg uralt. Ez a fenyegetettseg egy hatorszagi teruleten toredeke az afgannak ahol szinte ez az egy modszer volt az egyeduli hatasos fegyver a szovetseg ellen. /ami nem volt olyan jelentos mennyisegu mint sokan bealitjak. Igazabol tobb ezer jarorbol. 1 talalkozott ieddel. /1\1000 hez az esely 0,1% ellenseges teruleten ahol az ellenseg egyik legkedveltebb tamadasi modszere./ persze ashatja az ut melle is az iedet lovoaknat./de mindkettohoz a helyszinen kell tartozkodni es pontosan kell detonalni a szerkezetnek. Na ellenseges hatorszagba egy ilyen alegysegnek a tulelesi eselyei 0,1% / persze vannak melysegi felderitok hasonlok akiknek magasabb a tulelesi eselye ilyen szituba /joval magasabb/ de azt nem foglyak bekuldeni ilyen pisztlicsare dologert hogy pukantson el egy teherautot...

Hazai felhasznalasra tehat honvedelemre az mrap teljes mertekben felesleges. /olyan kicsi az esely egy ilyen tamadasra hogy egyszeruen nem eri meg ra felkeszulni./ az arabol sokkal tobb embereletet megmento eszkozt lehet vasarolni./Vagy az ellenseg pusztitasara valot ami ha ugyvesszuk szinten a sajat egysegeink alaegysegeink sze!elyi allomanyunk vedi./

Vzf ved kezifegyverek es tuzersegi repeszek ellen igazabol ennyi kell ugyanis ez komolyabb veszelyt jelent mint az ied vagy akna.

Aknamentesitesre aatjaro nyitasra meg van olcsobb jobb eszkoz mint egy mrap.

Celebra likes this.
  9. Szittya

Szittya Well-Known Member

Bocsi ez felre ment.

10. dudi

dudi Well-Known Member

Financiális okokból van még csüves tüzérség.

11. szpg9

szpg9 Well-Known Member

??? De akkor igaz ez a géppuskára is, nem....??

12. dudi

dudi Well-Known Member

???

13. Celebra

Celebra Well-Known Member

Hát ez igy messze nem igaz.

14. blogen

blogen Well-Known Member

Lehetne minden szebb és jobb, ha lenne rá pénz. Például lehetne minden kilőtt lövedég PGM.

15. dudi

dudi Well-Known Member

Tényleg nem értem mit mondasz.

16. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Végülis lövöldözhetnénk repesztöltetű irányított rakétákkal is gyalogságra. Milyen jó lenne. Távolabbra lehetne vele lőni, nagyobb romboló erővel, stb. De az a gond, hogy csak a filmekben (sci-fi) megfizethető.

17. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Szerintem Ő is azt mondja, amit én, de gondolom te sem ellenkezel. A háború anélkül is drága, hogy ágyúval lőjünk verébre. Meg kell találni az ellenség pusztításának hatékony (és költséghatékony) módját. Ha túltoljuk, akkor az egész gondolatmenet nem ér semmit, mert úgysem megvalósítható...

18. dudi

dudi Well-Known Member

A háború drága aki ezen spórol az veszteni fog...

19. blogen

blogen Well-Known Member

Számtalanszor bebizonyosodott, hogy az olcsó megoldások is hatékonyak, csak álljon rendelkezésre a szükséges mennyiség!

Például a magyar hadsereg tüzérségét is alapvetően 155mm-es csöves tüzérségre kell alapozni és legjobb esetben egy osztálynyi, alapvetően precíziós irányítású lőszerekkel tüzelő rakétatüzérséget rendszeresíteni csak, tüzérség, harckocsik és más értékes célok elleni feladatokra!

20. dudi

dudi Well-Known Member

amit írsz az minden csak nem olcsó

Ezen oldal megosztása